Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

amelie001
11. bře 2009

Já bych tuto diskuzi zavřela,stejně je o ničem,autorka se nevyjadřuje. 😒

lyongirl
11. bře 2009

asi to autorku už netrápi 😉 , ale možno to trápi iné mamičky, ktoré si chcú o tom pokecať...

maart
11. bře 2009

...autorka uz se sem boji napsat...... 😀 😅 ..... 😒 .......

mirka755
11. bře 2009

amelie: no právě, takhle to vždycky skončí že ta co to začala už nepokračuje v debatě. Možná že kdyby to dotyčná napsala jinak a ne "jak si zvyknout na pohlaví" tak bych reagovala klidněji! Ale to mě fakt dostalo ☹☹☹

ozi
11. bře 2009

Presne, veď koľko žien by chcelo mať zdravé dieťatko a nemôžu. Ja čakám síce čakám tretie a po 2 chlapcoch je to dievčatko, ale aj keby mi povedali, že to bude chlapec, tak by mi to nevadilo, hlavne, keď mi po amniocentéze povedali, že všetko je v poriadku. 🙂 🙂 🙂

andelka
11. bře 2009

lyongirl:Já si prostě myslím, že není až tak nutné, aby dítě bylo od početí chtěné, ale že je důležitější, aby bylo přijaté. Stejně tak u pohlaví. Aby maminka přijala to, že nosí kluka nebo holku, i když třeba její (nebo otce nebo i celé rodiny) subjektivní vnitřní přání bylo jiné. A to si myslím, že se v drtivé většině stane. Na pohlaví dítěte si člověk zvykne, přijme ho a miluje ho nadevše.
Víte, já hluboce cítím s těmi, kterým se miminko nedaří, ať už počít nebo donosit. Sama cítím, že možná i já budu mít problém a v rodině ho taky máme. Ale - je to asi tak, jako byste měly práci, celkem dobrou, ale nebyly byste v ní úplně spokojené a řešily byste, jestli máte zůstat, nebo ji zkusit změnit, nebo zkusit jiný přístup k té současné práci...svěřily byste se s tímto dilematem a obavami kamarádce, která je třeba dlouhodobě nezaměstnaná. Co myslíte, že by vám řekla? Asi něco v tom smyslu, buď ráda, že nějakou práci vůbec máš. Není to úplně ideální příklad, ale cítím to tak. Možná proto, že nepatřím ani k jedné straně. Zatím.

carys
11. bře 2009

Senja teda já si myslím že jsi rozmazlená holka která kope kolem sebe protože nedostala to co chtěla.A když jsem nakoukla do tvého alba a přečetla si jak tě rozčilují pohyby tvého dítěte a jak nesnášíš modrou barvu,myslím si,že TY si nezasloužíš dítě žádné.Jsi sobec a já už ted lituji tvého chlapečka. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

andara
11. bře 2009

jejda,co to je za tema?Nechapu 🙄

andelka
11. bře 2009

carys: a četla jsi to až do konce? Já si myslím, že to není nic nenormálního, že některá těhulka neprožívá svůj stav stejně, jako jiné, nebo jak by měla. Na někoho holt ty hormony a životní situace působí silněji. Navíc vím, že senja chtěla otěhotnět později, až letos v létě. Možná prostě akorát nemá zrovna svoje období. Za to není třeba ji odsuzovat.

sarlotta
11. bře 2009

Holčinky...jistě těhu hormony mohou udělat svoje...ale řešit takové pocity v diskusi je fakt rozmazlenost.

Možná se pisatelka měla napřed vyspat a ráno by pak možná svoje tvrzení přehodnotila. Dítě je dar a věřte tomu,že až Vám donesou miminko,tak budete cítit velikou lásku a na tom co má prcek dole nebude vůůůůbec záležet.

Chápu,že v dospělosti nese sebou dcera to,že máte blíže k vnoučátkům než u syna a snachy-to bych pochopila.

Ale jestli jde jen o čančání růžové princezny-tak vážně- dítě není panenka na chlubení.

A nakonec..kluci jsou skvělí,báječní..jak už tu zaznělo na nic si nehrají,jsou přímí a jejich klučičí ,,Maminko já Tě mám jád"🙂 je stejně super jako holčičí.

