Jak to máte s pořádkem a jeho udržováním?

esssi
29. říj 2009

Kolegyně milé, jak to máte s pořádkem a jeho udržováním? Poslední dobou se na mě hrne samej binec, já ho pořád likviduju a on se pořád vynořuje odjinud, pomoc!

zdenka26
29. říj 2009

tak to jsme dvě a bude nás určo víc,něco uklidím a zachvíli je další binec na světě 😠 Děsím se vánoc,nevím kdy stihnu upéct cukroví a trochu poklidit

esssi
autor
29. říj 2009

Zdeni ale víš co, jako by se to tady množilo ten chaos nebo co! Já to nechápu, nejsem cvok na pořádek ale tohle už mě nějak zmáhá 🙂

kubaka
29. říj 2009

je binec a binec: hračky jsou všude po bytě a klopýtáme o ně. S tím nic nenadělám, leda by mě kleplo z věčného uklízení. O čistotu bytu se nám stará paní na úklid, takže čisto tu je, ale zároveň bordel jak v tanku :-Přidám jí dvacku a ona si ty hračky musí naházet do krabice sama - jakmile je před tím než přijde totiž uklidím, malý je okamžitě vysype a rozhází - takže práce zbytečná.
N 😅 Až půjde malý do školky - to se bytu ulevíííííí 😀

majatob
29. říj 2009

holky, ale o tom uz tu diskuze prece je 😀 pojdte k nam Superzenam 😀 😀 😀

esssi
autor
29. říj 2009

majatob čéče s ironií na mě nechoď 😀

monika6e
29. říj 2009

právě jsem odjela z domu a to, co tam teď je, se dost dobře popsat nedá... Tatínek slíbil, že až přijedu, tak to tam nepoznám. No, jsem zvědavá. Každopádně teď je mi nejlíp v práci. Dávám si kávičku a paní uklízečka tu právě vyluxovala. Je tu kráááásný pořádek. Jsem zvědavá, co bude večer doma... Snad si tatínek šplhne 🙂 Mimochodem. Jak říká můj pan doktor - s pořádkem se to nesmí přehánět, nebo pak z toho ty děti budou nemocný. Protože přílišná čistota přeje alergiím, takže tak. Jsem v klidu 😎

kaleilah
29. říj 2009

esssi no jasně, u nás v superženách se pořádek taky probírá 😀

zdenka26
29. říj 2009

no zrovna uklízím kuchyn a nemůžu se douklízet 😠 je to děs běs a už se mi nechce,při představě že zítra do ní naběhne malý a začně mi pomáhat s vařením a bordel tady bude zas tak mě berou mory

zdenka26
29. říj 2009

Já chodím dopoledne do práce a musím říct že tam si odpočinu,všude čisto,zaukoluju je tam a je pohoda,ale doma 😒 dam je zaukoluju a nic se neděje.Binec je tam furt

monika6e
29. říj 2009

zdenka26: tak, tak - a uklízet by se doma mohlo desetkrát denně. Jinak s tím vařením je to u nás podobné. A Anička si ještě polovinu věcí odtahá na stůl do obýváků a tam úřaduje. No jo, drobečci naši, s nima už to dřívější "naklizíno" asi jen tak nebude...

zdenka26
29. říj 2009

u nás malý chce mohutně umývat nádobý,takže vody je všude hafo.jo jo už nejsem takový pedant na pořádek jako kdysi 😒 ale manželovy se oddechlo 🙂

monika6e
29. říj 2009

když ono je nejhorší, že manželovi je to šumák. Když je uklizeno, je rád, ale když není, tak to naprosto neřeší. Hlavně, že jsme spolu a je nám fajn, ne? Jenže to moc motivace na to mít naklizeno není. Pravda, když jsem třeba o víkendu v práci přes den a lehce nahodím - vezme do ruky i vysavač... ale to už musí být 🙂 jsou horší věci než nepořádek...

