Jak tatínek pomáhá s domácíma pracema a mimčem?

m.ajka
11. zář 2007

ahoj maminky, chtěla bych se zeptat jestli vám doma tatínek pomáhá s domácíma pracema, jestli rád koupe, přebaluje, jestli chápe že jste unavené a bez řečí vezme kočárek a jde se s mimčem projít abyste se mohli prospat když v noci vstáváte k mimču. Ráda bych věděla jak to máte vy, protože já toto postrádám. Můj přítel nekoupe, nepřebaluje, nechodí na procházky ani nepomáhá. Už mockrát jsem ho prosila aby se zůčastnil že jsem unavená, ale je to jako bych mluvila do sloupu.

petraluk
11. zář 2007

Ahoj Majko! Tak náš taťka občas s něčim pomůže, ale taky se nepředře. Když jsem byla těhule, tak měl řeči jako že přebalí, oblékne apod. Teď nepřebalí, ono to moc smrdí. Neoblékne, protože to zkrátka neumí a bojí se aby mu něco neudělal. Na druhou stranu musim říct, že chodí občas s kočárkem a když kouká na TV tak má malýho u sebe. Párkrát se snažil malýho uspat, což hodně pomohlo. Domácí práce se ho netýkají, ale to je u něj normální. Když má něco udělat tak mu to člověk musí řikat aspoň měsíc, aby se dočkal. 😉

kristi
11. zář 2007

Majko,to nejsi sama. Jednak muj muz dost pracuje, takze odjizdi rano a vraci se opravdu az tak v 18-19 hodin, nekdy i dele. Tudiz po nem nemohu nic chtit. Kdyz se vrati, tak si s malou tak hodnu pohraje a to je vse. Neprebaluje, s kocarem nechodi, nekoupe ani nic takovyho, max. ji da napit z lahve...

Kdby ale ten muj chodil do prace napr. do 16 hodi,tak bych ho asi zamestnala vic...nebo spis vic bych po nem chtela..

petaska
11. zář 2007

Tak u nás je to stejné majko. Malej je sice docela pohodový mimčo, i když poslední dobou hůř spí a já už bych oraz potřebovala. Ale taťka je na nějaký pomáhání taky "unavenej". Sice je fakt, že má docela fyzicky náročnou práci, ale dělá ranní a odpolední směny, tak myslím, že by občas mohl přiložit ruku k dílu trochu víc. Zatím ani jednou nepřebaloval, neoblíkal, jednou koupal...Chvíli si pohrát to jo, ale vyrazit s kočárem, to už je moc... Většinou přijde z práce, nají se, a když není co dělat na zahradě nebo tak, tak si hajne k odpočinku a vytuhne-třeba i do večera! Chápu, že občas unavený být může, ale on nějak nechápe, že unavená můžu být i já...
Tak se nedejte, třeba se to zlepší 😉

m.ajka
autor
11. zář 2007

Myslela jsem že když uvidim že na tom takhle nejsem sama, že mě to uklidní.... a ono nic 😔

jana..
11. zář 2007

ahoj¨maminky, máme čtyřletou dcerku.Když se narodila byla jsem na všechno sama.Ale po čase přišel zlom a muž se začal malé věnovat a dnes je to ten nej táta pod sluncem.Čekáme další přírustek každým dnem a já si nemaluju,že by to bylo jiné a u malinkého mimi se extra zapojoval.A po zpětných rozhovorech jsme došli k tomu,že nám se zbouří hormony,ale muži se musí se vznikoou novou situací vyrovnávat. 😉

kristi
11. zář 2007

jani, take jsem cetla, ze chlapi se tech malych boji, ze maji radsi ty vetsi decka a ze ten vztah si vybuduji, az kdyz jim deti rozumi a tak...

neeve
12. zář 2007

Tak já musím říct, že manžel pomáhá dost. V noci i vstane a jde po kojení bez řečí přebalit, když je potřeba. Nelinku i rád koupe, uspává, nosí, když pláče. S kočárem sám nechodí, protože chci jít vždycky taky 😀 Je jasný, že se starám mnohem víc, ale když řeknu, tak se o malou postará. Z práce chodí na pátou, někdy i déle. Ale já jsem tak trošku generál, tak už si asi zvykl a tušil předem, že bude muset trochu pomoct. Ale někdy si i sám s malou třeba tři čtvrtě hodiny hraje na hrací dece s hrazdičkou. Taky jí při uspávání vymýšlí básničky. Je fakt sranda to pozorovat nebo poslouchat 🙂A to dělá sám od sebe. Tak mám asi zlatýho chlapa 😵 😅

