Jak si zvyknout na pohlaví dítěte?

senja
30. led 2009

Cau holky, myslim, ze takove silene tema tu jeste nebylo.
Stalo se nekomu z vas neco podobneho? Vcera mi dr. sdelil, ze cekame chlapecka. Jsem z toho hrozne nestastna, prala jsem si holcicku. Vim, ze se mam starat jen o to, aby miminko bylo zdrave a vsechno dopadlo dobre, jen... jak to vysvetlit...
Zacala mi najednou hrozne vadit ta modra barva, ve ktere ted mam nakupovat (vyrobci-hajzlici snad nechteji pochopit, ze vsichni nechteji mit kazdy kousek vybavicky bud v ruzove nebo modre!), proste nedokazu si predstavit co s klukem, zadneho maleho jsme totiz v rodine nemeli. Snad me nekdo pochopi 😖

marcela22
20. únor 2009

Narcisa, máš úplnú pravdu! Z Tvojho príspevku mám slzy v očiach, pretože si to vystihla úplne dokonale. Každá z tehuliek, ktoré sem píšu, že chceli iné pohlavie dieťatka, než budú mať, si raz nad tým mávne rukou, nech je to teraz pre ne akokoľvek nepredstaviteľné.
Tak sa prosím tešte na tie svoje zlatíčka, pretože oni Vás budú ľúbiť aj keď budete nevyspané, unavené, podráždené, nenamaľované, s nadváhou či podváhou, s akné aj mastnými vlasmi...oni jediné Vás budú ľúbiť bezhranične a bezpodmienečne! Jednoducho budete ich mami a oni nemôžu za to, že sú "iné" než ste Vy chceli. niekto tam hore to jednoducho asi chcel inak a určite na to mal dôvod. Všetkým Vám želám, aby ste zo svojich detičiek boli šťastné a oni s Vami. A nech už sme Vám, sklamaným, popísali čokoľvek, netrápte sa nad tým, že máte zrovna negatívne pocity zo svojich drobčekov, aj tak budete super mamami a vynahradíte im to! Rovnako ako oni Vám! 😉

gabka.d
20. únor 2009

chtěla jsem si přečíst vaše názory, a začala pěkně od str.1, ale stačí mi první 3 příspěvky a jdu od toho, kluk-holka, jen protože nechci modrou či růžovou barvu??? Ste na hlavu??? To snad není možný, to je ta nejdebilnější výmluva jakou sem kdy slyšela, v tomhle případě četla...

DÍTĚ JE DAR, NÉ ZBOŽÍ. abychom si ho vybírali podle barev!!! já jsem chtěla dítě, čekala na něj 3 roky, je zdravé, krásné a moooc šikovné, a že je to holka? Supr, ale to by bylo ikdyby to byl kluk, to je přece jedno, jak by vám bylo kdyby Vaše děti řekli že vás nechcou za mámu protože máte takové vlasy, nebo oči, nebo postavu? Je to malicherný problém, fiflen, které mají děti ''na první pokus'' a neví jak je těm co čekají...

Tak a teď mě pěkně uzemněte, aspoň máte o čem psát, ne? NAZDAR

celine
20. únor 2009

Gabka- nechcem ta uzemnit 🙂 len ti chcem napisat, ze sa mi nepaci, ako sa vyjadrujes... ☹ konkretne: Ste na hlavu? Ak s niecim nesuhlasim, da sa to napisat aj taktnejsie 😉

katka2808
20. únor 2009

gabka, jednoznacne suhlasim so celine... za to, ze je niekto chvilocku po ultrazvuku prekvapeny, ze necaka dceru, ale syna... a ze sa niekomu podari otehotniet na prvy raz... za to este ten niekto nemusi byt hlupy a tiez nemusi byt ani fiflena... ja by som tu nikoho neodsudzovala... je to chvilkovy pocit... to neznamena, ze to druhe pohlavie nebudeme lubit a nelubime uz teraz a neznamena, ze si nevazime, ze nam sa podarilo otehotniet hned a druhi s tym maju roky problemy... na tvojom mieste si vyberiem miernejsi slovnik...

