Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

hanula83
5. bře 2010

Ahoj holky, já když zjistila, že čekáme dvojčátka, tak jsem byl utvrzená, že bude kluk a holka. Prostě se to tak nějak logicky nabízelo 😉. Na velkém ultrazvuku nám řekli, že budou dvě holčičky. Zklamání jsem žádné necítila, spíš jsem byla tak "nachystaná" na páreček, že mě ani jiná možnost nenapadla. Tak jsem si chvilku zvykala, ale asi tak 5 minut 🙂. Jsem teď naprosto šťastná, že máme dvě princezničky.. Navíc jsem se nedávno brodila deníčkama z dětství a narazila tam na celkem zvláštní věc, když jsem byla malá, tak jsem si nejvíc ze všeho přála, abych jednou měla dvojčátka - holčičky 😉... A chci říct, že nastávající maminky si jistě zvyknou jak na chlapce, tak na holku už v průběhu těhotenství (pokud si to nechají říct), v přírodě je to tak zařízené 😉. A v momentě, kdy miminko poprvé uvidí je nějaké pohlaví ani nenapadne, ale to mi jistě všechny mamči potvrdí 🙂

simounah
5. bře 2010

Také jsem si přála holčičku - máme kluka a je to náš miláček. Celé těhotenství jsme netušili co to bude a když se narodil, ani jsem se nezeptala co to je - až pan doktor mi to řekl. Bylo mi to v tu chvíli jedno - hlavně, že je to zdravé na světě. Holčičku jsem chtěla oblékat do růžového, česat copánky atd... jsem si říkala co s klukem. A teď když ho máme - tak vidím, že i kluka můžu oblékat pěkně za frajera a je mnohdy hezčí než všechny růžové holčičky kolem. Když přijdu do hračkářství - vím, že vezmu jakékoliv třeba i malinké auto a udělám mu radost. Když tak koukám kolem co bych koupila holce, tak vlastně není co. Tak si nakonec říkám, že s těma klukama je to snad i zábavnější - jezdit s autama a blbnout. A navíc z okolí co pozoruju holky jsou ukňourané. Až budu někdy čekat druhé - asi snad budu zase chtít druhého kluka, aby si spolu kluci vyhráli. Ale závěrem je úplně jedno co to je - hlavně, že je to zdravé a pro rodiče bude každé jejich dítě to nejhezčí a nejlepší - a je jedno zda je to holka nebo kluk. Ale chápu, že může být někdo zklamaný, když se těší na něco a je to naopak.

latunka
7. bře 2010

Tak já si přášla strašně moc holčičku a děsila se toho,že budu mít kluka a nebudu k němu mít ten správný vztah,když pořád melu o holčičce a když jsem pak otěhu,tak jsem tak nějak kolem 10tt nabyla dojmu,že to bude kluk a jsem ráda,že nám to nakonec potvrdili, jsem skoro brečela radostí,když dr řekla,že tam vidí pindíka 😀 😀 😀 A asi kdyby mi teď řekla,že se spletla a je to holka,tak bych to chvilku musela "překousávat" a asi by mi trvalo si zvyknout,takže chápu maminky,co to třeba nakonec obrečí - ty hormony jsou fakt zákeřný 😉 😀 😀

bocmanka
8. bře 2010

😀 😀 presne tak hormóny robia svoje a tiež okolie, keď niečo očakáva a realita je iná..
svokra očakáva vnúčika a ono hups, narodí sa vnučka a opačne..
tešme sa z reality.. 😵 😵

motylek
8. bře 2010

Tak já když čekala Kubu, tak jsem byla od začátku přesvědčená, že to bude kluk a jinak to prostě být nemůže 😀 😀 😀 , kdyby mi dr. řekla, že je to holka, tak bych ji asi nevěřila. Byla jsem ráda, že je to kluk. A teď čekám druhý a doufám, že to bude holka, ale žádný tušení nemám 😀 😀 😀 . Ve středu jdu na utz, tak snad se nám ukáže. Raději bych holčičku, ale beru i kluka 😀 😀 😀 😀 😀 . Hlavně se těším, že mi řeknou, že je v pořádku a zdravý 😉 😉 😉

stojdulka
8. bře 2010

😀 ja som sa toto tehu nastavila na chlapca...mám doma už dve dievky tak by som chcela chalana aby si i muž prišiel na svoje(iked baby sú jeho zlatíčka, no na futbal by šiel radšej so synom), aj pri prvej aj pri druhej som vedela že to bude dievča, ani som nebola prekvapená ked mi to potvrdili na utz, no a teraz to citim na chlapca tak dúfam, že ma môj inštinkt do tretice nesklame...uvidíme, už je zamiesené tak čo z toho bude 😀

