Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

kacac
30. led 2009

senja.........no, já u prvního dítěte jsem si nenechala říct, co to bude, ale bylo mi jasný, že to bude kluk..i jsem chtěla kluka mnohem víc, než holku...a asi tejden před porodem do mě začli všichni hučet, že to bude holka..a byla...no, ale byla jsem štastná, vona totiž byla táák hezká, že se nedalo jí nemilovat...kamarádka taky chtěla kluka, narodila se jí holka..a pár dní po porodu z toho byla fakt na prášky..byl to nepříjemnej pocit být za ní v porodnici..ale malý už je asi 6let a miluje jí, nedala by na ní dopustit...to jsou hormony..bud v klidu...vono se to srovná....

k.ate
30. led 2009

senja - v tomhle ti asi neporadím, já bych radši kluka, abych nemusela mít doma růžový věci 😀 Ale manža zase spíš holku... Nakonec je to ale jedno, hlavně aby to mělo všechno, co to má mít... 🙂
Takže ti asi moc neporadím, jen jsem si vzpomněla na mou babičku, která, když měla třetího kluka v porodnici, když jí řekli, že je to kluk, prohlásila "Jéééé zase kluk..." a dostala od doktora facku, že má bejt ráda, že je zdravej a neřešit, "co to je"...
Jinak někde jsem viděla věci i v zelené a hadříky se taky dají sehnat různý... Takže neklesej na mysli... 😉

maajka83
30. led 2009

AHoj senja, ja som chcela dievcatko, pretoze surodenci maju samych chalanov, tak sme si mysleli ze siedme vnuca bude dievcatko. V 18tt mi dr povedal ze je to chlapec. bola som nestastna a sklamana. Manzel skakal od radosti. okolo 22tt som bola v nemocnici, mala som bolesti a az vtedy som si uvedomila,aka som bola sprosta.a zelala som si len jedno, len aby este vydrzal a narodil sa zivi a zdravy. Teraz sa rok a nevymenila by som ho za nic na svete.Je to nase slniecko. 😀

draga
30. led 2009

senja já teda kluka mám a nemusela jsem nakupovat jen modrou 🙂) a ještě nevíš jaký pohlaví nakonec porodíš 🙂) taky se mohl mudr splést...je fakt, že mě když řekl, že to bude kluk měla jsem radost až jsem brečela...u nás totiž všichni mají holky 🙂)) a neboj s klukama je větší sranda 😉 😀

tvarohacek
30. led 2009

ahoj, já sem také strašně chtěla holčičku, v rodině jsme samé holky a vůbec jsem neměla představu, co si s klukem počnu 😔

a teď je to nádherné mít kluka..je nádhernej a kluci jsou takoví víc bez přetvářky, na nic si nehrajou, dělaj to co sami uznaj za vhodný..jsou jakoby čistější a přímější...jen se zase užírám za svoje pocity v těhotenství, kdy sem toužila po holčičce..jako bych klukovi nechtěla dát šanci.. ☹

emily3
30. led 2009

senja...ja som mala prvu dceru a velmi sa na nu tesili.. druhe teho , ked sme sa dozvedeli ze to bude chlapec, nevedela som si to predstavit, co snim budem robit? ako to bude s chlapcom???a pod. ale ked sa narodil, bol taky rozkosny ze by som honevimenila za nic na svete, velmi rad sa maznal a tulil, co dcera nerobila a zda sa mi citlivesi...a teraz mame este jedno chlapca a nevimenila by som ich...
nebud smutna, babatko to citi ci ho chces alebo nechces, na pohlacvi naozaj nezalezi uvidis bude ti robit radost 😉 😀

a nemusi nosit len modru farbu, je tolko krasnych farieb...ked mal nas MArek asi dva roky, opakoval po svokjej sestrice, aj on chcel nosit copiky (ale mal kratke vlasy 😅 ) a skusal si dievcenske saty a tesil sa z toho ze sa tocia...teraz to uz nerobi, len ho segra niekedy v hre prezlecie za dievcatko 😀 😀 😀

senja
autor
30. led 2009

maajka83 : Take uz jsem prosla dvema hospitalizacemi v tehotenstvi, jenze tehdy jsem jeste nevedela kdo to bude. Ted to ale beru tak, ze: to se tolik v tom tehotenstvi natrapim (a jeste kdo vi co me dalsich 5 mesicu ceka), abych nakonec mela kluka, na ktereho si nemuzu zvyknout.
Chapu, ze zeny, ktere cekaji na mimi roky a nakonec jsou stastne za cokoliv by me za takove reci prerazily, take vim, ze to, co se ted v me mysli odehrava neni normalni, ze mam byt rada, ze zatim (musim zaklepat) je mimi zdrave, ale jen je to pro mne ted hrozne tezke.

