Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

zuzana581
22. únor 2009

SIRINKA, myslím, že by to bolo najlepšie, lebo niekto tu asi nechápe význam témy.

kristi
22. únor 2009

mne to zase ale docela bavi, jak nekdo neumi cist.... 😀

vevoncek
22. únor 2009

ahojte

ja keď som zbadala túto tému hneď som sa rozhodla že na ňu niečo odpíšem ale potom som nestihla a potom som na to úplne zabudla ale teraz som sa rozhodla že odpíšem predsa

určite to každému napadne čo by chcel či dievčatko alebo chlapčeka samozrejme v prvom rade by sme mali chcieť aby bolo dieťa zdravé, pretože je veľa párov ktoré deti nemôžu mať a veľa ľudí čo to nezažije si to možno nevie predstaviť a trápia ich také banality ako to že chce mať určité pohlavie a sklamanie keď žena zostane na prvý krát tehotná a zistí že to nie je buď dievča alebo chlapec

keď som zistila o modrom koníkovy akurát sme sa rozhodli s manželom že sa zoberieme a že vysadím tabletky a budeme plánovať bábätko a tiež som chcela aby keď sa mi podarí to bolo dievčatko a tak som si hľadala témy ako plodiť dievčatko ... ale po čase keď som si prečítala rôzne témy a zistila som nie len na cudzudej koži ale aj na vlastnej že nie je jednoduché splodiť dieťa a nie ešte si vyberať čo to bude tak som sa na to vykašľala snažili sme sa s manželom 4 mesiace a to nie je dlhá doba ale je tu veľa báb čo sa snaží rok dva a dali by všetko za to aby sa im len podarilo otehotnieť nič viac.Ja som po tých 4 mesiacoch otehotnela a v 8 tt som potratila a tiež som neni na to ešte najhoršie sú baby ktoré potratili aj 2,3 krát alebo museli porodiť v 20 tt to je podľa mňa väčšia tragédia ako to že nevyšlo to pohlavie ako chceme.

Niekedy má človek všetko čo chce a v živote sa začne tak nudiť a rád by ovplyvnil aj také veci ktoré sa ovplyvniť nedajú alebo možno čiastočne dajú. Takže myslím si že trápenie sa nad tým že to dieťa ktoré žena čaká nie je také pohlavie ako chcela trápi takých ľudí ktorý majú v živote všetko a nudia sa a preto ich trápia banality.

A ešte jedna vec čítala som jeden článok ktorý napísal jeden doktor psychológ a robí aj rôzne štúdie a keďže je už dosť starý tak má určite veľa skúseností. Písal o tom že ženy ktoré chcú mať určité pohlavie dieťaťa a zistia že čakajú také pohlavie ktoré nechcú tak tieto deti sú potom inak orientované a robil štúdiu na jednaj žene čo ostala tehotná a nechcela dieťa to dieťatko stále cítilo ako ho matka nemá rada už v brušku a potom keď sa narodilo (dievčatko to bolo) tak sa všetci čudovali prečo odmieta papať z matkinho prsníka potom ho dali druhej mamičke úplne cudzej a od tej sa napapalo.Čím to asi tak bolo. Detičky už v brušku cítia veľa vecí.

Takže kašľať na pohlavie dôležité je zdravie dieťatka a potom keď sa prvé narodí a budete plánovať druhé tak si pozrite také témy ako spodiť potomka podľa pohlavia sú tu aj také témy a nie keď už je neskoro tak nariekať. Veď to nie je ako v obchode ja by som si prosila jedno dieťa dievčatko alebo chlapčeka. A keď to vyskúšate plodiť tak aby vyšlo to vybraté pohlavie ešte aj tak sa to nemusí podariť je veľa metód ktoré hovoria že takto a takto treba robiť dievčatko a takto a takto chlapčeka ale nikde nie je zaručené že to tak výjde ale za vyskúšanie to stojí pre tých čo nemajú problém otehotnieť

zuzana581
22. únor 2009

VEVONCEK ty si tu niekde čítala, narodila sa mi chlapec, nechcem ho? Ja nie! Téma je o tom, že bola sklamaná z toho, že čaká chlapca. Určite ju to inak už prešlo a teší sa, lebo sme to väčšina, ktoré sme tu písali už zažili a bolo to také chvílkové sklamanie, ktoré proste prišlo a nijak sme ho nemohli ovplyvniť. Ja naozaj nechápem, čo tu furt riešite, že niekto nemôže mať deti a zdravie a podobné. To sa ako nemôže založiť napríklad aj takáto lahká téma a proste sa vypísať so svojich pocitou? Každý tu musí byť len úžasne dokonalý?

