Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

alexandrah
20. srp 2009

ahoj garicka - aj moj vela robi domace prace, sak dneska aj chlapi varia, aj lepsie ako baby, a aj ked ziju sami, tak si aj upratuju, a tak, proste trochu samostatnosti, predsa ani chalanovi nebudem v dvaciatke mazat chlieb s maslom a tak ... no psika si nedam, ja byvam s muzom uz 8 rokov, takze oca do toho nic, aj to vedel, len potreboval rypat ... uz som kludnejsia, len vtedy ma to tak vytocilo ... a ja som chcela od malicka psika, a nasi nie, tak ho mam az ked byvam sama - s muzom. a je to super!!! tak drzim palce, aby si aj ty mala raz spika - ked sa osamostatnite!! 😎

lubkaeck
20. srp 2009

a k tym "muzskym" pracam - oni su len lemrosi, ale zvladnu vsetko 😉 MM kazdy tyzden pekne vysava, ja ani neviem poriadne ako sa s vysavacom robi 😀 aj riady umyje sem tam, ale som doma PN a ja nemam rada bordel v kuchyni, tak si to urobim sama 😉
ale najest sa vie aj sam, aj uvarit, len pracka je vraj "pekelny" stroj a tu on pouzivat nebude 😀 😀 😀

aj nasa sucka ma tiez v poslednej dobe oblizuje vzdy ked som s nou 😉

alexandrah
20. srp 2009

lubkacek - spravne!!§ kazdy robi ine, moj zase nevie varit, ale zase aj ozehli, prave dnes poletuje so "zasterou", umyval dlazku, vymienal postelene pradlo, pral, umyval riad ... lebo chcem ist na chalupu, a som povedala, ze do neuprataneho bytu sa nevratim, ja som akurat povysavala byt ... 😀 akurat neznasa utierat prach, ze zbytocna robota, a ze aj tak furt napada, no tak to robim ja, ale inak vsetko aj on, ked ma cas ... sak aj ja pracujem, chodim do roboty, tak ake "zenske prace", bejvavalo ...!!! neznasam ten vyraz ... moj muz zase nevie ziadne muzske prace, ja som väcsi technik ako on, on tak max. ziarovku vymeni, inak nic ... moj oco minule zahlasil, ze on v zivote neupratoval - najmladsi syncek, az kym sa neozenil, hehe 😀 tiez si myslim, ze psik vyciti, ze to je mlade, a bude to skor ochranovat, a strazit a podobne ..

flock
20. srp 2009

suhlasim - kym sme byvali u svokry, vsetko bolo na mne, ale casom som zistila, ze mu to nerobi vobec problem,
ako pise alex, kazdy robi ine - ked sme sa prestahovali, tak sme si prirodzene podelili cinnosti - muz si sam vybral, ze on bude "umyvat riady" co v preklade znamena davat a vyberat veci z umyvacky, ale ja do dnesneho dna neviem s nou robit, ked som doma sama, tak si riady klasicky umyjem, mm vari - ani to moc neviem, ja radsej peciem. neznasa vysavanie a zehlenie (to ani nikdy nerobil), ale to mi nerobi problemy a s ostatnymi vecami mi pomoze. on riesi vsetky technicke veci.
ja som alergicka na vyraz "zenske prace" - ale svokra byvala dlhe roky bez muza iba so synom (moj mm) a tak ho naucila a ked som sa objavila ja, tak cakala, ze preberiem "stafetu". ja len dufam, ze nieco take nebude tlacit do hlavy mojmu syncekovi
😲

alexandrah
20. srp 2009

jasne, flock, take daco treba zarazit hned v zaciatku!!! ale ako ho vychovas, taky bude, neboj ... moj muz tiez ked perie, tak sa vzdy pyta, ako to ma nastavit, aj s umyvackou podobne ... ja furt vysavam, ale on potom umyje dlazku ... sklada pradlo asi iba on ... a tak ... tiez je to podelene ... a ked varim, tak super zemiaky a kraja cibulu a maso, hehe

chuuligaan
12. říj 2009

no zbohom ... dnes mi manzelka ukazala tuto temu a neda mi, aby som sa k tomu nevyjadril

co je zle na tom, ze to bude chlapec? vari to nie je clovek? vari on nema pravo na to, aby chodil po tomto svete? vari si nezasluzi materinsku lasku? ... ak ho nechces, tak ho zabi tym, co lekari nazyvaju umele prerusenie tehotenstva ... preco by si ho mala trapit tym, ze cely zivot mu das pocitit to, ze ho nechces, ze miesto neho si chcela dceru?