Tak to je můj názor. K

mirka755
11. bře 2009

carys tak její album jsem zhlédla až když jsi tady o tom napsala a normálně nemůžu uvěřit vlastním očím co tam vidím ☹. No s tvým příspěvkem naprostou souhlasím, je pravda že ne všechny děti jsou přímo z lásky, ale tohle je fakt moc. Že jí vadí i pohyby - holka zapni mozek - co budeš dělat až se ti malý narodí ???

mirka755
11. bře 2009

andelka: a kde je ta jistota, že taková opravdu bude když už teď má takové problémy? Nejdřív napíše co jí vadí a pak to završí, aby nebyla ta nejhorší tak použije pár hezkých slov!!! Nikdy jsem se tady s tím nesetkala, nebo jsem to nečetla - asi reaguju moc horlivě, že jsem sama těhotná. Prostě mě mrzí, že někdo dokáže takhle napsat že mu něco z těhu vadí ☹

sarlotta
11. bře 2009

Já bych to viděla,na to,že pisatelce umřel otec a prostě neví kam svoje trápení projektovat..tak to dělá takto nešťastně.
Je mi jí líto a zároveň bych jí chtěla napsat,že ,,dědeček" by byl jistě moc rád,že má vnuka-chlapečka.
Tak už se jen těš na svého broučka a užívej si ty pohyby-aspoň víš,že miminko žije a je mu u Tebe dobře.

andelka
11. bře 2009

mirka: No já jako netěhotná si to dokážu představit docela živě, co jí na tom asi tak vadí. A myslím si, že podobné pocity má dost žen, jen to neříkají veřejně, což chápu. Jako já když jsem od jedné kamarádky slyšela, že mimčo nechce proto, že se bojí porodu, že by ho i chtěla, kdyby jí ho někdo dal a nemusela prožít těch 9 měsíců a porod, tak jsem si taky ťukala na čelo. Ale jelikož vím, že to není žádný necitelný pako, tak to prostě beru jako její pocity, které se ovšem mohoou změnit. A taky že jo. Už je snažilka. Takže i senje věřím, že to co píše myslí vážně a že to tak opravdu bude. Jen se bojím, aby nebyla zklamaná, když ji tak bezmezná láska okamžitě po porodu nezalije. To totiž taky není úplně pravidlem.

mirka755
11. bře 2009

andelka: no právě, hned mě napadla poporodní deprese - tu měla kamarádka. Přestala kojit už v porodnici, protože řekla že to pro ní není důležité-že jí to bolí a hotovo!!! Časem zajela do kolejí, ale také jí to déle trvalo a nebýt jejího manžela tak nevím jak by to dopadlo ☹.
No doufám, že se senja dá dohromady a pochopí jaké štěstí jí v životě potkalo

bledulka
11. bře 2009

andělko-tvůj příspěvek z dneška 12.05 je skvělý a podepisuju se pod něj 😉

docela mě mrzí,že se všude pohybuje tolik "nadmatek" které nikdy necítily nic negativního,nikdy neudělaly chybu a jsou stále a vždy a za všech okolností 100%...a nemají pochopení pro ty,které to tak nemají...

moje kamarádka si nebyla jistá zda již je na dítě připravená,chtěla holčičku(má chlapečka) a celkově své těhu prožívala s velkou nejistotou...a musím říct,že z mého pohledu je z ní asi jedna z nejlepších a milujících matek co znám...a za kluka je ted samozřejmě moc ráda a chtěla by i druhé dítko taky kluka...

holky,už to tu padlo mnohokrát,ale fakt myslím,že by to chtělo více tolerance k těm,co se cítí "jinak" a je samozřejmě bez diskuze,že v první řadě chceme všichni zdravé dítě,pak až teprve "nějaké pohlaví" proč to pořád splácávat dohromady...taky jsem těhotná,taky mnou cloumají hormony,taky moc dobře vím co je to těžko těhotnět ,díky velmi těžké životní -zdravotní situaci v minulosti si uvědomuji ,jak je důležité zdraví mých nejbližších...ale nikdy by mi to nedovolilo soudit jinou těhulku-jen proto,že se cítí jinak než "je standartní" (mimochodem co je normální?-dle reklamních plakátů -štíhlá těhulka s krásným bříškem bez jediné strie,usměvavá a stáále dobře naladěná,bez sebemenšího problému...pak hladce porodí a je z ní štastná šestinedělka-která je stále upravená,usměvavá,nikdy unavená,nepřibrala ani deko a její dítko nepláče,nemá prdíky,kojení zvládly s maminkou levou zadní ,usmívá se a div mamince ve dvou měsících neříká "máma" ...) jenže život není reklama a je nás spoustu povah a každý prostě cítí jinak...

