Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

jakoubka
30. led 2009

Jsou tu na dizkusích holčiny,co stoprocentně čekali holčičku(chlapečka)a narodilo se jim pohlaví opačné.
To teprve musí být šok 😕

senja
autor
30. led 2009

gucci: 2 mesice. Uz vidim tvou odpoved 😅

gucci
30. led 2009

senja 😀 takže nemusím nic psát jo?
ne v poho, na jednu stranu tě chápu, protože já dycky chtěla kluka a věř mi, že ted po 2,5 letech snažení bych ráda porodila i psa kdyby to šlo 😉 a ted je mi teda fakt šumák kdy budu rodit, co to bude apod.

senja
autor
30. led 2009

gucci: Nemohu rict, ze chapu jak ti je, nezazila jsem to. Ale vim jak se na mne v nemocnici divaly zenske, ktere lezely po umelem oplodneni (2.- 4. pokus) a najednou tam daly mezi ne me ve 3. mesici na kapacky a pozorovani. Cetla jsem z jejich pohledu, ze mi zavidi, ze by snesly i ty moje tehotenske problemy jen aby byly na mem miste... Jenze netusily, ze ja jim zas zavidim, ze jsou zajistene, maji dokoncene vzdelani, dobrou praci a vlastni bydleni...

bertica.h
30. led 2009

jakoubka..mna by teraz už porazilo..tak z toho by som bola fakt sklamaná..keby mi povedali hned chlapčeka..ok..ale takto mi 3x povedia holku a potom pri porode zsïstím,že všetko je inak.. 😒 😒

gucci
30. led 2009

njn, člověk by si měl vážit toho, co má 😉

urbi
30. led 2009

Senji, jako bych slyšela sebe před pár měsíci... přála jsem si holčičku stejně jako ty a asi i z podobných důvodů, dokonce nám holčiču genetik potvrdil a já se naplno rozjela... no a další UTZ - a kluk! ani nevíš, kolik jsem si vyslechla kritiky na mou osobu, výčitek apod. ... ale mě to prostě tak mrzelo - převládal hlavně strach, co já s klukem budu dělat? vždyť jim vůbec nerozumím! v 15 mě pošle do pr..le a pak bude jezit jednou za čtvrt roku na návštěvu, protože kluci se doma nedrží, v obchodech mě štvalo oblečení... ... no znáš to... trvalo mi to fakt dlouho, postupně to oslabovalo, ale nemůžu stopro říct, že do porodu to přestalo... furt tam ve mě červík hlodal - jak moc já si to vyčítala!!!! ale věděla jsem ,že se to vůbec netýá toho drobečka vevnitř, že to jen a jen moje hlava a hlavně moje obavy! potřebovala jsem ne výčitky, ale podporu, pochopení a možnost tyhle mé obavy sdílet... manžel to pak pochopil a hned to bylo jednodušší...

no a teď? mám tu 9ti denního miláčka a nedala bych ho ani za milion holčiček! už najednou dokážu vidět to, co je na klukách "výhodnější" a mám pocit, že není nad to mít kluka!!!!

znovu se mi potvrdilo, že to nebylo o lásce k tomu dítěti v bříšku, toho jsem milovala tak jako tak, ale opravdu to byl ten strach, že jako matka kluka zákonitě zklamu, protože jim nerozumím!
psychika je mocná čarodějka, dokáže pozlobit... jenom vím, že nepomáhají výčitky, proto prosím i ostatní, aby si výčitky nechali na jindy...

gucci
30. led 2009

urbi: no to je nejhorší, když si dr. není jistý a stejně to pohlaví řekne a pak později ti řeknou něco jiného...to zažila moje kámoška to samý....když si dr. není jistý tak by neměl říkat nic

evulka25
30. led 2009

senja: no jo, ale do značné míry si to jak vypadáme, můžeme ovlivnit, kdežto proč se budeš trápit tím, co ty stejně neovlivníš 😉 Někde jsem četla, že kdybychom si mohli říct co chceme za pohlaví miminka, brzo bychom vymřeli 😉 pěkný víkend a nelam si hlavu

sirinka
30. led 2009

inac aj ja som si priala ako prve babo viac dievcatko...hlavne zo strachu, ze chlapec bude pre mna moc komplikovany na zaciatok 😅 a teraz by sme zase radi chlapceka...uvidime...

