Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

sicilia79
6. únor 2009

ja som bola tiež trošku sklamaná, že to bude chlapec, ale trvalo to len 10min...povedala som si, že je to napokon jedno, len nech je to zdravé...výbyvičku sme mali nakúpenú v bielej, žltej, béžovej farbe, vôbec tam neprevládala modrá...
a priznám sa, že keby sa nám bola narodila dcéra, tak by v ružovej chodila čo najmenej, lebo k tejto farbe mám veľký odpor
keď sa rozhodneme mať druhé dieťa, tak mi je to jedno čo to bude, ale prijala by som ešte jedného chlapca

roasha
6. únor 2009

.........este ze PANBOH "vymyslel"len dve pohlavia..... 😅
.........nevazite si,ze mate zdrave deti!........... 🙄 😝

andykov
6. únor 2009

roasha, o tom to není. To víš, že vážíme a myslím si, že všichni tady to upřednostňujou, to zdraví... Chce to jen pochopit oč v této diskuzi jde 😉

sirinka
6. únor 2009

roasha fakt tato diskusia je o inom 😉 kazda si cenime zdravie nasich deti zo vsetkeho najviac...len svet je farebny a nase predstavy, tuzby, ocakavania siahaju ovela dalej ako k veciam ako je zdravie...takze nasa fantazia pracuje a rozvija mozne alternativy, ja si dokonca predstavujem, akej farby by mohlo mat nase druhe babo ocka a vlasky...samozrejme, ze nebudem sklamana, ked to bude inac a samozrejme na prvom mieste je moje zelanie, aby bolo vsetko ok.... 😵

v tejto diskusii predsa nikto nestavia pohlavie proti zdraviu 😝 to sa neda porovnavat a prirovnavat...

roasha
6. únor 2009

priznam sa,necitala som to,ale uz len ten nazov"irituje" 😅 😉 😀

jabera
6. únor 2009

ved kazdy po niecom tuzi....... ale kazda normalna zenska to svoje babo miluje. ale nevidim nic zle na tom, ked sa niekto chce vykecat z toho, ze sa nevie vysporiadat s niektorym so svojich pocitov. a nakoniec, ak uz nejaky pocit mas, pomozes si? nikdy by som nechcela, aby bol maly chory, preboha! ale ak by som si mohla vybrat, tak chcem dievcatko, zdrave, pochopitelne... a to je hanba?
a nic to nemeni na tom, ako velmi sa uz na maleho tesim. hlavne sa tesim, az uz nebudem tehotna a budem sa moct hybat ako clovek a nie ako slon... uf.

sassi
6. únor 2009

senja, ja som sa dozvedela, že mame syna až pri porode a bol to šok
1. dieťa mame dcerku, a čo so synom ... to som si nevedela predstaviť
aj ked nemožem povedať, že by som syna "nechcela"

proste take 2 týždne mi to trvalo, kym som si na chlapčeka zvykla
vždy ked som ho vybalila z plienky, bolo mi tak "divne"
ale už to prešlo, vlastne velmi rýchlo
myslím, že všetky pochybnosti ťa prejdum ked sa maly narodí a ty ho uvidíš

PS: ja vobec nemám pocit, že by sme mali doma všetko v modrom
novorodenecke som mala biele, bežove, zelene a žlte (kedže sme nevedeli vopred pohlavie)
mame aj modre, ale aj zelené, bežové, oranžové, žlté, hnedé .... a dokonca aj ružovu košelu 😀
ani dcerku som nikdy nemala komplet v ružovom 😉

cazadora
6. únor 2009

tak moje kamarádka chtěla vždycky holčičku a její MM taky a to strašně moc, když se poprvé dozvěděli že čekají kluka vzali to sportovně,že další bude holka už určitě no když se v druhym těhu opět dozvěděli že čekají kluka řádně to oba oplakali trvalo jim 14 dní než se z toho vzpamatovali. a teď klukum je 5 a 2, oba strašně milujou nikdy by je nedali,a ve skrytu duše doufaji že aspoň vnučky se jednou dočkaji 😉

