Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

petja
1. kvě 2009

Všechno se přirozeně dostaví,stejně jako se postupně mění tvůj názor 😉

senja
autor
1. kvě 2009

bejbypd Az bude muj syn starsi nevidim nic strasneho na tom, ze bych mu rekla jak to se mnou v tehotenstvi bylo. Ja jsem snad odjakziva vedela, ze moje rodice chteli mit misto mne kluka a byli hooodne zaskoceni, kdyz na porodnim sale jsem na maminku vykoukla ja. Nikdy jsem se kvuli tomu necitila ukrivdene. Ten samy pripad byla i moje sestrenice a take ji v zivote nenapadlo rikat si "Jsem nechtena, protoze nasi chteli chlapecka". Co je na tom tak sileneho? 😉

jabera
1. kvě 2009

uz som sa kedysi do tejto temy zapojila, ale citila som sa ako idiot, tak som nepokracovala. ...ale teraz mi to neda.
je jasne, ze zeny, ktore nemozu otehotniet, alebo sa nieco stalo ich miminkam, by dali mnohe za to, aby mali dieta a je im jedno ake.
a urcite aj ja som stastna, ze mam zdraveho chlapceka. ale nevidim nic zle na tom, ze som tuzila po zdravom dievcatku. to je fakt taky hriech mat nejaku predstavu? sen? moj sen bolo dievcatko. mam syna. milujem ho a som z neho mimo a nedala by som ho za nic na svete. ak sa ma niekto opyta, ci by som chcela dievcatko, poviem, ano. velmi. samozrejme, maleho by som nevymenila. ale chcela som dievca, proste to tak je. to si mam dat urobit lobotomiu? aby sa zmenili moje pocity? ze mi je divne, ze prebalujem maleho pindoura? nikdy som sa s tym nestretla, vsade okolo mna boli len dievcata. a to som teraz zla matka?
urcite nie! som milujuca matka, plne kojim, nejem veci, po ktorych ho boli brusko, nespim, vlacim ho na rukach, ked place... som obetava a dobra matka. a velmi som tuzila, aby bol dievcatko.
ak este raz otehotniem, budem chciet dceru a zase si odplacem ak to bude chlapec. a budem ho milovat uplne rovnako, ako tu dceru...

bejbypd
1. kvě 2009

tu nikto nepovedal ze su zle matky tie ktore chceli ine pohlavie dietatka i ja som chcela chlapceka leb som mala synovca a chlapci mi prisli rozkosni,ale nerobila som kvoli tomu halooo ze preboha ja budem mat dievcatko...no a zdrave dietatko ,zdravy chlapcek ,dievcatko to je predsa jedno...ja chapem ze niekto chce jedno pohlavie viac ale byt z toho na nervy ze preboha necakam to co som chcela tak co teraz ?to mi pride divne 😉 ja druhe zase chcem chlapca ak bude zase dievcatko tak hura dalsia princezna...noa je to normalne... hlavne ze bude zdrave a necitim sa ako vynimocna len naozaj nechapem ako moze byt niekto z tohoto nestastny...

chymenitta33
1. kvě 2009

Ahojte🙂

u nás to bolo zase na opak ja som chcela chlapčeka aj ho máme. muž chcel dievčatko, a ked mi lekárka povedala že to bude chlapček išla som kupiť malinké capačky a svetrík modrý došla som domov nechala som to na stole a išla do práce pozrieť kolegyne. Prišla som domov a muž mi vraví prečo si kúpila Chiare modré, ako by bol pribrzdený alebo si to nechcel priznať🙂ale potom bol rád nie že by bol smutný len chel tiež vaicej iné pohlavie.Ale milujeme ho rovnako aj keby to bolo dievčatko podla mna je to jedno len nech to je zdravučké.

