Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

bocmanka
25. bře 2010

😀 ja odpadnem aké výstižné témy pre dvojročnú kočku....

my vozíme vláčiky v kočíku, autíčka máme pod vankúšom.. a tak

maart
25. bře 2010

Bocmanka, mas deti stejne stare jako ja a taky 2 klukany a potom holcicku...ja jsem takhle strasne spokojena. Prvniho jsem chtela chlapecka, brecela jsem stestim 😅 , kdyz se prcek narodil (nenechali jsme si rict, co to bude)....u druheho nam to bylo jedno, skoro vic jsem si prala zase chlapecka, aby mel starsi synek partaka....i kdyz holcicka by byla taky fajn...no a na potreti mame malou babulku, je to zlaticko nase krasne. A ano, i ja na ni kupuju vsechno jine nez na kluky, po mladsim snad jeste nepodedila nic (vlastne ano, jarni bundicku 🙂 ).

Kristi neboj, na kluka by sis zvykla hned 😉 , mne to pripada uplna bomba, mit dva syny 😵 .

bocmanka
25. bře 2010

🙂 maart, fakt???
však je to super mať chlapčekov??
oni sú tak prítulní, milí, aspoň tí moji určite..
a kde máš fotočky?
či nikto tu nemáte fotky?

titulienka
25. bře 2010

bocmanka a to su u nej malo tem, ktore rozoberaju dievcata ...ona je vecne pri nich ako sova a potom my vsetko vysvetluje..kde ma vyrazku lebo ma uz pubertu a podobne 😀 😀 😀

bocmanka
25. bře 2010

🙂 šikovná, aspoň bude mať prehľad..

maart
25. bře 2010

Jo Bocmanko, muj prostredni bude mit taky 6 rocku v kvetnu...takze to fakt mame nastejno. Fotecky mam normalne v blogu, jsou tam...no ja zase nevidim ty Tvoje 😀 ...nejaky zmatek tohle.

maart
25. bře 2010

Aha, uz jsem je nasla....krasny deticky, vsechny 😵 😵 😵 ....

bocmanka
25. bře 2010

maarti, sranda, že ja som nevidela tvoje fotky na blogu a ty moje,
ale blondína si klikla modrykonik.cz
a tam som ťa našla...
tiež máš detičky robené cez kopirák???????????? tá podoba... 😀 😀

kackadu
25. bře 2010

Senji před dvěma a půl roky jsem prožívala hodně podobnej stav. Ultrazvuk s oznámením, že je to kluk jsem dokonce obrečela. Neviděla jsem jedinou výhodu mít kluka, říkala jsem si že bude uplně jinej než já a hlavně ve všech obchodech mají všechno jen pro holky a vždycky minimálně o 2 regály víc!
Skutečnost ale nakonec byla uplně jiná. Malej je umazlenej miláček, ve spoustě věcí jsme stejní, oblíkat jdou kluci na frajersko, fakt se dají sehnat supr kousky a fakt jsou ti kluci maminčini mazlíci. Vůbec se toho neboj.!!!!!

brumdinka
26. bře 2010

senji - ale prosim tě, snad hlavně aby bylo zdravý ne, ale chápu jak ti je, však se to srovná. My máme kluka a druhé bych chtěla holčičku a právě proto, abych nebyla "zklamaná" tak u druhýho dítěte nechci znát pohlaví - jinak oblečení může klidně holka nosit modré a kluk červené atpod........ růžovou bych nekupovala ani holce - mě se ta barva prostě nelíbí 😝 😀

tatarina
21. dub 2010

Tak holky, přišla jsem Vám říct, že podle včerejšího utz na genetice mi dva lékaři potvrdili, že opravdu čekáme tu naši vytouženou holčičku... 😵 😵 😵 Jsme šťastní jak blecha, tchýně to obrečela dojetím, že se konečně v rodině dočká nějaké holky 🙂 Ale upřímně řečeno, už jsem se lehce začala smiřovat s tím, že to možná bude kluk, když mi celá rodina před říkala, že jen kvetu a že "vypadám" na kluka... 😅