mercy
30. led 2009

A ešte ?Dievčatá už v dvanástich bláznia po chalanoch, majú oveľa ťažšiu pubertu - podľa mňa, šibe im z postavy, musíš dávať veľký pozor, aby im niekto neublížil...Pre synov si vždy tá najkrajšia a najlepšia maminka, si skrátka bez konkurencie🙂

senja
autor
30. led 2009

urbi: Moje rec, moc dekuji 🙂

hava77
30. led 2009

ahojte senja chcela by som ti odporucit aby si si zasla do snaziliek precitat temy ako 3 ivf, stale zaciname, ako sa zmierit s neplodnostou atd, atd, je ich tam vela. kocky co im nevysiel 7-8 embryotransfer a zelaju si mat babo....velmi....nie chlapca alebo dievca. oni si tehotenstvo nemozu ani naplanovat a nieto este snivat ja chcem chlapca, ja dievca..... cakaju aj 9-10 rokov,je tam vela osudov a dost smutnych.....su tam aj kocky ktore to museli uplne vzdat.....

ty sa s tym postupne vyrovnas a nakoniec budes rada ze mas chlapca a nevymenila by si ho za 100 dievcat.....
ale skus sa poobzerat okolo seba a dakovat Bohu za chlapceka, ktory v tebe rastie a lubi ta ci si pekna, tucna, chuda....a potrebuje ta...
snazili sme sa 5 rokov a zapaltili tazke peniaze, aby sme vobec mali babo......

senja
autor
30. led 2009

hava77: Na tohle uz jsem odpovidala gucci.

ipuska
30. led 2009

Ahoj holky, no tak jsem tak koukala do vaší diskuze. Já se včera dozvěděla, že čekám holčičku, byla jsem z toho trochu zklamaná, protože jsme si přáli moc chlapečka, ale pak mě malá začla kopat jakoby něco vycítila a já si řekla, že jsem pěkně hnusná i když vím, že jí budu milovat úplně stejně. Je to naše vymodlené miminko tak jestli holka nebo kluk - prostě to je jedno, hlavně, že to bude zdravé.......... 🙂 😉

senja
autor
30. led 2009

ipuska: Divam se, ze mame stejny termin 😉 Tebe uz kope? Ja prave mam nejake pocity, ale podle popisu pry pohyby to jeste nejsou.

ipuska
30. led 2009

Senja, no je to ještě takový jemný, spíše mě hodně v tom břiše bublá jak si tam plave v tý plodovce.

stvura
30. led 2009

Hm.....ja som si bola na stopercent ista ze cakame dievcatko, lebo v mojej rodine nie je jedineho chlapceka....a hups...mame maleho mukeska Alexa...
Zvykla som si rychlo, no dufam ze druhe bude dievcatko aby som mala komu kupovat ruzove krasne satocky.

bubinko83
30. led 2009

tak my sme si vobec nedavali zistit pohlavie a bolo to super.Aj ked nam 99% ludi vravelo ,že to bude baba,je to nakoniec chlapček.Ja som to ale tušila od sameho začiatku,že tam je ON. 🙂 Treba milovat to čo tam je ,ved je to uplne jedno.A trošku by som bola sklamana keby to je tretie dieta rovnakeho pohlavia.Ale prve? Nemenila by som ho ani za svet.Ved už samotne dietatko je velky dar 🙂

andelka
30. led 2009

Ahoj senji, já tě chápu. I když se na snažení zatím nechystáme (nidméně v tebou kdysi založeném tématu jsem jako doma stále) 😉 . Taky jsem vždycky o miminku přemýšlela jako o holčičce, jinak ne. Taky jméno jsme měli vymyšlené jen na holku a používáme ho dodnes jako synonymum pro jakékoli naše budoucí mimčo. Nějak jsem si nedokázala představit, že bych mohla mít kluka. Snad bych ani nevěděla, co si s ním počít, jak ho vychovat, co s ním dělat. Mám totiž jen dvě neteře. Ale postupně jsem si uvědomila, že je 50% šance, že chlapečka mít budem. Ale přesto bych chtěla znát pohlaví dopředu právě proto, abych se mohla tak nějak smířit s tím, že to bude kluk. Takže tvoje pocity nejsou nenormální, zvlášť potom, co jsi psala, že to máš hluboko v sobě. Já bych se zas mohla bát, že kluk bude mít něco z mého otce, ale nemyslím na to, je spousta jiných skvělých mužů, kteří budou jeho vzorem (manžel,tchán, bratr) a kteří mi s jeho výchovou pomohou. Takže svoji touhu po holčičce pomalu opouštím a přeju si hlavně, aby snažení moc dlouho netrvalo, aby těhu i porod byly v pohodě.
I když je pravda, že to nemusí být kluk na 100% (nedávno se to stalo známé, prý kluk a narodila se holka), smiř se s tím, že to tak asi bude. Je těžké se tak rychle přeorientovat, dej si čas, nekupuj hned nutně modré oblečky, kluci můžou nosit i jiné barvy, a spousta oblečení je moc krásných. Pomalu se srovnej s tím, že to bude kluk, pomaličku, nemusíš z toho být hned nadšená, máš ještě spoustu času si k miminku kloučkovi najít cestu. Určitě ji najdeš. 🙂