weri1
8. bře 2010

já vždy chtěla dvě děti-holčičky,ale když jsem zjistila,že jsem těhotná tak mi je to úplně jedno,hlavně si přeji aby miminko bylo zdravé a není to jen fráze!Maminky mají mít slzy štěstí v očích,když zjistí,že miminko je v pořádku a ne slzy "smutku"že je to kluk nebo holka 😉 vždyť je to úplně jedno 🙂

leopolda
8. bře 2010

Při prvním těhotenství,nám bylo jedno,jeslti se náim narodí chlapec či děvčátko.
Narodil se nám chlapeček.
Při druhém jsme si logicky přáli holčičku a taky ji čekali.Narodila se a my jsme byli šťastní.
Ne,však dlouho.Zjistili u ni srdeční vadu a bohužel zemřela.
V tu danou chvíli jsem věděla,že chci další dítě.Bylo nám přáno a já velmi brzy otěhotněla.
Vůbec mě nenapadlo,že to nebude holčička.Takže,když nám řekli,že to bude chlapeček,tak jsem to obrečela.
Ale jen velmi krátce.Narodil se nám chlapeček,kterého velmi miluji.
Někdy mám pocit,že nám vrací vše o co jsme přišl,je to smíšek a je pořád dobře naladěn.
Zjistila jsem,že mít holčičku a kluka,je jakýsi model,který se jeví jako ideální,ale ????
Věřte,že zdraví je to nejdůležitější a není to klišé. 🙂

uzh
10. bře 2010

Ahoj holky, jsem strašně ráda, že jsem objevila tuto diskusi. Jsem 18tt a v pondělí nám lékař oznámil, že vidí pindíka. A dneska jsem celý den prořvala. Mám na sebe vztek. Vím, že se mám starat, aby bylo mimčo ok, čekáme na výsledky amniocentézy a samo si přeji, aby bylo vše v pořádku, ale...Nějak jsem si vždycky představovala holčičku a teď jdou mé vize květinových tapet a podobného do hajzlu. Tak nějak nevím, jak to mám zpracovat a co si s chlapečkem počnu. Zároveň mám výčitky, že nemám takovou radost a připadám si jako zlá čůza. Doufám, že je to jen přechodný stav a že si na tu myšlenku zvyknu. Jen jsem ráda, že se s těmito pocity neperu sama.

marketa137
10. bře 2010

Uzh myslim že je to prvotní šok a za chvíli se budeš těšit na chlapečka. J8 si nějak myslela že druhý bude určitě holka a pořád na utz to doktor nemoh poznat tak jsem s holkou o to víc počítala a ve 24tt se na 3D ukázalo že budeme mít druhého chlapečka. Nebyla jsem zklamaná jen jsem doufala i kvůli manželovi že to bude holka. U mě je zázrak vůbec otěhotnět takž pohlaví pro nás nebylo důležité. Jen manžel se mě smál jak jsem bojovala za holčičí jméno 😀 . Máme Tomáška a málem ve mě umřel ☹ , takž kdykoliv na něj kouknu si řeknu co se mohlo stát 😒 . věše mam napsané v albu. Možná někdy bude ještě jedno mimčo a nějak vnitřně počítam že zase kluk 😀 . To mít holku bylo spíš přání ze strany manželovi rodiny, tchán chtěl dceru a má 2 syny a my ted taky 2 kluky, prostěholka nám neni souzena. Hlavně že jsou klucí v pořádku, navíc první syn chtěl jedině kluka, holku by jsme prý nechali v porodnici 😀

Takže neni nic důležitějšího než aby těhu a porod proběhl bez komplikací a co to bude řešte jen kvůli barvě oblečení 🙂.

