Jak tatínek pomáhá s domácíma pracema a mimčem?

m.ajka
11. zář 2007

ahoj maminky, chtěla bych se zeptat jestli vám doma tatínek pomáhá s domácíma pracema, jestli rád koupe, přebaluje, jestli chápe že jste unavené a bez řečí vezme kočárek a jde se s mimčem projít abyste se mohli prospat když v noci vstáváte k mimču. Ráda bych věděla jak to máte vy, protože já toto postrádám. Můj přítel nekoupe, nepřebaluje, nechodí na procházky ani nepomáhá. Už mockrát jsem ho prosila aby se zůčastnil že jsem unavená, ale je to jako bych mluvila do sloupu.

koni.klec
15. říj 2007

Ja jsem teda jeste materskej žabec, ani jeste nejsem tehotena, ale v tomto mam jasno. Kdyby se otec meho ditete o nej nestaral zpusobem, ze by nikdy neprebalil nebo nevykoupal, tak je po vztahu. Proste bych si ho nevazila. Nemohla bych s takovych chlapem vychovavat spolecny deti. Nechci se ted nikoho dotknout, jen konstatuju. Spis obdivuju ty, ktere jsou schopny se nad veci povznest. Jste superzeny. Ne, ze zvladate vsechno samy, ale hlavne, ze Vas ten chlap tim nestve. Ja mit takovyho chlapa, tak s nim nejsem schopna spat, proste by se mi pricil stejne, jako jemu hovinka naseho ditete.
Myslim, ze z toho titulu jsem uz radu ex partneru eliminovala, aniz bych mozna byla schopna pojmenovat tehdy, proc jsem se tak rozhodla. O prebalovani a vstavani v noci jsem se totiz s zadnym chlapem nikdy nebavila, povazuju to za samozrejmost. Luxovani je uz o necem jinem. To nema vliv na vztah ditete a rodice.
Ale to je fakt jen muj subjektivni nazor. Uznavam, ze je horsi, kdyz jsou deti tyrany nez neprebaleny a ze je fajn mit oba rodice, ktery maji pokud mozno harmonickej vztah.

gabbi
15. říj 2007

Koni.klec, ale to Ti zaden chlap nerekne, ze nebude prebalovat. Vec je ta, ze pokud chlap zivi rodinu a prijde uplne hotovy z prace dom tak chce byt nachvili se zenou a miminkem a asi bych po nem to prebalovani nevyzadovala.
Druha vec je tak, kdyz to chlap naprosto odmitne - tam pokud na neho clovek tlaci tak se zabejci jeste vic a ma pocit, ze ho zenska buzeruje.
Sice jeste vlastni babo nemame (uz brzo), ale manzel ted pomaha i kdyz hlidam neci mimi tak pocitam s tim, ze se taky zapoji a to me bude moc tesit, ale nebudu ho do toho od zacatku tlacit na silu. 😅

smoulinda
15. říj 2007

Ahojík 🙂
Tak náš tatínek je s tou péčí o malou až neuvěřitelnej. Přebalí, dá napapat, na procházku s ní zajde, hraje si s ní. Přijde z práce po 14 h a většinou až do večera jsou spolu. O víkendech to máme taky pěkně rozdělený. Já uklízím a on se stará o Katy, v noci k ní vstává on a já pěkně odpočívám 😀

Takže jako tatínek je fakt bezvadnej 😉 A nepučím ho 😀

m.ajka
autor
15. říj 2007

Smoulindo, tiše ti závidím🙂

terezkaaa
15. říj 2007

koni.klec-naprosto souhlasím.
Chápu, že je chlap z práce kolikrát unavenej, ale to já ze školy taky.Pokud by chlap takovou věc, jak je třeba to přebalování odmítnul, že to dělat nebude, tak bych mu asi na to řekla něco pěkného od srdce.Partner ví, jaká jsem a asi by si ani něco takového mně říct nedovolil.Copak nás se někdo ptá jestli nám přebalování vadí? 😉

mikca
15. říj 2007

mě děsně točí výmluva že je z práce unavenej...až budu chodit do práce taky tak se snad o děti nebude s´tarat nikdo...asi ne , takže to už bude zase pak jiná vymluva...MM je super, ale jak jde o pomáhání s dětmi, tak to se fakt nepředře...jo když musí že nejsem např doma, tak je uplně super, ale jamile jsem doma tak neuděla nic navíc a když mu řeknu že by mohl, tak má milion keců.... 😠 😠 😠 😠 ...ale uznávám, kdybych byla na něj tvrdší...můžu si za to tak trochu sama ☹
jo jinak smoulinko taky závidím...dej ho na reklamu na pomáhajícího tatku 😀

