Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

alexandrah
27. čer 2009

to je asi jasne, myslim, ze kazdy z nas bude strasne stastny, hlavne ti, pre ktorych to nebola samozrejmost, ale museli prejst dlhu cestu, aby sa im narodil maly pokladik. potom to bude jedno. dnes sme boli v pandorfe v rakusku, a mali tam uzasne dievcenske satocky, takze urcite by som sa nemenej!!! potesila aj dievcatku!!! strasne sa na babatko tesim, a planujem si uz cely zivot s nim a aj potom s dalsimi, nech je to co chce!!! uz teraz ho luuuuubiiiimmm!!!!!!!!!! a manzel tiez!!!!! 😎 😅

bashka
28. čer 2009

absolutne nechapem a nepochopim. Narodi sa CLOVEK, to, co ma medzi nohami je uuuplne jedno 😵

alexandrah
29. čer 2009

vies, je to osemetna tema, preto ju senja zacala s malou dusickou, radsej nepis, ked nechapes, su aj taki, co pochopia ... tu nejde o to, co by malo byt, ale ako to niektori subjektivne citia ... s tym nic neurobis ...

saska73
29. čer 2009

senja celkom ťa chápem, mojou túžbou, čo si pamätám odjakživa je tiež dievčatko. 😵 Dokonca sa sem tam pristihnem, že bruško oslovujem moje malé milené alebo moja malá, manžel mi to trochu vytkol, že aby som nebola potom sklamaná. Ale to rozhodne nebudem, veď prichádza človiečik a či bude chlapček, či dievčatko je to jedno, len nech je dieťatko zdravé.
Vecičky zatial kupujem v neutrálnej farbe,skôr do žlta a krémova. Osobne sa mi tie čisto modré a predovšetkým čisto rúžové veci ani nepáčia.
15. 7. idem na morfologický ultrazvuk a snád sa už pohlavie dozvieme. Ak to bude chlapček, tak sa jednoducho ešte do 40 tky pokúseme o ďaľšie mimi 🙂 😉

bocmanka
29. čer 2009

🙂 🙂 🙂 🙂
a ja som chcela vždy jedno dieťa a mám tri...xixixi
moji dvaja synovia sú moje všetko a ich sestrička?....to je taká tortička na našej rodinnej tortičke, ja želám každému to, po čom túži ale jedno viem celkom iste, ľúbiť budete aj dievčatko a aj syna tak neskutočne, až sa toľkej lásky samé zľaknete... 🙂 🙂 🙂

misskkaa
30. čer 2009

ja som tiez vzdy chcela dievku a cakam chlapca,neviem ale stale ma to trosku mrzi. mam styry kamaratky ktore su tehotne,jedna z nich dnes o 11,porodila Dominiku,a ostatne maju termin po mne,ale uz jednej povedali ze to bude dievka.tak tajne dufam ze aspon jedna z tych dvoch bude mat chalana aby som nebola sama ked budeme kocikovat. priatel mi povedal ze budeme skusat dovtedy pokym to nebude dievka,tak som zvedava 😀

alexandrah
30. čer 2009

saska 73, ty uz kupujes veci? ja este nemam absolutne nic, som v 18 t, a ani nemam sajnu, co budem potrebovat ... nejak si este furt nepripadam tehotna ... iba trochu tlstejsia ... je to divne ...

jabber
30. čer 2009

misskkaa - aspoň budeš mít kdyžtak pro chlapečka spoustu nápadnic 😉 😵 Mně by se to naopak líbilo - mít něco jiného než všichni ostatní, ale určitě tam ještě nějaký chlapeček bude, neboj 🙂

kacka11
1. črc 2009

ahojda holky...nejdřív jsem se lekla toho názvu,ale úplně to chápu...i nám se ted přihodilo,že místo kluka to bude holka...jsem už taky na prášky z té růžové barvy!!!strašně jsem si přála kluka.už jsem se s ním viděla na trénincích a tak... ☹ ted budeme muset chodit na balet a tancování,kupovat tak dalších 20 let jen růžové šaty(to je s nadsázkou)...

