Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

susik77
30. led 2009

ahoj, ja mam prvu dceru a tiez si vobec neviem predstavit ako sa starat o chlapca 😕 viem, ze oni maju tie svoje problemy-so semenikmi a este ine veci co sa musi sledovat...u baby je to jednoduche 😎 mam tusaka, ze budeme mat chalana, tak sa trochu bojim, ze to bude moc komplikovane...aj vychova 😔

evulka25
30. led 2009

no víte, já tohle trošku nechápu. Tohle si přeci vybrat nemůžeme jestli chceme holku nebo kluka, člověk by měl být rád za to, že vůbec dítě může mít nebo má. Navíc já jsem přesvědčená o tom, že když to pohlaví člověk jakoby "nepřijme" to mimi to cítí, určitě ano. Já to prostě beru tak, že nic není náhoda a že to, co se mi má narodit mě má něco naučit, ať už holka nebo kluk 🙂
Tak přeji, ať se s tím nějak rychle a dobře vyrovnáš a nestresuješ prcka v bříšku 🙂

dupinka
30. led 2009

pridam sa:
moja segra ma prveho chlapca, prvy vnuca v nasej rodine, slniecko... Teraz cakame obe so sestrou babatko, segra nas dokonca "predbehla" o par tyzdnov skor. Nasi utrusili poznamku, ze by bolo dobre, keby sme aspon jedna mali dievca, nech mozu okrem aut kupovat aj babiky.
Nakoniec to vyslo sestre, ta prva oznamila, ze cakaju dievcatko. Aj my sme vtedy strasne chceli dievcatko. Ked sme sa to dozvedeli, tak som jej zavidela, ze je zase ta prva, kto urobil v rodine radost. A dost som sa bala, ake to bude, ak my budeme mat chlapca. Navyse, aj manzel strasne tuzil po dievcatku.

V utorok sme boli na 3/4D sone, a hoci sme povodne nechceli vediet pohlavie, zvedavost bola silnejsia. Cakame chlapceka.
Manzel bol ten nastastnejsi clovek na svete, jeho vyraz tvare, ked videl maleho, bol neopisatelny. Bolo v nom tolko nehy, radosti a hrdosti, ze svojho chlapa by nevymenil za nic na svete. A ja rovnako!

A co si bude mysliet rodina, nam e jedno, uz to zalezi na nich, ako sa k tomu postavia.
Podstatne je, ze sme my stastni a tesime sa na neho, lebo je to NASE vytuzene babatko.

ladunka
30. led 2009

No nevím, vyhrožovat zdravotními problémy dítěte, když se jedná o jeden probrečený den hormony zmítané těhule (nemyslím to zle, taky jsem byla těhotná). Všechna čest těm, které jsou dokonalé už od začátku, ale když už člověk dokonalý není 😉 , je podle mne mnohem lepší a zdravější si posmutnit, pobrečet a až to přejde, a jako že přejde, když se tomu nebudeš bránit, neboj, pak si to s miminem nějak vyřídit, říct mu, že prostě to tak bylo, ale že ho miluješ už teď a vždycky budeš. Prostě žádná křečovitá snaha o dokonalost (opět nemířím na ty, které už dokonalé jsou 😉 )

alcatko.j
30. led 2009

Ladu 😀
uplne s tebou souhlasim 🙂

evulka25
30. led 2009

já ale přeci nevyhrožuji, mám na tyhle věci svůj názor, tak jsem ho napsala 😉

bledulka
30. led 2009

senjo-já si taky přála u Tomíka holčičku-hlavně kvůli rodině (byla by v rodině po dlouhé době první ) jenže den,kdy jsem se to dozvěděla že je to kluk jsem šla zároveň na amniocentézu...v tu chvíli se přivalil silnější pocit-pocit strachu o mimíska a v tu chvíli bylo vše jedno...(nemohu říct,co bych cítila,kdyby ta informace padla v jinou chvíli..)
manžel si taky hoku přál o něco víc a ted sám říká,,že by neměnil,je rád,že je to kluk a je krásný koukat,jak si rozumí a jací jsou to partáci..ono totiž ted tvoje miminko nemá jakoby podobu,neznáš ho-nemůžeš si představit konkrétní miminko...až ale budeš mít v náruči To tvoje ,tak bys ho pak určitě nevyměnila ani za nic...

