Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

la_cheri__2
14. bře 2010

Holky já teda nepatřím mezi modely doma mám chlapečka a ráda byhc druhého chlapečka manžel chce holčičku🙂Ale celkově prostě vím čím jsem si prošla u malého tka je i to jedno hlavně at je miminko zdravé chceme v budoucnu ještě třetí dítko takže pohlaví neřeším jen chudák manžel ejstli budem mít smaý kluky 😀

mlada.maminka
14. bře 2010

LA_CHERI: To mému by zas nevadili samí kluci.... 😀 to spíš zblázní ze 3 ženských v baráku, pokud to naše druhé dítko bude holčička 🙂 I sama dcerka by chtěla brášku...Říkala, že já k sobě holčičku už mám a teď je řada na tatínkovi, aby k sobě taky někoho měl...Ale zdraví je nejduležitější...
Na otázku příteli, co bude, když to bude další holka mi odpověděl:,,No tak bude, tak začnu dělat růžovou motokáru místo modré!" 🙂 Tak se uvidí, jakou barvou nakonec bude jeho vysněná motokára natřená 😀

lucie777
15. bře 2010

Ahoj holky, nečetly jste knížku Dcera na přání? Nečetla jsem vše, tak možná o tom už byla někdy řeč.. 🙂

emaemaema
15. bře 2010

uzt,
uplně tvoje pocity chápu. mě dneska mudr. řekl, že to bude kluk. brečim celý odpoledne. uvědomila jsem si, že jsem podvědomě prostě počítala s holkou. ta je teď pryč. jako kdyby umřela. A teď mám v břiše jiný, cizí dítě, ke kterýmu nemám vztah a pohyby na UZ mi nepřišly ani trochu roztomilý. Musim pohřbít svojí představu holky a začít budovat vztah ke klukovi. asi to půjde.. musí 🙂
Mimochodem holku jsem nechtěla kvůli česání a šatičkám, ale proto, že mě moje máma neuměla předat nic, co se týká ženství. všechno jsem se musela naučit a projít si tím sama. A moc jsem si přála to předat dceři. klukovi z toho nepředám nic. můžu být klidně úplně blbá, stejně pro něho nebudu ničím zajímavá.. ale srovnám se i s tím a všechno bude dobré.

mlada.maminka
15. bře 2010

Emaemama: ... co já bych dala za to, vidět na ultrazvuku pindíka.... 🙂 Brečela bych štěstím....
Já budu zase zklamaná, jestli to bude holka...tu už doma máme a chtěli bychom páreček...Ona sama by chtěla brášku, tatínek by chtěl syna....Nechci je zklamat...Bohužel to ale neovlivním a je to jenom přání....
Třeba se nad námi ten nahoře slituje a splní nám ho..A když ne, tak to tak asi má být a taťka hold kluky neumí 😀 Jen ať testy dopadnou dobře a ať s pindíkem nebo bez něj-jen ať je "to" zdravé....
Člověk má do porodu dostatek času si na nové zjištění zvyknout a ten, kdo se o miminko snažil už nějakých těch pár měsíců, tak miluje svoje dítě už od první bublinky na ultrazvuku 🙂

Přeji, aby jsi si vztah se synem vybudovala co nejdřív a žádnou představu dcerušky ještě pohřbívat nemusíš...Bráška bude chtít určitě jednou sestřičku ...A budeš pro něho zajímavá, to neboj...většina holčiček tíhne k tatínkům a klučíci zase k maminkám...A nakonec budš stejně šťastná, že HO máš 😵

leopolda
15. bře 2010

Emaemama.

Tak trochu ti sice rozumím,ale i tak bud štastná za zdravé dítko.
Já svoji holčičku skutečně pohřbila a věř,že to není stejný pocit,jako ted cítíš ty.
Neodsuzuji tě,příjdeš na to později,jak je krásné být matkou,ale ne snadné.
Mám ted místo holčičky druhého kluka,který mi tu velkou bolest vynahrazuje .Smějě se od rána do večera,je naprosto pohodové miminko,já se jen třesu,aby byl zdravý.

