Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

helka1
30. led 2009

Ahojky, nechcem tu riesit ci sa da zvyknut na pohlavie dietata alebo nie, ono to vo vacsine pripadov aj tak dopadne tak ze ked mamicka uvidi svoje dietatko zabudne na to ci chcela chlapceka alebo dievcatko.
Chcem ale reagovat na prispevok testes, ktory ma mierne nadvihol zo stolicky 🤐 cakas dvojicky po IVF a budes sklamana ked to budu dievcata ??? Tak velmi pochybujem ze tvoje ditka su vymodlena, lebo keby boli vymodlena tak by ti bolo sumafuk ci su to dievcata alebo chlapci !!! 😔

tina1611
31. led 2009

Ahojte, ja teraz čakám svoje druhé dieťa,prvého mám chlapca.Bola som presvedćená že druhé bude dievča,dokonca aj vo všetkých výpočtoch a tabulkách mi vyšlo dievča. Pred týždňom som bola na 3D UTZ a je potvrdený zase chlapec. Celú cestu odtial som sa nerozprávala s mužom.V duchu som si hovorila,že ani babu nevie spraviť,všetkých som v tú chvílu nenávidela a pýtala som sa prečo zrovna ja,keď všetci okolo mňa majú páriky.A hlavne keď som aj niekomu povedala čo to bude bolo z nich cítiť určité sklamanie aj keď nikto nepovedal nič.Dnes sa s tým pomaly vyrovnávam, povedala som si nesmieš byť egoista,hlavne že syn sa teší z brata to je podstatné a manžel tiež. Takže hlavu hore,chlapci sú fajn. 😉

mirunda
31. led 2009

Tak já se taky přidám, čekám první miminko a hrozně jsem si přála holčičku - přítel je ze 4 kluků, já mám taky bráchu... na UTZ mi ji 2x potvrdili, na 3D jsem nebyla.. takže doufám, že se nespletli.. asi bych kluka chvíli rozdejchávala.. nevím čím to je, ale věřím, jak tu holky píšou, že po porodu "to" stejně budem milovat nejvíc na celém světě, ať to bude holčička nebo kluk..

paolin
31. led 2009

holky, my si taky přáli druhé dítě holčičku. a ups, mám dva kluky 😀 manžel po UTZ na pohlaví chvíli nemluvil. prý se na holčičku strašně těšil 😉 chvíli mi to bylo "líto". všichni v okolí mají pár 😉 teď jsem fakt ráda, že mám dva kluky. je to jednodušší. jednak s dědením věcí, pak s výchovou a kluci si bezvadně spolu hrají už teď. v rodině máme 5 kluků. to by holčička ani "nezapadla" 😀 no a kolem nás je tolik holčiček, že když nějakou budeme chtít, půjčíme si ji do teamu 😅 😵

munu
31. led 2009

mirunda, ja som presne tvoj pripad, manzel je zo styroch bratov a ja mam tiez brata a chceli sme obaja velmi dievcatko a nakoniec cakame vraj chlapceka.. ja som to aj tusila, ze to bude chlapcek, ale manzel cakal, ze na uzv povedia s istotou dievcatko.. no nevadi nam to aj tak.. trosku sme sa museli preorientovat, ze uz nebudu sponky, maslicky, saticky a malovatka, ale namiesto toho budu paryte, luky a zbojstva 😀
ale vobec to nevadi.. tiez nam to sice chvilku trvalo, ale az nahnevani sme neboli, to urcite nie 🙂 a teraz mame nakupene vacsinou v modrej farbe, este aj postielku.. ale niektore vecicky mame aj v neutralnej farbe 🙂 a tiez, modru farbu mam rada, tak isto ako ruzovu, takze mi je uplne jedno, ci to bude dievcatko alebo chlapcek, len nech je zdravucke 🙂

tetes1
31. led 2009

helka:přesně na takové znalkyně lidské povahy jsem čekala 😀 jestli jsou nebo nejsou,to musím vědět jenom já, takže si mysli co chceš.....a mimochodem nepsala jsem, že bych byla zklamaná, tak se nejdřív nauč pořádně číst. To bude lepší.

silvia.t
31. led 2009

Ahojte presla som si vsetky prispevky a nada mi nezareagovat...ja osobne som nikdy nerozmyslala nad tym ze chcem viac dievcatko ci chlapceka....mala by som potom zle pocity,ze dietatko sa este ani nenarodilo a uz ho svojim sposobom upieram...
senja-sorry asi ta nepotesim,ale ako tak citam tvoje prispevky myslim,ze by si mala vyhladat odbornu pomoc ☹
je to hlboko v tebe,a stim si sama tazko poradis 😒 poznam totiz jeden taky pripad a dopadol katastrofalne...