liave
22. únor 2009

zuzanka...mne sa velmi pacia tvoje prispevky...lebo ako som uz povedala citas iba co sa ti hodi...mozno to je tym ze aj ty si bola sklamana z pohlavia ktore si si nezelala...a sposob ako sa necitit zle?
nikto tu neodsudzuje nikoho za to ze "nechce"svoje dieta...nikto tu nikoho v podstate neodsudzuje...ale ako tu uz pisala k.ate kazdy moze vyjadrit svoj nazor...a svoje nazory sme vyjadrovali k tym ktore nehovorili o "chvilkovom"sklamani ale o skutocnych banalitach ako je farba oblecenia,lebo ona(i) snivalo o ruzovych babikach a pod...
a vies ludom ktory si zazili svoje ci uz so stastnym koncom,alebo smutnym...tazko ide do hlavy ze niekto sa vyrovnava so sklamanim ktore je v podtstate stastim...
takze by bolo tez fajn sa zamysliet nad tym ze nikto sa nesnazi byt "dokonalym"
bolo by to dokonale keby sa ti splnilo zelanie?alebo citis ze je to dokonale tak ako to je?

k.ate
22. únor 2009

zuzana - já neřekla ani slovo o tom, že si nemůžeš přát víc kluka nebo holčičku, přát si jedno pohlaví víc... Budiž... Ale být měsíc zklamaná, že je to opačný pohlaví? V tomhle místě mi připadá, že něco není tak úplně v pořádku... :-/ Prostě mně to přijde, že "já to chtěla tak a tak a chtěla a chtěla a chtěla" a když to tak není, je to katastrofa...
Přitom se to dá jen těžko ovlivnit, je to vždycky sázka do loterie a každá z nás to musí vědět...

Mimochodem o mně všichni tvrdili, že budu kluk, ale nakonec měli radost, že se narodila holka 😀

liave
22. únor 2009

a sirinka mas pravdu mala by sa tato tema zamknut,lebo je to tu viac o nazoroch kto ma pravdu a kto nie...i ked v podstate kazdy hovori stale o tom istom...hawk...

pekny den a aj zvysok tehotenstiev vam vsetkym zelam...hlavne splnenie zelanych snov i priani a naordenie zrdavich deticiek,plno lasky a hlavne trpezlivosti...lebo ludia su len ludia 😉

vevoncek
22. únor 2009

ZUZANA ja som písala o tom keď chce niekto nejaké pohlavie tak nech to najskôr skúsi podľa tých rôznych metód ktoré existujú a až potom keď to nevýjde môže byť človek sklamaný ale myslím si že pokiaľ je to sklamanie dlhodobé tak to by už mal riešiť psychológ

veď existuje tá tabulka čínsky výpočet pohlavia potom jonášova metóda a rôzne iné tak keď niekto chce dievča alebo chlapca nech to skúsi a keď to niekto neskúsi tak potom nechápem to sklamanie

narcisa
22. únor 2009

zuzana

prepac ale tato tema hovori o tom Ako si zvyknut na pohlavie dietata....

prepac ak zareagovali aj take ktorym vobec nezadarilo mat vobec nejake dieta, pretoze pohlavie je to posledne co taku maminku zaujima.....preco sa stale k tomu vracat, je len dovod aby si maminky uvedomili, ze je to velmi jednoduche zvyknut si ked viete ze su zeny ktore tuzia mat deti a nejake pohlavie ich predsa nemoze sklamat....

je to volna diskusia a kazda ktorej sa to len troska dotkne pochopitelne na to reaguje....Vyznam temy si myslim pochopili vsetky velmi dobre, len nechapem ako nemozes akceptovat aj nazor inych zien....Myslim ze sme ani jedna nehovorili z cesty, len preto ze sme spomenuli par prikladov, kedy je skutocne fakt jedno ake pohlavie cakate, pretoze to je uplne na poslednom mieste, zvlast ked viete ake deti sa dnes rodia! a ak si si precitala vsetky moje prispevky, urcite si tam nasla aj nieco o tom ze aj ja som tuzila mat rodinu, kde budem mat zastupene obe pohlavia...a ked sa mi konecne podarilo otehotniet, bolo mi to jedno....tiez som spominala cosi o snivani ze na to mame pravo Nikoho som nechcela urazit.....ale vsetko na tomto svete si treba zasluzit, aj dietatko, preto to trva tak dlho (9mesiacov) a to este neratam tie ktore sme sa on snazili....