misskkaa
1. črc 2009

mne ani nejde o tie veciciky ci uz ruzove alebo modre,teraz je to jedno,ale ja som strasne zatazena na bizutku,a uz som si predstavovala ako budem davat mojej malej vselijake masle,nausnicky,naramky a tak.
jabber dnes som bola u gyndy na poradnu a zenska mi hovori ze som tu siesta mamina ale prva ktora caka chlapceka. hovorila som to priatelovi a ten sa len usmial ze aspon bude mat z coho vyberat lebo naozaj kazda jedna caka dievku. Potom niekedy sa trosicku opytam sama seba-ze a ja preco nie? 😒 . ale zas na druhej strane sa bojim ruhat aby sa este nieco nebodaj nestalo.

ygreen
1. črc 2009

misskkaa: chápu že někdo preferuje jedno pohlaví, ale nechápu, proč by ti mělo vadit kočárkovat s holčičkama. Vždyť je to jedno 😉 kluci jsou perfektní 😵

kacka: já si původně příla tři kluky, a zatím mám jenom Tobiáška, ale teď čoveče zvažuju že by i ta holčička byla fajn 😉 . Jsou klidnější, líp spí, nemívaj takový hysteráky, apod. A mít děvče, tak stejně bude chodit na nějakej pořádnej sport, a růžovou jen s mírou 😉

misskkaa
1. črc 2009

no ygreen-prave to dievky su pokojnejsie a viac pritulnejsie,maznavejsie. a mozno ma vysmejete ale strasne sa bojim toho natahovania predkozky. vlastne az pred necelymi dvoma mesiacmi som sa dozvedela ze sa take nieco musi robit.
Dokonca priatel mi hovori ze niektory chlapci maju stym problem a musia chodit urologovi.

alexandrah
1. črc 2009

ahojte, ygreen, hovoris mi z duse, ja este neviem, co cakame, ale kazdu chvilu by som sa to uz mala dozvediet, no ja keby som aj cakala babu, tak mi nerobi kupit jej aj modre veci (chalanovi ruzove asi nie 😎 ), a tiez by sla na sport, neviem, ci by som ich inak vychovavala podla pohlavia, skor podla povahy, a
misskkaa - to neni uplne pravda, ja som vraj nebola velmi pritulna, skor taky dobrodruh, tulak, a poznam vela chalanov, co naopak boli, to je individualne, neboj, aj maly chlapcek na tebe bude visiet!! a poriadne, budes mat takeho svojho maleho rytierika, to je uzasne, nie?? ja by som takeho chcela. bude ta lubit a ochranovat, a vo vseobecnosti baby mozu mat s mamou komplikovane vztahy, hlavne v puberte, ale vztah matka syn je nezamenitelny, vidim to vsade naokolo, takze sa neboj!!! tes sa!! 😉

ygreen
2. črc 2009

misskkaa: neboj, na pindíka se vždy jen koukne doktorka a teprve po roce vždy ve vaně párkrát zatáhneš za pinďu a tečka. Předkožka se musí uvolnit cca do 6 let. Ona je jen přilepená. A kdyby byl nějaký problém, tak to vyřeší mudra.

A s tou přítulností - víš jak to bývá dcery k otcům a synové k matkám 😉 a nemyslím si že jsou holky mazlivější, spíš od přírody klidnější, rozvážnější, mínější.