nika251
2. kvě 2009

Ahojte. Senja- som rada ze si sa uz vzila do role matky syna 😅 . Hehe- ja sa vzivam do role matky dvoch synov. Pretoze ako som pisala na prvej strane, manzel vedel co robi 😝 a potvrdil sa nam druhy chlapcek. Kdesi hlboko v srdci je tuzba po dcerke a ak raz budeme cakat tretie, budem dufat ze to bude dcerka ale cosi mi hovori ze v osude mam pisanych troch synov. Hehe- takze do tretieho dietata ak pojdeme tak s tym ze to bude zrejme treti chlapcek. AAaaaaaaaaaaale toho taaaaak rozmaznam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 !!!!!!!!!!!

nika251
2. kvě 2009

Zabudla som dat za druheho chlapceka 😵 😵 😵 😵

marinka
2. kvě 2009

senjo, já ti moc dobře rozumím, i když jsem teda nezažila ten pocit zklamání, protože mi to vyšlo podle mých představ, ale umím si to docela dobře představit. Já jsem si vždycky hrozně přála holčičku, už od malička jsem o ní snila, několik let před tím, že jsem otěhotněla, jsem pro ni měla vymyšlené jméno a prostě jsem si vůůůbec nedokázala přestavit, že bych měla mít kluka. I manžel si přál holku, tak jsem od začátku těhu začala na mimčo mluvit jako na holčičku, nakupovala jsem v růžové a cítila jsem, že to holka opravdu bude. A byla 😵 Je mi jasné, jak bych se asi cítila, kdyby mi ve 20 tt dr. řekl, že je to kluk - byla bych v šoku a prostě zklamaná. Ale taky je mi jasné, že bych si časem zvykla a až by se narodil, milovala bych ho stejně moc, jako tu svou vysněnou holčičku.
Často tady padá, že holkám, co se dlouho snaží o mimi, je úplně jedno, jakého pohlaví mimi bude, ale my jsme čekali Aničku po IVF a stejně jsem si tu holku přála. Jasně, byla jsem šťastná, že se miminko vůbec povedlo, že taky nemuselo být, ale tím sen o holčičce nezmizel 😉
Teď čekáme druhé mimi a je mi úúplně jedno, co to bude. Už si klidně dokážu přestavit mít chlapečka, protože tu svoji vysněnou princeznu už mám doma a když k ní přibude princátko, bude to super 😵

senja
autor
2. kvě 2009

marinka To je krasne, cos napsala 😵 Presne tak to bylo i se mnou. Nikdo tu nevi, ze ackoliv jsem otehotnela hned treti mesic ledabyleho snazeni-nesnazeni, 2 mesice predtim mi doktor rekl, ze to vypada na stimulaci, protoze s mym cyklem to vypada bidne. Jenze nektere supermatky mi tady vynadali do rozmazlenych 😉 Ted mi hrozi, ze po porodu mi mohou odebrat delohu a uz zadne jine dite mit treba ani nebudu, ale stejne ani v pripade, ze by to se mnou nakonec dopadlo hodne dobre a mela pak i dalsi dite, vim, ze take budu nejakych par tydnu nestastna, kdyby se na UZV zase ukazal pindik, ackoliv ta porad predhazovana mne fraze, ze HLAVNE, ABY MIMI BYLO ZDRAVE je nediskutabilni 😀

abetka
2. kvě 2009

ja ked som sa dozvedela , ze nase druhe dieta bude chlapec, velmi som chcela druhe dievcatko a aj ruzove veci som mala po Alzbetke oprate , pozehlene, lebo som to chcela a inak som si to ani nepredstavovala.
Ani som nevedela si to predstavit, co ja budem s chalaniskom robit, ako to budem vychovavat a pod.
Ked sa narodil, tak ten pocit ulavy si neviete predstavit a ani neviem odkial pramenila. Mam chlapceka a som nesmierne stastna. Tak strasne ho lubim , ma krasne kucerave vlasky, ktore som chcela mat pri dievcatku a je tak strasne pritulny, ze starsie dcera sa nikdy tak netulila a nelaskala. Su uzasni obaja, jeden je sikovnejsi v niecom inom, ale teraz si to inak ani neviem predstavit 🙂

bielanevesta
2. kvě 2009

Ja tie z vás čo boli "sklamané" z pohlavia chápem 🙂 Pri prvom tehu som si hrozne priala dievčatko a asi by som to tiež oplakala keby nebolo...našťastie sa mi to splnilo a narodila sa krásna ZDRAVÁ holčička 🙂
A teraz? Teraz mi je to jedno, hlavne nech je fazuĺka tam kde má byť a rastie do zdravia a potom nech sú to aj traja chlapci 😀 A tak nejak tuším, že to chlapček je.....

