Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

kaa
8. črc 2009

Holky, mně je pohlaví dítěte jedno, ale moje máti se s tím nemůže smířit. No holt, když jí to nepůjde ani po porodu, tak má prostě smůlu.

ygreen
8. črc 2009

kaa: tvoje máti by měla být vděčná za zdravé vnoučátko a přát vaší rodince hodné dítko a né řešit takhle sobecky pohlaví. To tě musí hrozně mrzet ☹

valhali
8. črc 2009

ahojte kocky,tak boli sme na 3D usg a cakame predsa len toho chlapca. Predpoved doktorky,ked som bola v 12tt,ze "asi to bude chlapec" vysla. Ked vam napisem svoju prvu reakciu,nebudete mnou nadsene 😒 Ked som vcera sla na usg, mala som pocit,ze som zmierena s tym,ze je to chalan,ale tajne som dufala,ze bude dievcatko. Ked mi oznamil,ze chlapec, tak som pocitila smutok,ale sustredila som sa dalej na to,ako meria maleho,ci je vsetko OK. Kedze som po cisarskom,tak mi oznamil,ze uz mam tenku jazvu a to este nemam ziadne brusko,ze uvidime,co dalej,ked bude rast. A placenta je polozena blbo,ze sa moze vdaka tej jazve zacat odlupovat. Ked som dosla domov, tak som to neudrzala a spustila plac,ze bude chlapec, ze nebudem pokracovat dalej vo svojom ruzovom sne,aky som zacala pri prvej dcerke. Plakala som riadne,ale potom som si uvedomila,ze som koza, lebo malicky ma v brusku zle podmienky,ale snazi sa zit,lebo je zatial v poriadku a ja tu lamentujem nad tym,ze je to chlapec. Vtedy ma maly kopol a ja som si uvedomila,ze ho velmi lubim, ze uz chcem,aby sa narodil a ze si ho chcem velmi pritulit,aby som mu nahradila tie zle myslienky, co som zo zaciatku mala. Dufam,ze maly to nevnimal a odpusti mi. Dolezite je naozaj to,aby boli deticky zdrave. Este stale mi preblisne hlavou,ze mat dve dievcatka bola moja tuzba,ale hned si spomeniem na drobceka,ze ked sa narodi,tak mu to vynahradim a dokazem,ze ho velmi lubim. Jedno dievcatko uz mam,tak mozem byt rada,ze mi ju osud doprial. Je asi nevdak cakat od zivota,ze pojde vsetko podla nasich predstav. Preto sa kazdu chvilu viac a viac stotoznujem s tym,ze budem mat aj syna a uz zacinam byt netrpezliva a chcem ho uz mat pri sebe 😵

bocmanka
8. črc 2009

😵 😵 no rada vás čítam......

http://mamina.pluska.sk/mamina/tehotenstvo-a-po...

ja mám prvých dvoch synčekov a sú to moje pokladíky...
keby mi niekto pred pár rokmi povedal, že budem mať tri deti, tak by som si myslela, že sa zbláznil.....pretože človek mieni, príroda mení...
a tak máme teraz aj princeznú, o ktorej sa mi celé tie roky snívalo....je to síce magické, ale v mojich snoch vyzerala presne tak isto, ako vyzerá teraz a tiež je fakt, že mám deti cez kopír...xixixixix
😵 😵 😵
príjemné tehuľkovanie...

misskkaa
10. črc 2009

kaa:presne tento problem mam ja so svokrou-nenavidim ju 😠 😠 . Vcera bola u nas a hovori mi ze ozaj mas ake spicate brusko,asi to fakt bude chlapec. reku bola som na genetike a 4D, a tam je na 100%pohlavie urcene. Baby ja ju nemozem ani citit,bojim sa ze ked sa maly narodi bude ho vidat akurat na fotkach (teda ak nejake poslem). Ja si strasne chcem zvyknut na to ze cakam synka,ale pride henta a zas sa mi vrai chrobak do hlavy. a to nehovorim o tom ze sa zakazdym koli tomu z priatelom chytime, samozrejme chyti si stranu mami. Vzdy to vysvetli tym ze vychovala len synov a aj jej brat ma 4synov,a svokrova sestra tiez. Takze dufala vo vnucku. neni tu nahodou tema:nenavidim svokru?? 😖