nilita
12. zář 2007

Zdarvíím tak ani já jsem se žádné pomoci nedočkala.. 😠 😠 A ani už neci..radši si vše dělám po svém.. 🙂

flow111
12. zář 2007

zdravim, ja sice este male nemam pri sebe, ale s priatelom sme sa uz do predu dohodli, ze mi bude pomahat a aspon v nejakych veciach, lebo predsa len ten zaciatok bude najtazsi si myslim 😉

kupinka
12. zář 2007

Ahojte holky,jak to tady čtu,tak mám doma asi poklad. Mi taťka pomáhá se vším,už nekojím,tak jeden den o víkendu se o malého v noci stará,udělá sunar,atd.. Dokonce uz jsem si zašla s kámoškou večer sednout,všechno zvládl na jedničku. Občas sice něco zmrví,ale to neřeším,ať se neurazí a pak budu mít po pomáhání 😝 Sakryš tak proč si ti chlapi ty děti pořizujou,když pak nechají všechno na té ženské! Ale snad to přijde později,až mimča povyrostou 😉

viona
12. zář 2007

Ahoj,tak já si teda taky nemůžu stěžovat,pokud manžel není v práci,pomůže mi doma jak s malým,pochová,ukonejší,....nebo naopak udělá večeři,umeje nádobí,zajišťuje nákupy,prostě co je potřeba,jsem za to moc ráda,neumim si představit být na všechno sama 🙂

morusa
12. zář 2007

Ahojte , taky se přidám s chválením,sice můj přítel denně chodí z práce až kolem sedmé večer, ale sotva přijde domů, tak se hned k malému má, chová, čte mu, občas ho i vykoupe, možná to bude i tím, že hned jak jsme přijeli z porodnice, tak jsem mu ukázala jak přebalovat, ochotně se k tomu měl a pak jsem ho s malým nechala na hodinku samotného ( byl samozřejmě napapanej a spokojenej) a šla jsem na procházku s pesanem, jednak aby nežárlil a jednak jsem chtěla, aby kluci se seznámili spolu o samotě, aby si tatínek vyzkoušel,jak ho správně chovat, myslím, že tímhle gestem jsem udělala víc než jsem si vůbec myslela, od té doby nemá problém ho sám pohlídat ,když je potřeba, vykoupat,přebalit, vzít v kočárku ven, prostě cokoliv a vím, že mě, krom teda toho kojení, zastane na sto procent. Na druhou stranu od něj doma nic jiného nechci, beru to tak ,že on je ten, kdo vydělává peníze a vidím na něm ,že chodí domů unavenej, a tak jsem radši než abych ho zaúkolovala vytíráním a žehlením a vším možným, tak aby raději čas trávil s naším synem, protože my mámy máme vztah s dítětem automaticky a u otců a dcer a synů si myslím, že je potřeba tomu trošku pomoct, takže at se na mě nikdo nezlobí, ale já opravdu nerozumím tomu, když mi někdo řekne ,že má doma půlroční dítě a tatínek ho nikdy nepřebaloval, nekrmil, nešel s ním ven v kočárku, to mi prostě přijde absurdní, na co si pak pořizoval ,že...

kupinka
12. zář 2007

Moruso-to je taky můj názor. Ale je to určitě tím chlapem,jsou prostě i takoví,které asi nejde předělat.Nedokážu si jaksi ani představit,že by mi s tím manžel nepomohl,ale stejně jak ty říkáš,už po něm víc nechci. Pokud nebyl malý,tak i pomyl,vyluxoval a tak,ale ted ho raději nechám s malým a udělám to sama. Pokud jsem si tadyto nepřečetla,tak mi přišlo ůplně normální,že otec pomáhá. hplt jsem asi měla štěstí na chlapa,tak si toho budu vážit 😝 Ale to samozřejmě neznamená,že mě nesere 😉 ,někdy mě fakt vytočí do modra,ale to asi známe všechny.........