marti457
2. kvě 2009

Ahojky, mám 2 dětičky - kluky. První jsem si přála chlapečka a druhé holčičku ☹ nevyšlo to, ale už v porodnici jsem si zvykla na to, že mám 2 krásné a zdravé kluky 😉

Mimochodem nabízím kočárek cam Cortinu trojkombinaci cca 6tis. mám ho nafocený v albu, kdo by měl zájem, písněte mi na IP 🙂

bielanevesta
2. kvě 2009

Takže ja si osobne myslím, že to určite nie je o tom, žeby si žena to tehotenstvo nevážila, ale hormóny fakt vedia urobiť svoje. Je jasné, že si prajeme hlavne zdravé mimi, ale niektoré z nás si proste viac prajú jedno alebo druhé a na tom nevidím nič zlé 😉

andrejka10
2. kvě 2009

Ahojte, čitam túto diskusiu a nedá mi nepridať svoj názor. Myslím si, že budú veľmi dobré maminky aj z tých, ktorým nevyšlo pohlavie. A budú milovať svoje detičky presne ako my, ktrorým to "vyšlo" 😀 Vôbec nie sú nejaké rozmaznané ......... Možno viac snívajú a túžia. My ostatné nie???? A sú to tiež odvážne ženy, keď dokážu povedať svoj názor, napriek tomu, že vedia, že niektoré s nimi nebudú súhlasiť. Ja som bola na amnio, a keď mi povedali,že budeme mať zdravé dieťatko bola som najšťastnejšia pod slnkom, ale keď dodala, že bude vytúžené dievčatko, už som to nezvládla a rozplakala som sa od šťastia. Pritom máme doma aj chlapca a dievčatko. Som preto zlá matka??? Nie, určite nie. Držím vám všetkým palce a uvidíte, ako dobre vedia hrať dievčatá futbal a ako chlapci vedia pekne vystískať maminky........ Každé dieťa je dar. 😉 😉 😉

martao
2. kvě 2009

Ja milujem svojích chlapiskov. Ale dievčatko by som chcela Prečo? Aby som jej dala, to čo som nemala ja.
Pri prvom synovi MM kúpil na prvé vianoce autodráhu- syn mal 6 týždňov 😀

Takže na tom nieje nič zlé. Aj tak ich milujeme 🙂

andrejka10
2. kvě 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamka11
2. kvě 2009

X :D

sylvinka
2. kvě 2009

tak i já musím reagovat 😉
Sen, to zklamání je normální 🙂 Několik let předem jsem prohlašovala, že JÁ budu mít růžovou holčičku - napůl to byl vtip, napůl jsem to myslela vážně. Je ale pravda, že když jsem zjistila, že jsem těhotná, myslela jsem si hned, že to bude kluk. Ale okolí, takové ty čínské kalendáře, hnusná pleť atd. tvrdili, že to bude holka. Začala jsem tomu věřit. V den UTZ jsem bříšku říkala "zuzanko, jak ty budeš kluk!" - zase vtip. Dr. řekl "je to chlapec" a já vyprskla smíchy - ale do smíchu mi až tak nebylo. Ten den jsem byla napůl nadšená, že jsem zase viděla miminko a napůl v transu, že JÁ budu mít kluka. Pak jsem si zvykala a jak píšeš, najednou jsem objevila spousty krásných klučičích oblečků a věcí.
Ale je pravda, že ještě ve 32tt na posledním UTZ jsem malinko doufala 😅
No, s odstupem času říkám, že ho miluju a jsem strašně šťastná, že je to kluk. Je to úžasný lotřík, uličník - pravý klučina. A pohlaví našeho druhého budoucího dítěte je mi jedno - to tvrdím absolutně upřímně.