nika251
30. led 2009

Ahoj. Tiez mame chlapca. Nebud nestastna- existuje mnoho veciciek zelenych, bezovych, hnedych. Su straaaasne zlate a synceka mozes obliect ako maleho frajerika. Ja toho svojho milujem a nevymenila by som ho za nic na svete. Je nadherny. Pritulny, sikovny, mudry, skvely, ukecany, veliky.... 😵 😵 Proste uzasny. A teraz cakame druhe a manzel je presvedceny ze to bude tiez syn. Rovnaky zbojnicek ako je Damianko. No amen so mnou 😀 😀 😵 😵 😵 . Ja mam citak na dievcatko ale v je mi to jedno. Beriem aj ja, len nech je v poriadku. Syncek dokaze byt rovnako pritulny, maznavy ako dcerka. Je uzasne mat syna.

senja
autor
30. led 2009

No chyba byla mozna v me vychove - bylo mi odmala odevsud vstepovano a ukazovano na prikladech z okoli, ze dcera az vyroste se stejne bude vracet k rodicum, kdyzto syn odejde za svoji rodinou a na rodice se vetsinou vykasle a ze syna odmala vychovavas pro nekoho jineho, kdyzto dceru pro sebe. Mozna to mam zabudovano v podvedomi ☹

janab78
30. led 2009

ja tomu celkem rozumím. Jsem ve 3. měsíci a přeji si holku. Už jednu dceru mám, tak to možná zní sobecky, ale já vzhledem ke špatnému vztahu k otci mám pocit, že by byl jako on, až bude větš. Nevolal mi, nenavštěvoval, nepovídal si se mnou. Je to blbost,a le je to ve mně. Manžel si myslí,. že jsem cvok, ale jestli budu čekat kluka, tak to asi obrečím.

k.ate
30. led 2009

senja - tohle není pravda, znám hodně případů, kdy naopak dcera zdrhla pryč a na rodiče se vykašlala a syn se potom staral... Podle mě je to hodně o výchově... 🙂 Je fakt,že se na to "vracení se" a tak klade důraz spíš u holek, ale mě to od mala hrozně štvalo a dloooouho jsem chtěla bejt kluk, protože jsem u nás v rodině byla jediná holka 😀 mám samý bratrance a bráchy...

noangel
30. led 2009

ja taky chtela vic holcicku a kdyz me mudr rekl ze cekam kluka tak sem to chvilu vstrebavala a jak do me zacal malej zevnitr busit tak sem ho zacla postupne mit rada, ale videla sem ze me to trva dyl nez ostatnim matkam i v porodce, ale dneska bych ho samozrejme nevymenila ani za 10 holcicek 🙂

maajka83
30. led 2009

Ja som si kupovala neutralne veci. Ale jedny dupky som kupila bielo modre. Aj ked sme sli na nozicky dala som ho do zlteho vyzeral ako kuriatko a dr. si myslel ze je to dievcatko, az javascript:addEmoticon('😉','vBody')ked odokryl plienku tak zistil ze je to chalan. Malemu som davala aj ruzove dupky🙂 a bol zlaty. Este ked som bola teho, boli sme v anglicku, kupovali sme tam vecicky a prve co bolo v kosiku boli maskacove nohavice, vesta, topanocky vsetko v zelenej vojenskej farbe. Manzel sa v tom vyzival .ved ked je taky malicky je krasny v hocijakej farbe 😀 🙂 Senja, si myslim ze ked uvidis to malicke po prvy krat, zamilujes si ho na prvy pohlad. 🙂

celine
30. led 2009

senja-neboj, tieto pocity ta budu trapit nanajvys dovtedy, kym toho svojho chlapceka neuvidis. Potom urcite zabudnes na vsetky pochybnosti o pohlavi, ktore ta trapia teraz 😉

