Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

narcisa
18. únor 2009

marcela mas uplnu pravdu

ja ked som bola 1x tehotna a pytali sa ma co chcem mat povedala som ze DIETA! A to bude bez ohladu na to co ma v ukryte v peluche...Ono to bolo rozne aj s pocitmi, lebo ked som videla v meste kocik s chlapcekom povedala som jeeeeeeej ake krasne a potom som presla na druhu stranu ulice a tam sla maminka s kocikom kde bolo babatko od hlavy po paty v ruzovom az som nan mala chut a tiez som povedala jeeeeeeeej

takze asi tolko .... 😉

felixko
18. únor 2009

počkaj keď sa malý narodí, budeš ho ľúbiť, lebo je to tvoje dieťaťko, bola si s ním spútaná celých 9 mesiacov, vieš ako ťa ono bude ľúbiť, ako si ťa bude obzerať, zoznamovať sa so svojou mamou, ono sa nebude zamýšľať nad tým, že ťa nechce, lebo napr. nie si taká ako by ono chcelo, prečo nemá nejakú inú mamu, alebo neboj, aká budete dvojka, nedopustíš, aby mi niekto ublížil a keď si na seba trošku zvyknete, nedaš ho za nič na svete a to bez rozdielu, či by to bol chlapec alebo dievčatko. to puto medzi vami je síce neviditeľné, ale JE!

skús si teraz predstaviť že by toho dieťaťa nebolo, nebola by to pre teba absolútna prázdnota?

buď šťastná, že môžeš mať dieťa a môžeš darovať niekomu život, čo by za to dali iné ženy,,

kacka.va
18. únor 2009

marcela: moc hezky napsané 🙂

kacka.va
18. únor 2009

narcisa: já měla riziko na Downa 1:35 a vše dopadlo dobře, tak nevěš hlavu 😉 a určitě to dopadne dobře.

marcela22
18. únor 2009

Kacka, to je super, že všetko dobre dopadlo, kvôli Tebe a Tvojej dcérke, ale aj si mnohým dodala nádej, že zlé výsledky testov ešte nemusia znamenať, že mimčo nebude zdravé. Myslím, že práve to tie vystrašené maminky bojace sa o svoje dieťatko potrebujú najviac!

kacka.va
18. únor 2009

byla jsem hrozně zvědavá, jaké pohlaví miminko je, ale když mi řekli, že je zdravé, tak jsem se rozbrečela a málem jsem se na pohlaví zapomněla zeptat. 🙂

kvjetecko
18. únor 2009

dnes som sa dozvedela ze cakame dievca. moju poznamku, ze " no super" doktor nemohol neprehliadnut. Dve hodinky som si poplakala a hadam to zajtra znesiem lepsie. Bola som si na 105% ista ze to bude chalan. Co uz. ani neviem ci je zdrave, doktorovi som vobec nerozumela co mi vravel.

petra1985
18. únor 2009

ja som cakala, ze budeme mat chlapca.. bola som rada tesila som sa velmi ale potom mi lekarka povedala, ze to bude dievcatko no zo zaciatku ma to zarazilo lebo som citila, ze to bude chalan, ale teraz som stastna a nemenila by som.. skuste sa nejako na to naprogramovat.. vsetko ma svoje pre aj proti netreba to brat negativne..
kvjetecko verim, ze casom si na to zvyknes a budes sa len tesit tak ako ja.. predstav si, ze budes mat krasne dievcatko taku malu babiku dievcatka su vraj pritulnejsie a milsie.. a vobec.. nic nie je iste .. uz sa takto velakrat pomylili lekari.. pojdes na ultrazvuk viackrat.. opytas sa zas a vsetko moze byt uplne inak 😎

blanula
18. únor 2009

marcela 22 krásně jsi to napsala MOJE ZDRAVÉ DÍTĚ, my máme dvě holky a každý se nás ptá jestli se nepokusíme o třetí aby to byl kluk, ale my jsme chtěli děti ne holku nebo kluka,prostě NAŠE DĚTI mě tady ty kecy ,,zase holka nebo zase kluk,, hrozně štvou.

liave
18. únor 2009

marcelka i ostatne baulky ako narciska a pod...som velmi rada ze je tu par ludi kotry dokazali pekne vyjadrit pocity,hadam kazdej zeny ktora si ine ako "zdrave deti nezela"
mne je tu z tych myslienok obcas naozaj smutno...ved kedysi uzv neboli a nase babky boli stastne ked sa im rodili deti bez poruch a chorob...nikdy neuvazvali nad tym ze by mali byt sklamane z toho ze miesto chlapca maju v brusku dievca a opacne...

