Jak stráviť volný čas počas neschopenky?

smajlik
27. kvě 2008

Ahoj holky, už skoro 14 dní jsem na neschopence kvůli tachykardii v těhotenství, a ještě nějakou chvíli budu. A tak mě napadlo, že se vás zeptám čím si krátíte čas. Myslím v té situaci, kdy nesmíte uklízet a podobné libůstky co člověk dělá aby mu den utekl 🙂. Já se přiznám že tolik křížovek co teď jsem snad v životě nevyluštila 😀 . Třeba poradíte i nějaké online kurzy, já už jsem ochotná snad zkusit i pletení 😀 , mám hroznou chuť něco tvořit, ale ruce jsou levé 😀

mywiel
27. kvě 2008

Ja travim cas na MK alebo nakupovanim na Ebay... 😀

lisounek
27. kvě 2008

ahojky asi tak ja travim dost casu na netu...pak ctu casopisy a nejake knizky, obcas telka....ale do toho i vareni a obcas jdu ven na zahradku nebo do mesta...na pleteni mame babicku, takze to se fakt ani nesnazim... 😀

lukin
27. kvě 2008

smajlik: Zkus si vyrobit pro své mimčo látkové pexeso 🙂 Nastřihej si látku velikosti pexesa, pak si tam vyšij jednoduchý obrázek (domeček, kolečko apod.) dej mezi dva čtverečky (jeden horní a druhý spodní vyšitý) nějakou pěnu (teňounký molitan nebo jak se to jmenuje) a sešij to dohromady. Je to super, vydrží to několik let a dítě ti to aspoň nepokrčí a můžeš to i prát.

lisounek
27. kvě 2008

fiha to je kreativni 😉

smajlik
autor
27. kvě 2008

lukin: fíha to je dobrý nápad ... jak říkám, nejsem vůbec manuálně zručná, na druhou stranu mám teď fůru času vyzkoušet všechno 😀

laola
27. kvě 2008

smajlíku, zkus křížkovou výšivku 😉 To snad zvládne každej 😉 Když i já... 😀
Jinak net, knížka většinou jen před spaním a telka... 🙂

dagina
27. kvě 2008

Ahojky, já budu na neschopence celé těhu, tuto pohodičku si náramně užívám 😵 . Také luštím křížovky, mám tady spoustu zajímavých časopisů na čtení (myslím, že je ani nestihnu přečíst 😉 ), knížky, postupně se chystám do vyhazování zbytečných krámů - to mě také nějaký čas zabere, jinak až přestanou nevolnosti chystám se něco spíchnout na mimčo 🙂 nebo na sebe, no a samozř Modrý koník také zabere nějaký čas 😉 .....

maxkatka
27. kvě 2008

Také jsem celé těhu doma... no a zábava, net, knížky, chystání na mimčo (u mě pletení....) a klasika uklízení (mám dva kocoury, takže o bordel není nouzi....) občas návštěva u kamarádky... (která jen tak mimochodem dneska rodí... má vyvolávaný porod... )

jitulka
27. kvě 2008

Ahoj holky, chystám se taky na neschopenku, protože jsem epileptička. Můžete mi poradit jestli se musim bát kontroly nebo se to na těhule nevztahuje?

lisounek
27. kvě 2008

jitulko: myslim, ze je tu na to nekde specialni tema a ze pry ty kontroly dost chodi i na tehule...ale ja jsem OSVC takze jsem doma, ale neschopenku nemam, takze to nemuzu potvrdit, jen z toho co jsem tu nejak cetla... 😵

dagina
27. kvě 2008

Max - krásný kočárek 😉 , my až budeme vybírat kočár, tak to bude horší jak porod 🙄 . Nejlepší je mít nějakou těhulku k sobě jak psala Max, to já bohužel také nemám 😖, na jednu stranu to je i dobře, to by byla hotová drbárna 😵.

smajlik
autor
27. kvě 2008

jitulka: kontroly chodí i na těhotné, pro ně je to diagnóza stejně jako obyčejná chřipka, můj pan doktor to vyřešil tak že mi dnes napsal do neschopenky vycházky dle potřeby 😉 . Jde o to, že když nejsi práce schopná tak musí zkontrolovat jestli to "nefilmuješ" a neužíváš si někde jinde ... zní to blbě ale je to tak

jmisa
27. kvě 2008

Já jsem měla na neschopence neomezené vycházky, takž problém nebyl.

maxkatka
27. kvě 2008

Jitulko, co se týče kontrol, tak i na tebe může přijít, protože je to klasická neschopenka... Já teda byla doma od 6tt a kontrola nepřišla, ale bála jsem se a dodržovala jsem stanovené vycházky... Měla jsem je však v pohodě... měla jsem od 9 - 18 hodin... Párkrát jsem se teda prohřešila, ale ty nervy mi za to nestály!!!!!!!!