petra.vavra
30. led 2009

taky jsem chtěla chlapečka, když jsem se dozvěděla, že to bude holka, obrečela jsem to a teď jsem šťastná za to, že mam holku a ta někdy vydá za deset kluků jaká je dračice...ani se mi nechce věřit, že je to ta sladká růžová holčička 😀

lienockaa
30. led 2009

senja-mne podla norm. usg povedali 2x ze to je dievcatko, uz sme sa zacali tesit, dokonca sme ho par dni volali katka a potom na 4D to bol chlapec..tiez som bola prekvapena, no ale asi iba niekolko minut, potom to preslo a do synka som sa zamilovala..kym bol koniec tehu uz som si ani nevedela predstavit, ze by sa mi narodila dcera..😉 a teraz? no je to moj milacik, jasna vec, nedala by som ho za nic na svete..ber to z toho pozitivneho hladiska..synovia velmi miluju svoje mamy, nemusis byt sklamana, aj chlapceka mozes pekne obliect, sama uvidis, ked sa narodi, vyber veci je velky, moj nosi aj cervenu..😉..zdravy syn je poklad, budes na neho istotne hrda ako su aj ine mamicky synov, napr. aj ja..🙂..

kuchy
30. led 2009

ahojky, já jsem si taky vždy přála holčičku, kolem nás jsou v rodině samí kluci ☹ Mám ráda růžovou,chtěla jsem aby byla panenka po mě. Pak jsem o první mimi v červnu v 7 tt přišla a hooodně rychle přehodnotila své názory 😉 😉 Ted jsem znovu těhu, rizikovka z problémy a ve 13tt paní doktorka říkala ,že to vypadá spíš na kluka. Podvědomě to tuším taky, ale už se těším, chlapeček je taky krásněj, hlavně at se narodí zdravý.
A výbavičku mám až na pár kousků stejně do béžova, bíla sem tam žlutá. Na malém mimi je ta bílá hezčí a světle modroučká je taky hezká 🙂 🙂 🙂

Senja: a z tou výchovou.... je to v rodičích, manžel je ze dvou kluků a rád se vrací do rodného hnízda k rodičům, často tam chodíme a jsme tam jako doma. záleží jaké pouto si vytvoříte, já si přeji aby moje děti nás měli v úctě jako má manžel svou maminku. já jsem trochu potvora 😀

katka2808
30. led 2009

senja. ja ta chapem. odkedy som otehotnela, chcem len dceru. inak ani o tom babatku nerozmyslam, len ako o nej. pre dievcatko mam viac mien vymyslenych a strasne si zelam dievcatko. partner zase len chlapca. tiez budem sklamana, ked to bude chlapec. aj ked si vravim, ze nie ze by som sa tesila, ze je vsetko v poriadku... hlavne, ze je vsetko v poriadku a sme zdravi. ale ono to chce asi cas, zvyknut si na tu myslienku ...

draga
30. led 2009

senja jj podle mě jsou větší mazánci chlapečci jak malý tak velký...vem si kolik je chlapů závislých ma matce...o holkách jsem toto tak často neslyšela 😉

nika251
30. led 2009

Juj Senja- ja som sa smiala ze az budeme mat dvoch synov, urobime tretieho a z toho urobim maminho maznacika a to natolko ze az bude mat 18 sama ho budem vyhadzovat z domu a samozrejme aj z nasej postele. Lebo dovtedy bude spavat pri maminke 😀 . neboj sa, zvyknes si. Mat syna ma svoje vyhody: az bude uz starsi- budes moct chodit aj s muzom po dovolenkach lebo sa skor osamostatni, budes mat viac volnosti lebo nebude visiet maminke na sukni. Teda ja som visela az kym som sa nevydala a nasi nemohli ist na dovolenky 😀 . A ked bude v puberte, budes sa modlit za skore osamostatnenie. Ja to beriem tak, ze dieta nie je darom rodicov, je len akoby pozicane od zivota. A raz pride cas, kedy ho treba do zivota vratit, pustit svojou cestou. Ja budem mat vedla seba manzela a tak to ma byt. Kazdy mame svoj vlastny zivot aj nase deti ho budu mat. Aj dcera sa ti moze vydat napriklad do Ameriky.

ladunka
30. led 2009

Senjo, cítím s Tebou. Něčeho podobného jsem se bála sama u sebe, přála jsem si holčičku a klukem odhaleným už v těhotenství bych byla bývala asi zklamaná. Proto jsem si nenechala pohlaví předem říct, protože jsem si byla jistá, že až to miminko vyleze, bude nejkrásnější a dokonalé a na porodním sále že už kvůli pohlaví zklamaná nebudu - prostě si už nebudu umět představit, že by to bylo jinak. Tím nechci nijak moralizovat, spíš jen že mě občas napadá, že ta raná oznámení o pohlaví dítěte mívají taky svá úskalí.