takze ak tato tema hovori o tom ako si zvyknut.....velmi jednocha odpoved.....pride to same, ziadny zvyk to nie je Hovorim o materstve, a laska s nim pride sama......ku kazdej bez rozdielu ci porodi chlapca alebo dceru....tot vsio dievcata....

narcisa
22. únor 2009

liave - kraaasne

anxuska
23. únor 2009

Dievčatá, nedá mi nezareagovať.čo to tu riešite, tie detičky čo čakáte sú íudia a nie bábiky, aby ste si mohli vyberať pohlavie. To znamená, že padá to čo chcete, to dieťatko už je samé pre seba a nie pre vás, vašou úlohou je ho dobre priviesť do života a sprevádzať v jeho detstve, aby malo dobrý štart do života. Takže žiadne sklamanie, to dieťatko to cíti a to predsa dobrý štart neni. Už ste matky a priority sa menia, prvoradé je dieťatko. Ináč ja som tiež chcela dievčatko a mám chlapca, ked som sa to dozvedela, chvílku som bola zaskočená, ale hned som to potlačila, veď mu nebudem robiť zbytočne zle.

bertica.h
23. únor 2009

niektorým príspevkom,takým uplne od veci sa musí smiať 😀 😀

anxuska..najprv moralizuješ a potom posledná veta..presne takto to pravdepodobne prežívala autorka.
Akurát ,že ona to napísala.

vevoncek
23. únor 2009

narcisa presne s tebou súhlasím

inak ja keby som si mohla vybrať tak by som chcela mať dievčatko ako som už písala ale inak mi je to úplne jedno veď každé pohlavie má svoje výhody aj nevýhody a taký ľudia ktorý chcú dievčatko len kôli tomu že budú kupovať ružové vecičky a kupovať bábiky na hranie ale česať dlhé vlasy ... alebo chlapca že ich výjde lacnejšie oblečenie ako pre dievča tak to sú podľa mňa ešte nezrelý ľudia na dieťa pretože to je také sebecké.

geminis
23. únor 2009

bertica.h,
tak to se asi pleteš, protože já v tom, co napsala autorka a anxuska, rozdíl vidím a velký.
Autorka to takto chvilku neprožívala, asi to prožívá a řeší stále, když to píše sem...

katka2808
23. únor 2009

geminis,
podla mna to bolo len chvilkove aj pre autorku temy, ked uz sa uz viac ani nevyjadruje k prispevkom... aj ja som chcela dievca a mame mat chlapca... a take dva dni az tyzden som z toho bola smutna... no a co???
behom toho tyzdna to potom preslo. a podla mna to preslo aj senju... preto sem uz nechodi. urcite sa uz tesi aj na maleho. vtedy sa citila podobne ako ja a chcela sa mozno len s niekym takym porozpravat... odvtedy je podla mna ona uz dvano v pohode. neviem, preco by ho mala dat na adopciu (ako tu niekto napisal) a podobne... to su prilis silne slova...

zuzana581
23. únor 2009

Baby pozrite, ja sa nejdem s nikým hádať, ani nikomu diktovať kam môže prispieť a kam nie, len mi už pripadá prehnané pýtať sa: Keby sa ti narodilo dieťa bez ručičky, tak by ti asi bolo jedno aké má pohlavie... atď. Išlo mi iba o to, že keď už je tu takáto téma, tak by sa tu nemali montovať iné témy. Ja som svoj názor napísala na prvých stranách. Písala som, že som bola sklamaná z toho, že čakám chlapca, lebo som si z vela dôvodov želala dievča, ale taktiež som tam písala, že to prejde. Že to bolo niečo, čo som nevedela ovplyvniť a proste som to tak cítila. Teraz už vôbec nerozmýšlam nad tým, že čo to bude a už je to proste chlapec. Ak bude maminka, ktorá bude mať rovnaký problém a otvorí túto tému, tak chce poradiť, chce sa s toho vypísať a nechce tu čítať moralizovanie o tom, či cíti správne alebo nesprávne. Potrebuje povzbudiť, počuť, že sa to stáva a je nás tu dosť. Aj tak sa určite vela z nás cíti trošku zle z toho, že to vlastne takto cítime, alebo sme cítili a nepotrebujeme tu čítať o katastrofických scenároch, kedy bude môj syn postihnutý, alebo homosexuál, zato, že som chcela dievča, alebo bude vyvrhel spoločnosti, lebo som si ho asi mesiac zmenila na dievča. Vy máte svoje vážne problémy a my len také, pre vás povrchové a to nejde zlúčiť. Ja tiež nejdem do témy, kde píše maminka, že jej dieťa v noci nespinká dobre a už je z toho zúfalá a nejdem jej tam písať, že buď rada, že je zdravé a nie postihnuté a nezaoberaj sa takými malichernosťami akože musíš v noci vstávať. Má proste svoj problém a môžem jej jedine napísať, aj ja som si tým prešla a neboj sa vydržíš to a bude to fajn. Inak sa nemám prečo vyjadrovať. Chápete čo som chcela povedať (napísať)? Proste sme rôzny ludie a rôzne veci cítime každá inak. Tým že sa tu budeme súdiť si nepomôžeme a myslím, že tento svet je dosť necitlivý na to, aby sme si ho ešte viac znepríjemňovali. Vy ak budete mať hocijaký, napríklad aj banálny problém, tak si určite radi prečítate povzbudivé slová ako tie nepríjemné. No už radšej končím, lebo som toho už popísala až až. Všetko dobré prajem.