senja
autor
31. led 2009

alcatko & spol. Moc diky holky, ze me chapete a branite 😉

hupcza Nezlob se, ale trochu jsi to prehnala. Take bych ti mohla povidat historky "ze sveho okoli" jaky dopad ma na jedince to, ze neni schopny vzit se do cizi kuze a hned ho takhle nechutne odsuzuje 😠

lovlyday
31. led 2009

senja-pozerala som tvoj album...mas tam modre kociariky,nadherne... 🙂 tak nechapem ako mozes mat depku z modrych veciciek,asi to neije az take hrozne ako opisujes

andelka
31. led 2009

lovly: Taky si myslím. Byl to prostě trochu šok, ale to přejde. Taky hormony dělají v těhotenství svoje, určitě to není tak zlé jak to tady mnoha připadá. Senja bude skvělá maminka a až si na myšlenku, že bude mít synka zvykne, zase začne radostně nakupovat věcičky a bude to všechno ok.
senja: Držím palce. 🙂

kristi
31. led 2009

senja, tak tohle docela chapu, my si prali holku a kdyby to holka nebyla, asi bych to taky orvala, proste holek je v rodine malo a vsechny az na nekolikatej pokus a nase byla napoprve

a zvyknout si budes muset, neboj ono to pujde naprosto lehce. Kluci muzou nosit vsechyn barvy, klidne i ruzovou 🙂

moniqe3
31. led 2009

Najdôležitejšie je aby sa dieťa narodilo zdravé, či už je to chlapček alebo dievčatko... 😉 zdravie sa nedá kúpiť...

vinka
31. led 2009

Senja ked som ja syna čakala túžila som po dcére.Práve preto lebo som vtedy bola sama bez partnera.čo čert nechcel narodil sa mi syn.Bola som sklamaná aj sestra ked mi volala do nemocky a spýtala čo sa my narodilo a povedala som chlapec tak zosmutnela.Po pol roku som vedela,že by som ho už nikdy nemenila za dievča ani nikto z mojej rodiny.Je úžasná osobnost.Je z neho super športovec a teraz sa s mužom chystáme na jeho plavecké preteky.Má sestru ktorú miluje hrá sa snou je šikovný v domácnosti.Vie si aj upratat čo zvyčajne chlapci nerobia.Jediné čo ma štve na nom je,že sedí na W-ecku 40 min.ale hold to je chlap. 😀 😀 Senja ked sa ti narodí zvykneš si velmi rýchlo.Bude pozerat na teba takými bezbrannými očkami.Bez teba sa nenaje nič.Bude úplne závisle od teba.Uvidíš aký krásny bude. 🙂

karot
31. led 2009

Já to taky celkem chápu,......ale s vyjímkou toho,že bych to neviděla tak tragicky,kdyžby se mi narodila holčička. 😉
Já moc chtěla kluka a úplně mi drasálo nervy,když mi každý podle břicha hádal holku. 😀
Nakonec se nám kluk narodil,ale i tak jsem si radši všechno kupovala v zelené barvě. 😎

helka1
31. led 2009

testes, netvrdim ze som znalkyna povah 😉 ani sa za nu nepokladam, ale pride mi smiesne konstatovanie ze cakas vymodlene deticky po IVF a budes hodne "rozdychavat" ked to budu holcicky 😨 . Citat viem, kedze reagujem na tvoj prispevok a teda som si ho musela najprv precitat 😀 To rozdychavanie si myslela teda v akom zmysle ?! Ze budes teda stastna-prestastna ?! To sotva ! Obe vieme ako si to myslela, takze slovickarit netreba 😉. Nie som hadavy typ a vacsinou ani nereagujem na prispevky, ale na toho bohuzial reagovat neslo 🙄

PS: Vidiet ze vobec ale vobec nepoznas problematiku neplodnosti potom by si nieco take ani nevypustila z ust ! 😔

tetes1
31. led 2009

Helka:ty mě fakt bavíš 😀 😀 Kde bereš tu jistotu v tvých soudech? Co o mě víš, že teda ale vůbec nic nevím o neplodnosti? Já tu akorát nebudu na diskuzích plakat, že to nešlo, a že jsem si prošla mimoděložním apod. Já samozřejmě budu svoje děti milovat ať to budou holky nebo kluci, ale bez ohledu na to, jak dlouho čekáš na dítě, si prostě jedno pohlaví přeješ víc a jedno méně. Já prostě ženský nemám ve většině případů ráda, právě pro takovéhle plky,které ty tady předvádíš a hraní si na dokonalé....Ty mi vůbec neznáš a něco mi podsouváš, to prostě nepochopím. To je stejné jako bych ti tady napsala, hm tak to asi budeš teda fakt dobrá máma,když místo aby jsi byla s dětma venku sedíš u počítače......Příjemné,že? Výborný,když někdo vynese nad tebou soud,aniž by něco víc věděl,že? Tak si to užij s tou svojí nehádavou povahou... 🙂

kacka.va
31. led 2009

já myslím, že nejdůležitější je, že je mimčo zdravé a na pohlaví nezáleží.