lu777
20. únor 2009

no tak já to napíšu jinak, ale pravda, napadly mě taky výrazy jako Gabku, když jsem četla tu první stranu 😅 😅

ale k původnímu příspěvku zakladatelky:
mně to bylo původně jedno co budeme mít, protože miminko bylo po několika IVF a operacích počaté přirozeně a první trimestr jsem fakt odmodlila, nebylo jisté, jestli s námi miminko zůstane...
ale byla jsem přesvědčená, že je to holčička, stoprocentně přesvědčená... jen den před velkým utz jsem si připustila, že by to mohl být kluk a už jen ta myšlenka mě dost překvapila...
když mi dr. řekl, že je to kluk a to jak buk tak jsem taky zůstala koukat.... ještě jsem se dvakrát zeptala a když mi dr. řekl, že nic není na sto procent, ale tohle je hodně blízko, tak jsem to cestou domů musela trošku rozdýchat....
vlastně jsem ani nevěděla proč, jen mě to zaskočilo.... za pár dní jsem si na to zvykla a když se na to teď zpětně podívám tak to docela nechápu popravdě... ono všechno co si člověk představuje, jaké dítě bude je stejně jen představa... třeba Matýsek je úplně jiný než jsem čekala!!

ale hlavně jsem hrozně ráda, že mám kluka!! neumím vysvětlit proč, ale kdyby mohl zůstat takový krásný šikovný a tvrdohlavý sluníčko jaký je ale být holčička, tak bych to neměnila 😵

ad barvy: taky mě štvaly, ale věřte, že se dá vybrat jiná barva... my měli hodně bílé a zelené a ta mu i moc sluší 🙂 a jinak se nebojím a klidně koupím i neklučičí barvy, takže má fialové prostěradlo, červený svetr...
a teď má i růžovou panenku, tak moc ji v krámě chtěl, tak nás nakonec ukecal 😀

až budu těhu podruhé, tak si to pohlaví asi říct nenechám, u druhého už bych ráda překvapení 🙂
ono po tom porodu, v tom návalu vyčerpání a štěstí si myslím, že mnohem víc ocením tu hlavní informaci, o zdravém miminku, v ten moment to opravdu není klišé a člověku to dojde s plnou silnou

lu777
20. únor 2009

a jinak jak se tu ptala Marcela22 jestli jsme my byly to vytoužené pohlaví - tak já měla být kluk... celá rodina se na to třepala a pak bylo velké zklamání... děda mě ani nechtěl pochovat... tohle jsem se dozvěděla jako malá a šíleně jsem to obrečela....
dneska už mi to přijde jako pitomost, ale několik let jsem z toho byla docela špatná...

jinak je fakt, že v těhu člověk řeší lecjaký věci až voloviny... co já se nad vším napřemejšlela, půlku těhu v posteli a nad vším jsem dumala... dneska mi to přijde až tragikomický jak člověk neví do čeho leze, ale má ohromný plány a předsevzetí a plno věcí načtených... a pak prásk a bum a je po plánech, všecko vzhůru nohama, člověk si nabije hubu a je to tak vlastně dobře 😀 o čem bysme si pak na MK povídaly, že 😀

lu777
20. únor 2009

příspěvek Narcisy je nádherný, napadá mě k tomu milion věcí, ale je to zbytečný.... jen si ho jdu přečíst ještě aspoň jednou 😵 😵 😵
safra, já budu muset Matýska vzbudit, abych si ho mohla pomačkat... on to se mnou umí, dá mi ručičky kolem krku a řekne Mamíííí 😵 😵 je děsně sladkej, když dělá ty svoje klučičí vylomeniny a rozšroubovává hračky 😅