Ale to je Ti na houby, že jo. Já bych Ti asi doporučila, abys chvíli nenakupovala, však máš ještě i celkem dost času, za pár dní si na myšlenku chlapečka zvykneš, začneš se těšit a zase na nakupování dostaneš chuť. Moje kamarádka má chlapečka, je blázen do jeho oblékání a zdaleka to není jen modrá, uvidíš 😉 K té výchově kluků, taky nemám zkušenosti, ale poradíš si, neboj!! Často okolo sebe vidím, že kluci například v předškolním a raném školním věku jsou úplně úžasní, galantní, pozorní k malým dětem, neječí, nefňukají, mají super nápady a spoustu energie - přeju Ti, ať se Ti narodí jeden z těch úžasných 😵

angua27
30. led 2009

senja, asi ma ukameňuješ, ale... nechápem Tvoje pocity. veď máš v sebe krásne, zdravé bábo. čo na tom záleží, či je to dievča, alebo chlapec. je to TVOJE dieťa, TVOJA krv a telo. je z TEBA a z človeka ktorého miluješ. je to jedinečné dieťa a nikto nebude ako on.
predpokladám, že sa v Tebe búria hormóny a za pár dní si určite zvykneš a príjmeš tú krásnu myšlienku, že je to chlapec. ľahšie sa možno na to zvyká, ak ho začneš oslovovať jeho menom (ak ho máte vybrané). a neviem, či už malého cítiš, či už kope. ale u mňa a mnohých iných žien sa láska k dieťatku začala prehlbovať práve kopaním a odozvami dieťatka s bruška. 😉

ja som vždy trošku viac túžila po chlapcovi, čo sa mi aj splnilo, aj keď mi všetci hovorili, že bude dievča. ale dlho trvalo, kým sa malý na UZV ukázal. veci som nakupovala neutrálne - hnedé, béžové, biele, oranžové, žlté. až keď sa narodil pribudlo pár modrých, zelených. ale mne príde, že deti sa majú obliekať do veselých farieb a Maťko má pár vecí aj v červenej. vyzerá v nej super. 😀

môj syn je ešte malý, ale pre mňa je úžasný - rád sa pritúli, je hravý (niekedy viac ako dievčatká s nášho okolia), vynaliezavý, odvážny, priebojný. je jedinečný a lásku prijíma a odovzdáva bez podmienok. a to dokážu len deti, či už chlapci, alebo dievčatá.

asi je môj príspevok mimo, ale nedalo mi nereagovať.

ia.
30. led 2009

senja: absolutně chápu Tvé pocity....když jsem otěhotněla, tak jsem chtěla chlapečka, s tím, že si moc přeju dvě děti a chci páreček. V rodině manži jsou samí kluci a všichni si tam přáli holčičku. Moje mamka pořád říkala: hlavně ať je to holčička, v dospělosti budeš mít s ní vztah jako semnou, však vidíš, jaké to je s Tomášem (můj brácha)...
no a manža si taky přál holku. Takže když jsme byli na velkém UTZ a řekli kluk jako buk, začla jsem brečet i když jsem si chlapečka přála. Měla jsem pocit že jsem všechny zklamala... naopak manža svítil jako sluníčko, že holka bude příště a že hlavně že je bobešek zdravý.....No ale po několika týdnech už jsem si na chlapečka v břichu zvykla. Pak se narodil a je to tak úžasné dítě!!! jsem za něho moc šŤastná...a jak někdo říkal...je to na nás jak si ho vychováme, jaký bude mít k nám v dospělosti vztah. taky záleží, jakou si najde ženu, ale taky znám případy, kdy holky se odstěhovaly daleko od rodičů a těm zůstal na blízku syn.....uvidíš že až se ti narodí, budeš šťastná jako blecha. A druhá bude holčička 😵