Takže hlavu vzhůru. 🙂

alexandrah
15. bře 2010

kocky, ja tomu fakt nerozumiem, teda rozumiem, az na to, ze ja som si zelala mat chlapca, a bala som sa dievcata ... (mala som zly vztah s mamou), ale co pozeram, aj susedky, kamosky, zname, vsetky mi vravia, ze s babami maju problematickejsi vztah, aj v puberte, ako s chlapcekmi, a ked vidim babu a chalana v rovnakom veku, napr. mam kamosku s 3 rocnou babou, tak to je zle, jedovate, rozmaznane, a vsetecne, a vychcane (pardon za vyraz), ti chlapcekovia su pri nich take chudatka ... neviem, preco kazda co chce dievca si mysli, ze tie su lepsie, moja sesternica ma dievca, prave ma rok, a to je vysloveny cert od narodenia, zato moj syncek je najlepsi na svete, spinka celu noc, neplace, hra sa sam, usmieva sa ... mozno by taka bola aj baba, ale myslim si, ze baby si male dievcatka moc idealizuju, a potom sa casto stane, ze ten chlapcek je ovela lepsi ...taky rytierik, co vas bude chranit a lubit cely zivot, !!!!!!!!!

jaynee
16. bře 2010

Jen tak mimochodem... Mnoho stránek zpátky jsem psala, že ve skrytu duše s manželem doufáme v holku a nějak si kluka ani neumíme představit. Dnes (a je to tak už od porodu) jsem naprosto přesvědčená, že máme toho nejúžasnějšího kluka na světě, je báječnej, šikovnej, roztomilej, krásnej... 🙂 naprosto ho zbožňuju a vůbec, ale VŮBEC si neumím představit, že by s námi místo něj byla nějaká cizí holka! 😉 😉 😉

emaemaema
20. bře 2010

tak už to zpracovávám skoro týden.. asi je to lepší, všechno v hlavě vím, že pohlaví není důležité a tak.. jen se to ještě neodrazilo v emocích. je to pro mě lekce v nepodmíněné lásce - nechtěla jsem zatěžovat dítě tím, že si budu představovat kým bude, co dokáže apod, ale aniž bych si to uvědomila, byla jsem selektivní ve výběru pohlaví.
je dobře, že si to můžu vyřešit teď. v porodnici bych třeba pod vlivem hormonů mohla dítě i odmítnout. A myslím si, že je lepší si to vyřešit teď a nebát se si to přiznat a obrečet, než to v sobě potlačit a dávat to dítěti najevo během života.

luuciee83
20. bře 2010

U prvního těhotenství jsem byla trošku zklamaná, když nám dr. oznámil, že čekáme chlapečka - nějak jsem byla přesvědčená, že my budeme mít holku... trvalo to celé odpoledne po utz - ale nakonec jsem se na malého začala těšit a u dalšího utz jsem si říkala, jen ať mi potvrdí klučíka! 😉
při druhém těhotenství jsem si moc přála kluka, aby si spolu mohli hrát a blbnout... no a ve 20tt nám dr. řekla, že to tipuje na holčičku, ať se zeptáme na příštím utz... no, na dalším ultrazvuku se mimi nechtělo ukázat a na chvilku dr. zahlédla cosi, co by potvrzovalo holčičku... 😉 a já se tak těšila na holčičku a říkala si, že jestli se nakonec narodí kluk, bude to jedno - ale malinko víc jsem si přála to děvče...

ale jak tu některá psala - je jedno, které pohlaví se vám nakonec narodí - v tu chvíli jste tak šťastné, že pohlaví miminka je to poslední, co řešíte 😉 🙂

ffiinnkkaa
20. bře 2010

Vždycky jsem si myslela, že chci holčičku. Minulý rok na svatební cestě, jsme se seznámili s párem, který měl ani né dvouletého chlapečka. Když jsem ho celý týden sledovala, řekla jsem si je fajn mít i takového caparta. A teď jsem těhotná a těším se jak na chlapečka tak na holčičku. Hlavně ať je to zdravé.