Ještě k tomu, jak tu zaznělo, že mu ubližuješ - krom toho že jsem Matýska nazývala Zuzankou a Nelinkou, jsem prožila dvě velké hádky se svým mužem, třepala jsem se od nervů, nespala, brečela .... - ale bříško jsem si hladila a omlouvala jsem mu, říkala mu, že se o něj postarám stůj co stůj. Měla jsem strach, že mi to všechno sečte, ale Matyáš byl naprosto úžasné miminko, pohodové, vysmáté . Já jsem ho milovala od první slabé druhé čárky a on to ví. Naopak si teď říkám, že to co sice byl stres a zklamání, nás ještě víc stmelilo a jsme prostě parťáci - Matýsek a máma 😉 (a úžasný táta, že 😀)

No, a poslední - co budeš dělat s klukem - taky jsem tím prošla, ale jde to tak nějak přirozeně - hlavně ono v tom prozatím (krom oblečení) není moc rozdíl. A pořád mám strach - co až mu bude 5, 10, 15 ..... jak s ním vyjdu. Ale ono se to poddá, věřím tomu 😉

bubinko83
3. kvě 2009

aj ja som od začiatku tušila že je to chlapček aj ked niekde v kutiku duše som tužila po dievčatku.Zistovat sme si pohlavie nedali ale ked mi v 30tt vystupil tlak a už som ležala v nemocke bolo mi uuuuuuuplne jedno čo sa brušku schovava hlavne nech je to zdrave.Ked som porodila v 34tt a zbadala Filipka už by som v tom momente nemenila ani za milion dievčat. 😀 Teraz ho milujeme ako nikoho na svete a som rada že je tu a v poriadku. 🙂

vladik
4. kvě 2009

Ahoj, při prvním těhotenstvím jsem automaticky koupila modrý kočárek a vaničku, aniž bych o tom nějak přemýšlela. nenechala jsem si říct co to bude a narodil jse nám chlapeček. Ale kouzelný. Nemohla jsem se na něj vynadívat. Teď jsem po druhé těhotná. Syn si přál bráchu a já s mužíkem jsme doufali v holčičku. Těhotenství mám úplně jiné než v prvním a tak jsem si ze začátku byla jistá, že to ta holčička bude. Ale na srdíčku mi řekli, že to vypadá na kluka. Taky bylo chvíli zklamání, ale pak přišlel pozitivní výsledek (screening) a hned jsem všechno přehodnotila .Odebrali mi plodovku a teď musím dlouho čekat na výsledky.Bude strašně ráda za zdravého kluka. Ani nevíte jak.
V hodně případech jsem slyšela, že určené pohlaví miminka pri prvním ult, není vždy přesné a ještě se klidně může změnit. Kamarádce řekli, že to bude holčička, nečekala na jiný ult a nakoupila růžové. A ejhle má krásnýho kluka.

vladik
4. kvě 2009

Mám 8 letého syna, a řeknu ti že sním nejsou takové problémy, jako s kámošky holkou. Syn začal hrát hokej, tak je skoro pořád za zimáku.Hraje si už na velkýho chlapa, ale když je se mnou sám doma, tak příjde a rád se pomazlí.Je to takový zlatíčko. |I když už ta dětská puberta sním taky občas mlátí. Manžel chtěl vždycky holku a teď, by nikdy neměnil. Hrabou se spolu v autech a mají hodně koníčků společných. Tak má radost, že to může někomu ukazovat a syn rád poslouchá.Koukají na sebe jako na obrázek. Myslím, že kdyby jsme měli tu holčičku, tak by to takový krásný vztah nebyl. Chlap potřebuje aspoň jednoho mini chlapa. Tak nebuď zklamaná, uvidíš, že budeš ta nejšťastnější a nejpyšnější maminka

