Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

sirinka
15. únor 2009

sisstin presne tak 😀 ja by som zase teraz chcela o trosku viac chalana, ale nejdem si to nechat zistit a pri porode mi to bude celkom jedno...po prvej skusenosti viem, ze budem rada, ze je vonku a vsetko ostatne je nepodstatne...
samozrejme sa toto moje vyjadrenie zase netyka zdravia babata...to si necham vzdy od dr. povedat, ze ako sa vyvija a tak a to aj pri porode bude prve, co budem chciet pocut 😉

zuzana76
15. únor 2009

ja si myslim, ze by si mala zvyknut co najrychlejsie a hlavne neplakat kvoli tomu, ze to nie je to vytuzne pohlavie, dieta to urcite vnima , aj ked je len este v brusku, ale moze sa citit odmietane a bude si niest toto odmietanie stale so sebou. Cim skor sa s tym zmieri , tym lepsie pre nu i pre dietatko.

sisstin
15. únor 2009

holky..mně tohle "odmítání" přijde přehnané...když se těhule přece třeba dva dny srovnává s pohlavim..tak co jako 😕 to by člověk nesměl mít v těhu žádné stresy..a to se teda asi povede málokomu 😕

sirinka
15. únor 2009

tiez mi ide na nervy to neustale ze dieta si to odmietanie ponesie cely zivot so sebou...to by ziadne adoptovane dieta nemohlo byt stastne a kolkokrat ked zena zisti, ze je neplanovane tehu a nie je este rozhodnuta co a ako, zakonite musi mat "postihnute" dietatko touto diagnozou? co ked ma niekto pocas tehu...ved trva 9 mesiacov hocijake ine problemy, stresy, rodinne nestastie...to mi chcete povedat, ze len od toho zavisi, ci ten maly cloviecik raz bude alebo nebude stastny??? blbost...

beranek
15. únor 2009

Ahoj, já naopak chápu všechny mamky, které jsou trochu "zklamané", když nečekají očekávanou holčičku nebo očekávaného chlapečka, prostě to očekávání je opravdu velké a člověk se nějakým pocitům neubrání. Ale myslím si, že když mamka toho svého chlapečka nebo holčičku pozná, že by nakonec neměnila 😉
Já jsem si vždy myslela, že budeme mít jen chlapečky a teď máme holčičku a další dítě si přejeme opět holčičku 🙂

marselina
15. únor 2009

podobné téma jsem tady založila
obrečela některá z maminek pohlaví svého dítěte??
taky jsem si přála holčičku a máme druhého chlapečka,ta že naprosto chápu.jsou tu ale maminky které to berou jakou rouhání a odsuzují to 😠 😠 nevím proč

asanaa
15. únor 2009

Já to teda chápu,ano člověk si může přát a být pak z toho trochu rozhozený.Ale nechápu jak může napsat že je hrozně nešťastná,že neví co s ním bude dělat a co jako po zbytek těhu,jak trpěla a za odměnu má jen kluka!!!!To mi přijde promiňte už moc 😒

hanka.knizkova
15. únor 2009

Já si taky od začátku přála holčičku,ale od 16tt máme problémy s nedostatkem plodové vody+špatné výsledky tripll testů,byli jsme na odběru plodové vody a řeknu vám že než jsme se dozvěděla výsledek tak jsme se hodně moc natrápila v tu chvíly mi bylo opravdu jedno jestli je to kluk nebo holka,jen se člověk modlí at je mimčo zdravé a je vše v pořádku..takže fakt nepochopím že někdo může být neštastnej že čeká kluka když chtěl holku,kdyby jste si zažili stejné nervy a trápení jako já, tak vás tohle nenapadne ani ve vteřině..budte rádi že jsou prckové zdraví a máte nebo jste měli bezproblémové těhotenství..

liave
15. únor 2009

bertica...ja viem ze si to nemyslela v zlom a ja som to ani nejak zle nebrala,ani osobne...vyjadrila som svoje nazory a tykali sa toho o com pise asanaa,lebo ja som sa vyjadrovala k tomu "velkemu sklamaniu" nie ku prvotnemu pocitu z rozplynutia snov ci planov o tom ako bude mat niekto ruzovy kociarik a pod...
prepacte neviem kto tu pisal o DMO apod...viem ake to je vynosit i porodit dietatko a viem aj to ze na vyber je moznosti aj viacej...moje dietatko sa narodilo s genetickou poruchou nezlucitelnou zo zivotom,ktora nieje mozna diagnostikovat pocas tehu...a preto mi pride trochu divne uvazovat nad sklamanim z pohlavia a pod...a ako som uz raz pisala,ani v prvom tehotenstve ked sme sa tesili na zdrave dietatko som neriesila a ni nerozmyslala nad tym ake pohlavie sa tam skovava,a tym som vyjadrila aj to ze ludia by sa mali na svoje deticky tesit a neplanovat lebo zivot sa s nami aj tak pohra po svojom...
ale to je uz o inej teme...
zelam vam vsetkym len a len zdrave deticky a splnenia vasich priani 😉

amelie001
15. únor 2009

Tak já budu mít chlapa,i když jsem si přála holčičku,no co,tak budeme kupovat auta místo panenek.Hlavně že to bude zdravý a je úplně jedno co to bude,bude to naše mimi a budem ho mít rádi at se děje cokoliv.