makelka
12. zář 2007

Ahojte, tak to je škoda, že ti vaši mužíci jsou takový pohodlný. Můj muž je zlatej, sice taky chodí pozdě, kolikrát se s malým ani celý den nevidí, odchází když spéme a přichází, když už malej spnká, ale bez problému přebalí, je teda pravda, že pokakanýho moc nemusí, ale bez problému okoupe a nakrmí, obleče a jdou klidně i ven. Když jsme malýho přivezli s porodnice tak první tři týdny jsem nekoupala ani jednou, protože mi to manža nedovolil. A i te'd, vstane i v noci, přebalí, když je potřeba, tak mě vzbudí na kojení a klidně i konejší a uspává. A na jejich vztahu je to poznat, malej ho miluje 😵 A já je oba taky 😵

berynka
15. zář 2007

Ahoj všechny, svého manžela musím pochválit. Co se týká péče o dceru, tak se ničemu nebrání. Hned z počátku jsem ho nechala, ať si zkusí chování, přebalování i koupání. Říkala jsem si, že kromě kojení by měl umět všechno 🙂 ... co kdybych třeba musela do nemocnice. Teď chci ale podotknout, že dál tu pomoc nečekám a ani nevyžaduji. Říkám si, že já jsem doma a on 12 hodin v práci. Jen občas, když se chci vyspat, tak ho pošlu ven s kočárkem. A teď, jak malá začíná čím dál víc komunikovat a je doslova k "sežrání", tak chci, aby si s tatínkem užili ty nejpříjemnější chvíle.

siduska
18. zář 2007

ahojky ja sa tiez k vam pridam, no moj manzilek mi pomaha, sice se zacatku se bal ked mala bola este v perinke, ale prebaloval ju, ale ked videl, ze som na malu a vsetko sama,tak mi pomahal aspon s domacimi pracmi, poupratoval, navaril, nakupil, po case ked uz bola mala vecsia, tak sa uz nebal ju vziat, kupe ju, prebaluje, sam si u vezme vonku na prechazku i na celi den, ked chce, a tiez si po vikendach chodim s kamoskama vonku a on hlida celu noc 😀 musi, ved co mu ine ostava.
ved kdo si ho jak nauci tak ho ma, je sice pravda,ze prerobt sa neda.

prada
18. zář 2007

já manžela taky musím pochválit, jsme doma teprve od pátku, ale pomáhá mi s vařením, úklidem a i s malou. když má malá bolesti bříška a trvá to dlouho, tak jí hlídá on a já si jdu na chvíli zdřímnout a pak se vystřídáme. v pondělí půjde už zase do práce, ale doufám, že mi bude pomáhat nadále.

karotky
19. zář 2007

M.ajko................můžu Tě uklidnit v tom,že jsem na to úplně stejně jako Ty. 😅
Když jsem byla těhule,manžel se mohl přetrhnout,jak mi se vším pomáhal(čekali jsme vymodlené dítko).Když jsme se vrátili z porodni,vzal si jen 2 dny volna a ne proto,aby mi pomohl v začátcích(všude se vždycky chlubil,že má zkušenosti s malými dětmi,protože "vychval" svoje 3 mladší sourozence),ale jako pojistku,že kdyby Áda v noci brečel,tak to alespoň přes den dožene. 😅
S kočárkem byl jenom jednou a to s velkými řečmi(vydržel to půl hodiny a byl hned zpátky).Nikdy nekoupal,nikdy nepřebaloval a nejradši by byl,aby si Áda hrál a nevyžadoval jeho pozornost,když se v 15.30 vrátí z práce.
Místo,aby si ho užil,jde se hrabat do garáže,nebo u pravovat fotky letadel(jeho hobby) na počítači. 😖
Já už to vzdala a nic po něm nechci.Jen mi vadí,že když někam přijdeme na návštěvu nbo návštěva sem,tak se přetvařuje a tvrdí opak.A jednou se Áda podělala,tak jsem mu řekla:"Tak tatínku,když v tom máš takovou praxi,tak ho přebal!"............a byl v koncích. 😀 Od té doby si alespoň přehnaně nevymýšlí.