bocmanka
10. črc 2009

🙂 misskkaa...svokra bude paf, keď zočí svojho vnúčika, ver mi...
a nič na tom nezmení ani fakt, že má len synov a vnukov...
princeznička určite niekedy príde a ak nie, tak sa svet nezrúti....
a matej je pekné meno pre chlapčeka....aj ja mám mateja... 😵

misskkaa
11. črc 2009

bocmanka: priatel vola brusko Matej a ja Misko,chudak musi mat z toho chaos 😀 😀 😀

didiana333
11. črc 2009

Ahojte babule...tak aj ja sa pridávam do vasej témy...na sone v 20 týž.nám lekár povedal dceru,ale z amnio sme sa dozvedeli o synčekovi... 🙂 Nechcem byť z toho nešťastná,ale v kutiku duše som sa tešila na dievčatko... ☹ No čo už,hlavne že sme zdraví... 🙂

asanaa
11. črc 2009

didi no tak ve tvém případě se ale lehké zklamání dá očekávat a hlavně i pochopit!! 😉

marinka
11. črc 2009

didi, tak kdybych měla dva kluky, tak taky budu hodně toužit po holčičce, ale jak píšeš, jestli jste museli na amnio, tak je pro tebe v této chvíli určitě nejdůležitější, že je miminko zdravé!! 😵 Ale překvapuje mě, že to dr. ve 20 tt nepoznal, to už jde přece pohlaví poznat krásně..

susisus
11. črc 2009

marinka - tak naše sa tak pekne furt pred usg uloží, že nevieme doteraz 😉 Nie vždy sa to dá určiť...

bocmanka
11. črc 2009

🙂 susisus..budete mať prekvápčo, malé kinderko..supeeeeeeeer 😵

susisus
11. črc 2009

bocmanka veru malé nezbedné kinderko 😅 Keď bude taká potvorka aj keď sa narodí, tak bude veselo 🙂

bocmanka
11. črc 2009

🙂 juuuuuj, to vieš že bude, zdravím do košíc...

ninimimi
11. črc 2009

jáj baby ani neviete ako vám v dobrom závidím chlapčekov.Ja som si tiež myslela že budem mať chlapčeka a keď mi po amniocentéze povedali že to bude dievča tak mi zamrzol úsmev a trvalo mi to týždeň kým som sa dala ako tak dokopy.No potom som si uvedomila že to dievčatko si ma vybralo za maminku a nemožem sa k nemu správať ako keby som o nu nemala záujem a teraz by som ju naozaj nevymenila za nič na svete.No túžba po synovi je vo men stále.My máme v rodine veľa dievčat tak by som si druhé hrozne želala chlapčeka.Tak dúfam, že sa mi to po druhýkrát splní. 🙂

bocmanka
11. črc 2009

🙂 ninke všetko naaaaaaaaj k jej zajtrajším meninkám...
a druhý synček nech je už rýchlo na ceste..... 😵 😵 😵

ciefulik
12. črc 2009

ninimimi - som na tom podobne - cítila som, že nosím chlapčeka a vyzerá to tak, že to dievčatko a tiež si zvykám - je to zvláštne.. ☹ 🙂

beranek
13. črc 2009

Valhali, já jsem měla při 3D UTZ naprosto stejné pocity, ale stačilo pár dní a já jsem si říkala, že to tomu našemu chlapečkovi nemůžu dělat a mít v sobě pocity, že ta holčička byla chtěná a on není, prostě už jsme s tím taky smíření a těšíme se na něho 🙂

ninimimi
13. črc 2009

bocmanka: Veľmi pekne ďakujeme včera sa jej nechcelo ísť ani o pol 11 spať 🙂 tak to oslávila poriadne 😀 A dúfam že chlapček sa podarí.Veľmi pekne ďakujem