lenka.dv
15. únor 2009

Ahojky. Tak já i manžel jsme si přáli holčičku a vlastně i celá rodina, protože kluků je v rodině fakt spousta. Ale od začátku jsem tak nějak podvědomě tušila, že to bude kluk. A on to je 😀 Asi ěm to na chvíli zamrzelo, ale na druhou stranu se už těším, jak z něho udělám pěknýho frajera 😵 Vždyť i kluk se dá krásně oblíkat 😉
A říká se, že kluci jsou maminčiny mazlíčci a holky zase tatínkovi 😀

petronelie
15. únor 2009

Manžel si přál kloučka, já spíš holčičku....čekáme chlapečka a brečela jsem nakonec štěstím 😉

celine
15. únor 2009

Ja som si tiez priala dievcatko a minuly tyzden sme sa dozvedeli, ze budeme mat chlapceka. Najskor som mozno citila sklamanie, ale ked som si zacala uvedomovat, ze v brusku mam chlapceka, synceka, a uz babatko nemusim oslovovat v strednom rode a dokonca som ho zacala oslovovat po mene, tak som bola nesmierne stastna. A teraz si uz ani neviem predstavit, ze by sa doktor pomylil 😀

suem
15. únor 2009

Dufala som, ze som len zle pochopila nazov temy. No Bohuzial nie ☹ ☹ ☹

bertica.h
15. únor 2009

celine🙂

narcisa
16. únor 2009

ahojte baby

uplne vas vsetky chapem aj tie co chcete vediet aj tie co nechcete vediet......zdravie bude vzdy na prvom mieste, bez ohladu na to co ma dieta ukryte pod plienkou.....Nezazlievam nikomu, ze dokaze snivat o tom co bude vychovavat....kazda snivame aj ja snivam uz od detstva mam v sebe fixnu predstavu ze s dokonalym muzikom vytvorime nuklearnu rodinu (otec,mama, syn, dcera...) takze vzdy som ani na ine nemyslela len na to ze prveho budem mat syna a druhu dcerku.....presne tak ako to vyslo mojim rodicom....!

Osud nam do vienka nadelil dcerku.....ani na chvilu som neuvazovala zeby som z toho bola sklamana....potom co sme si prezili....(pohreb kamaratky,nasa havaria,moja mesacna chripka a nakoniec aj tehu cukrovka...) som tuzila iba po jednom...priviest na svet zdrave dieta....preto som to az do porodu nechcela vediet...dva tyzdne pred porodom sa nam na sone prekecla doktorka, v ten den mal muzik narodeniny tak som mu oznamila ze ma jedninu sancu dozvediet sa co bude mat, kedze ma dnes narodeniny.....bol z toho zmateny chcel byt prekvapeny az do konca....ale neodolal....

viem ze tajne tuzil mat syna ale vo chvili ked som mu to oznamila, oci sa mu zaleskli a ked sa mala narodila plakal ako maly chlapec (bol pri porode)...dodnes je to jeho velka hviezda a ja som na druhom mieste....

teraz cakame druhe babo....triple testy ukazali na zvysene riziko downovho syndromu, skore je dost brutalne 1:55, stale verime ze dietatko je v poriadku....amnio som odmietla, nechcem nic rizkovat, dietatko chceme tak ci tak....a poviem vam zienky ze pohlavie je to posledne co nas zaujima.....

podla sona hoci sme si to nedali povedat sa mi to viac ukazuje na dievcatko lebo viem ako "vyzerala" mala z prveho tehu ...i ked sa priznam, ze som si vysnivala synka aby sme mali deti do pariku....a starsia dcerka uz vymyslela aj meno pre "braceka".....tak mi to prislo luto z tohoto dovodu, ze sme "ho" oslovovali v muzskom mene tak mi to dufam malicka odpusti....strasne ju lubim!

e este nieco JE UPLNE JEDNO KTO VAS BUDE VOLAT MAMA! KTO SA KU VAM BUDE TULIT, KED SA BUDE BAT! KTO SA Z CHUTI PUSTI DO VASHO MATERSKEHO MLIEKA! Budete maminky a to je to najdolezitejsie na svete! pre svoje deti budete do konca zivota bohynami.....