A kolik se dnes dá sehnat na kluky krásnějch a vymakanejch hadrů, i doplňky 😉

alex: já bych samozřejmě koupila něco růžového, třeba v kombinaci s hnědou, šedou, paráda. Zelenkavé barvy, apod. A navíc, já chci aby moje děti chodili na nějaký druh bojového sportu, apod. A je mi jedno jestli kluk nebo holka, máme v rodině výšku a silnou kostru, tak by byla škoda to nevyužít 😉 😀

jabber
2. črc 2009

Můj švagr byl jako chlapeček velký mazel a miláček všech holčiček ve školce 😀 to vždycky tchýně vypráví, jak ho přivedla a seběhly se holčičky z celé třídy a začaly ho pusinkovat a převlékat a přezouvat a on jen seděl jako paša a spokojeně se usmíval 😀 A zůstalo mu to - ženské po něm jdou pořád, jen už se převléká a přezouvá sám 😀

bocmanka
2. črc 2009

🙂 🙂 no sa tu smejem, že sa prezlieka a prezúva sám....

alexandrah
2. črc 2009

no presne, mz sme s muyom obaja sportovci, tak sa len smejeme, ci pojde na kraso, alebo na futbal 😀 😅 😎 alebo kam ...

misskkaa
2. črc 2009

ygreen: no ja som praveze pocula ze stym sa musia same matky popasovat a kolkokrat im doktorka ani moc nepovie,iba ich nahresi keby to nahodou robily zle. poznam nejednu maminu ktora musela kooli tomu behat po doktoroch.-a ja som sa vzdy divila preco si maly chlapci stale chytaju pindika 😵 . Preto som chcela dievku lebo nechcem mat doma divocha,ale kludne dievca ktore mi sem tam z niecim pomoze, len tak pri vareni alebo peceni podat varesku,nieco pomiesat-taka mama z dcerou. Ale asi bude z tatom kutit pri aute,alebo niecom podobnom. 😉

alexandrah
2. črc 2009

ahoj misskkaa - no len aby si v buducne nemala dceru, co ju budu auta zaujimat 😀 😀 a do kuchyne ani nepachne, iba sa tak najest 😉 ale nie, nestrasim ta, len ze to fakt zalezi od povahy, mozno budes v kuchyni mama so synom, a vyrastie ti maly kucharik 😎
vela dnesnych pubertaciek vobec nepomaha v kuchyni a s mamou su na noze ...

asanaa
2. črc 2009

misskkaa to tak to přece není,nebo být nemusí.Náš Matýsek miluje vaření a hrozně rád mi pomáhá.Strašně rád luxuje a dokonce si sám uklízí i pokojíček.Jasně že s tatínkem a s dědou na chalupě kutí a pomáhá na zahradě a tak,ale doma je to moje milované zlatíčko,co mi se vším pomáhá.Nejen holčičky jsou hodné a přítulné 😉
teď čekáme druhého bobka a vůbec bych neměnila!!Matýsek se brášky nemůže dočkat,těší se jak ho bude chovat,vozit,koupat a dávat mu dudlíka.Přebalovat prý nebude,protože to smrdí 😀 😀

misskkaa
2. črc 2009

no ste zlate,ked mi takto pekne pisete aky su chlapci zlaty,tak dufam ze mate pravdu,samozrejme vsetko zalezi od vychovi takze este mi napiste recept na 100%mamu 😀

valhali
2. črc 2009

miska, viem,ako sa citis, preco by si chcela radsej dievcatko. Ked som cakala prve, tak som si dievca velmi priala a splnilo sa mi to. Bola som najstastnejsia na svete, lebo mam vysnivanu jemnu, kludnu, pritulnu princeznu. Je velmi mamickovska, dojima ma to,co spominas,ze ked varim,tak dam dcerke kastrolik a varesku a ona miesa a dava mi ochutnavat...pomaha mi vesat pradlo, hoc je to tak,ze mi vyhadzuje z kosa mokre pradlo na zem 🙂 ,ale ona si mysli,ze mi pomaha...ked vysavam,tak mi posuva vysavas a fuci pri tom,ako tazko pracuje so mnou 😀 ...je to mala gazdinka a nema este ani 2r. Tiez sa kocham v bizu a davam jej sponky, suknicky...
A preto,ked som otehotnela 2.krat,tak som si zase priala dievcatko. Lenze asi uz nebudem mat druhy krat take stastie,lebo v 12tt na usg povedala lekarka,ze to bude ASI chlapec,aj ked vraj este sa to moze zmenit. V ten den som si poplakala,ze ja nechcem mat doma auticka, kamiony a sidlo,za ktorym bude treba vsade behat... Lenze uz som si na tu myslienku zvykla a uz sa ja tesim,ze to bude zase ine... 🙂 Uz som sa s tym zmierila a uz len chcem,aby bolo zdrave.
Ver,ze druhe budes mat dievcatko 😉

