Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

zuzana581
23. bře 2009

Neboj PAJINKA, rýchlo si zvykneš. Ja som si tiež zvykla a teraz sa teším. Inak ja by som tiež nevydržala čakať až do pôrody. Nemám rada prekvapenia.

luca83
24. bře 2009

Ja nechapu, jak tady nekdo muze odsuzovat holky, ktere jsou zklamane z pohlavi. Ja sice tehulka nejsem, ale tyhle pocity chapu. Kdyz nekdo pocita s urcitym pohlavim a proste si na nej zvykne, je to pak sok a castecne zklamani. Ale je jasne, ze to trva par dni a pak se kazdy zacne tesit. Vzdyt to neni o tom, jestli je nekdo dobra nebo spatna maminka. Je to proste jen o tom soku a zvyku. Holky, neveste hlavu, vsechno bude dobre! 😉 Az se to malinke narodi, budete radi za holcicku i chlapecka. Ja bych moc chtela 2 deti a chtela bych parecek. Ale kdyz se nam to nepodari, tak prece nebudu skakat z mostu. Budu rada, kdyz budeme vsichni zdravi a na nicem jinem nezalezi...

kaleilah
24. bře 2009

Ahojky, tak já jsem zažila úplně to samé, hrozně jsem se těšila na hokčičku, byla jsem přesvědčená že to bude holčička ještě v době když jsem nebyla těhu, vždy jsem si představovala jak sem a sem půjdu jednou se svojí dcerou 😉 a pak jsem otěhotněla a na velkém UTZ mi řekli že tam vidí krásnýho pindíka...rozbušilo semi srdce a vůbec jsem to nemuhla pochopit, OPRAVDU mě VŮBEC nenapadlo, že by to mohl být kluk, pár večerů jsem brečela, SAMOZŘEJMĚ že jsem se na mimíska těšila, ale bylo to jako když vám řeknou ře ježíšek neexistuje, prostě se rozpline iluze.Nakonec se mi narodil úžasnej a TEN NEJKOUZELNĚJŠÍ 😀 😀 😀 chlapeček na světě a ted půl roku po porodu čekáme druhý mimčo.Rozhodla jsem se, že nebudu chtít vědět pohlaví, nechci si kazit těhulkování nějakýma představama nebo později dokonce výčitkama, že si miminko myslí že ho nechci a že chci aby z něj bylo něco jinýho...myslím že tyhle pocity jsou úplně normální, každá maminka má někde v koutečku duše svého "favorita" 🙂

misskkaa
25. bře 2009

ahojte vsetky tehulky. ako tak citam vase diskusie tak ma napadlo ze by som mala ako prva zacat novu este nenacatu ZAS cakam dievcatko. ako to napisala jedna z vas,chlapci maju radsej svoje mami,je to pravda mam dve tri kamosky,dve maju chlapcov a ta laska k mamam je az dojimava 🙂 ,ta tretia ma dcerku,sice uz ma skoro 10 rokov ale nikdy som nevidela ze by jej dala pusu,alebo objala. a uz vobec ze by jej povedala ze ju lubi ☹ ☹ ,je to smute,ale ona si mysli ze moze vsetko (ako kazda namyslena zena). ja dufam ze ja budem mat prveho chlapceka,Mateja. az by som mala babu tak dufam ze nebude po mojej svokre 😀 😀

milik75
25. bře 2009

Ahoj, mysilim, ze kazdou z nas to obcas napadne a preje si vice jedno ci druhe pohlavi. Me u prvniho mimi to bylo uplne jedno. Cekali jsme na mimco par let, tak jsem si prala jedine zdravi. Narodil se krasny kluk a ted bych si prala prirozene spis holcicku. Ale ovlivnit se to neda. Kluci jsou fajn, vic mazlivi, v zivote to maji jednodussi a celkove mi prijde, ze to nejak vse lepe zvladaji. Znam spoustu holek, ktere nemuzou mit deti a co by daly za badnu kluku. Takze se nerouhejme a prejme si vsem hodne zdravi a stesti!