nieje to postavene na hlavu?ved ked sa chustame do milovania s nasimi drahymi polovickami tak sa nechystame na "vyrobu" niecoho,ale niekoho...

kvjetocek je mi luto ze si sklamana,ked by si sa mala tesit,viac by ma ubijalo to ze som nepocula doktora ci je dieta zdrave ako to ze tam nieje vytuzene pohlavie...
teraz som tehotna,asa kazdym dnom modlim aby sa nase dietatko narodilo zdrave,lebo ani to nikdy nieje iste...v prvom tehotenstve bolo vsetko ukazkove a jedine co sme nevedeli bolo co "to" je...ked sa dcerka narodila mala problemy s dychanim a o dva tyzdne nam oznamili,ze umiera...dlhych 6 tyzdnov sme bojovali a svoj boj prehrala...a verte mi pred porodom a ani po nom som neuvazovala nad tym ze ked by bol chlapec mozno by bolo vsetko inak...vsetko je tak ako ma byt...

a mne je len luto ze niekto uvazuje nad tym ake to je sklamanie ze sa mu nsplnilo prianie..ved si zelame len jedno..aby boli zdrave...

blanula
18. únor 2009

liave přeji ti ať vše dopadne dobře a vy se můžete těšit jak vaše děťátko vyrůstá, protože není nic na světě krásnějšího

sirinka
18. únor 2009

je tu uz tema, ci je horsia matka ktora nedojci svoje dieta ako ta, ktora dojci...

vy ste urobili z tejto temy ...matka, ktora tuzi po synovi/dcere je horsia ako ta, co tuzi po zdravom dietati....

skuste porozmyslat a nepisat o tom, ake je vam z nas smutno, ako ste z toho zhorzene ale sa ludsky podelit z vasimi pribehmi a prezivanim tehotenstva, nech mnohe, ktore sa v tejto chvilke mozno citia nestastne, najdu vo vasich skusenostiach silu a podporu, proste radost zo zivota 😉 a to aj ked vy si prave myslite, ze ten problem je cira malichernost a su na svete ovela vacsie tragedie...samozrejme, ze su, ale ony neboli vo vasej kozi a ony maju vlastne myslienkove pochody a prezivanie roznych udalosti...tak im pekne pomozme a nekritizujme, nevyhrazajme sa, ze ich deti budu do smrti poznacene chvilkou, kedy maminka zatuzila po opacnom pohlavi... 😉

liave
18. únor 2009

sirinka...myslim ze kazda ktora sem napisala svoj pribeh ci uz smutny s dobrym koncom,alebo so smutnym koncom,jedine co tym chcela povedat je,ze:to akehopohlavia dietatko je nieje dolezite,lebo tak ci tak tie deticky su nase/vase/ich...tymi pribehmi sa snazili povedat,ze ak je dietatko zdrave mala by sa maminka prestat trapit takou malichernostou akou pohlavie dietata v podstate je...nemyslim si ze sme chceli niekoho odsudzovat,poucovat a nepochopili sme...nezelam nikomu aby musel zazit to co ja,ci narciska alebo marcelka,a ine maminy ktore vedia co to je obava o to drobuliatko...myslim ze jedine co sme sa snazili povedat je to ze naozaj tym co ich trapi je nepodstatne a mali by sa tesit,pretoze tak ci tak pride den ked si na to zvyknut budu musiet,lebo predsa je jasne ze preto ze niekto chcel syna a iny zase dceru sa tych deti nezrieknu a ani ich nedaju prec a pod...ani jedna z nas to urcite nemyslela,zle...ale pri precitani niektorych prispevkoch som naozaj chvilu musela rozmyslat nad tym o co niektorym ide...

blanula dakujem 😉

a ja vam vsetkym zelam zdrave deticky ako som uz raz pisala,a co najmenej obav a trapenia z toho co to bude az to bude 😉

kalo
18. únor 2009

To jo....možná je to "rouhání"...Ale ta touha mít vysněnou dceru nebo syna je snad stará jako lidstvo samo...Nevidím v tom nic nenormálního /jak tu některé poukazují/ 😨

narcisa
18. únor 2009

ahojte babulky

nebudeme sa tu predsa navzajom obvinovat, nemame z coho predsa....je to tema ktora ma hovorit aj tom, co by sme radsej nevyslovili a je anonymna takze kazda ma pravo povedat co citila potom ako sa dozvedela ze caka "jeho" alebo "ju"....