kvjetecko
20. únor 2009

tak, len pre info: ja som doktora POCUVALA, ale po latinsky zatial nerozumiem. A ked to tam ide ako na beziacom pase, ze vas prehliada cca 1, 5 minuty, tak ani neni moc casu sa nieco spytat. A monitor ma SCHVALNE otoceny tak, aby pacientka tehulka nic nevidela !!!
Pravda je, ze sme chceli chlapca, a vsetci dookola ma presviedcali o tom (podla "babskych" receptov) ze to chlapec bude. Takze sklamana som bola, to mi verte. A potom co mi manzel povedal, ze chce chlapceka futbalistu, tak som bola sklamana aj voci nemu. Sice to povedal len raz uplne na zaciatku, ale povedal to. Druhe dieta neplanujem.
Dnes je od toho 2 dni, a v duchu som sa tej nasej malej dcerenke ospravedlnila. Vo stvrtok ideme na 4D sono, tak verim, ze za tie peniaze co zaplatime, sa dozvieme tu dobru spravu, a to ze je babatko zdrave.

gabka.d
20. únor 2009

kvjetecko: tak si najdi lepsiho doktora... co na to říct?? Proboha co to tady furt řešíte?? 😲

omlouvám se všem které jsem urazila 😔 , ale muselo to ze mě ven 😕 😅 prostě nechápu jak někdo může být zklamaný... já jsem taky čekala netrpělivě až mi řeknou co to je, ale ne kvůli barvě oblečení, hračkám a ''pitomostem'' do výbavy, ale čistě ze zvědavosti...

barev je snad milióóóóó 😎 n

sirinka
20. únor 2009

kvjetecko veru...cim skor si najdi ineho dr... 🙄

narcisa
20. únor 2009

ahojte babulky

inak ja som mala byt "Jozef" ako mladsi syn som mala nafasovat meno po otcovi.....maminka to nejak vydedukovala z toho ako kopem v brusku, ze to nemoze byt holka v ziadnom pripade! a kedze vtedy miesto utz a 3D bol akurat tak velky lievik, spoliehat sa mohla akurat na matersku intuiciu..... takze ani tak vytuzena ako predcitena mojou mamkou....iba otec sa vzdy usmieval (vraj) ze on "dievku robil".....maminu presvedcila az moja skatulka ktoru prvy krat videla pri porode....na otcove zelanie som dostala meno Eva.....hociako nad tym uvazujem (moje meno sa mi nepaci), vzdy mam len stastie ze nie som Jozef....no nie 😀 😀 😀 Proti Jozefom nic nemam - pardon nechcem nikomu ublizit.... 😕

sirinka
20. únor 2009

narcisa o mne vraj mama vedela od prvej chvile ze som lucia a aj otec sa tesil na dievcatko...ale otec hrozne chcel mat doma aj maleho miska, tak ked bola druha baba, dostala meno michaela a cuduj sa svete, dnes ma s otcom ovela lepsie vztah ako ja...aj ked on vtedy cakal chalana... 🙂

narcisa
20. únor 2009

moj muzik sa uz tiez velmi tesi na dalsiu babenku Bude sa volat Marianka! doteraz sme "ju" volali Radko..... 😕 "moj silny materinsky instinkt" 😀 😀 😀 ale asi to bude predsa len baba....uvidime na 3D - nedame si to povedat, ale myslim si ze aj tak "zapozuje" a doky to nestihne zakryt....nikomu to vsak neprezradime....nech padaju stavky ako pri prvom.... 😉

pastarela1
20. únor 2009

prepacte ale musim sa ozvat. senja, prosim ta ak tak nechces chlapca a nemozes si zvyknut tak ho daj na adopciu niekomu kto by bol nadovstko stastny za zdrave babo. mozno buduci krat vam to vijde a budes mat vysnivane dievca. chuda male myslis, ze to malinke to neciti... ako uvazujes?

geminis
20. únor 2009

já taky nevím, co tady řešíte a už na 11 stranách!!!
hlavně ať je mimi zdravé, ne, a je jedno, zda je to holka nebo kluk.
tak si nemáte nechat říkat pohlaví, když jste pak tolik zklamané. máte se nechat překvapit.