opravdu je asi lepší jakékoliv negativní pocity radši na koníka nepsat,neb je to tu,jako když se na mršinu vrhne smečka supů 😠 😠 😠

nešlo by někdy něco prostě jen "přijmout" přestože s tím nesouhlasíte a nestotožňujete se s tím?

ale zase aspon vidím,kdo z holek dokáže tolerovat a přijmout pocity jiných.. 😉

andelka
11. bře 2009

bledulka: Já zas můžu podepsat to, cos napsala ty. 🙂
Já ze zásady neodsuzuju v podstatě jakékoliv pocity těhulek a čerstvých maminek (snažím se tedy), protože nikdy nemůže mít člověk jistotu, že to nepotká právě jeho. Já třeba věřím, že prožiju těhotenství v klidu (a nebudu na něj dlouho čekat), budu vyrovnaná a šťastná, porod prožiju tak, aby i moje dítě z toho nemělo trauma a budu hned 100% kojit a mimča si užívat. Ale co když to bude úplně jinak?

sarlotta
11. bře 2009

No já myslím,že diskuse je právě od toho diskuse,aby byly názory různé. Každý ať si píše co chce. Někdo přijme,někdo ne. Plácat se po rameni není přece nutné.
Pisatelka i spousta jiných maminek si tu najde to svoje a každá jsme jiná s jiným pohledem na svět. Nic nemůže být 100% správné.
Je vidět,že odsuzují všechny strany,ne jen jedna-mě to jako hejno supů nepřipadá. Těžko být ve všem tolerantní-to by diskuze nebyla zajímavá.

bledulka
11. bře 2009

sarloto-částěčně s tebou souhlasím-
ano- každá máme jiný pohled na věc
ano-nemusíme nikoho plácat po rameni

ale psát zakladatelce,že je rozmazlená,že se má zapnout mozek (a mnoho dalšího tu již padlo) atd mi nepřijde jako diskuze- natož diskuze dospělých rozumných žen...

já taky mnoho pocitů a jednání od maminek,těhulek a snažilek nechápu,ale nedovolila bych si jim takovéto věci říkat...snad již z úcty k druhým...

prostě tu je jedna maminka,která cítí něco co ji zaskočilo,neví si s tím rady a potřebuje poradit...místo normální rady dostane nálepku "rozmazlená", radu "at zapne mozek" ..a spoustu dalších odsouzení,pseudorad,věšteb jak její dítě dopadne atd ...

nejde o to mít stejný názor jako ona ,jde o to spíš svůj opačný názor vhodně podat...

neodsuzuji jiné názory,ale nelíbí se mi jejich útočný tón. ..(ne ve všech případech samozřejmě).
vše jde napsat dvěma způsoby -útočně a neútočně, slušně i neslušně, s respektem i bez respektu... 😉 🙂

ale máš ještě jednu pravdu- je fakt,že diskuze,kde se maminky hádají,napadají,osočují atd (ted myslím obecně,ne tuto ) jsou obecně zajímavé-zajímavější a mnoho lidí se jí účastní a nebo je mnohem větší procento čte(někdo se pak u ní baví,někdo rozčiluje .. )...ještě že jsou tu pak adminky 😉

lehna
11. bře 2009

ahoj holky,

já teda nečetla vše,jen první příspěvek té,co diskusi založila.

nám třikrát doktoři řekli,že čekáme holčičku, jednou si dr nebyla jistá a na porodním sále na nác vykoukl krásný kluk a jsme mooooc rádi,že ho máme. I když jsme si tu holčičku přáli a těšili se na ni 😉

narcisa
11. bře 2009

baby ved je to tak jedno kto vas bude volat MAMA bude to tak do konca zivota, bez ohladu na to komu ste a nie ste sympaticke, ci mate 56kg alebo 200kg, ci budete vyrazkave, vraskave a sedive....pre svoje deti budete mamami a to je to o com vsetci hovorime.....matertstvo, a velmi dobre sa to pocuva, ked vam niekto tak malicky, ktoreho slovnik sa sklada z 5tich slov povie kraaasne MAMA a sto x za den pride za vami, do vasho narucia, len tak pomaznat sa....

ci uz v modrom alebo v ruzovom, s plnou peluchou, alebo soplom v nose....pride ku vam, lebo je vase! 😀

sarlotta
11. bře 2009

bledulko někdo odsoudí pisatelku a třeba je to taky v návalu těhu hormonů🙂 ,někdo proto,že o dítko přišel 😒 a pak další co odsuzují zase Tyto pisatelky---já myslím,že si není co vyčítat.
Nechala bych každého normálně vyjádřit svůj názor a pokud ve formě nejsou sprostá slova a posílání někam,tak bych si myslela svoje.