macanet
19. zář 2007

Majko, každej chlap je jinej, třeba bude pomáhat, až bude malá větší. Můj manža chodí do práce 24h služby, nebo 12h jak kdy, takže z domu vypadne v půl šestý na autobus a vrací se kolem půl devátý večer, to Adélka spí ☹ Ale jak je doma, tak já bych se mohla opdstěhovat, nepotřebujou mě. Určitě bych bejt tebou na něj nenaléhala, snad na to přijde sám.Když se chlapům všechno připomíná, nebo tak, tak se zaseknou a just to dělat nebudou.Zkus zaůkolovat rodinu, ať jedou s kočárkem a ty si zatím odpočiň, doma ať je třeba bordel, taky to neřeším 😉 důležitá je usměvavá a odpočinutá mamka 😉

karotky
19. zář 2007

Mac..........a co když rodiče taky nebaví péče o vnoučka?Co potom? 😅

m.ajka
autor
25. zář 2007

No, já to mam o to složitější, že jsme se odstěhovali pryč od rodin, tudíž mam jen zřídka hlídání. Právě proto už doma prudim

kajule
25. zář 2007

Ahoj holky, tak Péťa jednou Páťu ustrojil celýho a jedou mu dal punčocháče (samozřejmě na ponožky 🙂 ) a někdy pomůže při koupání, ale to je asi tak všechno. Jinak si s ním hraje, to jo, ale říkal, že teď je ještě moc malý na to aby ho přebalil, prý až bude větší, aby mu to pak ale nesmrdělo. 😅 😀 Jinak už se ale prý těší, jak spolu budou chodit na fotbal, hokej atd. atd. 🙂

majka07
25. zář 2007

krupinka, tak to já se připojuju k tobě, manžel je poklad, vstane i v noci, dcerka je jeho největší poklad 😵

kajule
25. zář 2007

Pokud jde o to hlídání, tak když si chci zajet na nákup, tak ho taky pohlídá a zvládne to, nakrmí ho taky, ale s tím přebalováním, z toho má prý strach. 😀

m.ajka
autor
25. zář 2007

holky to si ani neumim představit že by taťka v noci vstal k malý

andrysek2
25. zář 2007

ahojik ma,mmci no jam teda uz deti trochu vetsi a mam tri ale tatka tez pomaha pokud je doma a ne v praci treba je vezme nekam ven nebo na vylet a v lete na koupak abych so mohla spocnout a kdyz byli mensi tak i prebaloval a krmill 😀

cert..ova
25. zář 2007

ahoj, tak to mně můj ex nepomáhal vůbec, z přebalování se mu zvedal žaludek, z koupání měl strach, no a tak to pokračovalo až se z něj stal ex 😀 😀 , ale je fakt, že neměl moc čas, on chodila do práce(já se válela doma), no a pak hospoda a tam se jen na jedno nechodí, že 😉 , ˇmůj nynější partner je poklad, ten se neštítí žádný práce, prostě dobře vychovanej

majka07
25. zář 2007

m.ajka, u nás je to běžné, vstáváme oba, ikdyž je to hrozně málo, většinou celou noc prospí, dneska tedy ve 2 byla vzhůru, Jirka jí šel přebalit a já připravila hamku, když už byla vzhůru...byla vysmátá jak nevím co, s tátou dělají blbosti i takhle v noci, já při chůzi spím a oni se řehotají 😅

alcatko.j
25. zář 2007

Cao holky, nas tatinek ma spoustu chyb, nekdy me sere, ze to az pekny neni, ale v peci o nelinku me zastane na 100% krome kojeni.Prvni tyden doma z porodnice se jen dival, druhy tyden sam zkousel prebalit, obleci a tak(byli jsme oba stejne neohrabani) a pak uz mu vse slo jako po masle.Domu z prace chodi kolem 17. hodiny a oak se venuje az do vecera Nelince, jde na prochazku, hraji si, vecer koupe, obstarava po koupani, pak si hraji, cte na dobrou noc pohadku, uklada do postylky(to vse delame nejak na stridacku), driv v noci bez problemu, aniz bych mu rekla, sel a prebalil(ted v noci uz neprebalujem),o vikendu si rano vezme Nelinku k sobe do obyvaku(nelinka je ranni ptace) a ja si treba jeste hodinku pospim.V tomto je uzasnej, nasi dcerku miluje a maaji krasny vztak a myslim, ze k tomu prispela i tato pece o ni.
Alke maminky od tatinku, kterym to jeste moc nejde, nezoufejte, treba ti vasi jsou vazne takovi tatinci, kteri se naplno projevi prave az je ditko vetsi 😉

terezkaaa
1. říj 2007

Ať už mi přítel jakkoli s**e, tak co mu nemůžu odepřít je, že je to opravdu ukázkový táta.Přijde utahaný z práce a hned jede s malým ven, abych si prý odpočinula 😀
Kolikrát mě samotnou vyhání ven, abych se šla klidně bavit a on doma hlídá...já ho fakt miluju! 😀 😀 😀