geminis
20. únor 2009

katka2808,
a to nebylo asi chvilkové překvapení, když to autorka dává sem jako téma, ne?
pokud by to bylo chvilkové, tak to pustí z hlavy, než výjde z ordinace.
jen aby ji pánbíček nepotrestal za ty kacířské řeči, a to jsem ateista, díky bohu. v tomhle souhlasím s gabkou.

liave
21. únor 2009

opet sa hlasim aj ja...

narciska...viem co to je behat na pohotovost ked sa dietatko nehybe ☹ ale bohuzial u nas je to o viac ako o tom ze sa nehybe...nase dietatko malo geneticku poruchu nezlucitelnu zo zivotom,a bohuzial prejavuje sa az v tretom trimestri tehotenstva,takze si dietatko zena musi donosit a porodit a dufat ze jej prinesu vobnavy balicek plny zdravia a nadeje...

tymto chcem odkazat vsetkym ktore si zvykaju na pohlavie svojho dietatka v brusku,zvyknite si co najskor,lebo ked uz ho budete milovat nikdy neviete na ako dlho...nechcem tym nikoho strasit,ja som nikdy neuvazovala nad pohlavim pre mna to su babetka a hotovo...chcem tym povedat to,ze akokolvek sa dietatko narodi,bude potrebovat vasu lasku,vasu naruc a porozumenie,ako pisala narciska.pritulit sa i poplakat a naozaj vam v tej chvili bude jedno ci je dievca alebo chlapec a za kazdy jeho novy nadych budete dakovat ci uz bohu,alebo kazdemu novemu dnu ze je tu a stale si ho mozete pritisnut,pomojkat a utriet slzu na lici.nezleam nikomu aby ho musela az horka skusenost a bolest prinutit pochopit aky viznam ma uz to male stvorenie v brusku...

a odsudzujte si ma kolko chcete toto je moj posledny prispevok,nemoralizujem,nepoucujem a ani nekazem...
ale skutocne stoji to za to sa zamyslet nad tym ako dlho trvalo zakladatelke fora si zvykat na to pohlavie ktore ju soklo...?

lu777
21. únor 2009

Liave, naprostý souhlas

mně se vybavila historka s mým šéfem... měl doma kluka a hrozně chtěl holku... přijel od porodu zpátky do práce, ani nemluvil, nechtěl žádné gratulace, byl to druhý kluk... bylo nám líto jeho ženy... ale mysleli jsme si, že ho to rychle přejde.. nepřešlo, pořád o tom mluvil jako o zklamání...
za několik měsíců si vzal volno, že někam musí odvézt ženu s dítětem.... byl to pátek... v pondělí přišel do práce, vypadal nějak přepadle a pak mi řekl: já jsem fakt vůl, že? 😒
nakonec z něj vypadlo, že chlapeček špatně slyší 😔

naštěstí to má happyend, po dvou operacích je skoro v pořádku... ale nechtěla bych být tou maminkou po tom porodu 😖 😖

liave
21. únor 2009

ahoj lu777 poznam neskutocne vela zien ktore maju problem otehotniet a taki sto poznam neskutocne pribehy matiek ktore svoje deticky opatruju lebo su chore...ja som sa 6 tt ztarala o dcerku nez sa pridala k anjlelikom a videla som velke mnozstvo bolesti a beznadeje,sama som si zazila svoje,a bohuzial nasli sa aj take pripady ako bol tvoj sef...ked si mamicka vycitala,ze ona chcela dievcatko a miesto toho mali chlapca v brusku,ale nakoniec chlapcek sa narodil bez sleziny a mal trvalo poskodene oblicky,4 operacie do 2 mesiacov od narodenia a pod...a takych pripadov by sa naslo...kedy to ludia bohuzial pochopili az ked bolo neskoro...nastastie vsceina tych pripadov tiez skoncila stastne,ale niekedy sa tazko pocuvalo ako ludia bojuju s chorobou svojich deti a napokon aj s demonmy duse,ked si vycitali nieco co aj tak samo o sebe nikdy viznam nemalo...