a netrap se tím,že máš takovéto pocity-kde je psáno,co přesně kdy a jak má těhulka cítit? každá to své těhu prožívá jinak...nehledě na to,že nikdo se s takovými pocity moc nechlubí-bůhví kolik je tu těhulek,co trápí podobné věci a nebo necítí radost z miminka "jakou by měly" a jiné splíny -to ti málokdo napíše popravdě jen tak zničeho nic...a koukni se na odpovědi,kolik holek ti rozumí🙂 nejsi určitě sama a nejsi určitě divná 🙂

alčátko-druhé mimi bude kluk?? 😕 😅 mohu tajně blahopřát? 😉

poletucha
30. led 2009

senjo to urco prejde behem par dni 😉 ja jsem v tomhle rozpolcena,jeden den na toho prcka myslim jako na holcicku,druhej na chlapecka...je mi to v podstate uplne jedno,co to bude...ale uz to chci sakra vedet 😀
a nechapu,kdo vymyslel to pitomy rozdeleni barev ruzova-modra 🙄 vzdyt je to stupidni, copak zenska nenosi modry veci? muj manzel ma nekolik ruzovych trik napriklad...takze tohle vubec neresim, nakupovat budu co se mi libi 😉

mercy
30. led 2009

No, ja som si pri obidvoch myslela, že to bude dievačatko🙂 A budeme mať dvoch chlapčekov. Pri tomto druhom to bol len záblesk.-pomyslela som si-nikdy nezistím,.aké je to mať dcéru...Na druhej strane, ja som vyrástla medzi chlapcami, mám troch bratov (a jeden z nich už má ročnú dcérku🙂Teším sa na Ondrejka veľmi, preveľmi.S dievčatkami nemám žaidnu skúsenosť, bol by to nový prvok v našej rodine, ale je to jedno.Budem mať dve chlačenské izbičky, dvoch chalanov a budem univerzálna svokra🙂

ivkka
30. led 2009

Ahojte,tiež sa pripájam k väčšine.Je to taký prvý pocit keď snívate o dievčatku a povedia vám že to bude chlapček alebo naopak.Ja som z troch dievčat a preto som si želala chlapca ale bolo to dievčatko a ja som bola aj tak najšťastnejšia na svete 🙂

geegee
30. led 2009

pridavam sa k mercy - 2 chalani...mne bolo jedno co bude druhe - baba by bola fajn pre mna, ale chalan super pre Matuska. Som spokojna...a mozno este o par rokov manzela pouzijem, motyka vystreli a bude baba 😀

titkovamiriam
30. led 2009

kamaratka strasne chcela zasa chlapca a narodilo sa jej dievcatko,bola strasne nestastna-az ked jej o par hodin po porode povedali ze mala ma zdravotne problemy si uvedomila ze na pohlavy prd zalezi a dnes je rada ze ma 17 rocnu slecnu.
a ja svojich chlapov milujem nejviac na svete
a co sa tyka farby ja som vsetko pri milanovi mala fialove 😀 a zlte 😀

deborah1
30. led 2009

Ahoj senja.My máme 3 chlapcov a vždy som si myslela,že už to bude dievča 😀 ,ale tak som rada,že sú chlapci,jednoducho som si ich zamilovala takých akí sú.No a teraz čakáme 4.,tak v kútiku dúfam,že by to mohlo byť dievča 😉 ,ale nechcem nad tým rozmýšľať,chcem to dieťatko prijať také,aké je-to je dôležité.No a pred rokom a pol som potratila,takže to nie je iba fráza:"hlavne,nech to dobre dopadne a aby bolo zdravé."

milhaus
30. led 2009

ja som chcela chlapca a mam dievča ale brala som to normalne
muž ma dvoch bratov a nemaju sestru a ja mam brata

emamamamu
30. led 2009

ja ti budu psat za par tydnu, jak jsem zklamana, ze chci holku a doktor rek kluka..snad mi pak poradis, jak ses s tim vyporadala..😀

wali
30. led 2009

senja, potrebujes len cas, aby si to rozdychala. to je uplne normalne. kasli teraz na nakupovanie modrych veciciek (uvidis, ze potom najdes vecicky aj v inych krasnych farbach) a daj tomu cas, aby si si zvykla na tu myslienku 😉

jakoubka
30. led 2009

senja-já si taky přála holčičku i když jsem tušila chlapečka.Když mi to potvrdili,chvíli jsem byla smutná.A pak se s chutí pustila do nakupování,modrých,žlutých,zelených a bílých věciček 🙂
Chce to čas,a teď to otřepané Hlavně zdravé miminko 🙂

Teď bych Kubulku neměnila.Někdy se chová jak holčička.

a další holčička určitě bude 😉

cikyta
30. led 2009

No vidíte. A ja vraj čakám dievčatko (čo som si v kutiku duše želala),ale čo sa týka vecičiek,mám rada modrú a k ružovej averziu......Aj ked,si už zvykám aj na tú.

shelly13
30. led 2009

Senja: Ahoj, citala som len zaciatok tejto diskusie, tak neviem, k comu si dospela. Ja by som Ti len chcela poradit, aby si sa sustredila skor na ine veci, pretoze som citala, ze prenatalny vyvoj je velmi dolezity aj co sa tyka psychiky dietatka. No a tvoj maly urcite citi, ze si nestastna. Skus si povedat, ze mu nechces ublizit a chces, aby z neho vyrastol zdravy a vyrovnany clovek, a prestan nad tym premyslat. Kazda z nas podvedome tuzi po konkretnom pohlavi. Aj ja som viac inklinovala k dievcatku a cakam chlapceka. Ale ked si predstavim, ze porodim malu kopiu mojho uzasneho manzelicka, tak sa na to hrozne tesim.. Ved to je take krasne. Zacni si tehotenstvo uzivat. Pozeraj kociky, postielky, hluposticky, urob si radost nejakou vecou pre seba a prestan rozmyslat nad "modrou" alebo "ruzovou". Drzim palce.