lanugo
25. kvě 2009

Kočky, vy tu riešite niečo na čo ja nemám ani odvahu úprimne reagovať. čakala som na mimi 3 roky, teraz som v 19. týždni a za chviľku idem na UZV kde sa snáť malinké ukáže v plnej kráe. než som otehotnela neobávala som sa povedať, že by som si priala dievčatko.No odkedy som tehotná s manželom sme nevyslovili ani raz prianie ktoré pohlavie preferujeme. je už v brušku, tešíme sa na neho/ňu a už to je nemenné. príde mi to ako ruhanie povedať:chcem dievčatko/chcem chlapčeka. Viem, čo by si srdiečko prialo ale nikdy som si to sama sebe nepriznala-je to už vo mne a aj keby to bol sedemhlavý drak,hlavne nech ma miluje tak ako mulujem ja jeho/ju.

senja
autor
26. čer 2009

lanugo Rozumim i takovym jako jsi ty, ale to co jsem zazivala ja mi vubec neprijde jako rouhani. Je snad rouhani brecet, ze jsem se treba nedostala na Oxford, ale pouze na Univerzitu Karlovu? 😉 Nekdo se treba nedostane na zadnou vysku a zavidi mi i to, ze jsem na te Karlovce, ale JA jsem proste mela vysneno neco jineho, na tom neni nic spatneho prece 🙂

liviky
26. čer 2009

senjo - já když byla poprvé těhotná tak mi to bylo jedno co to bude,hlavně ať je to zdravé a podruhé sem si víc přála ať je to kluk,ten můj chce zachovat rod jak se říká a já mu to chtěla splnit.......narodila se nám druhá dcera a ten můj mě odsbrojil.....já se mám,sem obklopený samýma blondýnama,kdo může býrt šťastější než já?!....no tak asi tak nějak.......chtěla bych zkusit do třetice,ale mám obavy,že ten můj se speciaalizuje pouza na holčičky 😀

bibi78
26. čer 2009

senja, vela stastia, nech Ti to dobre dopadne, uz to mas len za par... 😵

mimi21
26. čer 2009

ahojte kocky
myslela som si, ze som sama s takymito pocitmi a hanbila som sa s tym niekomu zdoverit
mna od zaciatku tehu vsetci presviedcali, ze budem mat chlapca, babske reci, klasika, ze som opeknela a ze mam spicate brucho a podobne.
moj dr, pohlavie nikdy nevidel, ked som isa na 3D inu odpoved ako chlapec som si nepripustala
prva veta dr. na 3D bola, to je biceps, o bude chlapisko a ked pozrel medzi nohy, zistil, ze to bude dievcatko
rozplakala som sa uz prvykrat vtedy, pocitovala som, to ze som sklamala svojho muza aj ked velmi dobre viem ze o pohlavi rozhodol prave on 🙂
preplakala som asi 2dni, stale som sa s tym nevedela zmierit, dokonca a napadali take veci, ze ci ju budem vediet lubit - boze ja som bola ale KRAVA
hormony so mnou mavali cele tehu, to bol jediny priznak tehotenstva, nikdy mi nebolo zle ani nic ine
aj po porode ma chytila brutalna poporodna depka, plakala som bez priciny, vycitala som si ze sme sa ponahlali - a to sme obaja okolo 30, citila som so uplne odrezana od sveta, lebo som este nikam nemohla ist, nechcela som aby odchdzal manzel - potom som zistila ze to bolo sposobene tym ze som 2tt nevidela nikoho ineho len mamu, svokru a muza lebo aj v nemocke som bola na nadstandardke a tym padom sama na izbe
dnes sa z malej velmi tesim, milujem ju najviac na svete, je to moj krasny pokladik a dala by som za nu zivot !!!