vsetkym zelame zdrave deticky, aj vysnivane pohlavie ak je to pre niektoru dolezite, ale po porode zistite, ze najdolezitejsi je ten uzlicek stastia, co sa ku vam prituli a prvy krat sa z vas napije!

pipisek
16. únor 2009

narcisa

tak Ty jsi to vystihla naprosto dokonale

přeju Ti hodně síly a štěstí...doufejme, že nebude "tak zle"

sirinka
16. únor 2009

narcisa pekne si to napisala...a prajem vam, nech je babatko v poriadku 😉

narcisa
16. únor 2009

pipsek - dakujem

narcisa
16. únor 2009

sirinka diky - kazde slovo povzbudi ....caka nas este 3D cko tak sa toho kus aj bojim ale dufam ze to bude ok, potom uz budem iba stastna

zuzana76
16. únor 2009

sirinka, veru nie je to blbost, je mnoho veci, ktore vplyvaju na zivot cloveka a mnohokrat clovek ani nevie, preco kona tak ako kona. Zena sa nemoze stopercentne vyhybat stresu v tehotenstve, to nie, ale maly stres dietatu neskodi, ale stresovat dieta placom, vycitanim, odmietanim, ze preco je to chlapec namiesto dievcata, tak to aj tak k nicomu nevedie, povedz mi, dokaze tym nieco zmenit? nie, tak naco trapit seba a dieta? cim skor sa s tym zmieri tym lepsie

gabka32
16. únor 2009

Narcisko držíme pěstičky at je mimi ok, at je to kluk nebo holka 😉

to já si vždycky myslela že můžu rodit jenom kluky - vyšlo mi to i v kartách, psrtýnkách... podle čín.kalendáře.. tatka který se zatím nikdy nespletl mi předpovídal kluka...
a když jsem otěhotněla, tak jsem na chvilinku přemýšlela, jaké by to bylo... mít holčičku. ale myšlenky jsem zaplašila, vždyt mám souzené kluky a MM - co si budem říkat, jako většina chlapů, si více přál syna. a tak jsem nakupovala modré, vybírali jsme klučičí jméno.
no a na kontrole u Dr. jsem se jednou zeptala jestli to jde vidět - a k mému překvapení - vypadalo to na holčičku. tak jsem se ještě ujistila na podrobnějším vyš.ve faultce a znovu mi řekli že to bude holka 🙂 akorát jsme museli přikoupit růžovou 🙂

máme dcerku a je to nejúžasnější usměvavé a pohodové miminko. a jestli bude další holka nebo kluk je mi jedno, hlavně zdraví. 😵 😵 😵

liave
16. únor 2009

NARCISA-napisala si to naozaj velmi pekne a vela pravdy...chcela som povedat nieco podobne,len mozno som sa zle vyjadrovala a napisala nieco co iny pochopili ako odsudzovanie ci vycitky...
velmi ti zelam aby sa babetko narodilo zdrave...

mne je vzdy smutno ked ludia riesia nepodstatne veci,hlavne ked ide o deticky...a nazov tejto temy naozaj dva krat nezahrene pri srdci"ako sa zmierit s pohlavym dietata" 😖

ako som uz pred tym pisala,v prvom tehotenstve som tak isto neriesila co cakame a na bolest mojho srdca sme porodili krasnu dcerku,ale dopriate nam bol kratkych 6 tyzdnov...milujem ju a milovala som ju od prvej chvile co som vedela ze sa skryva v mojom brusku,a to aj bez otazky ci je tam on a ci ona...

teraz som druhy krat tehotna a modlim sa kazdym dnom,aby dietatko bolo zdrave,tiez nevieme co to je i ked mame za sebou vsetky mozne vysetrenia,pohlavie je to posledne co ma z tych uzv a testov trapi...

PS:k tym UZV...boli vynajene k tomu aby doktory mohli riesit zdravie deticiek a ujistit maminky o tom ze to co sa v brusku schovava je zdrave,bohuzial niekedy je to aj na skodu,a hlavne ked sa na UZV ide s otazkou"co to je pan doktor?"

zelam vam vsetkym zdrave deticky...a ospravedlnujem sa ak niekto zle pochopil co som chcela povedat...