sylvar
15. říj 2007

náš taťka přijde z práce v 16 hod, vezme hned po koupeli(po své) malou ven, já můžu maličko poklidit nebo nic nedělat, jen si odpočinout.
Máme to takhle od příchodu z porodnice, do ničeho jsem ho nenutila, dělá to sám,stejně jako přebalování, koupání, krmení a úklid doma, pač mě malá nenechá v noci vyspat)vstáváme co 1,5 hod - 2 hod, hrůůůza, navíc chodím občas do práce, tak to fakt pomůže, že se nebojí postarat o domácnost a ještě o malou, je takovej pracující táta dopoledne, odpoledne na mateřské 😀

Klidně veme kočár, naloží do auta a jedou nakoupit, je to super.

Je to jedna z vyjímek, takovejch chlapů moc není

konoupek
15. říj 2007

Holky ,tak takovýho chlapa vám taky závidím.Neříkám,že nepomůže,ale pokud mu to člověk neřekne,tak ho to samo netrkne většinou.A o tom,že by třeba o víkendu vstal a dal malé v noci najíst si můžu nechat ,tak akorát zdát,i když je fakt,že on chodí docela často do práce i v sobotu.Ale ty výmluvy jsem unavenej mooooc dobře znám 😖 .Přesně to jsem se ho ptala taky,kdo se o malou jako bude starat,až budu chodit taky do práce...odpověď:teď si ale doma a to je tvoje práce 😠 .

mikca
15. říj 2007

konoupek vím o čem mluvíš...nemáme stejneho chlapa doma??? 😀 😀 😀

konoupek
16. říj 2007

Mikci to je docela možný,ona stejně víc,jak půlka jich je ,jako přes kopírák 😀 😀 😝 😝

tlapicka
20. říj 2007

Ahoj mamci, pridavam se k tem, co budou tatku spise chvalit. Hrozne moc pracuje, takze domaci prace nechavam pouze na sobe, ale rano malou prebali, kdyz delam snidani a vecer mi s ni pomuze pokud uz mala nespi. klidne sam vykoupe. Uklizim tim stylem, ze tatka jde ven na hriste s malou a ja si vsecko v pohode udelam. To plati pouze pokud neni o vikendu v praci samozrejme. Rekla bych, ze mi opravdu svedomite pomaha, tak jak je v jeho silach. 😵 Prala bych si, aby to tak zustalo 😕 Jinak mlicko tatka dela v noci taky nekdy. Samozrejme min nez ja, ale snazi se moc 😵

terezkaaa
21. říj 2007

Holky tak u nás už v noci krmí jenom taťka-poslední dobou totiž spím jak dřevo a nic mě nevzbudí! 😀

pohadka
21. říj 2007

ahoj maminy přidám taky pochvalu k našemu tatkovi. Už máme sice 3.roky holčiku, ale když byla ještě mimčo tak sem měla postaráno. V noci vstával, když se malá vzbudila. Kolikrát jsem ji ani neslyšela - věděla jsem, že ji tatka uslyší a vstane. Koupal, oblíkal někdy i přebalil, ale nesměla být pokaděná- to utíkal. I ted to co se týká malý tak je uplně užasnej (díky za to) 🙂 jen,když chci pomoct doma to už je o něčem jiném. Chvili to trvá, ale přece jen se dočkám 😀

lucijeja
21. říj 2007

Ahojky holky, i já musím pochválit našeho tatinka. Máme dvojčata jsem na ně sama a nebyt jeho už jsem někde v blázinci. Je sice dost hodně v práci,ale jak příjde domů je to taťka na plný úvazek. no a co se týče nočního vstávání, to musí ještě dohnat, protože většinou spí jak dřevo. Ale příští víkend bude poprvé s holkama sám, maminka totiž jede do školy. Tak holky drže palce, ať ho nenajdu doma šedivého.