zany
30. led 2009

My jsme se u obou dětí nechali překvapit co to bude, takže v těhotenství žádné zklamání neproběhlo a neproběhlo ani po porodu.
U prvního jsem si přála holčičku, ale to spíš proto, že byl v rodině samý kluk a holka žádná. Ale když mi na porodním sále řekli, že máme chlapečka, tak jsem byla šťastná 😵 Teď u druhého jsem si zase tajně přála holčičku, ale byla bych ráda i za zdravého kluka a pak jsem si říkala, že z praktických důvodů by byl lepší 😀 Unosil by spoustu věcí po bráchovi 😀
Myslím, že to překvapení odhalení pohlaví až po porodu má něco do sebe. Žádné zklamání, protože je člověk rád, že to má za sebou a všechno dopadlo v pořádku! 🙂

Ale myslím, že je spousta barev než jen modrá... Však i kluci nosí červenou 😉

veronyk
30. led 2009

Když jsme loni čekali první miminko, byla jsem zklamaná a smutná z toho, že to bude chlapeček. Manžel má z prvního manželství 2 kluky, tak já snila o holčičce. Když se nám náš chlapeček předčasně narodil a umřel, tak mi to bylo tak moc líto, tak moc jsem brečela a toužila, aby vše šlo vrátit zpět. Tak moc bych byla šťastná za chlapečka.....Nezáleží vůbec na tom, zda je miminko chlapeček nebo holčička, hlavně ať je zdravé, ať je vše v pořádku.... být matkou je dar, ten největší dar, jaký může žena mít.....

sirinka
30. led 2009

senja vydrz do porodu a potom budes najstastnejsia mamicka svojho syna 😉

jakoubka
30. led 2009

Veronyk-to je mi líto 😔

Senja-buď ráda,že to miminko můžeš mít,jsou ženy co nemohou.

senja
autor
30. led 2009

Holky moc vam vsem dekuji za odezvu a pochopeni, asi to vazne chce cas 😉 Jen jsem vcera musela smazat ze sveho PC vsechny hezke obrazky roztomilych holcicek a volankovych saticek.

motol
30. led 2009

Makak21 sem na tom uplně stejně jako ty moc sme chtěly holčičku,u manžela sou samý kluci,když mi řekly,že to bude kluk ttochu mě to vzalo a ted,už bych ho za nic nevyměnila,druhé se budem pokoušet o holčičku,kámoška si to vypočítala podle čínského kalendáře a udělala vše co doporučují jak mít kluka a jak holku a porodila přesně co chtěly jí to vyšlo 🙂

bertica.h
30. led 2009

Senja..ani nevieš ako ta chápem.my smea mali štastie..vyšlo to ako sme chceli..budu to 2dievčatá..ale od začiatku som prežívala pocity,že keby to bol chlapec,bola by som sklamaná.zdravie..jasné,najdoležitejšie..ale predsa ..ked človek k niečomu inklinuje viac 😖

bola by som určite plakala a bolo by mito luto..ale verím,že by sa to zmenilo..keby sa mimi naordilo,bolo zdravé..chaůpci zasa ukážu iný pohľad na svet..neboj..ono ot prejde..a budeš sa veľmi teši´t 😵 😵 😵

gucci
30. led 2009

senja: jak dlouho jste se snažili o mimi?

bertica.h
30. led 2009

ja som sa od začiaktu tohoto druhého tehu pripravovala na chalpca.hovorila som si,že nieje možné,aby sme amli dve baby.kupovala som modré,hovorili sme mu v mužskom rode..preto ked dr.nám povedali,že to je dievča som bola hrozne milo prekvapená.
veronyk.. 😢 😢

livand
30. led 2009

Toho překvapení při porodu bych se taky bála a proto vím jistě že budu chtít vědět pohlaví dítěte. Nemám ráda překvapení a jsem si jistá, že bych si určitě vsugerovala myšlenku že to bude kluk (případně holčička) a pak bych mohla být "zklamaná".

senja
autor
30. led 2009

veronyk: Take je mi to moc lito ☹

Holky, ktere me nechapou: Jak uz jsem tu psala, uvedomuju si, ze hodne zen by me ted ukamenovala za takove "problemy", jen to, ze ted resim pohlavi jeste neznamena, ze nechapu co je prece jen prednejsi a pochopitelne v prve rade touzim mit bezproblemovy vcasny porod a zdrave mimi. Jen ted jsem se zamerila pouze na JEDNO z toho, co aktualne citim. Stejne by se dalo "nepochopit" holky, ktere jsou nestastne ze sve postavy ("Vzdyt prece je jedno jaka, hlavne abychom byly zdrave! Nohy nam slouzi, co vic si prat??").