my uz cakame nase druhe dieta, prvy je syn a podla ultrazvuku by aj toto mal byt syn ... pri oboch detoch mi bolo a je uplne jedno, akeho pohlavia to dieta bude ... ved co je zle na tom, akeho pohlavia je clovek? .. pohlavie predsa nezarucuje buducu "hodnotu" cloveka, ale laska jeho rodicov ano ...

a k fabre oblecenia: neuveris, ale v obchodoch maju oblecenie aj inej farby ako modrej a predsa je na chlapca vhodne ... ak sa tak zamyslim, tak nas prvy syn vela modrych veci nema ... uprimne, ani modra ani ruzova nepratria medzi moje najoblubenejsie farby

takze, porozmyslaj .. ak nechces chlapca a velmi chces dceru, zabi ho ... ale zvaz, mozno je to posledne dieta, ktore budes moct mat a potom Ti uz nepomozu slzy ... no z vlastnej skusenosti Ti mozem povedat, ze aj syn Ti bude vediet povedat: mami lubim Ta .. a bude to zniet rovnako pekne ako keby Ti to povedala dcera ... aj syn sa bude chciet pritulit, a bude sa vediet pomojkat .. aj syn bude mat city, ak ich nezabijes svojim opovrhnutim, lebo je syn a nie dcera ...

andelka
12. říj 2009

chuuligan: možná by nebylo od věci přečíst si celé téma nebo aspoň pár stran a ne jen první příspěvek. Tady vůbec nešlo o to, že by chlapec byl něco méně než děvče nebo naopak.
A pokud chápu správně, že to co píšeš je určeno Senje, tak věř, že chlapeček už je na světě a ona ho miluje nadevšechno na světě a je výborná mamina.
Snad každá žena má v hloubi duše touhu po dítěti určitého pohlaví, jedno z nich jí může být bližší, třeba proto, že s malými chlapečky nemá zkušenosti, že když někdy uvažovala o budoucím dítěti, v mysli jí vytanul obrázek holčičky, třeba podobné jako byla kdysi ona. Ale nemá to nic společného s tím, že by v žádném případě nechtěla a neporodila a nedokázala milovat a vychovat děťátko opačného pohlaví.

lubica1995
5. lis 2009

Ahojte baby.. Chcela by som pridať aj ja svoj skromný komentár. Pochádzam so 4 súrodencov a prvého mám brata. Ak mám byť úprimná, bol to on, kto nás tri celé detstvo terorizoval, aby sme poupratovali a pomohli doma mame. Dodnes, a to má už 30 rokov, je z nás najporiadkumilovnejší. Takže to nieje tak v pohlaví, ale vo výchove. Sama mám dvoch synov a cítim to na nich, že sú prítulnejší a mám s nimi dobrý vsťah. Ten mladší nedá na mňa dopustiť, až je to smiešne..

jakelina
5. lis 2009

Lubica, tak Tvého bratra bych si potřebovala půjčit domů na pár dní, nebo spíš týdnů. Mám tři syny, jsou úžasní všichni, ale na pořádek ani jeden. Tak se řídím heslem,, nebudu uklízet sníh dokud venku ještě sněží,, Dokud jsou doma tak je to všechno zbytečné, ale prý začnou uklízet až si budou vodit domů holky. Tak se těším. 🙂

alexandrah
5. lis 2009

jakelina - to je tak mozno u väcsiny, ja ked som sama zila u rodicov, tak bordel v izbe jak v tanku, a teraz ked mam vlastny byt, upratujem kazdy den jak diva ... proste vo svojom ...