dulkagabulka
10. bře 2010

Ahoj baby..tak moje spomienky...vždy som chcela iba dievčatko...predstavovala som si,ako mu budem šit šatky a česat vlásky )))..nikdy som naozaj netužila po chlapcovi a divila som sa priatelke,že ako to može chciet..chlapca 😨 Pri mojich tehotenstvách som bola chvalabohu ultrazvukovaná velmi málo /pri prvom asi 4 krat pri druhom ani raz / Prve sa nam narodilo dievčatko. 😀 Druhe tehotenstvo bolo uplne ine, predpokladala som,že to preto bude chlapec, narodilo sa dievčatko. Vtedy som stretla priatelku,ktora pracovala ako učitelka v materskej škole a hovorila predo mnou o nejakom chlapcovi zo školkky že aky "chutný chlapec"..viem že som sa v duchu nad tym pozastavila že: chlapec a chutny??? 😀 Nuž a potom som otehotnela tretikrat. Samo,ze chlapca som dako nepreferovala 🙂 Na ultrazvuku ktory mi robili v 9-tom mesiaci som lekara zastavila,ked mi chcel pvoedat pohlavie,že to nechcem vediet. Bola som presvedčená,že to bude dievčatko. Aaaaa div sa svete: narodil sa mi syn...baby...on bol najkrásnejší na svete, najchutnejší chlapec akého som ja kedy videla ...heheee..fakt...vtedy som pochopila,ake to je ked je "chutný chlapec"..a bol taký celé detstvo..a je taký až doteraz....zamilovaná som do neho už 18 rokov...

elixia
10. bře 2010

Celkom ma zaujala tato tema... 🙂 Ja mam predstavu, alebo skor zelanie mat najskor syna a potom dceru...sa mi vzdy pacila taka predstava, ze starsi brat ochranuje mladsiu sestricku 🙂
ALE...mam taky pocit, ze to na prvykrat bude baba...a chcem vediet pohlavie tak skoro ako sa len da, mozno aj preto,ze nemam rada take nahle prekvapenia, radsej si na novoty zvykam postupne..tak verim,ze aj s tymto sa vysporiadam,nech uz to bude akokolvek.

weri1
10. bře 2010

uzh: jak můžeš být nešťastná z chlapečka,když máš před sebou výsledky plodovky? neměla by si být spíš na nervy jestli je miminko zdravé??? holky neblázněte,co by jiné mámy s postiženýma dětma dali za zdravé mimi. ☹

marketa137
11. bře 2010

Weri1 přesně tak, jsou tady témata kde člověku mrazí ☹ a myslim že pohlaví je až to poslední. my to teda vědět chtěli kvůli tomu jaký kupovat oblečení 🙂 a aby jsme věděli dopředu jméno ale jinak nám to bylo fakt jedno, na každý UTZ jsem šla s tim hlavně aby miminko bylo v pořádku a když nám řekli že to bude chlapeček tak jsme byli rádi. mylsim že řešit pohlaví je fakt naprostá blbost 😉

sedula1
11. bře 2010

Uzh, citam tu tvoje pocity a viem ze to je len pociatocny stav. ja som vzdy tuzila a hovorila tiez o dievcatku. vestkyna mi vyvestila dievcatko, podla vsetkych vypoctov - co boli dobre blobosti nam vychadzalo dievcatko, az nam v 1/2 tehotenstva oznamili, ze to bude chlapcek. Bol to sok, ja som tomu aj tak neverila, ze dr. zle vidi.. Pomylil sa.. Ale ked mi to potvrdil iny, este niekolko krat tak som nemala na vyber... No bola som sklamana, ale na druhej strane som si presne hovorila, ze som nevdacna, ze kolke zeny by dali cokolvek za zdrave babo a ja tu vymyslam. Mala som vycitky voci tomu malemu v brusku, ze on to isto citi... Ako cas isiel, zacala som si predtavovat chlapceka, ako asi bude vyzerat, co pred tym by ma ani len nenapadlo.. A poviem ti pravdu, ze pred par tyzdnami som si uvedomila, ze ja som stastna, ze cakame chlapceka 🙂 Naozaj, neviem co sa stalo, ale ja uz som sa s nim tak vzila, ze uz na babu ani len nepomyslim, ani meno by sme nevedli ake jej mame dat a to sme najviac riesili.. Uvidis, aky fantasticky vztah budes mat s tym chlapcekom, ani len ta nenapadne, ze to malo byt dievcatko!! Chlapci maju lahsi jednoduchsi zivot a aj lepsi blizsi vztah k matkam (samozrejme nie je to pravidlo) a dievcata zase k otcom viac inklinuju.. Vidim to na kamoske, chcela vzdy dievcatko a ma dvoch chlapcov.Pri druhom to ani neriesila, viac bol sklamany jej manzel, lebo on tuzil po babe, lebo tak trochu ziarli, ze ona je ta BOHYNA pre ich chlapcekov.. Takze ti drzoím palce, isto to zvladnes a budes stastna mamina 😀