dendisa
21. říj 2007

můj muž nekojí, jinak dělá všechno a sám od sebe 😀 . A přijde mi to samozřejmé. Přiznám se, bez něj bych to horko těžko zvládala, malá přes den skoro nespí.
A kdybych věděla dopředu, že to dělat nebude, neměla bych s ním děti. Kdybych to zjistila až při dítěti, že mi nepomůže, asi bych se rozvedla. Protože mít dalšího prcka a předem vědět, že na ty double starosti zase budu sama, to bych psychicky nezvládla.
Na druhou stranu uznávám, že to jde hlavně díky jeho volné pracovní době. Kdyby měl vstávat ráno do práce a vracet se udřený jak borůvka, asi by to až tak dobře nešlo.
Ale je fajn, že chlap podílející se na chodu domácnosti je už dneska normální standard.

johanda
22. říj 2007

Holky, tak můj chlap se taky snaží přiložit doma ruku k dílu, ačkoli ho k tomu donutila až moje neschopnost být tou správnou hospodyňkou. Myslím, že kdyby si vzal ženskou, která ráda smejčí a je celá taková pinktlich, ležel by na gauči a nehnul ani palcem u nohy (tak to chodilo u nich doma). Naštěstí mám fakt "bobka", protože už po 2 týdnech společného bydlení konstatoval- ty jsi taková emancipovaná- a nikdy více nereptal. Teď mám navíc práci s disertačkou, takže doma kromě péče o děti nedělám skoro nic, manžel žehlí, vaří, jen to přebalování mu nejde - na tom musí zapracovat 😉

danullinnka
25. říj 2007

ahojky,tak já mám taky šikovného manžela,když vidí,že ty prcky někdy zvládám horko těžko,tak bez řečí jde a třeba uvaří oběd,spolu pak umyjeme nádobí 😉 vysávání a mytí schodů pro něj není taky cizí.Samozřejmě,že to dělám i já,nejen on 😀

terezkaaa
25. říj 2007

Holky já minulej tejden strašně vyjela na partnera, jak to, že není utřenej prach když vysával-no tak radši hned to šel chudák udělat,páč já když se někdy naštvu... 🙂 Ve skutečnosti jsem ale byla naštvaná spíš na sebe, kvůli svý neschopnosti 😒

iwca
5. lis 2007

Tak to se mi taky stává ☹ někdy se naštvu kvůli hrozný blbosti a odnese to partner. Nakonec stejně zjistím že jsem naštvaná na sebe a vůbec ne na něj. Mám hrozný štěstí že je takovej jakej je a nebere to až tak vážně 🙂

cermonca
8. lis 2007

Nas tatka s malou pomaha jak muze umi vse jen nekoji 😀 a nekoupe,ze pry se v tom koupani vyzivam 😉 Mezi tim nez vykoupu ma nastarost nadobi,tak nejak si na to navykl v sestinedeli 🙂 Obcas i v domacnosti pomuze v lete chodi veset pradlo a take uklizi spol.prostory v baraku.Takze neni na co si stezovat.Ostatni prace vetsinou delam sama a on je s malou.Jsou pry kamaradi.A v lete s ni chce jezdit ke kamaradovi co ma stejne stareho chlapecka na chatu,a to ja nevim jestli se mi nebude styskat asi mi budou muset brat sebou 😀

niega
11. lis 2007

Závidím všem, jejichž manželové nebo partneři pomáhají. Můj manža se jakoby snaží, ale je to bída - když už něco, tak to dělá společně se mnou, nikoli sám. Ale je fakt, že já vůbec nevařím, to vše dělá on (ale pouze toto). Na procházce s malým byl beze mě za 4 měsíce párkrát, teď už ho nevozí a nechá parkovat na zahradě, což malýmu vydrží 30 minut. Ráno vstává brzo do práce a vrací se nejdřív v pět. Bohužel i víkendy tráví mimo domov. Nejtrapnější je, že já pracuju na poloviční úvazek a že i přesto vydělávám víc než on. A tak mi nezbývá, než pracovat po nocích, páč s malým to přes den opravdu nejde - no jsem už kapku grogy 😝 ...

terezkaaa
11. lis 2007

niega,to máš teda docela těžký...a obdivuju, jak to všechno sama zvládáš.já také pacuji na pol.úvazek,ještě mám do toho školu, ale zvládám to jen díky mému partnerovi.To, že absolutně nevařím je na denním pořádku...a jidiný člověk, kdo pro tohle nemá pochopení je tchýně,nechápe totiž, že když přijdu utahaná z práce a ze školy, tak asi nepůjdu okamžitě k plotně,jenže ona mě nepodporuje ani v té škole ,abych dělala, tak je to pak těžký... 😖

berynka
11. lis 2007

Terezkaaa, s tchýněma je asi věčný boj 😎 a jak je dítě, tak je to snad ještě horší. A co se týká vaření, tak jsem to zúžila na jídla, která trvají udělat max. půl hodiny, nebo se to nafláká do trouby a samo se to peče 😀 . A náš tatínek je stále bezvadný. Pořád mne chválí a s malou pomůže, jak si řeknu 😉 .