uzh
23. bře 2010

Ahoj dámy, děkuji za podporu. Tak to brečení byl opravdu jen krátkodobý stav, na chlapečka už jsem se adaptovala a samozřejmě se na něj strašně těším. Jen mě mrzí ty osoby, které odmítají pochopit, že se něco takového může stát a rovnou si myslí, že jsem nějaká kreatura.

tatarina
24. bře 2010

Ahoj holky, tak já vás začala číst už s předstihem... Teď jsem v 17. tt a straaaašně si přejeme holčičku. Už jsme si ji přáli u prvního dítka. Nenechali jsme si říct, co to bude, ale já myslela, že tak nějak mateřsky cítím, že to bude holka. Po akutním císaři mi to bylo jedno a já byla šťastná, že už to máme za sebou a miluju svýho chlapečka. Teď ale pevně doufám v holčičku a jestli tomu tak nebude, asi se s tím budu těžko smiřovat a obrečím to... 😖 Upíná se na to dost i tchýně a tak mě to nervuje ještě víc. Ona sama má dva syny a taky se nedočkala "svojí" holčičky, takže to přenáší teď na mě. Vnoučky už má taky dva, takže mě pořád bombarduje dotazy, jestli už víme, co to bude... 😒 Snad se to 15. 4. už dozvíme z utz, už překvápko nechci, chci být na porod připravená a chci vědět, jestli pod srdcem nosím holčičku nebo chlapečka.

lumimi
24. bře 2010

ahojte,
brat ma dve dcery, sestra ma syna a dievčata mi pridu ovela lepšie, preto som aj ja chcela dievčatko, no vraj na 80% chlapec - tak tajne dufam ze sa sekol dr. 🙂 ak ano budem taaak stastna, ak nie,tak postupne si zvykam ze to bude chlapec - vsak u prvého je to jedno, hlavne ze je zdravý zatial 🙂

kristi
24. bře 2010

ja uz ted doufam, ze druhe bude zase holka, ja proste nevim, ke klukum nejak neni vztah, ani kamaradky moc nemaji kluky, prose si to neumim predstavit...a taky sakra se nemuzem shodnout na klucicim jmenu, s holkou by to bylo o dost jednodussi 🙂

tatarina
25. bře 2010

Kristi, máš moc hezkou holčičku, chjo, snad se taky dočkám... Nějak mě napadlo k té vaší Mie jméno Kira... Nepřemýšleli jste nad ním? Nevím, tak nějak mě to úplně náhodou napadlo a myslím, že by to i dobře znělo s vaším příjmením... Je stejně nevšední jako Mia a zároveň krátké a zvučné... 😀 Fakt by mě zajímal tvůj názor, Kristi... Určitě nechci radit, my budeme mít případně Barunku, jsem staromódní 😅 ale nějak by se mi to jméno k Miušce líbilo... 🙂

kristi
25. bře 2010

tatarina: tak Kira fakt neeee, to znam psy ( i kdyz pejsku jmenem Mia je taky hafo) predbezne k tomu vychazi bud Tea, Lea a Lara 🙂

misha82
25. bře 2010

Tatarina, ty jo, to je teda hruza, ze tak moc doufas, ze to bude holcicka. Drzim ti palce, aby byla!!! U me byl taky neprimy tlak tchyne, abych mela holcicku (ona mela dva kluky) a ja, prestoze jsem byla stoprocentne presvedcena, ze budu mit chlapecka (jsem jedina holka z cele rodiny a v manzelove rodine je tez prevaha chlapu), jsem byla v soku, kdyz mi Mudr. oznamil, ze cekame holcicku. Ja bych si ted zase naopak prala druheho kluka, asi hlavne kvuli manzelovi, i kdyz ten mi porad opakuje, ze je mu to jedno a ze bude stastny, kdyz to bude holka. Stejne mam takove tuseni, ze mu to jedno neni 😝 No ale tehotna jeste nejsem, tak se asi budu snazit to pri zplozovani trosku ovlivnit 😀 😀 😀 Ale kdyz se nam narodi zdrave devcatko, tak co na tom... 😵