dagina
30. led 2009

Senja, po porodu ti bude úplně šumák jestli to je chlapec či holčička, budeš štěstím bez sebe tak i tak 😉 . Teď si užívej těhu, a mysli na to, že budete mít krásné a zdravé miminko, na které se hroooooozně moc těšíte 😉 . Tak hodně štěstíííí !!!!! 🙂

alcatko.j
30. led 2009

To jsem cekala, ze tady zuzni obligatni veta, ze je to prece tvoje dite, jak muzes takhle uvazovat atak dale a tak dale....
je prece uplne jasny, ze Senja bude sve dite milovat, ze ho nebude mit rada min jen proto, ze je to chlapecek...ze uplne jasny, ze nejhlavnejsi je to, aby byl zdravy, v poradku..to jsou uplne jasne veci, ze tohle si preje kazda maminka...
senja je proste zklamana, a na tom nevidim nic spatneho, to se proste stava, nekdo je min nekdo vic, nekdo vubec...
ona si zvykne, ona se bude tesit, bude chlapecka zboznovat, jen j ted trosku zklamana, ale to proste postupem casu prejde 😵

Sen, proste se na nejakou dobu vyprdni na nakupovani, a vazne si na tu myslenku zvyknes 😵 ja jsme vzdy chtela dve devcatka , ale tusim na tisic %, ze druhe mimino bude kluk 😅 a uz jsme si zvykla a zacala jsme se tesit, protoze s pindikama ja nemam temer zadnou zkusenost, tak to bude legrace 😀

holdem
30. led 2009

Ja som chcela tiež veľmi dievčatko,ale fakt ti môžem povedať že chlapci sú super.Ten môj sa odo mňa nehne ani na krok,je strašne prítulný a vkuse vyjadruje lásku.Keď idem s malým na ulici, úplne som hrdá že mam krásneho syna.Teraz čakáme druhé bábo, zatiaľ neviem pohlavie, zas je vo mne že by som rada to dievčatko,o to viac, že manžel má už z predchádzajúceho manželstva veľkého syna, ale viem že budem v oblakoch aj keď budem maminka dvoch valibukov a on bude mať 3 synov!!!!Krásny pocit!Podotýkam asi tak isto by som cítila pri dievčatách, teraz sa ti to zdá byť tragédia, ale keď ho uvidííííš....všetka neistota sa pominie.

zuzkaprofant
30. led 2009

dievcata ako mozete byt smutne ze necakate to co chcete mali by ste sa tesit ze mate v bruskach zdrave babatka a ci ma pipik alebo niema ved to je detail ide o to ze bambozko vam pozehnal a mate to zobrat ako dar a tesit sa stoho

ja cakam chlapca a sa tesim aj ked kazdy ze by bolo dobre dievcato a ine blbosti , vsetko je dobre co nam zivot donesie a uz byt sklamane stoho ze to nie je to pohlavie co sme chceli je velmi zle dieta citi ze uz ho teaz odmietate a to nie je dobre potom sa necudujte ze ked vyrastie moze mat rozne zdravotne problemy ☹

makak21
30. led 2009

Ahojky...plně tě Sen chápu...prošla jsem si tím samým...u nás v rodině jsou samí kluci a já si tu holčičku moooc přála. No nestalo se a ten den, kdy jsem se to dozvěděla jsem to dokonce obrečela 😔 ale ještě během dne jsem se stihla do toho chlapečka strašně zamilovat,říkat mu jménem a ono se to podalo samo 😉 Teď už bych neměnila 😉 bude zase dobře 🙂 🙄

makak21
30. led 2009

špatnej smajlík 😅 ten poslední tam nepatří 😀

bihan
30. led 2009

Ja si tiež myslím, že stačí trošku času a zvykneš si na tú myšlienku 😉
Pôvodne som bola presvedčená, že čakám chlapca a dosť ma prekvapilo, keď mi lekár povedal, že to bude dievčatko (už som mala pár kúskov v modrej farbe 😅) no tak sme sa zasmiali a o týždeň som pokračovala v nákupe dievčenských vecí a ver či never, dúfam, že druhé bude tiež dievčatko 😀