sassi
6. únor 2009

Inak, tiež nechápem, akos a niekto može nafixovať uplne na jedno pohlavie ... a ked je to potom naopak tak byť z toho nejaký nanič a nešťastný
ja som bola troška mimo, lebo som si cele tehotenstvo myslela, že to bude zasa dievčatko ... predtucha nevyšla 😀 ... ale vobec by som nešla plakať alebo aby som bola nešťastná, že to je chlapček

mobina
6. únor 2009

Senjo to přejde, uvidíš 😉 Takovýhle stavů zažiješ asi ještě pár. Já z pohlaví zklamaná nebyla. Bylo nám to úplně jedno, ale zklamaná jsem byla, když se narodil 😅 Vysnila jsem si totiž, že to bude malá kopie manžela a ono se mi narodilo něco, co vypadalo jako Mike Taison po zápase 😀 Teď když si na to vzpomenu, tak se musím smát, protože mi do toho manžela krásně roste. Kluk jeden okatej 😵
A co se oblečení týče, tak já mám spíš blok s tím holčičím a pink stylem. Přijde mi, že na kluka je daleko lepší a pestřejší výběr 😎
Jo a co se týče toho vracení do rodného hnízda. Klusi jsou prostě mamánci a mazlíci.

martao
6. únor 2009

nedá mi nereagovať na túto tému. Ja mám 3 synov. Ľúbim ich z celého srdca. Samozrejme, chcela som dievčatko. A prečo? Skúste sa spýtať otcov. Preto, aby si vyplnili svoje nesplnené sny. Rovnako je to aj u mňa.

maart
6. únor 2009

....Mobino, mne se muj druhy syn po narozeni taky strasne nelibil 😀 ....prvni byl blondaty andelicek, krasny, belounky a druhy byl tmavy jako cert a mel modry rucicky (nejak se mu nedokrvily...). Hned jak mi ho hodili na bricho, tak jsem si rikala....chudinka moje oskliva, ale stejne ho MILUJU 😵 ....no uplne mimo jsem byla 😀 . Ted je z nej krasnej, tmavej, okatej frajer 😉 !

wsmoulinkaa
6. únor 2009

ahoj už jsem taky přispívala této diskuzi.....jen si vždycky vzpomenu jak píšete jen aby bylo zdravé....jsem byla na chalupě s mamkou u tety a tam jsme všichni společně seděli a povídali...já byla těhu a teta se mě ptala co to bude a já ji řekla že mi to je jedno, hlavně at je to zdravé!!!! A v tu chvíli mi něco blesklo hlavou a já utekla dokůlny, kde jsem se fakt rozbrečela-máma se mě ptala co se stalo...a já ji řekla že mi je moc líto co jsem řekla, protože jsem si uvědomila že vedle ní sedí můj postižený bratránek!! Prostě ta věta hlavně at je zdravý je samozdřejmá, a tak mi to bylo líto kvůli němu a tetě. Tetka to vzala jako samozdřejmou věc, ale stejně.... 😒

reni7
6. únor 2009

téda jak to tady čtu tak ještě ,že neexistuje třetí pohlaví 😀

já sem vždy chtěla kluka a byla sem přesvědčená,že holčičku nikdy mít nebudu,a vypadá to že u sebe nosím děvčátko,a sem hrozně ráda,přítel tajně doufal,že to bude holka,ale nějak sme oba počítali s klukem a teď sme moc rádi,že to bude Emička 🙂

včera jsme byly na genetice a je vše tak jak má být a to je nejkrásnější pocit,že je vše ok,tak buďte rády,že ste vůbec otěhotněly a máte zdravý děti 😉

jinak oblečení se mi taky víc líbí na kluky,moc růžové nefandím,tak se snažím ladit do bíla 😉