jakelina
6. lis 2009

Alexandrah, tak to jsem ráda. Já jsem byla celkem pořádkumilovná od malička a tak si říkám po kom ty naše děti jsou. Tak jsi mě uklidnila, že se to možná změní. Jinak by byly budoucí snachy chudáci. Budete mít Richarda, můj manžel se tak taky jmenuje. 🙂

rainee
6. lis 2009

nam najprv povedali ze to bude chlapcek tak som sa tesila lebo som chcela mat chalana. potom ze to bude nakoniec dievca, uz som sa teda zmierila aj s tym , hlavne nech je babulo zdrave. manzel sa dokonca viac tesi dcere. no ale na poslednom sone si zas nebol lekar isty, nechame sa asi do konca prekvapit. veci sme nakupovali neutralne, potom par ruzovych no a teraz som uplne v rozpakoch z tej neistoty co to vlastne bude......

alexandrah
7. lis 2009

jakelina - tak to ma tvoj muz krasne meno!!!!!!!!! 😀 neboj, urcite sa to zmeni, ked je clovek vo svojom, tak je to uplne ine, chce mat poriadok, kdezto doma - sak rodicia upracu ... klasika ... neboj!!! 😀
rainee - tak to je smola, fakt sa asi nestava, ze clovek do konca fakt nevie ... no uvidis ...

evca35
17. lis 2009

ahojte,
flock - súhlasím s tebou. Mám doma veľkú pomocnicu, hlavne čo sa týka varenia, už vie sama urobiť palacinky, rezne, zemiaky, na veľkú noc upiekla pusinky, krupicovú kašu vedela v 9-tich rokoch, chlieb vo vajíčku tiež. Domáce práce zvláda, umýva riady, vešia prádlo, žehlí. A tak veľmi sa tešila na sestričku ☹

Tak veľmi sme sa tešili na ďalšie dievčatko, ktoré by bolo také šikovné, ale bude to chlapček. Neviem si predstaviť vychovávať chlapca, s dcérou sa viem porozprávať už skoro o všetkom, takže chlapčeka budem vychovávať rovnako ako ju. Väčšinou sa stretávam s chlapcami, ktorí sú drzí, hluční, nepočúvajú starších, či už vonku alebo v MHD. Vždy som sa potešila, ako som rada že mám dievča.

Môj manžel tak isto ovláda aj domáce práce aj varí, tak bude mať synátor vzor. A hlavne, že je zdravý 🙂

asanaa
17. lis 2009

eva a to myslíš že jen holky jsou pomocnice????
Matějovi je 5 let,strašně rád pomáhá v kuchyni.Hrozně rád vaří,míchá,šlehá.Teď se nemůže dočkat,až budeme péct cukroví 😵 😵 Strašně rád luxuje 😀 jo je to taky divoch,to je jasný.Ale je to slušný,hodný a velmi přítulný kluk.No a hlavně dokonalá chůva 😵 vozí kočárek,povídá bráškovi pohádky,zpívá mu,ukazuje mu hračky.
takže nejen holčičky,ale i kluci jsou v domácnosti poklad 😉

jakelina
17. lis 2009

Asanaa, souhlasím s Tebou, kluci jsou mazlíci, možná větší než holky. Nemůžu říct, že bych se setkávala jenom s kluky, kteří jsou hluční, drzí atd. V autobude mě většinou pustí s břichem sednout nějaký pubeťák a holky se většinou chichotají a vůbec je to nenapadne. Já mám doma taky kluky a jsou fajn a citliví. To záleží na výchově. Tak nemůžu souhlast s Evčou.

evca35
17. lis 2009

ja viem že všetko je o výchove, preto píšem ako budem vychovávať aj ja. Ja som len písala, že si to neviem s chlapčekom predstaviť, inak proti slušným a vychovaným nemám nič 😉

bzzmajka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jakelina
18. lis 2009

Evčo, já vím, že jsi to nemyslela špatně a uvidíš, že toho svého klučíka budeš milovat jako nic na světě. Pamatuj na to, že taky budeš ráda, když Ti tvoje dcera přivede jednou domů slušného a samostatného kluka. Tak ten Tvůj zase bude dělat radost v nějaké jiné rodině.