nie je trestuhodne snivat a lietat v oblakoch ze budem mat syna alebo dceru, pretoze keby sme nesnivali neboli by sme ani ludia....ale na druhej strane sme chceli len povedat (liave, marcela a ja) ze niektore beriete to zdravie dietatka az priliz samozrejme a neuvedomujete si mozne nastrahy....ja som opisala vlastnu skusenost, a vsetko som naozaj prezila...Moja kamaratka zomrela dva mesiace pred 30tkou....tragicky....vinou jendeho zmrda co pasoval chladnicky do polska! nikdy sa nevydala, nestihla ani vaznejsi vztah, nieto este dietatko pod srdcom.....snazim sa to vsemozne pochopit, ale neda sa! preco ona? kladiem si denne otazku? proste jedneho dna nastupila do zleho autobusu....nepochopim preco sme tu a dokedy?

ak mam mat dcery tak ich budem mat, ked hned 7 ale budu tu a budu moje.....aj ked mozno v zivote nebudem mat syna, ale radsej 7 zdravych dievcat ako jedneho choreho syna! som vdacna za kazdy kopanec, aj z toho ze si robi z mojich utrob futbalove ihrisko! nech! Som vdacna ze som do dnesneho dna mohla pochopit, co JE TO BYT MAMOU! Moja kamaratka sa to uz nikdy nedozvie.... 😔 😔 😔

syrael
18. únor 2009

Senja: Jsi uplne nestastna z toho ze cekas chlapecka? Je mi te skutecne lito, ale vic lituju mamy s detmi, ktere maji DMO, Mentalni retardaci vsech stupnu, cystickou fibrozu, autismus..............................
Ja osobne bych se podobny vyrok bala vyslovit - jsem stastna a dekuju kazdy den za to, ze je moje dite zdrave.
Premyslelas nekdy o tom, ze by pohlavi tveho ditete byla skutecne ta vysnena holcicka, ale mela by treba vrozenou slepotu? Pokud se hroutis z pohlavi, jak by se asi zmenil tvuj hodnotovy system...Ver mi, ze mit zdrave dite je sakra stesti a zazrak...Premyslej o tom

kvjetecko
19. únor 2009

ideme este buduci tyzden na to 4D sono, tak hadam sa tam nieco dozviem. a doktor nebude hovorit len skratky a cisla a po latinsky volaco. Vcera sme skusali z klasickeho kalendara vybrat meno pre tu nasu dievku, ale ziadne sa nam nepaci. ale uz si trosku zvykam.

bobinka22
19. únor 2009

Ahoj holky,

Nechci nikoho urazit,ale kdyby jste treba prisli o miminko,ktere jste si tak dluho praly a usilovaly o nej.
Tak je vam jedno co nosite 9 mesicu pod svym sdrdcem.
Ja prisla o jedno nedavno.Ted cekam znovu ,ale verte mi mam takovy strach ze to nedopadne dobre.A je mi uprime jedno co nosim v brisku.A to ze vy si nemuzete zvyknou na pohlavi ditete.To je prece ubohe.
Cesky narod je hodne rozmazleny a ja se za nej stydim.
Podivejte se klidne do temaza .Zamlkly potrat a nasledne tehotenstvi.A tam si mozna reknete.Ja jsme blba,Muzu byt rada za to ze cekam ditko.
Tohle tema bych hned zrusila.ALe jak jsem rekla je to muj nazor a nechci nikoho urazit!!!!!!!
A vsem preji at mate zzdrave miminka.

spimira
19. únor 2009

to bobinka22 :
máš pravdu - souhlas 😉 Nám je to s manželem jedno, jelikož jsme dost dlouho čekali na mimi a jsme rádi, že se to povedlo, tak si přejeme,aby to dobře dopadlo.Doufám že se mi podaří mimi donosit a bude úplně zdravé, to si přejem ze všeho nejvíce.

narcisa
19. únor 2009

kvjetecko - je fura kraaaasnych dievcenskych mien Ja mam doma Dianku a druha bude Marianna

ale paci sa mi Kristina, Daniela, Sofia, Alzbetka, Elen, Petra no proste dievcenskych je strasne vela a vsetky su kraaasne....Alicka napriklad alebo Terezka To my s muzikom by sme skor na chlapca nevedeli vybrat.....Ja mam zasob na 7 dievcat co sa mien tyka....