ada11
13. črc 2009

ahojte maminy 😉 tak ja som tu nováčik v tejto téme, ale pridám sa aj ja 😉
ja mám dve dievčatá a nemenila by som za nič na svete 😉 ale reakcie okolia boli a vždy ma to vytočilo: "Zase dievčatko? "- ako keby sme ich už doma mali už 5 . Ďalej :"No hádam do tretice sa to podarí" - strašne blbé reči, akoby sa nám dievčatá nevydarili. J a keď som zostala tehu druhý raz, tak aj kebyže si môžem vybrať, tak by som si nevedela 😉 Je to tak ako to má byť. No a ak by som mala mať ešte niekedy dieťa a bolo by to dievčatko, tak by som bola šťastrná ak by bolo zdravé 😉

alexandrah
15. črc 2009

ahojte baby, dnes som bola na morfologickom, a cakame naaadherneeho ookateho uuzasneho zdravuckeho CHLAPCEKAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!! STRASNE SA TESIIIIIIIIIIIIM (som chcela chlapca!!!!!!!!!), manzel bol stastim bez seba, uplne som revala, ked mi to povedal, a je zdravy, a vsetko som videla, aj jeho tvaricku, je nadherny!!!!!!!!!!!!§ TAKA SOM STASTNAAAAAAAAA!!!!!!!!!! 😀

flock
16. črc 2009

ahojte, tiez by som sa chcela pridat 🙂

som rada, ze som tuto temu nasla, lebo som si uz zacala mysliet, ze nie som "normalna". ja som si velmi, velmi priala dcerku, dlho sa nam nedarilo otehotniet a teraz vdaka ivf si konecne uzivam tehotenstvo. minuly tyzden som bola na amniocenteze a na hned na druhy den mi volal genetik predbezne vysledky a pohlavie. boli sme s muzom doma, tak som dala hlasity odposluch a budete mat chlapca 😲 muz sa velmi tesi, chcel chlapca, lebo v rodine su same baby, ale ja??? ja som tak tuzila po dievcatku, ze ma ani nenapadlo, ze to mozem byt aj chlapec a tak tyzden som sa s tym snazila stotoznit. Ja viem, ze to vyznieva blbo, preto som to ani nechcela nikomu hovorit, aby si o mne nemysleli neviem co. Prosila som muza, nech este nehovorime pohlavie (na ultrazvuku nebolo vidiet a vysledky este nemame na papieri, co ak sa pomylili?) ale on to hned povedal svokre 😠 svokru teda nemusim ako pisala misskkaa.
Ja viem, ze je to cudne, ale svoje babatko velmi milujem a tesim sa na neho, ked som tak dlho cakala a vsetko s tym spojene som doteraz zvladla, ale je to tak. Tak som rada, ze som vas tu nasla 🙂 🙂 🙂

alexandrah
16. črc 2009

dneska so mnou mama nadsene vyberala veci pre babatko - synceka, a to chcela dievca ... 😀

misskkaa
17. črc 2009

flock v utorok mala svokra 55 a samozrejme vsetci jej gartulovali aj k vnukovi a ona ze hadam do 60 sa dozije aj vnucky. kua reku budes rada ked ti ho ukazem na fotke ked sa narodi. boze je to strasne deprimujuce ked to musite pocuvat ako ona vcera videla krasne dievcatko v bielo cervenych satockach a ze ake mala chutne sandalky z cervenymi lienkami. baby ked ju raz chytim pod krky ani zavrut ma nemozu...... 😢

mobina
17. črc 2009

Tak nám to bylo u prvního dítka úplně jedno, co to bude. Když jsem otěhotněla po druhé, tak jsem se zabejčila a žila s tím, že to musí být holka, jinak se asi zblázním. Hrozně jsem chtěla páreček. Všichni taky s holkou počítají 😅 . A najednou se to ze dne na den srovnalo a je mi jedno, co to bude a vím, že kluka budu milovat stejně jako holku 😵 A vnitřně i nějak cítím, že to asi chlapeček bude 🙂

alexandrah
17. črc 2009

misskkaa - preco tej svokre nieco nepovies? aby zaklapla .. tuna na tomto fore tiez vsetci chcu iba dievca? nikto sa ani nepozastavil, ze ja cakam chlapceka a tesim sa ...