preto ked som otvorila tuto temu,bolo mi z nej smutno,nie preto ze som sama zatial matkou anjelika,ale preto,lebo naozaj byt sklamany z pohlavia dietata je pre mna nepochopitelne...my sme tuto otazku nikdy neriesili s partnerom a to sme spolu boli 4 mesiace aj z cestou ked sa nam"smiklo"...ale obaja sme sa tesili a chceli sa nechat prekvapit...dcerka bola nadherna a dakujem za kazdy den straveny s nou...a rovnako by som bola vdacna i za chlapceka...aj ked musim priznat ze kazdy den teraz umieram strachom o dietatko ktore nosim v brusku,lebo nikto nam nemoze zarucit ci bude zdrave,a pravdu?iba tusime co sa nam tam skryva...modlim sa len za to aby som mohla hoc dievcatko aj do modrej obliect a chlacekovy hoc aj ruzovu...

gabka.d
21. únor 2009

Holky, už mi hlava vychladla a tak se sem vracím... 😉

Ještě jednou se omlouvám za nevybíravý slovník, ale prostě co na srdci to na jazyku...

Stále mi nejde na rozum, jak někdo může řešit pohlaví podle barev...Kdo nám přikazuje jaká barva patří k jakému pohlaví?? A když se vám nelíbí některá barva, kdo vám přikazuje ji kupovat? Dnes už je přece úplně jiná doba, ta ve které byli dvoje tepláky (modré a červené) byla před 25lety... Dnes můžete jít nakupovat o půlnoci a donesete si pestrobarevnou výbavičku.

Prosím Vás děvčata/ženy, zamyslete se, tomu dítěti ubližuje stres, ne barva...

narcisa
21. únor 2009

liave

neviem si ani predstavit co si mohla prezivat ked si to babenko uz drzala v naruci a to niekolko tyzdnov....je mi to hrozne luto.....
ked som sa dozvedela vysledok mojho triple napadali ma same nezmysli, snazila som si vazit ten zivot ktory sa zrodil vo mne i ked by mal mat o jeden chromozom navyse......Priznam sa ze mi hlavou vyrili rozne myslienky, preco ja, ako to s nami dopadne, existuje nieco horsie?....hladala som stranky tykajuce sa tohoto problemu a nasla som aj odkaz na anjelikov akoby som sa chcela presvedcit ze su maminky ktore su na tom este horsie, a dali by cokolvek za downika, len aby zilo to babenko....sla som tam akoby toho smutku vo mne nebolo dost a citala som jeden pribeh za druhym, plakala som a prezivala to s tymi mamickami a oplakala som kazde babo ci uz chlapca alebo dievcatko....vsetky fotky ktore tam boli boli dokazom toho ze ich rodicia neskutocne milovali a miluju stale az do konca svojich dni.....ta bolest ich nikdy neopusti.....snazim sa to pochopit, slzami, vierou....snazim sa a budem sa modlit aby som to neokusila na vlastnej kozi...

ja este stale mozem verit, ze to dopadne dobre ...vsetko ostatne ako je pohlavie a otazky okolo farieb mi mozu byt ukradnute......milujem ten pocit ked rano vstavam s kopancom v bruchu, ked idem cikat snat 100x za den a 20x za noc! je to preto ze je niekto vo mne a zije si tam a ma svoje potreby....Tesim sa na den ked sa prvy krat stretneme a ja si budem moct privonat k najkrajsej voni na svete, vybozkavat tie male rozmocene rucky, pozriet sa do ociek noveho cloveka, mojho cloveka! a dat mu meno ktore sme mu alebo jej s laskou vybrali, a po cely zivot nezabudnut na chvilu ked sme ho prvy krat hrdo vyslovili, pretoze od tej chvile to bude na cely zivot, hoc pren to bude len meno, ktore sa mozno bude pacit a mozno nie aj jemu samotnemu 😕, ale pre nas to nebude len meno ale celozivotna spomienka na moment ked sme sa prvy krat vsetci stretli.....spomienka na lasku na prvy pohlad!