pajinka23
25. bře 2009

Hhhhmmm zienky si pomali zvykam ze to bude chlapec 🙂 🙂 🙂 Dokonca sa aj zacinam stoho tesit 😀 😀 😀 Ved je to vlastne jedno hlavne ze to majinke bude zdravucke 😀 😀 No dufam,ze mi pri porode porodna sestra nezahlasi-------Mate kjasne dievcatko 😀 😀 😀 😀 😀 to by som uz naozaj odpadla 😀 😀 😀 😀 😀 hi hi hi hi 😅 😅 😅 😅 😅 😅

asanaa
26. bře 2009

pajinka a vám předtím řekli že to bude holčička??? 😕

liki205
27. bře 2009

mne povedali že to bude dievčatko, aj som rada lebo je hlavné že to bude zdravé, len moj manželík je trochu nešťatsný lebo on si už plánoval jak bude chcodiť s malým na hokej a na motorky a teraz..........???? normálne je s toho tak trochu smutný, ale nedá to najavo, nech ma nesklame ale ja to na ňom vidím tak mi poradte ako ho naučiť tešiť sa na to že budemem mať babu? už som mu povedal že dobre tak potom druhé bude chlapček, ale viete chlapi si myslia že sú väčší chlapi ked sa im ako prvé narodí chlapec ☹

liave
27. bře 2009

liki 🙂)))))

je mi trosku smiesno z tvojho podareneho muzicka...ja si myslim ze ak ho trapia tieto veci oni ho zase rychlo prejdu..ved zijeme v 21 storoci a nieje nic neobvikle chodit na hokej aj s dievcatkom,a mozno sam zisti ze je to este vecsia sranda mozno ako s chlapcom a do casu nez budu moct ist na hokej zisti ze byt otcom dievcatku je mozno este vecsie chlapstvo 😉

je mi luto ze tvoj drahy tak rozmysla,ale daj mu cas on to pochopi ked zaciti mozno prve kopance toho drobceka z bruska...

narcisa
27. bře 2009

liky zober ho k porodu

aj moj muzik si tajne prial chlapca, viem to Ale ked ju prvy krat uvidel, taku roztrasenu, este neumytu, a pocul ju plakat, rozplakal sa ako maly chlapec, taky bol stastny Uz ju z ruk nepustil, preplakal s nou kazdu horucku, ci koliku, hlavku jej bezi on oplachnut, aby sa jej sampon nebodaj nedostal do oci....lebo ja ju vraj trapim sprchou....keby mohol aj by za nu dychal.....

ked pride domov ja co c.2...vystiska ju vybozkava, potom kopa otazok typu...Aka bola, ci dobre papala, ako buvala, ci sme kakali atd.....atd....ci sa tesila rozpravocke co jej priniesol atd....

narcisa
27. bře 2009

a ked jej prepichovali uska v porodnici, dobreze neskolaboval....Mne bolo do placu a ja ze ma on CHLAP podpori a on uz oblednuty, slzy v ociach.....nadaval ako pohan, ze sme to dopustili....

liki205
27. bře 2009

no to je milé, no dúfam že sa to aj u nás zmení len a len k lepšiemu 🙂

nikusaaaaa
8. dub 2009

Ja som sa tiež dnes po rozhovore s drahým dozvedela že keď budeme čakať bábo / ešte nič neni isté ale dúfam/ tak nech to je chlapec! on dievča nechce, čo by s ním robil!!! tak mi z toho prišlo na nič ☹ jak také niečo môže aj povedať??????

wacinka
8. dub 2009

nikusaaaa tak to jsi mě teda dostala, přeci poklud chce miminko, tak je mu jedno co to je. já tohle nechápu. Mému manželovi je to jedno, hlavně když miminko bude v pořádku.

nikusaaaaa
8. dub 2009

veď ani ja to nechápem!chce bábo ale len chlapca! že s chlapcom môže robiť hocičo, autíčka, štvorkolky.... ale čo s dievčaťom????

wacinka
8. dub 2009

ale i s děvčátkem přece můe jezdit s autíčkama a jezdit na čtyřkolce můj manžel už vidí jak naši malou učí jezdit na motorce a na čtyřkolce a budou spiolu jezdit autodráhu... 😀 a některé holčičky si hrají jen s autíčky a panenky nechtějí vůbec moje sestra je živý důkaz.
Neboj ono ho to přejde. Můj manžel už teď říká, že ji bude střežit jako oko v hlavě a nepustí k ní žádného chlapa(z mého pohledu chuděra holka 😀 ). Neboj hlavu vzhůru bude to určitě dobré 😉

nikusaaaaa
8. dub 2009

jeeeeezis to je zlatee 🙂) to bude tatino!!!!
dufam že máš pravdu 🙂 asi to chce fakt cas ved len teraz by som mala byt v 4 tt, tak ma casu dost aby zmenil myslienkove pochody!