bora8
23. únor 2009

nechce sa mi to čítať - ale môj názor - ako si chcete zvykať? dieťa proste je a či je chlapec alebo dievča - je to moje dieťa a ja ho milujem 😉

poletucha
23. únor 2009

zuzana- naprosto souhlasim 🙂 ... obcas je fakt vtipny cist tu v tematech prizpevky,ktery absolutne neodpovidaji na otazku zakladatelky 😅 ...kdyz navic zakladatelka tematu se tu sverila a radsi uz sem ted ani nepachne...ani se ji nedivim 😉

narcisa
23. únor 2009

zuzana - preco si to hned nenapisala takto ako teraz....nemusela si tym nikoho urazit Vies hociako si to zoberies predsa su tu maminky ktore urcite maju svoju temu kde prispievaju, ale nazory niektorych tu sa ich proste dotkli....a reagovali na to
nie je spravne nariadovat niekomu kde ma prispievat! ked reagovali na tuto temu aj maminy ktorych deti su chore alebo umreli alebo poznaju niekoho z okolia so smutnym osudom, a citia sa byt dotknute tym ako niekoho dokaze sklamat pohlavie svojho vlastneho dietata, sorry ale to je moc, ak to nedokazes pochopit....

kazdej zelam zdrave dieta a pokial mozno aj vysnivane pohlavie, ale bohuzial to nie je v mojich rukach 😉

sirinka
23. únor 2009

zuzana velmi vystizne...snad uz to pochopia vsetci...a vsetkym maminkam drzim palce, nech ich sklamanie ci rozcarovanost trva co najkratsie 🙂

anxuska
23. únor 2009

Tak, prilejem ešte trošku oleja, myslím, že aj toto je taký vážny problém, ako zdravie, lebo sa jedná o zdravie duševné, aj autorky aj dieťatka. Poviem osobný príklad. Môj otec strašne chcel chlapca a má 4 dcéry, nemyslite si, že ho to prešlo po narodení, celé detstvo som cítila, že otec je nešťastný, že má samé dcéry a že dokonca nami zato opovrhuje. Nebolo to nič príjemné, boli sme pre neho len "baby".Preto, že si na to nezvykol, trpeli sme vlastne všetci, aj on aj my. Takže, ja neopovrhujem dievčatami, čo majú takýto problém, je dôležitý ako každý iný. Treba o ňom hovoriť.
Prepáč Senja, ak som ťa týmto urazila a tvoj problém je už vyriešený, som z toho len rada. 😵

sirinka
23. únor 2009

inac ste si vsimli, ze z vlastnej skusenosti co ste tu pisali, vzdy mal s pohlavym dietatka problem iba otec??? ziadna z vas nepisala, ze by vas odmietala mama...myslim, ze je velmi malo takych zien, co sa kvoli tomuto dokazu nejako dlhodobo trapit... 😉

nefertitka
23. únor 2009

anxuska, ja som mala ten isty problem s otcom...
narcisa aj ja som mala byt Jozef a som Eva🙂

a zuzana,ked niekto pise do temy,malinke mi nechce spinkat, tak asi potrebuje radu, ako ho utisit,alebo co by mu mohlo asi tak byt a neda sa to porovnavat s temou chlapec ci dievca?To neovplyvnis...a moj nazor je,ze ti strasne vadi nazor kazdej jednej,ktora ma ten nazor iny ako ty.Stale dokola pises,ako tie,co si svoje vytrpeli sem pletu nieco,co s temou nesuvisi,ono to ale suvisi...to ze niekto si najviac zela mat zdrave dieta s touto temou teda suvisi a dost...a tak isto,nikto tu nepise,ako sa ty vyjadrujes,ze tie, co si zelaju konkretne pohlavie teraz musia mat pohlavie,ktore si vysnivali,ale chore...len sa tu baby snazia dat najavo,ze je to pre nich malichernost,trapit sa nad tym,co cakam. Cakate co cakate a budte stastne,ze cakate.
tiez som si vravela,ze uz sem nebudem reagovat,ale ako som si to znova cele precitala, sa to neda.