Jo a jinak pokud příjde kontrola a třeba se nedozvoní i když jsi třeba doma (nedozvoní, třeba kvůli poruše zvonku), tak se to bere jako, že jsi nebyla doma... Nezajímá je, že Ti zvonek nefunguje!!!!!!! Prostě je to prohřešek, takže na toto se nevymlouvat... a taky když máš v neschopence uvedenou nějakou adresu a oni Tě na ní nenajdou (jsi třeba u přítele atd.), tak to je taky nezajímá... je to taktéž prohřešek - toto jsem se dozvěděla snad až v polovině neschopenky... Sice tu bydlím 6 let, ale zvonek označený nemám, je tam jen přítel a já mám jméno jen na schránce... naštěstí kontrola nebyla...

makak21
27. kvě 2008

Tak já mám od začátku taky napsáno "vycházky dle potřeby" a můžeš být v klidu...za celé ty týdny jsem tu nikoho neměla a i kdyby...měla jsem potřebu jít ven 😉

maxkatka
27. kvě 2008

Dagino díky za pochvalu... no vybrat kočárek je snad horší než porod!!!!!!!!! Tam víš, že tomu neujdeš, ale vybrat kočár je fakt nadlidský výkon!!!!!!!!!!!

dagina
27. kvě 2008

Pokud máte holky napsané vycházky dle potřeby, tak kontrola těžko může příjít 😖 , myslím, že je to pro ně ztráta času, mají spoustu jiných hříšníků 😉. Mě dr. prý nemohl napsat na rizikové těhu neomezené, ale mám je od 8-18 což je také dobré. No a to bych musela mít sakra smůlu, když půjdu s manžou třeba jednou za měsíc na véču a zrovna by přišli 😖 ....

miksa
27. kvě 2008

ahoj já trávím hodně času na netu, pak si hodně čtu, koukám na nějaké pěkné filmy na dvd, chodím na návštěvy ke kamarádkám a ony zase ke mě a tak mi to hezky utíká 😀

jitulka
27. kvě 2008

Děkuji moc za odpovědi. Zkusím se nějak s dr domluvit. Občas jezdíme k rodičum na víkend a nedokážu si představit, že bych do konce těhu musela sedět v Praze 😒

lisounek
27. kvě 2008

hmm to teda to by byla pekna pakarna, kdyz je clovek neustale zavreny doma 😒

maxkatka
27. kvě 2008

Jitulko ještě je možnost, že si u lékaře nahlásíš dopředu, že nebudeš doma... nevím na kolik dní to jde maximálně... ale když jsme měli oslavu nebo tak něco, tak jsem to dr. řekla a řekla i v které obci (městě) budu a bylo to o.k.... jinak kontrola může příjít jen mezi 8-20 hodinou... tj., že po osmé večer Tě už nesmí rušit a tudíž nemusíš být doma... 😉

martinka79
27. kvě 2008

jde odjet k rodičům i já to absolvovala stačí nahlásti datum a adresu místa. jinak bát doma uteklo rychlo já relaxovala četla chdila na návštěvy a hodně doma hospodařila a vařila a kutila. no pohoda. 😀

martinka79
27. kvě 2008

užívejte klidu dokud to jde ač je to otřepaná fráze je to pravda.

smajlik
autor
27. kvě 2008

makak : chci se zeptat - já mám taky psané vycházky dle potřeby - a co když jedeš na dovolenou? Hlásíš to doktorovi aby ti změnil místo pobytu na nemocenské, nebo je to vlastně ošetřené těmi vycházkami dle potřeby?

gabka.d
27. kvě 2008

látkové pexeso ušiju, zní to výborně...
Já si krátím čas, netem, pletením, háčkováním, uklízením, vařením, nakupováním atp.
Vycházky mám, juj, musím se kouknout, vůbec to nedodržuju tak jsem to normálně zapoměla....14-17, jsem doma od začátku, kvůly nevhodné práci... žádná kontrola nebyla, tak to musím zaklepat, normálně chodím kam chci a kdy chci, a často jezdím pryč i na 3-5dní, když jsem řekla doktorovy, že potřebuji odjet, jen mi řekl, že to nejde, že na tu sociálku nebo kde je to hlášená nemocenská, se dá nahlásit jen změna bydliště která je natrvalo... no tak asi se na to znova zeptám... 😠

dagina
27. kvě 2008

Mě dr. řekl, že kdybych chtěla někam třeba na pár dní odjet např. dovča, k rodičům..., tak o to musíme zažádat na soc. zprávu a oni to prý do 3 týdnů buď schválí nebo ne, koukala jsem na něj jak blázen, to už můj rozum nebere 😖 .

malaskoricka
27. kvě 2008

ahojte🙂..smajlik skus sa o tom prozpravat z tehulkami z rizikoveho tehotenstva oni si odtrpeli doma dost urcite poradia : https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jmisa
27. kvě 2008

Smajlík, pokud máš dle potřeby, tak to neřeš.

anta
27. kvě 2008

Smajlíku, no já se nejvíce zabávám modrým koníkem a s holkama, pak hodně čtu, jsem schopná přečíst za jedno ráno knížku (to jsou u mě tak 2 hodky), která má přes sto stránek, to mě moc taky baví, pak se snažím chodit na procházky, dokud to jde, když se mi podíváš do albíčka, tak pochopíš o čem tak asi mluvím 😀 😀 . No a taky hraju mahjong na počítači a snažím se překonat v rychlosti. Nevím, jestli tu hru znáš, ale mě se podařil jeden výborný rekord za dvě minuty a 33 vteřin. Občas také skočím ještě něco dokoupit na mimíse a večer jsem tak vyřízená, že mám dost dost dost 😀 😀

smajlik
autor
27. kvě 2008

anta: mahjong neznám, mrknu na net 🙂