maca793
21. únor 2009

ja som chcela len dievča a to sa mi aj splnilo. len pri Karolínke mi bruško nerástlo vôbec, len okolo 5-6 mesiaca vykuklo a mne vraveli, že to bude chlapec a tak som sklamaná začala kupovať neutrálne veci, lebo som nechcela mať chlapca ale niečo mi vravelo, že to bude dievča a tak mi na sone zistili dievčatko ale dávali tomu len 70percent.

pikkumyy
21. únor 2009

senja - docela by me zajimalo, jak ses s klouckem smirena, takhle s mesicnim odstupem...

my jsme si pohlavi nenechali rict, ja jsem si chvilku myslela, ze to bude holka, ale moje babicka zacala brisku okamzite rikat "kluku". Tak pak jsem s klukem na 98 procent pocitala🙂)) (Babicka je trochu carodejnice🙂)

bertica.h
22. únor 2009

maca..mať tri dievčatá..to musí byť paráda🙂)
Ja budem mať dve..možno raz aj tri,neviem si to predstaviť 😵 😵 😵 😵

zuzana581
22. únor 2009

Jediné čo je tu na tejto téme nepochopitelné je to, ako sa sem pridávajú maminy, ktoré neboli sklamané z toho aké pohlavie čakajú a idú tu akože jemne a diplomaticky pohrdať tými, ktoré také pocity majú. Ďalej je na tejto téme nepochopitelné, prečo tu idú maminy, ktoré neotehotneli na prvý šup urážať tie, ktoré ani nevedia ako otehotneli. A tiež je pre mňa nepochopitelné, prečo sem furt ťaháte to zdravie detí. Ak máte problém, že vám dieťatko zomrelo, alebo sa narodilo s nejakou vadou, tak založte tému a tak si pomôžte ale svoje sklamanie a smútok neprenášajte do témy, kde ide iba o pohlavie dieťaťa. Velmi sa ospravedlňujem ak som sa vás teraz dotkla, lebo to som nechcela a verím, že to čo ste podaktoré prežili bolo to najhoršie na svete, ALE, TATO TEMA O TOM NIE JE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je iba o POHLAVI DIETATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja som tiež bola sklamaná z toho, že čakám chlapca a trvalo to asi aj mesiac ani už neviem a teraz sa už naňho aj teším, a čo teraz? Znamená to, že ten chlapec bude chorý, lebo ja zrúda som si ho nepriala? Podla vašich niektorých príspevkov to asi znamená, že keď som nechcela zdravého CHLAPCA, tak by som asi chcela radšej choré DIEVCA. Ja som si už nepriala žiadne dieťa a čakám ho a uvedomujem si, že je vela žien, ktoré ich mať nemôžu a dali by čokolvek aby ho mali, ale na to sú iné témy. Ja tiež nechodím písať do snažiliek ako som otehotnela ani nevieme s manželom pomaly ako. Este raz opakujem. V tejto téme sa ZDRAVIE NERIESI, tu sa RIESI IBA POHLAVIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A uisťujem každú jednu, že tu určite nie je mamina, ktorá by si nepriala zdravé dieťa. TATO TEMA JE IBA O POHLAVI DIETATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ešte raz sa ospravedlňujem ak bol môj príspevok prehnaný a nevhodný, ale už sa to tu preháňa občas.

liave
22. únor 2009

ahoj narcisa tak potom si citala aj nas pribeh ☹ ale nebudem ho zverejnovat...
a napisala si to krasne s tou laskou 😀 lebo o tom to vsetko je 😉