wacinka
8. dub 2009

nejlepší o tom nemluvit zatím a pokud se podařilo, tak pak až mu nějak pěkně sdělíš že čekáte miminko, myslím, že zapomene na to co říkal předtím 😉
a stejně nakonec to dopadá tak, že holčička je tatínkův mazánek a nenechá na ni dopustit. 😉
nám nejprve lékař řekl, že to vypadá na chlapečka, ale že je to tak na 25% jen to tak zkoušel ve 12 týdnu,protože já byla nedočkavá tak manžel říkál, že pokud bude chlapeček koupí mu malou sekyrku (on je manžel ujetej na kácení stromů dřevo...spíše je domácí kutil) 😀 ale včera jsme byli na genetickém ultrazvuku a tam nám lékař řekl že na 100% je to holčička. A manžel hned že to je fajn, že ji naučí sekat dřevo taky 😀 že aspoň bude do života připravená 😀 večer pak seděl a říkal právě, že si nedovede představit, že mu tu jeho holčičku jednou odvede nějaký cizí chlap, tak prej raději žádného chlapa přes náš práh nepustí 😀 jsem se musela smát,protože malá ještě není na světě a on už to tak plánuje 😀

nikusaaaaa
8. dub 2009

to je také krááásne 🙂 🙂 🙂 aj ja už by som chcela!! mám ísť na ultrazvuk 24.04. tam sa rozhodne či som!! ale asi máš pravdu aj ja som vždy bola ocinkov miláčik! teraz plánujeme svadbu v lete a strašne to prežíva - volá tu svadbu "moja svadba" :D:D nebudem sa stresovať zbytočne! uvidíme, všetko chce čas 🙂)

zuzana581
8. dub 2009

NIKUSAAAAA neboj. Každý (skorokaždý) chlap túži po chlapcovi, ale každý je potom tak strašne hrdý a šťastný, že má dievča, že ani nevie opísať. Dievčatá sú na otcov naviazané. Velmi ich lúbia a chlapi sa v tom vyžívajú a sú v siedmom nebi.

wacinka
8. dub 2009

neboj hlavně mysli optimisticky 😉 aby mělo miminko veselou maminku, budu na tebe moc myslet, aby se zadařilo 😉 my čekali na miminko dost dlouho a jsme moc šťastní vše se točí kolem miminka a manžel to prožívá se mnou moc krásně. MOC ti to přeji 🙂

nikusaaaaa
8. dub 2009

Ďakujem krásne 🙂) toto človek potrebuje počuť 🙂))))

wacinka
8. dub 2009

nemáš zaco. a 24.4. na tebe budu myslet a držet pěstičky pro štěstí 😉

pajinka23
14. dub 2009

ASSANA ANO POVEDALI NAM PRV ZE BUDE DIEVCA A JE NAKONIEC CHLAPCEK 😀 😀 😀 😀 ALE ISTE TO BUDE NA STO % LEN VTEDY KED UZ BUDE MAJINKE VONKU 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 HI HI HI

senja
autor
1. kvě 2009

Zdravim prispivatelky do "meho" tematu 😉 Dekuji za soustrast a za pochopeni. Od doby, co jsem zalozila toto tema, dostavam do IP spoustu zprav od holek, ktere mely/ maji stejny "problem" s pohlavim ditete jen nemely na to, aby otevrene se k tomu priznaly a zalozily podobne tema. Jsem rada, ze tato diskuze, ac ma hodne odpurcu, muze nekomu pomoci 🙂

hupcza: Promin, ale potkat te nazivo, asi bych se neudrzela a neco ti fakt rekla, ale takhle... Uzivej si sveho miminka a sem uz prosim se svyma kravovinama NELEZ, budu ti za to moc vdecna, a to nejen ja.

senja
autor
1. kvě 2009

Ted si to ctu dal...
carys, mirka755 a jim podobne "supermatky": Ze jsem rozmazlena holcicka, ktera nedostala to, co chtela... 🙂 Rekla bych to hezky cesky: Vite o mne a takovych jako jsem ja h**no. To, co tady pisete mne pripomina jen jednu vec, a to POKRYTECTVI. Ja jsem napriklad na sebe pysna, protoze jsem se odvazila vyrvat do sveta to, co citim a nebyla jsem podelana jako dost jinych se stejnymi usudky z toho co mi napisou a jak mi vynadaji takove jako jste vy. Ohledne te anonymity stranek: Nevnimam konika jako anonymni stranky, je tu dost holek, ktere me znaji osobne nebo aspon pres moje prispevky a IP, ja se nebojim rici svuj nazor komukoliv do oci, aby me nahodou neodsoudili.
Ze litujete meho chlapecka uz ted, protoze ma takovou matku jako jsem ja... 😀 tak to teda nemusite, litujte radeji svoje deti, protoze ty podle toho, co mi tu pisete se urcite NIKDY nenauci rikat lidem pravdu.