Bledulko jak už jsem psala,myslím,že důvody pisatelky jsou spíše citového rázu a její jednání reakcí na smutnou událost v rodině-škoda,že nenapíše...je divné bavit se o někom bez něho. Možná má strach,že jí syn bude připomínat dědečka-otce. Neumím si vůbec představit co musí prožívat.

zuzana581
11. bře 2009

BLEDULKA, ja s tebou tiež súhlasím na 100%. Taktiež sa mi velmi nepáčilo, keď tu podaktoré maminy začali vyťahovať, ako sa dieťa narodilo bez ručičky a či by ju aj potom zaujímalo, čo má medzi nohami a že z toho chlapčeka vyrastie určite vyvrhel a neviem čo všetko negatívne, lebo ho nechcela a tak podobne. Niektorý ludia sú celkovo tak netolerantný, že druhým budú diktovať a odsudzovať ich ešte aj za to, že niečo cítia inak ako je bežné. Už som si povedala, že nebudem do tejto témy prispievať a napísala som aj adminke, či by sa táto téma neuzavrela, lebo ak si ju prečíta nejaká mamina, ktorá má rovnaký problém, tak sa po niektorých príspevkoch bude cítiť ešte horšie ako keď ju otvorila, ale od adminky nebol žiadny ohlas, tak je to asi presne tak ako si napísala, že tie témy, kde sa hádajú, osočujú atď sú zaujímavejšie, tak je asi jedno, že táto téma už dávno neplní účel a že je tu vela príspevkov od určitých osôb, ktoré patria do IP a vela takých, ktoré sa vôbec k téme nevyjadrujú. Nevadia nesúhlasné príspevky, ale je rozdiel napísať: "ty si rozmaznaný fracek a žiadne dieťa si nezaslúžiš" a "to prejde a uvidíš, že svoje dieťatko budeš milovať bez ohladu na pohlavie". Podaktoré by sa mohli trošku krotiť vo svojich vášňach.

bledulka
11. bře 2009

netroufám si odhadovat důvody pisatelky,myslím,že smutná událost není tím hlavním-k založení tématu došlo dříve než k smutné události...ta však může souviset s tím,co psala v albu...

a ani se nedivím,že sem zatím nejde-protože co by se tu dozvěděla? za posledních XX stran zde nepadla konstruktivní rada na její dotaz "jak se vyrovnat..." dozvěděla by se spoustu jiného (jaká je,jaké bude dítě atd..) ale ne to,na co se ptala...(kdyby na to přislo,tak by to adminky mohly z 90 % promazat 😉 už jsme -včetně mě 😉 tolikrát odbočily od tématu.. 😉 )

k diskuzím...no,na 99% takovýchto diskuzí neraguji a myslím si svoje...někdy zareaguju,ale spíš jen sleduju a tak nějak aspon vidím kdo a jak reaguje .... když už nic jinýho,aspon zase více poznávám zdejší osazensto koníka....
za všechny si dovolím uvést snad všemi známé alčátko -když jsem na bereme se a koníkovi začínala a četla některé náhodné příspěvky od Alčátka,tak jsem si řekla,že to bude asi nějaká ztřeštěná holka 😅 ....pak jsem ale četla některé její příspěvky na vážná témata..a co jsem viděla...rozumnou babu se super názory a tolerantním přístupem,empatickou a schopnou fajnově reagovat... to co napíše má hlavu a patu..(.doufám,že Alčátku nevadí,že ji zde zminuju)

ale už se odmlčuju,jsem fakt mimo téma... a nechám prostor těm,které chtějí a vědí,jak senje poradit 😉