kristi
21. dub 2010

jo huraaaaaa, tak gratuluju 🙂

kuchy
20. kvě 2010

Ahojky, tak sem taky ted patřím, loni jsem čekala první mimi a moc jsem si tajně přála holčičku 😠 , pak se nám 100% potvrdil chlapeček a bylo po iluzi, ale byla jsem hned ráda,že je zdravé mimi a věděla jsem ,že mám další šanci. Matyášek je úžasný, celej já, vynahrazuje tou svou krásnou papulkou mamince všechno 🙂 Letos jsem nečekaně těhu znovu, trochu dříve než bylo v plánu a tentokrát jsem si holčičku přála ještě víc, abychom měli páreček 🙂 a v úterý na UTZ mě ta doktorka totálně rozhodila, byla jsem smířená, že budu mít dva kluky a stím jsem tam šla a ona první půlhodinu hledlala šuldu a říkalal ne ne, je to holčička, tak jsem byla nejštastnější na světe, ale jen chvilku, pak měřila kdesi cosi a najednoua ted to vypadá spíš na kluka, po půl hodině holčičkování, do papírů napsala chlapeček a já nevím, čemu věřit, jsem moc ráda, že je mimi zdravé, krásně prospívá, ale tentokrát to na 100% není,tak jsme si řekli,že počkáme a třeba se narodí překvápko.... 🙂 Jinak budu já, žena co miluje růžovou maminka dvou kluků 😝 😀

tatarina
24. kvě 2010

Kuchy, uvidíš, spousta lékařů to střílí od boku nebo podle síli větru. Snad se dočkáš tak jako já 😵 té krásné růžovoučké holčičky. Držím moc palečky!!! 🙂 My už máme spooooustu růžových věciček, hlavně od tchýně 😀 😅

kuchy
25. kvě 2010

tatarina: no moc tomu sice nevěřím,ale tajně doufám 😉 Včera u nás byli známí, co mají 3 holky a prý jin řekli a celé těhu tvrdili, že ta třetí v pořadí je 100%kluk, tak byli natěšení a bác, další holčička.... 🙂 Naděje umírá poslední. 😎

kuchy
11. čer 2010

Teda, dnes mám opravdu depku, prcek se v břiše hnízdí a mě se zdálo o hločičce 🙂 , pořád věřím,že se třeba spletli 😕 , já to teda na 100 % neviděla 😉 , ráno jsem byla celá rozhozená, že chci holčičku ☹ , asi hormony nebo co 😝

emia
16. čer 2010

ahojte, tak ja sa pridavam, prve chlapček to som vedela na amniocentáze, boli sme spokojný 🙂 , hlavne nech je zdrave, potom sa nam pritrafilo ďalšie a doktor že to vyzera na chlapčeka, troška som dúfala že to bude dievčatko ale viac som si priala mať chlapčeka, 😉braška pre prvého a teraz do tretice si myslím že to tiež bude chlapček, tak neviem troška som sklamaná, ale pravdupovediac ani si neviem predstaviť žeby to bolo dievčatko, tak som si zvykla na chlapcov. 😉 hlavne nech su zdravé detičky 🙂

tulina10
20. čer 2010

@kettm Čauky! Můžu se jen zeptat - opravdu vám tvrdili holčičku a nakonec se narodil Tomík? Ale na 3D jste asi nebyli,že? Díky za odpověď. Jitka

anta
21. čer 2010

Holčinky, nezlobte se na mě, ale to, co tu řešíte, je fakt hloupost, dokonce si troufnu říci, že mi to přijde skorem až smutné 😔 . Podívejte se raději na celou věc z jiné strany, kluk nebo holka, hlavně ať jsme zdraví. Je to trošku ode mě asi ostré, ale jsou maminy, které řeší mnohem horší problémy než jsou vaše a je jedno, jestli jde o holčičku či o chlapečka. Myslím, že u vás do toho hrají velkou roli hormony a tak si to berete víc 😉 Samozřejmě vám přeji krásné těhu, užívejte si to a hlavně nebuďte smutné, že to pohlaví zrovna nevyšlo 😉 To vaše mimi z vás cítí, že se netěšíte na holčičku, anóbrž, že jste chtěly kloučka a opačně 😒

jabber
21. čer 2010

Tak já musím říct, že jak mi pohlaví u prvního dítěte bylo jedno, tak u druhého je mi jedno úplně stejně a jsem z toho sama celkem překvapená, protože jsem si taky myslela, že když už holčičku mám, tak budu chtít kluka 😀 Vlastně jsem ho chtěla do té doby než jsem otěhotněla, pak mi to najednou začalo být úplně fuk 😀 asi příroda 🙂 Tak se necháme překvapit 😎

kristi
22. čer 2010

@anta no, pokud bys cetla od zacatku, vedela bys,ze to co jsi rekla samozrejme vi kazda z nas. Zdravi je nejdulezitejsi....