misskkaa
2. črc 2009

valhali to ti teda skoro povedali ze budes mat chlapceka. ale mas uz svoju princeznicku ktoru si mozes paradit. ja keby som cakala teraz dievku tak uz druhe by som asi nechcela,ale kedze necakam tak chcem aj druhe,a presne ako pises ani ja nechcem behat za snom a potkynat sa o auticka a kamiony. z babikami sa viem zahrat aj ja,dokoca aj teraz sa semtam zahram so sesternicou-sadneme akoze za stolik,uvari mi kavu a debatime. 😵 velmi sa mi to paci, ale neviem si predstavit hrat sa s chlapcom a burat nejake vozy,po niekom strielat,hrat sa akoze na "vojnu",to ma urcite nebude bavit. 😒 preto sa bojim aby som z neho este nevychovala dievku,lebo si mylsim ze sa tak budem k nemu chovat. zabudnem ze je to chalan. 😒

bocmanka
2. črc 2009

🙂 no ja som mala dievčatko až do tretice a to sme sa pritom vôbec nesnažili, keďže sme to vôbec neplánovali...xixixi
ale teraz sme šťastnííííííííía chlapci sú sestričkou rominkou total unesení 😵

beranek
3. črc 2009

Ahoj, my jsme si taky přáli druhou holčičku, vlastně jsme od počátku o ničem jiném neuvažovali, ale já jsem vnitřně nějak cítila, že to bude asi kluk a fakt nám to na 3D potvrdili, byli jsme trochu v šoku, ale za chvíli jsme si zvykli a teď si říkáme, že si aspoň vyzkoušíme výchovu holčičky i chlapečka 🙂 Ale zcela upřímně musím říct, že kdybych si měla vybrat, tak by to chlapeček nebyl. Ale už dnes to milujeme a milovat budeme 😉

sarlotta
3. črc 2009

misskkaa🙂) Mám chlapečka a je to zlatíčko. Na Vánoce spolu pečeme perníky 😎 Vychovávám ho tak, aby si po sobě uměl uklidit, věděl kam patří špinavé prádlo, aby byl slušný a pozorný k druhým. Další generace žen by to přeci měla mít se svými manželi jednodušší ne? 😀 😀

Je to nádhera když Ti řekne maminko mám Tě rád/ráda a pak je fuk zda je to děvče nebo kluk.

Hrajeme pexeso, stavíme kostky, má i domeček pro panenky a nádobíčko na kafíčko🙂 pak taky jezdíme s autodráhou a venku kopeme do balonu....neměnila bych ....je báječný.

beranek
3. črc 2009

samozřejmě jsem chtěla napsat ho milujeme, ne to, to je jen překlep 😒

beranek
3. črc 2009

Naše dcera si třeba s panenkami vůbec nehraje, nejvíc ji baví šroubovák, pilka atd., vše co vidí u taťky 😀

misskkaa
3. črc 2009

no trosku dufam ze bude syncek po tatovi,lebo jeho strasne bavi varit a motat sa v kuchyni a co sa tyka poriadku je v tom lepsi ako ja 😀 Totiz pochadza z troch bratov a ked svokra nechcela mat doma bordel musela byt tvrda a prisna aby jej chlapci a manzel neskakali po hlave. takze v tomto som jej dost vdacna ze ich tak vychovala.
takze syncek ma po kom co podedit z oboch stran 🙂
no len aby mu to vydrzalo 😵

danciacik
3. črc 2009

Misska ja ti môžem potvrdiť že chlapci sú oveľa prítulnejší a oveľa viac naviazaný na mamu ako dievčatá.