kristi
25. bře 2010

hruza to neni, kazdej preferujeme urcite pohlavi....ja vubec nevim, zda bych se s klukem smirila. My budeme i podruhe mirit na holku 😀

misha82
25. bře 2010

Hruza neni, ze preferujeme urcite pohlavi. Hruza je, kdyz ono urcite pohlavi nedokazeme nejakou dobu prijmout. Preju si vic kluka nez druhou holcicku, ale ze bych se s pripadnou holcickou neumela smirit, to snad ani nejde... Prece, kdyz se to dozvim uz v prubehu tehotenstvi, psychicky se na to pripravim 😵

titulienka
25. bře 2010

tak my cakame nase vytuzene 4 babo...doma mame 3 baby a myslim si ze je normalne si priat urcite pohlavie...cela rodina sme za chalana ..ale ak to bude opat dievcatko budeme ho milovat nadovsetko ...cesta k nemu bola pre nas moc dlha....a preto budeme milovat akekolvek pohlavie..

bocmanka
25. bře 2010

🙂 podľa mňa sú fajn aj dievčatká aj chlapci,
každé pohlavie má čosi do seba,
závisí to aj od tehotenských hormónov, už to tu kotosí písal, že dokážu s budúcou maminou zamávať..
zvlášť ak si okolie niečo vysnívalo a dáva patrične najavo ako by to malo byť...
ak v manželovej rodine sú samí chlapci, vnuci, synovia,...tak si svokry logicky želajú vnučku a opačne..
podľa mňa to je fakt jedno..
aj to už ktosi písal, že aj keď je dievčatko, môže to byť typický chlapec a odmieta mašličky a ružové oblečko..
po dvoch synoch dievča ako to mám ja je fajn, ale keby boli aj traja synovia je to okej..pre malú musím kupovať úplne odlišné oblečko od chalanov..xixixi 🙂

misha82
25. bře 2010

Bocmanka, to mas recht 🙂 Titulienka, krasna jmena jste holkam vybrali 😵

titulienka
25. bře 2010

mishka dakujem 😵 a tentokrat to bude Janko alebo Terezka 😵

atrami
25. bře 2010

Aj ja som chcela dievčatko a nič sa na tom nezmenilo. Svojich chalanov ľúbim.Lenže si uvedomujem, že s tatinom budú mať viac spoločných záujmov a ja budem len na to, aby boli čistí, najední 😅
Moj otec má 4 vnukov a najradšej má toho posledného- jednoducho si dokonale sadli.

lumimi,
pekné 🙂 Myslím si, že ako u každej, stačí jediný pohľad na bábo a zabudneš, že si chcela dievčatko 😉

titulienka
25. bře 2010

bocmanka ..aj ja chcem mat na susiaku okrem samych nohaviciek aj malilinke slipky 😀 😀

bocmanka
25. bře 2010

🙂 no moja dcéra sa volá tea, ako hovorila tatarina...a voláme ju ako kto niekto tea, niekto romy, keďže sa volá romina..

a atrami ma predbehla, má troch synčekov, aké krásne.. 😵 😵 😵
ja by som v pohode pristala aj na sparing partnera pre malú, ale už ďalšie mimi mať nemôžeme, lebo dvaja starší ťahajú za jeden povraz a malá je akoby jedináčik, aj keď ju veeľmi ľúbia..

bocmanka
25. bře 2010

😀 😀 😀
titu....že slipy, u nás je mix...
tak ti želám tie malinakté slipky..
a keď nie tak bude mať ocko štyri kráásne dcérky, sú podarené , kukla som tvoj blog

titulienka
25. bře 2010

bocmanka ..no my sme sa prave preto rozhodli pre dalsie aby sa Melani tiez mala s kym hrat 😀 ..lebo ona momentalne prebera temy ako su vyrazky, puberta, skolske vylety 😀 😀 😀 ...

titulienka
25. bře 2010

bocmanka dakujem 😀 😀