Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

eeevvvkkkaaa
22. čer 2010

ja som tiež chcela radšej dievča a teraz by som svojho synčeka nevymenila za nič na svete, tak ho milujem. 🙂 🙂 🙂

gigi2
22. čer 2010

@hanula83 Mamma mia -Jackie Cluneová

hanula83
22. čer 2010

@gigi2 Díky, určitě se poohlídnu 😉

jabber
22. čer 2010

kristi, hanula83 - to jste mě, holky, teda dostaly 😀 já takový blby naštěstí nepotkávám 😅 😀

kuchy
22. čer 2010

@maart : to jsem přesně čekala,že se do mě někdo obuje... každý si holt obhájí to své 😉 , já na diskuze , se kterými nesouhlasím raději nelezu, přeji miminko upřímně každé mamince, která o něj bude s láskou pečovat, kdy ho bude mít je její volba. Jen se pak nesmí divit, že to ve 40 nejde jako ve 20, vždyt i v těch 25 je často otěhotnět problém, jen společnost je špatně nastavená, všichni to odkládají až je mnohdy pozdě...ale to nepatří do této diskuze.

@hanula83 : spíš krásné neplánované překvápko ty vaše dvojčátka,ale jsi jedna z mála, většina vícečetných těhu je díky IVF,-) A tam je pak jedno,co to bude, hlavně ,že je a je zdravé 😀 😀 😀 Teda 2 holčičky bych si určo nespletla.....
Uvidíme ,až já bdudu vozit ty 2 kluky v tandemu, co bude za kecy 😀 😀 😀

kristi: nás si teda s holčičkou nespletou,malej je jak goliáš, velikej chlap. 🙂

kuchy
22. čer 2010

maart: myslím tím samozřejmě první dítě, tak si dovedu představit zkusit si udělat tu holčičku později, třeba v 35 🙂 A když ne, tak třetího kluka pro radost 😉

maart
22. čer 2010

@kuchy ...aha, jako ze sem nemam lezt, jo? 😀 😕 😅 ...ja hlavne nemam pocit, ze bych se do nekoho obouvala, jenom chci rict, ze ne vzdycky je dite v pozdejsim veku vlastni volba 😉 . Tot vsjo!

kuchy
22. čer 2010

@maart : to neeee. jen,spíš , že sem vleze někdo, kdo nechápe,jak můžou lidi řešit pohlaví a tvrdí,jak to nechápe apod, tj. jako bych já vlezla do diskuze starších mamin , co píšou jak si užívaly života a kariéry a pak si vzpomněly na dítě a ono to hned nejde... to mě hlava nebere. mě zase řeknou , že jsem trhlá mít v 25 dvě děti apod. 😎
Ale souhlasím, ne vždy je to vlastní volba 🙂 🙂 🙂

Prostě jsem si tajně přála mít druhé holčičku 🙂 a bud bude překvápko nebo Kubíček 😉 a nebo budu později chtít třetí a budu taky satrší snažilka a maminka 😀

maart
22. čer 2010

...jojo, ne vzdycky mame vsechno ve svych rukach no 😉 ...

anta
22. čer 2010

Tak to holčinky neberte tak vážně, nechtěla jsem vás naprdnout, jako na jednu stranu to chápu, nikoho neodsuzuji, jen jsem vyjádřila svůj názor, díky za reakce a nic ve zlém 😉

hanula83
23. čer 2010

@kuchy Ano jistě, u nás to bylo krásné překvápko. Ale to víš, když chceš právě příchod dětí odložit až na tu třicítku a přijde to o pár let dřív, tak jsi trošku paf a když zjistíš, že jsou tam dvě, tak nestačíš zírat 🙂))))... A teď jsem tak šťastná, že si to holky tak pěkně naplánovaly "bez nás" 🙂))... Je pravda, že bych možná byla právě jednou z těch, co mateřství stále odkládá... To máš pravdu, že hodně dvojčat je v dnešní době z umělého oplodnění, ale co si píšu s holkama z jedné diskuze, tak bych řekla, že je to spíš tak půl na půl... každopádně dvojčat je teď opravdu hodně.... Však u vás se ještě na jisto neví, jestli to bude kluk nebo holka, ne? Třeba si tu růžovou užiješ dřív, než v těch 35 🙂)...

kettm
24. čer 2010

@tulina10 Ahoj, byli jsme i na 3 D, ale od 7 měsíce už mi říkali, že si nejsou jistí🙂že to spíš vypadá na kluka🙂 a bylo to tak.