terezkaaa
11. lis 2007

berynka, to víš, aby náhodou synáček neumřel hlady...Občas co teda ještě uklohním-přesně jak říkáš,nafláká se to do pekáče a upeče a je to.Já když už nějakej oběd-většinou vařím stejně sama pro sebe, tak ty magi-nápady.Takový srozumitelný i pro mě 😀

anatanka
11. lis 2007

Tatka pomaha maximalne tim stylem, ze si malou k sobe vezme na 10 minut, kdyz se diva na TV a cucej spolu ☹

llenda
22. lis 2007

Ahojky holky,
terezkaaa:klobouk dolů že to zvládáš 🙂
Přítel se vrací domů nejdřív tak v 19h,ale když vidí že je Ráďa ve vaně tak ho vykoupe a nachystá mu pyžamo.On si tam hraje třeba i hodinu.Když náhodou přijde dřív tak nachystá večeři.O výkendu dělá snídani,oběd i večeři.
Ríšu párkrát přebalil,ale pokaděnýho jen kdybych nebyla doma.Když doma jsem tak mi vždycky řekne,že já jsem přeci matka a tím pádem to umím mnohem líp než on. 🙂 A ještě dodá prosím,prosím...
Neoblíká ho když jdeme ven protože se bojí že by mu zlomil ruce,ale doma když má jen v body a punčocháče tak ho převlíkne,ale moc se k tomu nehrne.
O výkendu dělá jídlo a vydrhne koupelnu,protože mě ty sajrajty nedělají dobře.
Nejstarší syn utře prach (všude)a v pokojíčku vysaje.Já pak jen vytřu zem.
Takže si myslím že jsem na to dobře ne?
Ale i přes to všechno mě dokáže pěkně vytočit.Je to přeci chlap,ne??? 😀

newmee
22. lis 2007

ahojky
my jste mimiska nemame,ale už ted jsem si jista,že manža pomahat kolem mimi bude - byl na to u neho doma zvykle´j - a to si myslim,ze je prave ta vec,ktera to muze treba hodne ovlivnit, jako jestli se v detsvi treba musel manže starat o mladsiho sourozence,tak mu to ani u vlastniho ditete nebude delat problem a bude to delat rad...
(manža má brachu o 15let mladsiho a delal kolem neho jako miminka skoro vsechno...tak to na nem zanechalo nasledky 😀 a pece o mimisky mu neva-aspon co vidim,kdyz jsme u znamejch)

aniska
10. pro 2007

ahojda, tak ja mam opacneho muza/ ten by snad aj kojil keby mohol🙂 pracuje z domu 4 hod denne a zvysok casu venuje naplno jedine rodine. chodime na prechadzky, vari, perie, proste uplne vsetko robi este aj o maleho sa stara. Tak ja snazim aspon co to spravit tez aby sm nevyzerala pri nom jak trdlo🙂 a co najviac sa snazim byt s malym lebo staci jedno zaplakanie a uz je pri nom

navi
3. led 2008

ahojky, já si tohohle tématu všimla až teď 😅 My máme tátu fakt skvělýho, od narození prcka mi se vším pomáhá, vozí, koupe, přebaluje a od té doby co nekojím i krmí 😀 Fakt si nemužu stěžovat.
A to o něm jeho matka řekla(když jsem byla ještě těhotná), že vubec nemá vztah k dětem 🙄

heliik
13. dub 2010

Ahojky, i když je tu posl. příspěvek už hooodně starý, taky přispěji. 🙂
Přítel má práci obden celý den, takže když je doma, a nejde v noci do práce(většinou chodí na noc), tak mi s Týnou hodně pomáhá. Oblíká, přebaluje, když připravím jídlo nakrmí, jediné co nedělá, nevstává k ní v noci a nevstává s ní ráno(samozřejmě myslím když je doma a je odpočinutý, pracuje jako řidič a všechny víkendy má volné.), a to se někdy kůli tomu dost pohádáme, protože bych se taky někdy chtěla prospat dýl než do 8hod. ráno, ale to ne.
Jinak je superrrrrrrr 😀 😀