zuzana581
6. únor 2009

No ja som sem už písala, ale chcela som hlavne kvôli SENJI napísať moje najnovšie pocity. Zvykala som si teda na to, že čakám chlapca (cca 4-5 týždňov) a dokonca som sa začala aj tešiť a včera som bola s kamarátkou na káve a jeden jej známy sa ma opýtal, či čakám chlapca, tak som normálne mala taký pocit, že som hrdá, že čakám chlapca. To čo cítime je teraz určite ovplyvnené aj hormónmy a tie nálady a pocity sa menia zo sekundy na sekundu. Z toho, jak som velmi nechcela chlapca som sa dostala k tomu, že som hrdá, že čakám chlapca. Je to zvláštne ale proste sa to niekomu stáva. SENJA ja verím, že si sa odmlčala, lebo ťa tu aj napádali a tak, ale pokial si sa s tým náhodou ešte nevyrovnala, tak napíš a podel sa s nami. Určite to bude fajn.

wsmoulinkaa
6. únor 2009

jj hupza to přehání.....plete si dojmy s pojmy!

reni7
6. únor 2009

Senja-snad už je to dobrý a si stím vyrovnaná,myslím,že až se chrousteček narodí,tak budem míít každá to nejkrásnější mimčo na světě,držím pěstičky 😉

sirinka
6. únor 2009

inac ta veta hlavne nech je zdrave....ono je fakt, ze by nam mozno mamicka, ktora o babo prisla, povedala ze hlavny je zivot...a mozeme sa tu o tom bavit dookola...
tato tema je trochu lahsia, tie co chcu bezpodmienecne riesit iba najvaznejsie problemy, myslim, ze aj takych tem je na Mk dost.

kaciska
6. únor 2009

Ahojky já jsem si od začátku strašně přála holčičku,viděla jsem jí v růžovou čkých šatičkách krásný černý kudrnatý vlásky a mega dlouhý řasy 😀 když jsem otěhotněla,a byla asi v 11 týdnu byla jsem přesvědčená že je to kluk...a manžel chtěl samozřejmě syna 😀 a já ho pak chtěla taky jen kvůli manžovi,to se táhlo asi do 17 týdne,,,ale pak jsem otočila a věděla že to bude holka 😀 😀 😀 a taky byla....měla jsem hrozně moc velikou radost,vím že manža chtěl kluka ale byl rád i za holčičku....a když se verunka narodila tak z manželem událo své a je moc rád že jí máme a neměnil by ani já ne,a pokud bude druhé tak bych chtěla opět holčičku,,
jasně že mě tu ted odsoudíte,že si nemůžu vybírat ale to potom nechápete tuto dizkuzi 😉 své dítě miluju a i kdybych měla jen samé kluky vím že bych je milovala taky sice bych byla ze začátku trošičku zklamaná ale to by přešlo časem 😉 všem přeju aby se jím jejich tajné příní vyplnili a hlavně to zdravíčko to je na prvním místě.... 😵

alias313
7. únor 2009

no ja posledne rozmyslam nad niecim podobnym..chcem velmi chlapčeka a aj na 4d povedali, ze to bude chlapec, a u nas na normalnom sone si doktor nebol isty..tak prisli male pochybnosti..ja uz lubim svojho chlapčeka a teda sranda by to bola keby to bolo nakoniec dievčatko, ja by som v tej porodnici asi dostala nenormalny soook.a oblecenie nemam len v modrom-vsak su teraz oblecenia a farby od vymyslu sveta-zelene, kremove..proste uz som si zvykla na to ze to bude chlapec a samozrejme, že je hlavne ze to bude zdrave, ale aj tak uz som sa s tym zžila..tak manzel ide k porodu a on by tam skakal od radosti-keby dievcatko-chcel on a ja-no mna asi daju na nejake lieky-aby som to rozdychala 😀 😀 😀

desmodka
8. únor 2009

baby a kde mate napisane ze ked je to chlapec tak musi byt vsetko v modrom a ked dievcatko tak vsetko ruzove???? ved teraz su take vselijake farby, rozne kombinacie
mozete byt radi ze budete mat zdrave babatka!!!
ja len tolko