bobsove
26. čer 2010

Já jsem to taky řešila, přestala jsem to řešit až po potratu, pak jsem brala cokoliv. 🙂 Jsou to hormony, v těhu blázníme a jsme všechny trochu jiný, dyť je to jinej stav. Já taky víc všechno řešila... Teda, byla jsem až paranoidní. Uvidíš, že časem si řekneš "proč jsem nad tím tak přemýšlela?". Věř že to je tak jak to má být, člověk někdy něco moc chce ale kdyby zjistil, co by bylo kdyby to měl, mohl by hned změnit názor. Chlapeček se těší že tam je a těší se, když ho pohladíš. Má svý důvody, že si vybral zrovna Tebe. 😉 A s těma barvama - to chápu, taky mi vadí to rozlišení modrá - růžová. 😒 Takže máme doma zelenou a žlutou a je to tak lepší. 🙂

emicka09
26. čer 2010

teda musím říct, že jsem na tohle téma narazila jen náhodou a když jsem viděla název, říkám si..bóóóže, ty holky už neví roupama co by..a pak jsem se začetla..a říkám si..bóóóže, jak je možný, že je tolik netolerantních a zlých lidí?! jak se vůbec může někdo odvážit tady vyvozovat nějaký závěry..jakože chudák dítě od senji a že si ho nezaslouží?? jako diskuze je fajn, ale základní pravidla slušnosti snad platí i v diskuzích!..můžu říct - senjo jsi prdlá, co to řešíš, buď ráda, že kluk bude zdravej! jenže já chtěla holku a mám holku, tak ani na takovýhle soudy nemám moc právo..
ale NIKDY bych se jí ani nikomu neovážila říct, že si to dítě nezaslouží..koneckonců i proto, že si sama moc dobře vzpomínám, co hormony v těhotenství umí..člověk řeší kraviny..já třeba hrozně řešila, že budu rodit císařem..pro někoho je to kravina..

takže senjo, čas to už vyřešil za tebe..jsem si jistá, že teď ho bezmezně miluješ, jako každá z nás miluje ten svůj uzlíček 😉

a ostatním holkám přeju, ať se na miminko těší a jestli jim k tomu pomůže to, že se tu vypíšou, tak pište jak o život! 😉

a těm ostatním "perfeknímnadženámtéměřsvěticím" bych poslala smajlíka ťukajícího si na čelo..bohužel, není tu..

janulienka1
26. čer 2010

Moje prve tehotenstvo sa skončilo potratom.Bolo to sklamanie,ale potom som otehotnela a strašne som tužila po dievčatku.Dlho mi Dr.nevedel povedať čo to je.Po oznamení ,že je to chlapec nastalo u mna dosť veľké sklamanie.Samozrejme ,že som sa tešila,ale srdiečko pištalo po dievčatku.Ked sa drobec narodil tak mi to bolo srdečne jedno čo to je ,proste to bola naša láska.Aj teraz hoci ma 8 rokov, tak je to maznačik.Chce sa prituliť ,popusinkovať.Proste je to mazloš.Po dalšom potrate a iných problemoch sa mi narodila vytúžena dcéra.Tiež som nemala istotu do konca .Bolo mi povedane :ASI.Z vlastnej skusenosti môžem povedať,že zažitok z obidvoch deti je úplne rovnaky.Aspoň u nás.Proste sú to naše lásky.Niekto proste preferuje jedno pohlavie,ale ja si myslím ,že po narodení mu to bude jedno.Ku tým farbam asi toľko:Môj syn mal všetky farby oblečenia okrem ružovej.Aj teraz pri kočke nepreferujem červenu, ružovu.Je síce pravda ,že pre dievčatka je väčšina oblečenia v týchto farbach.

luciste
27. srp 2014

@senja tykrabe, tak to je hodne drsny, abych nakonec mela kluka, ty blaho!!! vzdyt je to tvoje dite....

majkapb
7. kvě 2016

..... , tak asi jsem divná, ale tyhle témata mě tady dostávají, jak si jako chcete zvyknout na kluka ???? No co to je ???? Mám kolem sebe lidi, kteří nemají ani jedno dítě, protože jim to nejde a jiní zase na " TOHO KLUKA " čekali neuvěřitelných 10 let a vy se tady pitváte v tom, jak si na něj zvyknete ☹ no to už nemyslíte vážně ☹ .