hupcza
12. bře 2009

andel: přměr práce a těhotentsví je tedy hodně na vodě
práci můžeš svou aktivitou a úsilím do vysoké míry ovlivnit
těhu? nula - někdy možná úsilí vede ještěk horším výsledkům
výstupem práce jsou prachy (pro většinu z nás to je ten hlavní důvod, že)
výstupem těhotentsví je dítě
je tam strašlivý rozdíl a srovnávat to nejde ani v nejmenším

zaráží mě (anejen na této diskusi), že je problém,když někdo vyjádí svůj názor, který je opačný
ono je přeci naprosto v pořádku, že se sebou nesouhlasíme, že si nerozumíme
jediné podstatné je, že tohle navzájem budeme respektovat

senji ani za mák nerozumím a příjdou mi její slova jako z jiného světa - ale respektuju to, že to takhle má

stejně jako mám spoustu kamarádek, kterémám ze srdce ráada, s každou máme nějaké téma, ve kterém si navzájem nerozumíme a nechápeme se - ale respektujeme se
tak to má být
tady se kvůli toho strhávají málem bitky

pak to má ale jedno řešení - pokudnechci o tématu diskutovat a tedy i slyšet opačný názor a zaznamenat nepochopení, nemůžu tady (ani nikam jinam) nic psát

amelie001
12. bře 2009

hupcza-já s tebou souhlasím 😉

andelka
12. bře 2009

hupcza: Však jsem říkala, že to není ideální příměr, ale napadlo mě to. Ptostě pokud má někdo s otěhotněním dlouhodobě problém (nebo donošením), tak reaguje jiným způsobem na "problémy" těch, které už těhotné nebo maminky jsou. člověk do toho vždycky promítne svou vlastní situaci a někdy ne zrovna citlivým přístupem (i když se není čemu divit) k té osobě, na jejímž místě by třeba rád byl. Každý chce to, co nemá a popudí ho, když ten, co to má si toho dostatečně neváží. Tak to bohužel je. Někdy by to třeba stačilo podat slušnějším a tolerantnějším způsobem. Taky mám kamarádky, se kterými se v něčem (i podstatném) neshodnem, ale nikdy bych svůj názor nevyjádřila způsobem, jakých tady bylo plno. Ono je snadnější odsoudit někoho koho neznám.

hupcza
12. bře 2009

andel: ale tohle generují tyhle anonymní diksuse (i když koník je o poznání míň anonymní než jiné diskusní servery) - člověk se často vyjadřuje expersivněji než by se vyjádřil z oka do oka
ale každý prostě by měl nést odpovědnost za své činy - a tady to je v tom minimálním rozsahu, že připustím, že někoho můj názor popudí a že mě osočí, že jsem třeba blbá kráva, která o tématu nic neví, nebo necitelná mrcha apod.
je to trošku odbočka od tématu 😉

andelka
12. bře 2009

hupcza: To máš pravdu, napsat se dá ledacos, i to, co by se do očí nikdy neřeklo. Mě to akorát mrzí v tom, že se někdo odvážil svěřit se s tím, co ho trápí a dostal takovou sodu. Tohle mě bohužel ještě pořád překvapuje. Já bych se ani nedivila, kdyby se senjiny citové problémy tím, co tu četla, ještě rozvinuly. U mě má plus už jen za tu odvahu, že dokáže vyjádřit to, co mnoho žen cítí ve skrytu a dusí to v sobě.

meggi10
12. bře 2009

Ahoj holky tak i já přispěju svým názorem.

Otěhotněla jsem s tím že chcem překvápko, ve 20tt na velkém utz sotva mě dr.přiložila sondu k břichu, hned tam na mě vykoukl pytlík. UTZ dopadl dobře vše bylo ok a já byla šťastná,ale jen co jsem sedla do auta začla jsem řvát jak prdlá, ne proto že je to kluk ale proto že jsem to věděla. 2 měs.jsem to před MM tajila až zjistil že vím co to je, chtěl to vědět taky, řekl že by si přál víc holku, což pro mě bylo o to horší no ale řekla jsem mu že je to kluk a byl nakonec šťastný jak blecha. Při mém hrozném porodu mi bylo úplně jedno co to je hl.ať byl malý venku a jsem teď nejšťastnější rodič spolu s MM na světě, máme úúúúžasného syna, a holčičku si třeba nadělíme na 2.pokus, ale kdyby to byl kluk je mi to jedno, holky to mají v životě stejně těžší a až jsou v pubertě, je to o nervy 😀 😀