hupcza
30. led 2009

teda já jsem dost v šoku, kolik ženských je zklamáno svým dítětem ještě dřív než se narodí
probůh, vždyť to je ta nejmíň podstatná věc na tom všem okolo

zrovna dneska jsme se s mámou bavily, že údajně dle data a hodiny narození se dají spočítat dny, kdy je možno zplodit hočiku a kdy kluka ...a já se smála, že to je přeci blbost, že mi vůbec není jasné, co bych asi tak plodila - žechci mít dítě a pohlaví mi už je fakt šumák

senja - já se moc těm hospitalizacím nedivím - vždyť ho odmítáš..by byl spíše zázrak, kdyby to mělo hladký průběh
to jaký to bude mít vliv na jeho další život moc nechci domýšlet

přesně takhle totiž odmítala tchýně svého prvního syna - dnes mu táhne na 50, není schopen s lidem dívat do očí a stisknout jim pevně pravici, nevěří si - nikdy se z toho odmítání už v prenatálu nevzpamatoval - zklamal jen svým bytím, na které neměl absolutně žádný vliv

sice se říká - každý svého štěstí strůjce, ale někdy nám naši rodičové připraví zvlášť záviděníhodnou cestu

katuska23
30. led 2009

holky já vás nechci soudit,věřím že pro některé z vás je pohlaví dítěte zklamání ale žádné bych nepřála to co zažívám tři roky já.Tím nechci aby jste mě litovaly nebo aby jste si myslely že vás odsuzuju jen tím chci říct že některé ženy to štěstí nemají a dítěte se nedočkají a tohla je přeci úplně malichernost.
Moc vám všem přeji vytouženého mimíska hlavně zdravého a spohlavím si hlavu nelámejte nemá to smysl.

lenka138
30. led 2009

zaujímavé 😖 , aj pred tým keď sme ešte nevedeli čo čakáme, tak mi to bolo úplne jedno. Veď je naše a to je hlavné

alcatko.j
30. led 2009

Kati, tebe chapu, ze tohle nechapes.... 😔

ale hupcza se mi zda pomerne drsna , prej ze Senja uz ted odmita sve dite???? 😕 Ze by byl zazrak, kdyby tehotenstvi melo hladky prubeh??? 😕 A ze jako nechces domyslet, jaky to cele bude mit vliv na jeho budouci zivot????Promin, ale tohle se mi zda prehnane...

senja dite chtela, prala si devcatko, bohuzel neni dokonala, jak nektere...takze ted je z toho malicko zklamana...ona si zvykne a bude to dobra, milujici maminka..pochybuju, ze sedi doma na gauci, mlati se do bricha a nechape tu nespravedlnost, ze ona ceka chlapecka...pochybuju, ze breci v koutecku a rika si, ze to teda dopadla....myslim, ze nektere to opravdu prehanite s temi opet tady na konikovi moralistickymi recmi....ja chapu, ze kdyz nejaka holcina nemuze prjit do jineho stavu, kdyz je jeji cesta brazdena prekazkami, ze kdyz to nejde, nebo kdyz se narodi nemocne detatko, tak ze tato holcina nechape...a je ji to lito, ze nekdo takto premysli...ale proboha, snad si nemyslite, ze sve dite nebude milovat, ze ho bude odmitat, ze za trest bude kupovat ruzove dupacky a delat klucikovi culicky....ona si jen proste posteskla nad tim, co ji zarazilo, z ceho momentalne, uplne prechodne je trosku smutna...

