Jak to probíhá na gyndě? Ještě jsem tam nebyla

nezkusenec
2. pro 2007

chtěla bych rady co a jak je na gyndě nebyla sjem tam jěště pač chceme miminko tak se tam chystam chci byt v rozhledu

valeriem
6. pro 2007

no, já šla poprvé na gyndu v 20 letech 😅 jsem to předtím nepotřebovala, partnera jsem neměla a až potom jsem potřebovala antikoncepci, no a od té doby chodím na preventivní a teď na těhotenské kontroli 😉

konoupek
6. pro 2007

nechápu,že se hned do každýho,kdo se trošku vymiká,musíte navážet 😠 .
Pochybuju,že se tu nezkušenec ještě ukáže po tom co jste tu některé napsaly!

konoupek
6. pro 2007

JO jinak já byla poprvé na gyndě asi v 17-ti,později byly mé návštěvy častější bo mě docela často zlobily a zlobí záněty.Je to rychlovka,sice to není nějak příjemný,ale není to ani tak hrozný,aby se to nedalo vydžet 😉 .
Taky mám ženskou a jsem s ní spokojená.K chlapovi bych nešla,jsem stydlín 😅

kacka.va
6. pro 2007

Já mám chlapa a myslím, že je lepší než ty dvě ženské, ke kterým jsem chodila ze začátku.
A až budu mít dceru, tak jí naženu na gyndu už někdy v 15ti, 16ti, protože dneska člověk neví, čeho tam už může být zárodek a když se to podchytí včas, tak je menší pravděpodobnost, že to nechá následky.
A nikdy jsem se nesetkala s doktorkou/doktorem, který by se nedivil, když tam přijde někdo až když chce otěhotnět, všude mi říkali, že by se ideálně mělo chodit už od chvíle, když holka začne menstruovat.

pe3cka
6. pro 2007

Stejně,když jste ještě panna,tak vás pořádně vyšetřit nemůže,maximálně per rectum..a nevím,do jaké míry je to spolehlivé...

haluskacz
6. pro 2007

pe3cko,
presne... jsem si rikala, ze co bych tam jako asi delala... 😀, kdyz me poradne vysetrit nemuze. A kdyz je neco v neporadku, tak to ma nejake priznaky. A ze bych mela prijit o panenstvi jen kvuli doktorovi... 😀 Ale kdybych byla mela podezreni na nejaky problem, tak bych asi docela nevahala.

kristi
6. pro 2007

tak ja jsem byla poprve ve 14, vzdy jsem mela chlapa a jednou jedinkrat na me sahla zenska a je mi jasny, ze to bylo naposled. Zensky jsou necitlivy a blby, muj je na me hodnej a je fakt hodne citlivej..

haluskacz
6. pro 2007

tak ja mam dobry zkusenosti s zenskou. Ted chodim k jejimu synovi a ten je horsi. A nejhorsi byli nekteri chlapi v porodnici, to jsem myslela, ze je kopnu

len
6. pro 2007

Můj dr. je chlap, nemám s ním žádný problém, ale v CARu jsem se setkala s několika doktorkama i doktorama... Přístup všech super, profesionální, nic nepříjemného... ale tak nějak je mi milejší, když to všecko probírám s chlapem, tak nějak je tam větší ten profesionální odstup 😉 I když teda jedině ženská mě umí politovat, že menstruuju každý tři týdny, chlapovi to přijde "v normě" 😀

konoupek
6. pro 2007

Myslím,že se nedá říct,jestli je lepší chlap,nebo ženská.Prostě je to člověk od člověka.

haluskacz
6. pro 2007

len,
kazdy tri tydny? uaaaaaa!!!

kristi
6. pro 2007

jo,to urcite...ja mela teda stesti. Me prohlizela zenska tyden pred porodem v Podoli, takova mlada,vypadala jak mesic po skole, ale hruza..bolelo to jako prase a za celych 9 mesicu do me muj doktor nedal tu kovovou vec a ona si to lajskla v poslednim mesici..