ovsem snit se snad dovoleno, ne?

kuchy
22. čer 2010

Anta: No já si myslím, že ty nemáš moc co posuzovat, jestliže se tě to netýká 😉 nikdo tady neříká, že není za zdravé dítě štastný a že se stane bůhví ,co, když se nenarodí, to co si člověk víc přál. Já budu stejně ráda,za zdravého klučíka, břichu stejně říkám Kubo 😀

Je to totiž dané i chováním okolí, když čekáte první, je to opravdu jedno, u druhého se každý ptá,tak co, budete mít páreček??? 😠 jako kdyby to bylo nějaké nepodařené ,mít dvě děti stejného pohlaví. A nejhorší je, že se to tak bere jen u dětí za narozených za sebou, dvojčátka se tak neřeší....nj, protože jsou většinou z IVF a vymodlená. 😎
A hodně hrají na nervy ty hormonky v těhu, stačí hloupý sen, pak si hloupě postěžovat na koníkovi a hned tě každý odsoudí, že si nevážíš zdraví, života a bla bla bla..... 😝
Mě spíš rozčilují výlevy snažilek, které se tak dlouho věnovaly hloupostem a když si naplánovali mít dítě se diví,že nětěhotní tak jednoduše jako jiné v 25 😝 Jenže tj ted normální. A ještě je každý lituje. 😝
A já abych se pomalu styděla za to, že mým snem původně nebylo vařit celý život 3 chlapům v chlapupě a zašívat dresy 😀 😀 😀 A přece to budu dělat s láskou 🙂

jabber: taky to už zjištovat nebudeme, na 1OO%to není, já se těším na krásného Kubíka a uvidíme, jestli opravdu vykoukne 😉

kuchy
22. čer 2010

je, omlouvám se za chyby, fuj, takové hrubky....Matýsku nezlob , máma pak píše překlepy 😀

maart
22. čer 2010

@kuchy ...souhlas...ehm...akorat me zase zaujalo (rozhodilo ? 😀 ) Tvoje stanovisko ke starsim maminam, snazilkam....hele, ja jsem proste v tech 25-ti letech nemela partnera 😅 . Holt nikdo nebyl, nebo byl, ale to zase nebylo nic vaznyho, pripadala jsem si mlada na nejaky dlouhodoby plany, cestovala jsem...takze asi jsem se venovala "hloupostem", ale fakt to bylo tim, ze jsem proste nejakyho rozumnyho chlapa proste nemela. S mym soucasnym manzelem jsem se seznamila "az" ve 26-ti letech, pak bylo chozeni, svatba....Vsechna decka jsme mela po tricitce. Nastesti jsem s otehotnenim nemela problemy, mam 2 chlapaky a holcicku 😵 (spokojena jsem naprosto), ale kdyby se nedarilo takhle "podle planu", tak co jako? Byla jsem nezodpovedna a lehkomyslna a neplanovala jsem dobre budoucnost? To je snad blbost, ne?