moje najmilsie som uz pomenovala.... 😉

bobinka22
19. únor 2009

Spimira:

Dekuji ze semnou souhlasis.
Aspon nekdo.
Preji ti aby jsi mela pohodove tehotenstvi...A drzim palecky. 😉

petra1985
19. únor 2009

ja by som skor vedela vybrat chlapcenske meno ako dievcenske 🙂 pre chlapceka sme mali hned a nad dievcatkom sme rozmyslali sme presli cely kalendar aj trikrat a nic.. mne sa velmi nepacia tie mena a ja si to este vzdy spajam s osobami co poznam a podla toho aki su oni.. no hrozne.. ale vybrali sme 😎

spimira
19. únor 2009

bobinka :
děkuji 🙂
taky přeju pohodové těhu a zdravé miminko 😎

kristi
19. únor 2009

jezis, proctete si tu diskuzi, vzdy se najdou moralitstky, ktery budou nekoho obvinovat, ze si nevazi zivota a ditete ani co by se za nehet veslo. O tom tahle diskuze vazne ale neni. Nechapu, ze vas to bavi. Proste to nereste, kdyz vas to tak urazi 😒

celine
19. únor 2009

kristi- uplne s tebou suhlasim, niektora si precita nadpis temy a ide moralizovat a poucovat a bude nechapavo vrtiet hlavou, ako si to moze niekto dovolit snivat o konkretnom pohlavi. Ja som prisla o dve deticky a to, ze som si teraz priala dievcatko a nakoniec je to chlapcek akoze ma zo mna robit nejaku zrudu? Je tu kopec prispevkov o tom, ze sme si nieco priali, ale ked sme zistili, co to je, boli sme stastne. Tak skor, ako sa nekto zacne rozhorcovat, nech si precita, o com sa tu povacsine pise, alebo to radsej necita vobec, ako napisala kristi. 😉

k.ate
19. únor 2009

celine - já si nemyslím, že se tady většina lidí rozhořčuje nad tím, že si někdo přál víc holčičku nebo kluka, ale spíš nad tím, že někdo dokáže být nešťastnej kdoví jak dlouho z toho, že nečeká to svoje "vysněný" pohlaví místo toho, aby byl rád, že je to malý v pořádku...

Mně je v podstatě jedno, jestli naše malý bude kluk nebo holka, oboje má něco do sebe... 🙂 Možná i proto (a taky proto, že ze začátku to vypadalo, že o malý příjdu) nedokážu pochopit, jak někdo může být vyloženě nešťastnej z toho, že čeká kluka, když chtěl holku a naopak... 😕 Pro mě osobně je fakt nejdůležitější, abych malý donosila a bylo v pořádku... Pohlaví pro mě zas tolik důležitý není...

celine
19. únor 2009

Zakladatelka tejto temy nas prosila o pochopenie 😕 a nie o odsudzovanie za svoje pocity, ktore momentalne preziva. Ja si myslim, ze niktora maminka nemoze byt dlho nestastna z pohlavia, urcite max. do chvile, kedy to svoje babatko nebude drzat v rukach.

sirinka
19. únor 2009

celine 🙂

baby...tym, ze tuto temu senja vobec zalozila, dala jasne najavo, ze aj ju trapia jej pocity a snazi sa to riesit a dat to na pravu mieru...

k.ate
19. únor 2009

celine - ale tomu já rozumím, ani ji neodsuzuju, jen to prostě nedokážu pochopit... Tím spíš, že to mrně za to prostě nemůže... může být maximálně naprdnutá na otce toho dítěte, že byla aktivní zrovna ta spermie, po které se narodil kluk a ne holka, což mi popravdě přijde jako blbost 😀 Prostě se zadařilo takhle, tak je zbytečný to komukoli vyčítat a být z toho nešťastná, člověk tím pohlaví mimča nezmění a spíš si zbytečně zatěžuje organismus stresem...

maart
19. únor 2009

Bobinka, Ty se stydis za cesky narod? Hele kocko, ja chodim na nizozemskou diskusi o miminach a tehotenstvi a to by si se divila, co tam se vsechno resi! Kazdy si tam muze vyslovit svuj nazor....a muzu Te ubezpecit, ze pohlavi deti se tam resi taky 😉 . Opravdu se neni za co stydet, je to uplne prirozene a normalni v kazde zemi.