haluskacz
6. pro 2007

kristi,
to bych asi vrazdila 🙄

kristi
6. pro 2007

jo, a pak jsem zacla krvacet...no hotovo

marinka
6. pro 2007

Já byla poprvé v 15, páč jsem ještě neměla MS, no přišla pak sama asi za měsíc 😀 . Ale chodím od těch 15 k ženské a je suprovní, v životě mně žádná prohlídka nebolela. A moc krásně se mnou prožívala moje těhu 🙂

konoupek
6. pro 2007

kristy tak to je humus to bych jí asi něco řekla 😠

kristi
6. pro 2007

je to clovek od cloveka... 😉

len
6. pro 2007

Jojo, prý je to naprosto OK 😀 No asi jo, cyklus vzorný, ovulační, ale chlap to prostě nepochopí, jaká je to otrava (minule čučel do karty a říká - koukám, že páte poněkud kratší cykly 🙄 ), to ženská se vcítí do mé situace a aspoň uzná, že žít s tím nic moc 😉

haluskacz
6. pro 2007

to je teda fakt husty

kristi
6. pro 2007

a co jsou kratsi cykly? v tom se teda nevyznam... ☹

many
6. pro 2007

no já byla poprvé ve 13ti,protože se mi udělala cista ☹ a pak už jsem chodila každýho půl roku,ale hodněkrát jsem slyšela,že holka by měla jít na prohlídku už tak ve 14ti 😉 na první 😉 jinak já měla doktora a doktorku a teď jsem přešla k jiné doktorce,je mladší a je super 😀 😀 😀

kyri
6. pro 2007

ježiš, tohle téma snad zakládala moje ségra...! 😀
(teda, ne že by nebyla na gyndě, to jo, ale styl toho nicku a slova a tak...)

no, asi je to blbost, ale fakt mě to pobavilo, jako bych ji slyšela 😀 😀 😀

paolin
6. pro 2007

moje doktorka rikala, ze kdyby zensky chodily kazdeho pulroku na pravidelne prohlidky, tak by nemusela vubec existovat nemoc, jako je rakovina delozniho cipku. no, neco na tom bude...se mnou se o tom v dospivani nikdo nebavil, ale ani by me nenapadlo nezajit na kontrolu.

kyri
6. pro 2007

kristi: tak to ja mam zas dobry zkušenosti se ženskýma, v těhu poradně jsem měla dobrou, ani jsem necítila, když mě vyšetřovala, naproti tomu jeden mudr se snad rozebíhal až od dveří, jak to bolelo 😝

kristi
6. pro 2007

paolin,ja se necham proti rakovine ockovat, preju si to k jeziskovi

renys
6. pro 2007

Ahojky, tak já mám taky radši gynekology muže, ten můj je tak jemňoulinkej, že i při prohlídkách při mykóze (kdo na ně trpí, ví o čem mluvim 😖 ) to nebolelo. Nejhorší pro mě byla prohlídka na imunologii věhlasnou paní doktorkou, tak do mě tak narvala ruku a chňapala asi i po žaludku 😀 , že jsem fakt nekecam myslela, že mě natrhne 😖 .

Jinak kristi, přej si k ježíškovi raději něco jiného, jelikož očkovat proti rakovině dělož. čípku se mohou pouze panny!

mobina
6. pro 2007

Rennys to máš staré info. Očkovat se můžeš nechat tuším do 26ti let 😉

kristi
6. pro 2007

ockovat se muze i po 26 letech, prakticky kdykoliv..byla jsem na gynde vcera a mluvila sjem o tom. NEJUCINEJSI je to ovsem pred zahajenim pohl. zivota...

renys
6. pro 2007

fakt? Je tak to už mlčim, tak to soráč, já o tom kdysi četla letáček, že je to pouze účinné u mladých holčin.

paolin
6. pro 2007

riziko se pry nejvic zvysuje pri castem stridani partneru. nevite, jestli to ockovani pusobi proti vsem viru, ktere muzou rakovinu zpusobit?