zdenka26
29. říj 2009

On to opravdu neřeší,jako v tomje v pohodě.když mu ráno udělám seznam co má všechno udělat tak vše udělá.Zase je fajn v tom že vidí že nestíhám tak se přizpůsobí.Raději tak než aby mě prudil že není uklízíno a není teplá večeře 😉

berenika39
29. říj 2009

maminy, a už ta práce někdy utekla? ne? tak klid. počká zase 😉 😉
Uklízím, ale až kdž jde do tuhého, naučila jsem se mít trochu zamhouřený oči 😉 😉 😉

Já mám takovej debilní zvyk, že něž jdu z domu, musí být uklizeno, takže od dveří v botách jdu odnést hrnek od kafe do dřezu. No a našlapu si těm botama. Takže logicky, nesmysl.

soanpe
29. říj 2009

hračky na zemi nejsou binec,složené čisté prádlo taky není binec, jen čeká,až na něj přijde řada 😀
binec je špína
ale POZOR! prach není špína 😀 😀 😀
nejsem typ,co denně lítá s prachovkou,ale jenou tejdně ji provětrám.vytírám 2x týdně nebo dle aktuální situace,takže někdy vytřu večer a druhý den ráno musím zase,protože se Sofí rozdělila s podlahou o snídani 😝

esssi
autor
30. říj 2009

Vysávat bych mohla každej den, třebas i dvakrát, dětičky jsou teda věc 🙂 soanpe to je hezký, khračky nejso nepořádek, jenže jsou všude!!!

janulle22
30. říj 2009

tak ja jsem ted zkrotila neporadek 😀 prijede prezident... 😝 😀

aponchie
30. říj 2009

nesnasim spinu zazranou spinu zaprasene umyvadlo wc a rozhazene periny v loznbici povalujici se obleceni vsude po byte spinavej sporak nevydelanou cistou mycku a bordel ve skrini s hadrama..ja mam doma krasne cisto,ale kazi mi to manzel 😀

esssi
autor
30. říj 2009

Hm já zkrotila leda vlastní energii, nejradši bych zalezla zpátky do pelechu 😀

soanpe
30. říj 2009

esssi, znáš takový ty ikea sítovaný koše? tak ty jsou u nás nepostradatelný 😀 hračky jsou v nich naházený během 2 minut 😎 😉
jo vysavač mám taky v pohotovostní pozici
já se snažím, abych si práci ulehčila.mám toho trošku víc na uklízení,než v bytě v paneláku,ale dá se to.jen se mi hold neblejskaj kliky a doma nechodím nažehlená a naškrobená 😅 😉
trička věším na ramínka a hodně vyklepávám.
ale zase nesnáším pořekadlo,že pořádek je pro blbce,inteligent ovládá chaos 😝

anta
30. říj 2009

Ahoj holky, přidávám se do klubu, taky mě ten nepořádek občas pěkně znervózní, včera se mi to zrovna stalo, nemám ráda bordel na kuchyňském stole, nádobí se v lavóru taky dlouho neohřeje, klukovy hračky beru jako provozní bordel, tak to moc neuklízím nebo uklízím až někdy na to vyjde čas, neřeším to.. Vadí mi, když je oblečení všude, špinavej záchod nesnesu a zaprasený umyvadlo se zrcadlem též ne. Takže suma sumárum, jsem dost nesnášenlivá 😀 😀 😀

esssi
autor
30. říj 2009

soanpe znám, jenže menší dítko by za to stoprocentně tahalo, na hračky máme bedny a skříňky,ale když jako dneska někdo vysype dvě stavebnice a dřevěný kostky do sebe, roztřídit se to musííííí 😢

anta
30. říj 2009

Síťovaný koš jsme měli doma, ale normálně se nám potrhal, takže jsem pořídila bedničky 😉

esssi
autor
30. říj 2009

anto jo máme, dvě z ikey, takový ty s kolečkama a víkem a pak asi tři na kostky a stavebnice obyčejný levný ikea taky a pak skříňky, na autíčka...TAK PROČ JE TEĎ V DĚTSKÝM POKOJI KURNÍK NA ZEMI TOLIK HRAČEK, ŽE SE NEDÁ PROJÍT BEZ NEBEZPEČÍ OURAZU?????