mila zuzka...my vieme co sa tu riesi a preto nam je z toho na nic.a neprisli sme sa sem lutovat a ani stazovat a ani sme nechceli zakladat novu temu,chceli sme svojimi skusenostami dat jasne najavo ludom ako ty ze "pohlavie" dietata si nevyberies tak ako ani zdravie svohjo dietata...ani to ze niekomu sa na prvy sup podarilo ani nic podobne...ale zda sa ze tiez citas iba to co sa ti hodi...nechcela som sa uz vyjadrovat ale este niektore reakcie postuchnu...aj tie mile aj tie nemile...
niekto tu uz skorej pisal ze chvala bohu na vyber su okrem "zdraveho "dietatka nastastie len dve pohlavia,lebo v tvojom pripde by si mohla byt sklamana viacej...pretoze byt sklamany z toho co vzniklo z milovania uz samo o sebe je dost smutne...a ak vam tak strasne zalezi na tom aby ste mali "vysnivane pohlavie" zaplate si IVF a nech vam tam vkladaju len tie pohlavia ktore vas nesklamu...
BTW:lekarska veda pokrocila tak velmi daleko,ze to zacina byt obcas aj na skodu...pretoze stale sa najdu ludia ktorym miesto toho aby im pomohla aj skodi...som rada ze v niektorych krajinach je to tak ze sa pohlavie deti na uzv napriklad vobec nehovori,a ludia sa tesia proste na dieta a ano snivaju a o to je to mozno krajsie,lebo sklamani ostat proste nemozu,lebo uz ked tie kukadla na nich kukaju odolat sa veru neda...

k.ate
22. únor 2009

zuzana - já pořád nechápu, proč většina lidí trpí utkvělou představou, že když člověk nemá názor stejnej jako zakladatel danýho dotazu, případně jako většina, nemá v daným tématu co dělat... Snad je svoboda projevu, tak proč by si sem každej nemohl napsat, co chce?
Pokud někdo zakládá kontroverzní téma (a tím tohle téma bezesporu je) musí počítat i s negativní reakcí, pokud mu vadí, že mu někdo řekne jinej názor, nemá to téma ani zakládat a vyhne se těmhle problémům... 😉

zuzana581
22. únor 2009

K.ATE pokial si narážala na mňa, tak ja si myslím, že vôbec do jednej témy nemusia písať iba ludia, ktorý majú rovnaký názor ako zakladatel témy. Ja som preto ani predchádzajúcich 10 strán vôbec nereagovala na maminy, ktoré moralizovali, či to je správne želať si jedno pohlavie a druhé nie, ale už sa mi zdá prehnané opisovať tu dieťa, ktoré sa narodilo s DS, alebo bez ručičky a podobné veci a pýtať sa, či by aj potom niekto rozmýšlal o pohlaví. Preto som chcela len zdôrazniť, že táto téma je iba o pohlaví a nie o zdraví. Každý si želá iba to zdravie, ale všetci sme len ludia a môžeme mať svoje priania a aj byť nespokojný pokial sa nesplnia. Kludne si niekto môže aj myslieť, že to je divné a môže aj napísať, že s tým nesúhlasí, ale už podaktoré trošku prekračujú hranice.

liave
22. únor 2009

no mne sa zda prehnane byt sklamany z pohlavia dietata...
chvilkove sklamanie prosim,ale take ze mesiac sa zmierovat?haloooooooo
alebo jednoducho prepocut na scane ci je babo zdrave,lebo som ostala sokovana z pohlavia ktore som si nezelala?haloooo...
mohla b som menovat do nekonecna...
a dalo by sa hovorit o sklamani z nesplnenych snov ako ze neodstala som kupit nieco o com snivam a pod...ale byt sklamana z pohlavia dietata?ze halooooo...
jednoducho bez toho aby som mala skuseosti ake mam mi pride divne ze sa niekto svojim sklamanim zaobera viac ako 10 minut kedze zmenit sa to neda...a povedat si hlavne ze je zdrave,myslim ze to ma s tym spolocneho az az...ved v kazdej"zlej"situacii by sme sa mali tesit s pozitiv ktore ostali...
a ked uz tu niekto rozobera ze si nevie predstavit ako bude kupovat modre oblecenie?tak nech oblieka toho chlapca do ruzovej...a problem je vyrieseny...

sirinka
22. únor 2009

asi poziadam o zamknutie temy...senja sa nevyjadruje a toto je debata o nicom 😔