alexandrah
18. lis 2009

evi - aj ja podpisujem vsetko, co napisali baby hore, ale ved sikovnost sa nemeria len pomocou v domacnosti, su aj uzasne dievcata, ktorm domace prace a varenie nic nehovoria, ale su uzasne v skole, v kruzkoch, uspesne osoby v dospelosti ... ja by som nemerala sikovnost tym, ci vie v 9 rokoch varit, to je na mne, u deti je mi to jedno ... a presne ako pisu baby, jak si vychovas, take tie deti budu, urcite bude chlapcek uzasny!!!!!!! a bude ti robit radost ked nie v domacnosti, tak v inom!!!!!!! neboj!!!!!!!a mozno z neho bude uzasny kucharik!!!!!!

pehaka
18. lis 2009

Včera jsem na tohle téma omylem narazila a nějak nechápu jak vůbec mohlo vzniknout. 😔 Přečetla jsem pár příspěvků a dost o tom zapřemýšlela. Samozřejmě nikoho odsuzovat nechci ,ale rozhodla jsem se napsat sem svůj názor. Jsem dost zklamaná, že někdo je schopen oplakat nebo si musí zvykat na pohlaví svého dítěte Především zakladalka by jsi měla uvědomit, že v téhle době spontálně počít a donosit zdravé dítě už nejde každému... jen tak kdy si zachce...děti nejsou věci ,ale dar takže je vcelku jedno jestli je to kluk či děvče každé má něco do sebe!!! S tím že chlapce vychováváme pro někoho jiného..to je teda pěkná blbost. 🙄 😢 ....mám skvělého muže a jsem vděčná jeho mamince, že na svět přivedla a především vychovala tak skvělého syna, který je mi nejen oporou ale především výborným tátou. Sama mám téměř 4-měsíčního syna a když mi pan doktor sdělil, že čekám chlapečka...byla jsem šťastná stejně tak, jak kdyby mi řekl ,že je to děvče. Těším se že jednou z našeho Sebastiana vyroste skvělý chlap, který bude mít stejně jak mi skvělou rodinu a doufám, že nenatrefí na dívku která se bude smiřovat s pohlavím dítětem které čeká.....

alexandrah
19. lis 2009

pehaka - uplne suhlasim, aj ja mam uzasneho muza, ktoreho uzasne vychovali, a miluje svoju vlastnu mamu, co som rada, vzdy da prednot mne, samozrejme, ale nebojujem,naco, ved je fajn, ze ma dobry vztah so svojou rodinou, a ma aspon dobry vzor vychovy z domu, cize nasho syna bude tiez poda mna skvele vychovavat ... ale baby to asi nemysleli zle ...kazda ked sa babo narodi, ho miluje, bez ohladu na to, co to je ... väcsinou sa vravi, ze baby chcu baby, a naopak, no blbost ...a potom mam tiez z tych prispevkov pocit, ze z dievcat chcu princezne, co budu pomahat v kuchyni a tak, ale co ked nie? tak budu matky sklamane? ja som napr. vobec nebola typ, co by doma upratoval, a varil, a pritom som uspesna mlada zena, neni som preto menejcennejsia, zato ked uz mam vlastnu domacnost, je to o inom, aj dievcata aj chlapcov by som asi vychovavala rovnako, aj sport, aj pomahanie, varenie, vsetko, ziadne ze chalan sport, baba do kuchyne ...asi tak, ale myslim, ze kazda je stastna za akekolvek babatko ... len uradovali asi hormony v tehu, + naozaj sa niektore stretavaju z reakciami okolia, ze chlapec??!! chuda!!! no hlavne ze bude zdravy ... take by som prerazila ... (aj moja mam ze chalan sa vydari jeden z 10 000, ja ze no a??!!!!) aj svokra mala 2 chlapcov, a chcela diecva, tak som ich vsetkych pekne dala do laty!!!!!!!! odvtedy sa mi to neopovazia povedat, ale slabsie povahy verim ze mrzi, jedna tu pisala, ze svokra az revala, ked mala kupovat modre veci, no pekacom po hlave takej svokre ...