misskkaa
18. črc 2009

alexandrah mam dojem ze kazda mamina chce o dievca a tema ako "cakam tretiu dievku-co mam robit?" ani nieje. mozno keby si chlapi nejaku taku temu zalozily....a co sa tyka tej strigy to nema vyznam, to by si ju musela poznat,ona by to tak zahrala,ze pomaly by to vyznelo ze som ju nejak urazila. 😖 ale aj priatelovi som povedala ze jedneho pekneho dna mi uz aj posledna kvapka trpezlivosti dojde a potom jej uuuplne vsetko vytknem. uz sa na to tesim 😀 😀 . mame vybrane tri mena pre chalpca a jej sa samozrejme nelubi ani jedno-jej sa lubi Laura alebo Lenka. 😕 . no co raz pride moj den D 😠 😠 😠

konja
18. črc 2009

misskkaa: tak to tě obdivuju, že ji nic neřekneš a nebo tvůj přítel. Je to vaše dítě, váš syn a její vnuk, tak má být ráda, že nějaký bude, že bude krásný a zdravý. O jménech bych s ní vůbec nediskutovala, je to vaše dítě a i kdyby jste mu dali jméno Myckei Mouse tak to je jen vaše věc 😉 Já bych na ni ohledy teda nebrala, vpálila bych ji do obličeje ať se jde vys.at, že je úplně blbá a ve svém věku by už měla mít rozum a děkovat Bohu, že ji dopřeje být babičkou!Ať je šťastná, že čekáte dítě, jsou lidé, kterým to dopřáno není nebo mají dítě postižené atd. A ona si dupe nožkou jak pětiletej harant! A pokud se urazí, tak to je její problém! 😉

evena
18. črc 2009

ahojte taky mám bohužel od tchýně špatnou zkušenost na toto téma, no zamrzí to no ...
leta sme nemohli mít dítě, o všem věděla a když se zadařilo tak mluvila spíš jen o tom že to určitě bude další kluk do rodiny, nechápala sem to, protože už má vnuky dva, sama taky vychovala dva kluky, veškerý sestřenice přítele taky mají kluky, zkrátka holčička se nikomu už léta nenarodila u nich v rodině ...
když sme přijeli z utz kde nám řekli holčičku tak se jí ptám - hádejte co to bude /mi si holčičku s přítelem přáli/ a ona řekla KLUK, já na to že holka, tak mě na to řekla no co se dá dělat, hlavně že to bude zdraví ...
od té doby jí moje těhotenství nezajímá a na nic se nevyptává
když se jí s něčím novým pochlubím tak mě spíš připadá že jí tím otravuju tak sem toho nechala a svěřuji se jen svojí máme
naposledy sem tchýni řekla že sem viděla užasný fotky dětských domečků na zahradu pro děti a že určitě takový taky budeme jednou vyrábět a spražila mě větou že holky přece žádné domky na hraní nepotřebují, že to je pro kluky, že ona jako malá měla jednu panenku a kočárek a stačilo to ... 😠
třeba si k malé po porodu cestu najde, ale je to dost smutný když vím jaký k tomu má přístup, už sem jí to i začala dost dávat najevo že se mi to nelíbí, myslíte že jí to zajímá? jí nepřipadá že dělá něco špatného, ta špatná sem já ...

kacka79
18. črc 2009

evena to jsem teda v šoku... no já teď čekám druhé mimi, máme už chlapečka a všichni mi říkají, tak hlavně aby to byla tentokrát ta holka a už mě to taky se.. a jsem na to alergická. My bysme tu holku brali, páreček by byl super, ale snad už kvůli těm reakcím všem říkám, že chceme druhýho kluka....