luciejadr
8. únor 2009

ahoj holky, tak jsem si ráda přečetla vaše příspěvky-v některých jsem se totiž poznala. my jsme si s manželem oba přáli moc Leontýnku. a vlastně celá rodina. už ji viděla i s tenisovou raketou.. já jsem tvrdila, že si to pro jistotu ani nnenechám říct, at nejsme zklamaní předem. ale... ve 20tt jsem neodolala a halvně se podřekl doktor, když během sekundy co zapnul UZ se nás zeptal, zda víme pohlaví.. takže nám bylo jasné, že je to kluk, když to stihnul vidět tak rychle a tak na jisto. no a pak už jsem jen slyšela doktora, at nebrečím, že to malej pozná.. já řvala ještě cestou domů. jsem byla strašně sobecká, ale byl to takový šok. dokonce jsem prohlásila, že malý bude jedináček, protože další mužské jméno nevymyslíme 😠 . ještě týden jsem se srovnávala, že vím, co budu xlet vychovávat. a pak už bych neměnila. prostě Domino je Domino. a ted už ho mám vedle sebe a jediné s čím zápasím je to, že mě počůrá při přebalení a že když dám špatně pindíka, tak je počůraný až na zádech 😀
PS: a opravdu když uvažujeme s manželem, jaké další mužské jméno se nám oběma líbí, tak jsme na žádné nepřišli 😅

wsmoulinkaa
8. únor 2009

ahoj luci a tak si říkám, že tě znam určitě od vidění....nejsi tady někde od Radouče??? Moc štěstí ti přeji a blahopřeji k mimísku!!! 😉 🙂

pet81
15. únor 2009

čau senja, vážně tě nechápu jak můžeš být nešťastná z toho, že čekáš chlapečka.

liave
15. únor 2009

ani neviem ako a kde zacat ☹
hadam je mi smutno z tych vasich reci ako vam je niektorym luto ze cakate ine pohlavie?je mi tak smutno ako by nebolo nic ine dolezitejsie ☹ ved mate len dve moznosti na vyber(chvalabohu)a ta tretia a podla mna najdolezitejsia je to aby babetko bolo zdrave...ako tu uz niektore spominali,deticky citia ked mamicka nieje v tehu spokojna ze malo byt dievca a ono je chlapec 😲 ved mali by ste ho lubit bez rozdielu na pohlavy...ved je tovase a hlavne ste chceli mat dietatko niekoho koho budete milovat a mozte mu dat svoju lasku,porozumenie a hlavne pocit bezpecia,niekto kto bude zavisli na vas a vasich rozhodnutiach od prveho momentu kedy sa nadychne na tomto svete...a vy sa zamyslate nad tym ake oblecenie mu budete kupovat?prepac senja ale ked ste sa z drahym milovali urcite si nerozmyslala nad tym ake chromozomy prebiehaju medzi vasim spojenim ci XY alebo len X...nad tym ci mate povlecenie v posteli modrej alebo orandzovej farby...
je mi luto ze tak rozmyslate o svojich este nenarodenich detickach,ved oni su dar a prichadzaju na svet z lasky,vety nikto nerozmyslame nad tym co chceme alebo nechceme...mali by sme ich v prvom rade prijat take ake su...ci uz s pipikom alebo siskou...
nikdy som ani inak nerozmyslala uz v prvom tehotenstve mi bolo jasne ze dietatko milujem a nechcela som vediet co sa v brusku skryva,lebo je to aj tak to jedine na com nezavisi ved je moje a splodene z lasky...a to som ani netusila ze svoju lasku napokon pochovam ked bude mat 6 tt...dnes som opat tehotna a jedine co ma zaujima ci sa dietatko narodi zdrave,lebo uz vo chvilacj ked sme sa s priatelom milovali sme mysleli na nasu lasku a nie na to ake oblecenie budeme kupovat,nad tym dokonca nerozmyslam este ani teraz...lebo v kazdej farbe je caro ...

PS:nechcela som sa nikoho dotknut ani urzait..len je mi smutno...dakujem aj ja za pochopenie...

bertica.h
15. únor 2009

liave..vo všetkom máš pravdu,až na to,že všetky mamičky,ktroé si tajne želali dievča maju chlapca a naopak ..svoje dieta miluju rovnako..
a nejde o povlečenie..ani veci podobné..