...ale k tematu...KAZDA mame narok na sny...a myslim, ze je jenom hodne malo mamin, ktere prece jenom "tam nekde uvnitr" nemaji vetsi touhu po holcicce nebo chlapeckovi (mozna i vice u druheho nebo tretiho ditete)...je to normalni a prirozene. Neni se za co stydet 😉 .

hanula83
22. čer 2010

@kuchy dovolím si oponovat 😉... my jsme děti zatím neplánovali a přesto jsem otěhotněla a dokonce s dvojčaty - tudíž nejsou vymodlená, přesto nám bylo fakt jedno, jestli to bude holka nebo kluk nebo pár... Už jsem tu psala dřív. Každý automaticky čeká páreček, takže i já na to byla tak nějak nachystaná. Nakonec z toho jsou dvě holky a já jsem šťastná, že můžu tak načančávat a užívat si holčičkování 🙂). Kdyby to ale byli dva kluci, beru to stejně, zase bych to vzala z druhé strany. Každé pohlaví má výhody a nevýhody. A je dobře, že si člověk to pohlaví nemůže vybrat, je to dobře zařízené 🙂.... Jinak píšu hlavně proto, že říkáš, že se nad pohlavím u dvojčat lidi nepozastavují. To vůbec není pravda. Když jdu s kočárkem (holky jsou celé v růžovém) a lidi se mě zeptají, jestli je to páreček, tak někdy opravdu šílím. Víc ale šílím, když řeknu, že jsou to dvě holky a ten dotyčný reaguje takovým tím soucitným výrazem jako by to bylo nějaké neštěstí, když to není pár... Naopak, v podstatě se mi nestane, aby mě na procházce někdo takový nezastavil... Taky chci ale říct, že je mi jasné, že všem, co tu píšou jde hlavně o zdraví dětí, akorát to zrovna není to, co řeší, takže automaticky další na řadě jsou takové nepodstatné věci jako je pohlaví 🙂))))))). Já bych tady nikoho neodsuzovala, tohle je naopak dobře, že je tu taky trochu odlehčené téma, a nemusí se tu řešit nic závažného 🙂.

gigi2
22. čer 2010

Myslím, že je tu každému jasné, že hlavně každé z nás jde o to, aby bylo mimčo zdravé.A na tom, že má některá sen mít holčičku a některá kluka,nevidím nic divného. 😉
Já si třeba u prvního potomka neuměla vůbec holčičku představit,strašně jsem chtěla kluka.Teď u druhého je mi to úplně jedno.Když to bude holčička, zažiju něco nového, pro mě neznámého.Jen aby nechtěla růžovou barvu na všem... 😀 A když klučík, tak už vím, do čeho jdu.Jen teda ta chlapská převaha mě asi časem převálcuje zcela.
😀
Jiné je to u manžela, ten mluví stále o holčičce.Nijak ho za to neodsuzuju, že jednoznačně řekne, co by chtěl, klučíka bude mít pak rád úplně stejně.Jediné, co mi na tom vadí, že tak chce vědět pohlaví předem.Ale zase to právě chápu.Bude tak mít čas se těšit, i když to bude nakonec jiné pohlaví, než by si vysnil on sám. 🙂

jabber
22. čer 2010

hanula83 - 😀 teda potkat kočárek, v něm dva růžové prcky a zeptat se jestli je to páreček - to snad může jen dement 😀 to snad není ani možný 😀

gigi2
22. čer 2010

@hanula83 jo, taky mě to pobavilo, co píšeš.
Nedávno jsem četla knížku o rodině s trojčaty od zjištění těhu až po 1rok a takové podobné průpovídky tam měli lidé také.Hlavně je vlastně každej litoval, 3děti najednou.... 😀 😀 Fakt vtipná knížka, doporučuju. 😉

kristi
22. čer 2010

@jabber takovejch je....Mia nema nausnice a i kdyz je cela v ruzovym, tak mi lide rikajii, jakyho mam peknyho chlapecka

hanula83
22. čer 2010

@jabber Věř tomu, že to možné je, dokonce ke mě míří i mnohem stupidnější dotazy typu jestli musíme mít dvě autosedačky... Člověk rychle otupí a přestane podobné věci řešit. A opravdu nejvíc je průpovídek, že mě každej lituje, kolik to musí být práce. Jenže já mám někdy pocit, že mám práce míň, než některé ženské s jedním dítětem. Teda míň jí asi nemám, ale mám asi štěstí, že holky jsou zatím moc hodné a kromě toho, že spinkají celou noc, tak i přes den si vydrží hrát dlouho samy... ale tohle je zas jiné téma 😉)..

@gigi2 Tu knížku bych si ráda přečetla. Myslím, že už mi o ní někdo říkal. Ale nevím přesný název a autora...? 🙂