bocmanka
11. bře 2010

😵 kočky tu ide o pocity, ja myslím, že nikto tu nerieši, že chcel dievčatko a chlapčeka v brušku bude mať menej rád..
alebo že chcel dievčatko a zrazu ups, je tu chlapček.
hormóny s tehuľkou vedia pokývať statočne,a tiež ak má niekto niečo vysnívanéééé..
mne raz dávno pradávno veštica vyveštila dve deti, chlapca a dievča a mám tri, dvoch synov a dcérku a niekomu tam hore som za nich vďačná
🙂 🙂
témy nie sú na to, aby sme niekoho odsudzovali či hádzali do jedného vreca, ale o tom, aby sme si pokecali, poradili , prípaden sa zverili s tým najtajnejším čo ukrývame a to sú naše pocity
🙂 🙂

anajocka
11. bře 2010

uzh, este stale mozete mat dievcatko, no nie? neboj, aj ja som nase stvrte rozdychavala, ze to bude chlapcek, ale ako Lukasko je milacik rodiny a ja na neho nemozem dopustit, urcite to bude aj pri Tomaskovi tak, uz sa nanho deti velmi tesia a my tiez, som rada, ze som to vedela velmi skoro, co budeme mat, tak som sa na to pripravila a uz je dobre a mozno sa raz este sestricka pre Ellu zadari, teraz skor riesime aby sa spravne otocil, aby som nemusela na cisarsky. Ale tiez si myslim ze za pocity sa nikto hanbit nemusi, vsetko ma svoj cas a s odstupom casu uz nebudeme riesit ake pohlavie ale uplne ine veci.

weri1
11. bře 2010

market: já tohle moc nechápu. to je fakt divné a hrozné téma,jdu pryč 😠

bocmanka
12. bře 2010

😲

mlada.maminka
13. bře 2010

Nedá mi to se nezeptat...
V kolikátém týdnu vám bylo NEJDRŘÍV řečeno, jestli čekáte JI nebo JEHO?
My už jednu slečnu máme a strašně bychom si přáli chlapečka....Ale lidé míní-osud mění...
Za 10 dnů, to budu 13týden jdu na měření šíj.projasnění a nosní kůstky, tak zda už byla možnost se ve 13 týdnu zeptat, na jaké pohlaví to předběžně tak asi vypadá...Ale to je asi moc brzy, co?

dulkagabulka
13. bře 2010

POdelim sa s vami o prihodu,ktoru mi rozpravala jedna stara žena, ktora už nie je medzi nami.
Ako mladej žene sa jej narodilo dievčatko. Bolo krásne a šikovné, no ked malo rok, nahle zomrelo. Ona bola velmi smutna a tužila po dalšom dievčatku. Otehotnela, narodil sa jej chlapec. Potom znova aaa..chlapec. POotm znova a znova další chlapec. Otehotnela znova, už teda mala doma 3 chlapcov. Mala v sebe velkú nádej,že to bude to vysnívané dievčatko. Hned ako porodila, lekár jej oznámil,že má chlapca. Ona mala v sebe také sklamanie,bolest,že vyriekla vetu: Ani mi ho neukazujte. Chlapčeka odniesli...a on o par hodin zomrel. Bez toho,aby ho bola chytila, privinula...Celý život z toho mala traumu...
Tak len som vam chcela ...že naozaj je doležite zdravie...a laska 🙂

mlada.maminka
13. bře 2010

To je smutný příběh... 😢
Ale každá maminka je přece zvědavá, copak se to schovává u ní v bříšku a každá maminka si přeje k holčičce chlapečka nebo naopak...Netvrdím, že jestli budu mít další holčičku-nebudu ji mít ráda...Toho drobečka miluju už ted-ať je to co je to...Jen jsem prostě zvědavá...
Ale jinak s Tebou souhlasím....zdraví a láska....

alexandrah
13. bře 2010

kocky, aj ja som bola zvedava, a u mna sa nepomylili, mam chlapceka uuuzasneho naadherneeho. a citala som jeden pribeh, jak si jedna priala babu, aj ju mala, ze budu ako 2 kamosky, spolu trkotat, varit, a bude jej princezna, no a cuduj sa svete, babizna vobec nevarila, ani nechcela byt princezna ...tak smola ...a naopak chlapcekovia mozu byt ovela viac pritulni a tak, moj syncek urcite je!! a urcite by som ani nevychovavala inak dievca a chlapca . drzim vsetkym palce, nech maju hlavne zdrave detičko!!!