Všetky vieme že maAť dieta je najv.dar a na pohlaví nezáleží..a nič zlé na tom nieje,ked žena si v kutiku duše želá viac chlapca alebo dievča..
lásku im bude dávať rovnako,vždy ..bezmedznu a krásnu..

myslím,že si to trošku otočila..možno si siprečítala prvý príspevok..ale celá táto diskusia je znakom toho,že každá z nás miluje svoje deti a želá si najviac jediné:aby bolo zdravé a všetko dopadlo ako má

liave
15. únor 2009

bertica...
nikoho som neodsudila...a ani som nepovedala ze niekto svoje deti nemiluje,bohuzial vela je takych ktore to pochopili po porode...iba som sa zamyslala nad tym preco vobec zeny take veci riesia,a slovko sklamanie je velmi silne,ako moze byt niekto sklamany z toho ze ma v brusku zdrave dietatko...
nerada by som tu vyvolavala konflikt,lebo osobne som to pisala v dobrom a vyjadrila som svoj pocit a nazor...je kazdeho osobna vec ako sa zachova,len mozno ako matke ktora svoje deticky lubi bez toho aby ich uz aj videla prislo mi smutno,lebo ja som nikdy take veci neriesila...
ale asi mas pravdu mozno jednoduchsie by bolo napisat ze "nechapem ako sa niekto netesi ze ma v brusku zdrave dieta"bez zbytocnych reci...
tymto sa vsetkym ospravedlnujem...nemyslela som to zle...za uvazenie to vsak stalo...

bertica.h
15. únor 2009

samozrejme,Liave..ja som to tiež nemyslela v zlom 😅

Len že ja sama som toto prežívala..asi pred 2mesaicmi..hrozne som tužila po dievčatku a viem,že keby to bol chlapček..bola by som trošku z toho smutná..to si porste človek nevyberá..

ked k niečomu inklinuješ..myslíš na to..predstavuješ si..tak by si bola rada ,keby sa tvoje očakávanie splnilo..
Neviem ako by som sa zachovala.pretože čakáme vytužené druhé dievčatko..
ale preto chápem baby,ktoré sa s tým tak trocha musia zrovnať.. 😒

sirinka
15. únor 2009

liave v prvom rade...ziadna z nas tu nenapisala, ze sa netesi, ze ma v brusku zdrave dieta... 😉

v druhom rade v tehu (a je to potvrdene odbornikmi) prezivame vsetko s ovela vacsou intenzitou, hormony sa buria a je normalne, ze prezivame velke sklamania a velke radosti... pocit, ktory by sme si mozno mimo tehu ani nevsimli, moze robit v tehu konkretnej osobe tazku hlavu a po porode sa bude aj sama cudovat, ze ju cosi take mohlo trapit...ale kto chce odsudzovat, nech sa paci.

po tretie pre teba existuju tri moznosti...dievca, chlapec, zdrave dieta...tak toto porovnavat a stavat na jednu rovinu...no ja neviem...myslim, ze tu si ani jedna jedina zena nepraje mat radsej dievcatko napr. s DMO ako uplne zdraveho chlapceka...proste si to trosku mylite... 😖 ten pocit a mozno tuzba, tykajuci sa buduceho pohlavia babatka nema vobec nic spolocne s tuzbou mat zdrave dietatko...uz to prosim vas pochopte... 😔

sisstin
15. únor 2009

panebože...některé jste jak navedené..fakt 🙄 dlouho jsem to tady jen četla..a nechtěla nic psát..ale to se nedá..

prostě jsou ženský, kterým je jedno, co budou mít..nechtějí znát pohlaví..a je jim to fuk

a někdo si prostě bud přeje kluka nebo holčičku..já chtěla holku, no nevyšlo to..samozřejmě ve finále mi bylo fuk, jestli je to holka nebo kluk..ale jestli budu ještě někdy náááhodou těhu, tak si budu přát holku zas 😎