aponchie
30. říj 2009

bttt uplne me chyta amok z jidelniho kuch.stolu zavaleneho blbostma ..ten stul musi byt cisty a bez blbosti..u tchyne na nem spavala i cerna kocka same chlupy vsude 😝

ad ikea mala ma celej pokojicek a nema to chybu veskere ty jejich systemy mame trofat ,kose,kura postel ruzne police a zasobniky a bez toho bych nevedela kam co dat

esssi
autor
30. říj 2009

apon kočka, brr...což mi připomíná, jak jsem jednou v řízku od babičky našla v obalu chlupy z pudla, babička ho stříhala doma 😀

soanpe
30. říj 2009

s čičinkou jsem měla dnes taky ekl zážitek 😝

aponchie
30. říj 2009

kdyz uz jsme u toho poradku a me tchyne potazmo rodina jeji tak me sere jak v tomto smeru vychovala manzela..on je uklizeci typek je kuchar tak se ohani v kuchyni bezne i doma a dela ruzne veci ,ale naprosto nechape,ze se denne uklizi takovej ten provozni bordel jak ja rikam tzn ja rano odestelu postele odtahnu zaluzie posbiram spinave pradlo proste bezne veci taktez moje mati je zase uchyl na poradek az moc nicmene tchyne je bordelar i s tchanem a netaji se tim jenze me to sere pac ja musim manzelovi neustale obhajovat jak nejsem magor na poradek,ale delam veci ,ktere s enormalne delaji coz on nechape pac to doma nevidel..,ale kdyz jsme u tchyne bydleli asi dva mesice pred svatbou zazila jsem ocistec pac v lednici takovej kentus ,ze i muz vzal kyblac a sedl si k ni a vyhazoval to miliony naclejch dresingu shnilejch hnilobne salaty a zelenina pac neustale dokupovala a cpala nahoru tu novou a starou tam nechvala..ja jsem uchylna na prani a zehleni tak sem trpela jak pes pac jeji kutloch na spinave pradlo byl na chodbe nad kockolitem a botnikem bleeeee 😝 😝 kockolit byla zatazenej a jen vyrezana dira pro kocku ta mela ty granule na srani treba mesic v kuse a to nekecam..smrdelo to jak v prasecarne tam a nad tim to pradlo ..cpala tam mokre vlhke spinave zablacene proste vsecko,ale svoje to neee to si hazela zrovna do pracky kazdej den na 30C program a do rana to mela suche a v 7,30rano mi to tehotne s nevolnostma hazela do pokoje na zehlici prkno se slovy prosimte vyzehli mi to za chvilku odjizdim 😀 no a ja se nasrala jak odjela a zacala prat tu snusku hader v kutlochu celkem 11pracek ten den jeste ,ze bylo leto..ta byla u vytrzeni mela to napucovane nazehlene vysmejcenej byt ..brala jsem to jako dan za to,ze tam bydlime bez placeni penez tak,ze jim pomuzeme takto no a co vydrzelo to?neeeeeeee 😀 😀 😀 vykydlane prasky pod umyvadlem a jeji specialitka byla hazeni slipovych vlozek do wc primo a kolikrat se to nesplachlo 😝

aponchie
30. říj 2009

btw ono kdyz to clovek cte tak si rika jaka spina ona je vlastne jak musi vypadat ,ale kdyz ji vidis na ulici je radoby damicka 😀 ale jak ja rikam u prdele kula much

suki
30. říj 2009

podle mě se bordel zkrotit nedá 😀 😅 prostě byl, je a bude 😀 😀 a ne jenom doma, jestli mi rozumíte 😎