daducha
13. bře 2010

ahoj,

veru aj ja som si musela zvykat na to,ze budem mat chlapca.Odjakziva som tuzila po dievcatku, vlastne som si vôbec nepripustala, ze by to mohlo byt inak.Ked mi prvom tehotenstve doktorka povedala, ze to je chlapec, ja som tam samozrejme isla s tym, ze to je dievcatko 🙂 ,bola som sklamana a nechcela som uverit.Dlho mi trvalo, kym som sa s tym zzila.Ako naschval, maly bol velmi narocne babätko,ja vystresovana mamina daleko od pomoci rodicov a kamaratov,sama s manzelom v inom meste,popôrodna depka aj ked mierna,zvladnuta bez liekov, ndala na seba dlho cakat.Hanbim sa za svoje myslienky, no vtedy som si hovorila, ze keby to bolo dievcatko tak je to urcite lahsie.Ale zivot bezal a ja som pohlavie prestala riesit.Stale ma vsak pri pohlade na dievcatka pichlo pri srdci.
Ked som otehotnela druhy krat,bolo mi uplne inak ako pri prvom a tak som zacala dufat, ze by to mohlo byt dievcatko.Na prvom UTZ asi v 12 tyzdni to vyzeralo na chlapca,asi v 20 tyzdni doktorka hovori, ze ziadneho pimpika tam nevidi a mne viac netrebalo.Ta radost bola neskutocna.Do 5 min. vedeli vsetci ze to bude dievca a muz si zacinal hladat druhe zamestnanie 😀 😀 😀 .No po morfologickom UTZ bolo vsetko uplne inak.Isla som tam s tym, ze mi len potvrdia to dievcatko a doktor ze je to cisty chlapec.Ja, mala som problem udrzat slzy a nerozplakat sa hned tam.A tak som zacala az vonku a plakala este asi 2-3 dni.Chodila som ako bez duse,rozdala kamoskam vsetky dievcenske veci - ako naschval vsetky cakali divcatko a zacala si zvykat na druheho chlapca.
Dnes sa za vsetky tieto sialene myslienky malym v duchu ospravedlnujem a je mi to velmi luto.Milujem ich, su uzasni a druhy drobec je hotovy anjelik,neskutocny mojko.Vlastne si uz ani neviem predstavit,co by som robila s dievcatkom.
Ono to, ze mam dvoch chlapcov nejaky vyznam ma a zrejme az neskôr zistim aky.Asi mam zacinat setrit na vnucky 😀 😀 😀

Maminy, krore toto nechapete, neodsudzujte nikoho kto to takto prezil.Ja viem, ze je to neskutocne malicherne, ze su tisice mamin ktore maju chore deti, nemôzu ich mat,prejdu dlhu cestu kym sa k nim dopracuju,no su to najhlbsie pocity a nikdy neviete ako tie Vase,aj ked mozno nie o tejto teme s Vami zatocia.

dulkagabulka
14. bře 2010

daducha,opísala si to úplne krásne tie pocity..aj to ako to nakoniec dopadlo...lebo napriklad aj moj chlapec bol najmojkovatejší ,dokonca aj najdlhsie sa mojkal, dlhšie ako dievčatá 🙂 Z tvojho opisu sála krásny ženský cit.. a za ten sa netreba hambit 🙂

mlada.maminka
14. bře 2010

DADUCHA: Moc krásně napsané....miluju happy-endy 🙂

milerrka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
milerrka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
daducha
14. bře 2010

uzh,

poznam, poznam,poznam.Neviem ako dlho to bude trvat, mne trvalo dlho, aj vsetky moje predstavy isli do kelu, aj ja som to tak nechcela, no nieco tam vyssie asi ano 🙂 .Prejde to, uvidis, nie si zla, ani cuza 😀 len nieco nejde tak ako by si chcela.Skus sa s tym zzit co najskôr, babo citi tvoje pocity a ono sa na svet nepytalo.Je tu a nechce nic viac iba byt milovane. Chlapci su fajn, len im nikdy neoblecies suknu, neuceses copiky,neobujes biele sandalky, no ma to jednu obrovsku vyhodu .....nikdy ti nepridu domov tehotni 😀 😀 😀 .Ak treba tak sa vyzur, vyplac a hod raz a navzdy za hlavu.Lub ho najviac ako vies,bude to citit a narodi sa ti krasn, spokojne babätko.Ved sanca na dievcatko vzzdy je 😉

sedula1
14. bře 2010

daducha, fakt kraasne si to napisala, podobne som to prezila aj ja, preto neodsudzujme ziadnu buducu maminu za jej pocity.. Presne od toho je toto forum, aby sme sa podelili o nase pocity, poradili si ak vieme, pomohli a nie sa kritizovali... 🙂 pekny dnik vsetkym.