kristi
31. led 2009

no a presne o tom tahle diskuze neni 🙂

karot
31. led 2009

helka1,................já měla taky problémy s otěhotněním,čekali jsme na miminko 3(pro nás)dlouhé roky,běhali jsme po doktorech,nebylo to nic příjemného,ale i tak jsem chtěla víc kluka než holčičku.To je spíš o pocitech,než o tom,co by u člověka mělo podle jiných lidí převažovat. 😉
Kdyžby se nám narodila holčička,měla bych jí ráda stejně,ale prostě,když mi dr. po porodu řekl:"Je to kluk!"..............byla jsem v sedmém nebi. 😵

ladunka
31. led 2009

S tím zdravím.. ono se to tak jako všude říká a obecně je to široce se souhlasem přijímané, že jako člověk má právo si přát zdraví svého dítěte.. ale když se člověk zamyslí, co dává člověku větší právo přát si, aby jeho dítě bylo zdravé, než aby to byla holčička nebo chlapeček? Stejně jako rodič neovlivní, jestli se mu narodí to či ono pohlaví (s výjimkou sledování různých kalendářů, dnů cyklu, zvláštního stravování s nejistým výsledkem), stejně tak v zásadě neovlivní, jestli jeho dítě bude zdravé (opět může nekouřit, zobat pilule, ale jistota to prostě nikdy nebude). Budeme své děti milovat přesto že jsou nemocné? I když jsme si přáli, aby byly zdravé? Budete pak zvažovat, jestli jste to dítě náhodou prenatálně nepoškodili, protože jste si přáli, aby bylo jiné než ve skutečnosti je?

Za sebe vůbec nezpochybňuju významný vliv rodičovských hlubokých přání a představ, projektovaných do dítěte, ale aby tohle nastalo, je podle ne třeba mnohem víc než těhotenské rozhořčení nad tím, že se malí kluci zpravidla oblékají do modré barvy.

helka1
31. led 2009

testes a ty teraz nesudis mna ?! Moje deti teraz spinkaju vo vedlajsej miestnosti tazke je moja vec ako riesim svoj volny cas ked spinkaju nemyslis ?
Nerhajem si na dokonalu ani sa za dokonalu nepovazujem ako to pises ... ze som znalkyna povah- to ty ma sudis bez toho aby si ma poznala !
Len mi pride riadny paradox vypustit z ust, ze caka vymodlene deticky a bude hodne dlho rozdychavat v pripade ze to budu dievcatka, uz teraz ich lutujem ak sa tiskutocne narodia ! 🤐 Taketo reci by nevypustila ziadna zena z ust ak caka skutocne vymodlene deticky. Nesudim tvoju povahu, lebo ju nepoznam sudim len slova ktore si sem napisala 😔

kristi
31. led 2009

vymodlene nebo necekane, kazdy ma pravo si PRAT, co by chtel. jak se vyrovna s tim, ze to bude naopak je vec jina....

kacka.va
31. led 2009

podle mě, pokud si člověk dítě opravdu přeje, tak by mu mělo být jedno, jestli je to holka nebo kluk, je to prostě jeho miminko a hotovo.
a pokud někdo čeká vymodlené dítě, tak mi taky přijde trochu divné, že by mu vadilo určité pohlaví.
A pokud někdo určité pohlaví bude mít rádo méně, než kdyby měli opačné, tak je podle mě problém v psychice a přístupu k tomu pohlaví.

kacka.va
31. led 2009

kristi: souhlasím, že každý si přát může, ale aby z toho byl psychicky vedle, když to bude opak, to mi přijde zralé na to vyhledat odbornou pomoc psychologa 😉

kacka.va
31. led 2009

jo a když čtu ty první příspěvky, tak nikde není dané, že chlapeček musí nosit modrou, jsou i jiné barvy. Naše malá nenosí např. růžovou, protože mi v tom holčičky připadají jak lízátka, takže máme modré, zelené, oranžové, červené, hnědé oblečení 🙂

helka1
31. led 2009

kacka va, suhlasim, pises moje myslienky 😉
kristi, aj s tebou suhlasim kazdy ma pravo si priat, ale je velky rozdiel medzi vymodlenym a necakanym 🤐

karot
31. led 2009

helka1,..............a jak to víš?
Ty si měla každé dítě počaté jinak,že to můžeš posoudit? 😕

tilly
31. led 2009

a mysleli ste na to, že čo ak sa dieťa nezmieri so svojim pohlavím???

mne by to bolo teda jedno, aké pohlavie bude mať moje dieťa, hlavne, že to dieťa sa bude vo svojom tele spokojné... asi by ma viac mrzelo, keby moje dieťa trpelo...

a vôbec nechápem túto diskusiu, vôbec nechápem ako môže matka povedať, že sa nevie zmieriť s pohlavím svojho dieťaťa, nech sa na mňa nikto nehnevá, nerozumiem tomu...

dagina
31. led 2009

Senja, trochu mimo téma - hele, píšeš, že ti vadí modrá barva 😉 ..., mimochodem... máš vybraný krásný modrý kočár 😉 😉.

bambulik
31. led 2009

tilly: já osobně to teda chápu
někdo chce třeba strašně holčičku a má kluka a trvá mu to třeba než si na to zvykne, ale neznamená to chraň bůh že to dítě máš o něco méně ráda....