hupcza
30. led 2009

alci: znám to zesvého okolí ..ti lidé, co měli "nevhodné" pohlaví jsou dospělí ..a často se k tomuhle problému dobrali u nějakého kineziloga apod., když řešili své nejistoty nebo to prohlásila jejich matka ....říkám, co vidím ....
klidně si říkejte, že to tak nebude

já věřím, že ten mrňous vnímá naše myšlenky, že ví, co si myslíme ....
a jak bylo výše psáno, kdo ví, co si užije ještě v nejbližších . měsících těhu s klukem, kterého ani nechce .... to dítě to cítí a vnímá a píše semu to do dušičky ..tečka

alcatko.j
30. led 2009

Okej Hupc, beru, ze na to mas takovy nazor 🙂

tetes1
30. led 2009

ahoj 🙂
mě trochu mrzí, že tady nějaká těhule chce řešit svůj problém a pokaždé se najde pár hrozně chytrých a dokonalých,které jí za to sepsou a nařknou jak ubližuje svému miminku. To je pěkně hnusný. Takže milá těhulka, pak nejenom že si musí řešit svůj problém, ale ještě k tomu bude mít výčitky svědomí, protože někdo je přesvědčenej jak už i ta prenatální doba má vliv na celý život dítěte. Čemuž já sice nevěřím,ale budiž vyvracet to nikomu nebudu. Jen jsem tím chtěla říct, že od tak úžasně empatických přispěvovatelek je to fakt pomoc jako stehno. 😠
A není to jenom o tom, že někomu se mimčo povede hned a někomu ne, já taky čekám dvojčata po IVF,když to dva roky prostě nešlo, ale dokážu pochopit, že někoho "zklame", pohlaví,které si "nepřál". Tak se na mě nezlobte,ale vám co to nejde, tak proč by si měl někdo komu to šlo hned vsugerovávat vaší situaci a vážit si toho co má. Přestaňte být zhrzené....Čekám dítka vymodlená a stejně vím, že když mi dr. oznámí, že čekám dvě holky, tak to budu muset hodně dlouho rozdýchávat....Ale ať tak nebo tak, je mi jasné a to si myslím, že se stane i např. u senji, že jakmile se miminko narodí, tak prostě všechny tyhle předsudky půjdou stranou.
Takže hlavu vzhůru a hodně štěstí. 😵

miskinadamko
30. led 2009

ja sa nechem robit mudra, ale ja osobne si neviem predstavit ze by som sa az takto velmi trapila nad pohlavim dietatka, napr. keby som chcela chlapca a bolo by to dievca, mozno by som bola chvilku sklamana ,ale potom by som si povedala ze je to predsa moje dieta, pohlavie si nevyberiem a radsej by som pozerala do buducnosti. naozaj si neviem predstavit ze by som dokazala byt takato nestastna kvoli tomu ze nemam dievca a nemozem jej kupovat ruzove veci.
navrhujem aby si sa s tým skusila zmierit a prijala tuto skutocnost lebo aj tak ju nezmenis, podla mna neprospeje ani tato diskusia, lebo cim viac o tom budes hovorit ze chces dievca tym horsie, a rucim ti za to ze ked sa ti ten chlapcek narodi, bude s ho lubit ako nikoho na svete a ze budes rada ze mas syna

bambulik
30. led 2009

tak já se přidám k názoru
mám skoro roční holčičku a odmala jsem si přála kluka, nevím proč, neumím vysvětlit, možná proto že jsem si s chlapama v životě víc rozumněla, že mi přišly upřímní
na utz jsem se ptala co to je a řekly mi že nevidí kluka ale ani holku nemůžou potvrdit
tak do poslední chvíle jsem doufala v Honzíka
no a 5.2.08 se mi narodila dcera Kateřina, hned jak jsem jí viděla jsem se do ní tak strašně zamilovala, že neumím pochopit proč jsem na tom klukovi tolik lpěla, miluju jí, udělám pro ní maximum a určitě si nemyslím že by v životě měla újmu, protož jsem chtěla aby byla chlapeček
a kočky, neměnila bych za nic na světě a klidně bych k ní brala ještě jednu chcandu 😵 😵 😵
takže asi tak

tetes1
30. led 2009

bambulik:malá je fakt moc hezká 🙂 Taky si myslím, že když se pak narodí jakékoliv pohlaví, tak je to úplně jedno a člověk je unešenej a šťastnej...