Jak to probíhá na gyndě? Ještě jsem tam nebyla

nezkusenec
2. pro 2007

chtěla bych rady co a jak je na gyndě nebyla sjem tam jěště pač chceme miminko tak se tam chystam chci byt v rozhledu

kacka.va
6. pro 2007

halusko, jak jsi psala na minulé stránce, že když je něco v nepořádku, tak to má příznaky, tak s tebou úplně nesouhlasím. U plno věcí se ty příznaky objeví, až když to dojde do určité fáze.

haluskacz
6. pro 2007

kacko,
jo, nekdy to tak muze byt. Ale priznakem muze byt treba uz jen zvysena unava. Nemyslim, ze by me muselo hned straaasne neco bolet. Proste kdyz veci nejsou uplne tak, jak maji byt. A kdyz neprijdes na pricinu, asi neni od veci zajit i na tu gyndu...

kacka.va
7. pro 2007

halusko, to máš sice pravdu, jenže kdo tě dneska s únavou pošle na gyndu. Já si prostě myslím, že preventivní prohlídka u gynekologa by měla být stejně důležitá, jako když chodíš od mala k zubařovi. Taky by se mělo chodit na kontroly preventivně a ne až když tě bolí zub (protože když už bolí, tak to může být pěkný průšvih, než když ti najde kaz hned ze začátku). Ale třeba je to podle některých názor nesmyslný - ale je můj 😉

musilka
7. pro 2007

kacka.va souhlasím. Jsem zdravotní sestra a nesnášela jsem ty lidi co třeba 5 let nebyly u doktora a pak přišli že už je rok bolí tohle a tohle a jednou nám přišel do nemocnice chlap kterej měl rok v moči krev ale neměl čas jít k dokymu dobrý ne.... 😖

haluskacz
7. pro 2007

ja si myslim, ze prehanet se nema nic. Na ty gynde toho opravdu stejne moc nezjistej, kdyz je dotycna panna. Nechodila bych k dr. s kazdou blbosti, jen kdyz jsem opravdu zneklidnena. Kdyz opravdu citim, ze neco je v neporadku. A
to je samozrejme mozne, kdyz se trosku znate a ucite se rozumet signalum sveho tela. Jakmile jdete k dr., tak se muzete spolehnout, ze vas bude posilat od certa k dablu, stejne se na nic neprijde, a vas to akorat znejisti. Vim z vlastni zkusenosti i ze zkusenosti jinych. Jo a na tu gyndu me prece nikdo nemusi posilat, tam si muzu dojit i sama.

kacka.va
7. pro 2007

no, ono i těma zrcadlama se může podívat. a já jsem např. měla před HA dost nepravidelnou menstruaci, takže mi moc znalosti těla nepomáhaly 🙂. Ale asi už nemá cenu to tu rozebírat, lepší prevence, než řešení následků. Záleží jakého máš doktora, ale mě nikdy nikam bezdůvodně neposlal.

blka
7. pro 2007

Paolin: já jsem také uvažovala o očkování proti rakovině děložního čípku, ale hodně mě odrazuje ta cena 😠 . Asi se teď do mě pustíte, že zdraví je jen jedno a tak, tak si za něj můžu zaplatit...
A bavial jsem se o tom s mým doktorem (mimochodem taky chlap) a říkal, že to není účinné proti všem virům a není to 100%. Stejně jako očkování proti chřipce.

jaul
6. led 2008

Diskuzi jsem necetla celou, ale takovy holky fakt existuji. Treba znama z prace. Je ji 25, verici, v lete se vdala a sla hned na gyndu s tim, ze by chteli mimo, tak jestli je v poradku. Doktorka se tomu pry vubec nedivila. Ted uz je teda ve 20 tt, takze to slo rychle! Ja jsem kdysi sla taky az v 19-ti a bala jsem se, aby mudra nenadavala, ze jdu pozde.. 😅