martao
1. kvě 2009

ja mám troch chlapcov. Pri poslednom tehotenstve som sa cítila trochu inak, tak sme mysleli, že to bude dievča. Nakoniec keď sme sa dozvedeli, že to bude chlapček, nakoniec som si vydýchla, už predsa viem ako na nich. 😀

Pri prvom tehotenstve. Všetci dúfali- hlavne babky a dedkovia, že sa dočkajú vnučky. Mali už 2 vnukov. Pri porode boli nejaké komplikácie, tak nakoniec boli radi, že sme obaja O.K. Odvtedy je už 6 rokov a z 2 vnukov na začiatku ich už majú 6. A nemenili by ich za nič na svete.

Po porode sa všetko zmení a stačí jeden pohľad a je to láska na prvý pohľad. 🙂 🙂 🙂

Držím vám z celého sdca palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

petja
1. kvě 2009

Senja naprosto tě chápu! Já jsem si myslela,ač teď vlastně nevim proč zezačátku že čekám taky děvče.Na UTZ mi řekli,že je to klučina a já najednou nevěděla co si počít,co budu s klukem vymýšlet,takovej odlišnej svět!Postupem času jsem si uvědomila,že pohlaví opravdu ,ale opravdu důležité není a jsem si jistá,že když ne teď,po porodu na to taky přijdeš,vše bude tak nové,že pohlaví bude snad to poslední co budeš řešit.Ta láska která tě pohltí,bude tak silná,že budeš ten uzlíček k smrti milovat a dáš mu ze sebe všecko!Budeš svému děťátku tou nejlepší matkou! A s barvami si hlavu nelámej,nejde přeci jen o modrou,to jsou snad předpotopní názory,že holka je růžová a kluk modrý.Mě by snad bylo z té jen modré nebo jen růžové brzo blbě!Našemu Filípkovi moc sluší červená!A když jsem si koupila golfáč Chicco Hawai,nebylo většího fešáka v něm!
Obdivuji tě za diskuzi kterou jsi zde založila,protože obhajovat svoje názory navzdory všemu je to největší co můžeš svému maličkému předat,jen takoví lidé mají naději udělat svět lepší!Věřím,že taková jsi nejen na chatu,ale i ve skutečnosti,vím o čem mluvím! Měj se krásně a těš se na klučinu,jsou super a to,že ho čekáš má taky svůj důvod!!!

bejbypd
1. kvě 2009

Nehnevaj sa senja a co je pravda?ze sa ti syncek narodi a ty mu budes hovorit ze a ty si mal byt dievcatko a podobne...aj ked tie pocity poznam velmi som si priala chlapceka aby mohol s ocinom chodit na hokej a ja aby som mala svojho maznacika 😉 ale v siestom mesiaci bolo stopercentne ze to bude dievcatko a so mnou to nic nespravilo bola som rovnako stastna ako keby to bol chlapcek a teraz by som moju princeznu nemenila...a vam co ste sklamane odporucam si precitat napriklad pribehy vlastoviek ktore su stastne ze vobec nejake babatko budu mat....na tom vobec nezalezi co to bude a neviem ako sa tym niekto vobec moze trapit prepacte ale to je moj nazor

senja
autor
1. kvě 2009

A ohledne toho, jak se vyrovnavam s pohlavim sveho miminka ja: Ted mam 32.tt a uz se mi ta predstava, ze budeme mit chlapecka libi, holcicky ted jdou mimo mne. Zacala jsem vice pozorovat mrnousy v riflickach nez v satickach (jde opravdu jen o slovni obrat, na ruzove volankove saticky jsem NIKDY fixovana nebyla) a prisla jsem tomu na chut. Hrozne se na nej tesim, i kdyz "krteceni" maleho me stale nekdy rozciluje. Jo, je mi to neprijemne, nevidim co je na tom prijemneho, kdyz te mimi kope pod zebra do bolaveho zaludku nebo do mocaku. Proste bude to fajn mit chlapecka, ackoliv stale nevim co s nim delat 😀