mama4
20. lis 2009

Plne súhlasím s alexandrou,mám 3 deti a čakám za pár dní,možno už zajtra štvrté a to dcerku.Dohromady mám zatial 2 baby a 1 chalana.Je zaujímavé,že ak by sme si s manželom mohli vybrať, chcela som ešte chlapčeka a on babu,ale tešíme sa zo všetkého .Dcérka a syn je vždy niečo iné ,ale láska matky rovnaká. V mojom prípade je syn,ten čo je maznavejší,čo ma ochranuje a stará sa či som papala.Dcerky sú tiež úžasné,sú staroslivé o niečo iné,zodpovené a proste baby.,Je úbohé ak sa maminka zameria na jeden druh pohlavia,lebo nevie o čo prichádza ak sa nebude pokúšať aj o to druhé.Všetky moje deti športujú a všetky somnou pečú na vianoce koláče,tak načo sa upierať na jedno pohlavie,nerozumiem a ani nikdy nebudem.Odkaz pre maminky,budte radi,za to čo vám život ponúka,lebo všetko je krásny zázrak 😉 ,

alexandrah
21. lis 2009

mama 4 - veru tak, nech sa ti co najskorej narodi aj 4 ta sportovkyna/pomocnica 😎 😀

radka.k
21. lis 2009

Pehaka
krásný příspěvek, naprosto souhlasím. Děti jsou dar bez ohledu na pohlaví. Mám syna a s manželem jsme řešili, zda raději nezůstat u jednoho - kvůli finanční stránce, prosadila jsem si sourozence, že to nějak utáhnem. No a jsou z toho dvojčátka! Byl to sice šok, ale i to už beru jako dar z nebe, poslání, byla jsem vyvolena jako matka tří děti. Chtěli jsme aspoň jednu holčičku, jsou tam zase dva kluci, ale jsem šťastná!

jaruska8
21. lis 2009

Tak z niektorých príspevkov som až šokovaná!!!! Fakt, veď dieťa je dar a čo si myslí okolie a blbé poznámky na to, či je to dievča či chlapec, tak to môžu mať len primitívni ľudia!!!! Chápen zakladateľku fóra, že jej momentálne pocity sú určite len dočasné a po určitej dobe by svojho synčeka nevymenila za nič, som si istá. Ja by som chcela vedieť, či to bude chlapec alebo dievča, ale len kvôli výbavičke, pretože v zásade je mi to jedno. Chlapec alebo dievča-hlavne, nech je zdravé. 🙂 🙂

aaadus
21. lis 2009

Vhledem k tomu, že jsem na začátku těhu byla týden v nemocnici - čekali jsme dvojčátka, ale jedno nám "uteklo", poté jsem podstoupila odběr choriových klků - vysoké riziko Downova syndromu, jsem šťastná za to, že čekáme zdravého chlapečka. Holčičku bych si taky přála, ale nepovedlo se napoprvé, povede na napodruhé či napotřetí. A i kdyby všechny moje děti byli chlapečci, nikdy bych kvůli tomu neplakala - jedině štěstím 😉

pehaka
23. lis 2009

radka....to je KRÁSA..moc gratuluju k dvojčátkům to bude nádherné velikánské chlapské objetí!!!!!!! 😀 😀 😀

jakelina
24. lis 2009

Pehaka, trošku mimo téma, taky chceme Sebastiánka a ty máš chlapečka tohoto jména. Zatím neníl moc obvyklé, ale krásné. Jak na něj voláte??? 🙂

pehaka
24. lis 2009

Tak nejvíc asi Sebíku, Sebíne, Sebulo,Sebí , Sebulko taky Sebíčku ale i Sebe, ségra mu říká Sebasi...a pak různě nejménem 😀 já nejvíc prdelníčku 😀 babička chlapínečku 😀 😀
všichni byli děsně proti ale zvykli si do jednoho 😉 koukni na téma netradiční jméno pro kluka tam je pěkná inspirace...tak krásné těhu a zdravé mímo.. 😀