mojsejovka
26. čer 2009

jeeeej, baby, tak toto poznám tiež.. keď som bola tehu (bože, veď to bolo len nedávno a už mám "veľkú" slečnu doma 😅 ), tak som stále myslela na to, že to bude chlapček, dievčatko som už doma mala a ocinko chcel tiež chlapa.. 🙂 keď som išla na UTZ v 20tt, tak som išla s istotou, že mi doki povie, že tam vidí pindíka.. 😀 tak sa ma spýtal, že čo by som chcela a ja že chlapca.. tak bábätko premeral, poprezeral, či je všetko v poriadku, ja som už samozrejme bola celá napätá, či vidí pohlavie a zrazu mi zahlásil - no, nemám pre vás dobrú správu.. ja som sa taaaaaaaaak strašne naplašila, že našiel nejakú chybičku na drobčekovi v brušku, že som až dýchať prestala a on že - budete mať dievčatko.. 😀
v tej chvíli mi bolo úplne jedno, že sa moje nádeje nesplnili, aj keď som už mala pokúpených pár modrých vecičiek doma, ja som cítila takú úľavu, že je všetko v poriadku a bábo je zdravé, akurát pohlavie nie je to vysnívané.. hneď cestou domov som sa zastavila kúpiť ružový cumlík a zvykala som si, že budem mať doma 2 kočky.. 🙂
a poviem vám, aj náš tato je z malej úúúplne hotový a už x-krát povedal, že sa veľmi teší, že je to dievčatko, je to také jeho mojkadielko a veľmi ju ľubká, ako aj ja a jej veľká sestrička.. 😵

alexandrah
26. čer 2009

ahojte, toto je naozaj zvlastna tema, ale ja rada reagujem na netradicne temy, ktore by mozno mnohi odsudzovali, ale aj tak. ja som prvy krat tehotna, som v 17 t, a tiez sme mali problem otehotniet, podarilo sa to az na druhy krat po ivf, a to mam 34 rokov. takze by si mnohi mysleli, ze budem rada, ze to je, a ze to bude zdrave. to je samozrejme pravda. este neviem, co to bude, ale mam tusaka, ze dievcatko - vobec neviem preco - ani este nemam poriadne brucho, aby som vedela, aky ma tvar, ani som neopeknela ani neoskaredela, proste nic z takych povercivych reci. ale pravdou je, ze by som chcela chlapca. a preco? ja som mala s mamou velmi problematicky vztah, mam mladsiu sestru, s ktorou tiez vztah nic moc, a je to jedine, co poznam, a bojim sa, aby som sa tak k svojej dcere nechovala aj ja - aj ked nechtiac. naopak, manzel ma + brata, a oni mali a maju absolutne vynikajuci vztah s oboma rodicmi aj navzajom. tak si myslim, ze tam by som toho moc nepokaslala. aj ked muz mi vravi, ze ako ma pozna, budem to strasne lubit nech je to cokolvek, ale sa trochu obavam. navyse, ja nie som taka ze typicky, chcem babu princeznu, ruzova vobec nie a podobne. naopak, nevadili by mi modre a ine veci aj na babe, namiesto babik by som ju brala na sporty a podobne ... ale uvidi sa, co to bude. ale tiez si myslim, ze az to pride, budem to lubim, a ani si nespomeniem, ze by som chcela nieco ine. mozno na druhy krat ... 😉

digysa
27. čer 2009

Myslim, ze ked niekto tuzi po "urcitom" pohlavi, tak na tom nevidim nic zle. Predsa len ludia maju preferencie asi na vsetko... Ja som si zelala a tuzila mat chlapca. Sen sa mi splnil. Druhe dieta som tuzila mat tiez chlapca...sen sa mi nesplnil.... Ale sklamanie? Sklamanie som rozhodne necitila. 😕

Len tolko k teme....

sofie32
27. čer 2009

Najednu stranu Senju chápu, celý život jsem vykřikovala smrtelně vážně, jak bych chtěla jen a jen samé holčičky, ale po nezdařených těhotenstvích a momentálním 10TT, kdy jsem od začátku špinila a třesu se, ať se úspěšně prokoušeme do 12TT a samozřejmě dál až k porodu zdarvého mimina, jsem ta nejpokornější těhule pod sluncem 😀 😀 Pracovní název miminka je od počátku Albert, takže od začátku jsem se psychicky připravila na kluka 😵 a radost budeme mít rozhodně v obou případech 😉