A ta,co temu zalozila a tie co s nami nesuhlasia si holt musia uvedomit naozaj,ze kazdy su ten svoj nazor moze povedat. A napisem ho aj tisic krat,ked sa mi zachce, aj ked to bude neviem akej Zuzane a neviem este komu vadit. Vam vadi, co piseme my,nam vadi,co pisete vy.To je snad normalne,nie?

zuzana581
23. únor 2009

NEFERTITKA ešte že ty všetko chápeš.

zajkka
23. únor 2009

zuzana581,suhlasim aj ja s Tebou a myslim ,ze aj narcisa to chapu s liave,len tu potrebuju basnit o niecom.Ved ktora zena by nechcela zdrave deti,ale nechapu asi co je to tuzba.Je to hriech?

narcisa
23. únor 2009

zajkka - basnit?

o com? Zato ze chcem zdrave dieta bez ohladu na to co to bude este neznamena ze niekoho odsudzujem alebo basnim.....Ja sa nepotrebujem vyrozpravat....zle chapes veci Precitaj si vsetky moje prispevky a potom sa ozvi ok?

markytkaaa
23. únor 2009

Mně to bylo jedno ... nepreferovala jsem žádné pohlaví, protože miluju zelenou a oranžovou ... ujížděla jsem si na zelených bodýčkách, dupajdách, doplňcích, oranžový kočárek 😉
Každé pohlaví má něco ... jsem šťastná, že mám chlapečka ... klidně bych druhé mimi měla zase hošíka, je to bomba nemůžu si pomoct 🙂

romana29
23. únor 2009

Chci zdravé dítě, pokud někdo tam nahoře dá, tak se nám zadaří a budu šťastná, když to bude holčička .... a když nebude? Tak to bude zdravej chlapeček 🙂.
U Danečka jsem věděla sama i podle doktorů, že to bude kluk, ale co kdybychom se všichni spletli a byla to holčička? Nevěřím, že bych si musela nějak zvykat,milovala bych ji stejně jako miluju Dandu 😵 .

Všem přeji, aby se jim přání ohledně pohlaví vyplnilo, ale nezoufejte, když se nepodaří.

dianadu
24. únor 2009

mila senja,
v tehotenstve je zena citlivejsia a uplne inak vnima mnohe podnety, takze v pohode.
netreba sa vsak nad tym zamyslat, uvedom si ze ten drobcek vie co a ako, a velmi intenzivne vnima aj tvoje myslienky a aj tvoje pocity.
ver mi, ked ti da rucku na lice, a ked ti povie mamka lubim ta, tak uz si na tieto myslienky ani len nespomenies.
prajem vsetko dobre a nech ste zdraví. 😉

1980mat
26. únor 2009

Já jsem sice tento problém neřešila, přála jsem si chlapečka, protože v rodině máme samé holky a ten se mi taky narodil. Dodnes se můj švagr nemůže smířit s tím, že on má dvě dcery, přitom nám se hned na první pokus podařil chlapeček. Takže i muži jsou občas zklamaní z pohlaví svých dětí. Chtěla jsem zde ale napsat, že až minulý týden jsem si uvědomila, jak je někdy malicherné stěžovat si na pohlaví miminka nebo závidět jiným, že mají holčičku nebo naopak chlapečka nebo závidět cokoliv jiného. Člověk si má vážit toho, že on sám a jeho děcko jsou zdraví. Máme v rodině případ (jedná se o mého bratrance a jeho ženu), kteří loni v únoru o jedno miminko přišli, když žena mého bratrance ve třetím měsíci těhu potratila. Za tři měsíce se jim podařilo znovu otěhotnět a miminko se jim narodilo minulý týden. Vše vypadalo v pohodě, ale bohužel druhý den po porodu se zjistilo, že chlapeček má něco se srdíčkem a s mozkem a musel být převezen do krajské nemocnice, kde mají lepší vybavení, na pozorování. Všichni trneme hrůzou, co s ním bude. Teprve v takových chvílích si člověk uvědomí, že nejcennější dar je, když je děcko zdravé a že na jeho pohlaví skutečně nezáleží. 😉