vela stastia a NARCISA silno vam prajem aby bolo vsetko v poriadku 😉

narcisa
16. únor 2009

gabka a liave velmi pekne dakujem

liave hovorila si mi z duse....i ked na druhej strane sme ludia a snivame, snivame o peknych veciach, o dobrom byvani a o vsetkom co nas moze urobit stastnymi.....Tie zienky to nemysleli zle pretoze zdravie dietatka brali ako samozrejmu vec, a hlavne maminky ktore nepresli trpkou skuskou ako napr. ty....takze si to tehu a babo chtiac nechtiac idealizuju.....Ja sama som v prvom tehu ani nepomyslela ze by babu mohlo nieco hrozit....vlastne som prve mesiace tehu len preplakala nad stratou nasej kamaratky, ktora zomrela vinou nezodpovedneho vodica, ktory zabil 10 ludi v autobuse....(bolo to aj v spravach)

este na jej pohrebe som nevedela ze "ju" cakame, cely svet sa zdal byt taky sedivy a mrzky, skratka nedokazala som sa s jej smrtou vyrovnat.....Ked som zistila ze som v tom, moj vnutorny pocit sa vratil k snu ktory som si vysnivala pred rokmi, takze som si automaticky predstavovala syna....i ked to bolo nieco uzasne co mi trosku pomohlo prekonat tu hroznu krizu, plakat som neprestavala....akonahle som bola sama..... 😔

az raz v sne sa mi zjavila tato zosnula kamaratka a prisla ma poprosit aby som uz za nou neplakala...pretoze TA CO PRIDE, BUDE VELMI STASTNA! A ukazovala na moje rastuce brusko.....sama dodnes neviem ci to bol sen alebo skutocnost, ale vnutorne ma to velmi posilnilo, od tej noci som prestala plakat a tesila som sa na moju dcerku.....

hoci v nasej rodine padali stavky o buducom nositelovi mena (nakolko je manzel uz posledny) ja som si v klude pripravovala nausnicky do porodnice este pred tym ako sa doktorka na sone preriekla...

mama sa mi smiala ked som jej vravela ze doverujem kamoske, ktora tu uz nie je....Po porode kupovala bednu sampanskeho 😀 😀 😀 lebo stavku prehrala....hoci vravela ze ju kupi tak ci tak 😉

nefertitka
17. únor 2009

boze citala som par prispevkov,hlavne tie medzi prvymi a absolutne nechapem ako moze byt niekto nestastny z toho ze caka chlapca alebo dievca,lebo chce zrovna to druhe.Keby taka nemohla mat deti,tak by pochopila,ze je to jedno, co to bude, len nech to je..moj "uzasny"otec chcel chlapca a narodila som sa ja a bol z toho vraj nestastny a preto vraj o mna ani o sestru nejavil zaujem a je mi z takych ludi zle.To male si pohlavie nevybralo a malo by byt milovane,nech je to cokolvek.Uz ked si robim dieta,musim s tym ratat, ze to moze byt aj chlapec aj dievca..preboha

andykov
17. únor 2009

nefertitka, ale přečti si toho víc, holky tu nejsou nešťastný, jsou jen zmatený a nakonec dítko budou milovat ať je to, co je to. Já spíš nechápu jak někdo může odsuzovat pocity někoho jinýho 😒

nefertitka
17. únor 2009

ja mam na mysli tie prispevky ako presne nedavno okomentovala asanaa....to uz je aj na mna moc...

kalo
18. únor 2009

Moje rada, proti takovémuto "zklamání" zní: NENECHAT SI ŘÍCT POHLAVÍ PŘEDEM. Já se k tomu nechala přemluvit a slyšela jsem opak, než jsem chtěla...a do poslední chvíle do porodu jsem doufala, že se na UTZ.sekli. Nesekli. Naši holčičku teď zbožňuju nejvíc na světě. Ale další dítě si určitě říct předem nenechám...ať je to, co je to

sirinka
18. únor 2009

senja inac ako??? uz su tvoje pocity lepsie???

marcela22
18. únor 2009

Uf, pri čítaní niektorých názorov mám pocit, že niektoré ženy nevedia čo chcú. Veď mať dieťa to nie je ako nákup v supermarkete, kde si do košíka hodíte čo chcete! Preboha, ženy, chcete mať DETI, alebo "len" dcéry a synov? Ja mám dcérku, po ktorej som (priznávam) odjakživa túžila. Ale pohlavie sme si zistiť nedali a pekne sme si počkali. mala som príšerný a dlhý pôrod ukončený VE a pohlavie bolo to posledné čo ma zaujímalo. Vlastne som sa naň spýtala až keď chcela sestrička vedieť, ako sa bude volať. Teraz sa zatiaľ márne snažíme o druhé dieťatko a viem, že až to raz víjde, zasa sa necháme prekvapiť. A je mi úplne jedno, či to bude chlapček alebo dievčatko, hlavne nech je to MOJE ZDRAVÉ DIEŤA!