Jak to sakra dělaj lidi, co maj peníze?

esssi
28. únor 2010

Asi jinak, než my. Zdědit nemáme co po kom, na podnikání nemáme nápady, poctivou prací ještě nikdo k bohatství nepřišel. Jak se to teda dělá, aby byl člověk za vodou? 😎 Jo možná nemít děti by byla metoda 😀

dai
1. bře 2010

ahojte,
essi, podla viacerych tem ktore si zalozila mi pride ze momentalne korunky nemas... myslim ale ze to je hlavne otazka veku, moznosti a toho ako clovek chce a co chce...

ja som napr. z obycajnej rodiny, moj muz tiez - nasi su na dochodku vsetci, maju malo koruniek ale dokazu aj tak z toho usetrit - chodia aspon 1x, 2x do roka na dovolenku ( do tatier, do ciech a tak ) - zaplatia si penzionik a robia si vylety podla svojho vkusu... rekonstruuju si pomaly byt, ziadne vystrelky, pekne ucelne veci... to vsetko z dochodkov...

moj plat je asi 5x taky ako ich spolocny dochodok, plat mojho manzela este niekolkonasobne vyssi ako moj... - mame peniaze - ako to robime? pracujeme - na sebe a na svojej kariere. Moj muz nedostal pocas celej VS od rodicov ani fuka, ja nejakych 500SK na tyzden ( v tom uz bolo aj cestovne, knihy, intrak a pod. - musela som si to rozlozit ) - a obaja sme prezili, po vyske sme zarabali par korun ( ja 10000sk v hrubom, najom ma vtedy stal 5000sk mesacne...) a vyzili sme ( chodili sme vtedy pravidelne na dovolenky- s batohom a stanom 🙂 ) - postupne muz zacal pracovat na svojej firme a ja na kariere v mojej firme - muz ma uz 10 rokov podnikanie a nejakych 7 zamestnancov, ja robim pre firmu nejakych 8 rokov a mam fajn poziciu... takze takto sme zbohatli my...mame 31 rokov, 1 dieta zatial a nemame sa zle... nemame bohatych rodicov,nic sme nezdedili ani nam nik nic nedaroval, nemame vplyvnych znamych ani si nemyslim zeby sme boli v spravny okamih na spravnom mieste - velakrat sme sa museli rozhodovat, obetovat vikendy a vecere praci, stale sa ucit a zazit si aj vela stresov ( ked vam nevyplatia faktury a vy musite zaplatit dane a svojich zamestnancov... ) - takze ja moc ten vseobecny pohlad - ze bohati k peniazom len tak prisli, spadli im z nebicka, neuznavam... aj ked beriem ze urcite su aj taki...

essi, treba na sebe zamakat, ak je treba , prestahovat sa za pracou - mozes si najst milion vyhovoriek preco ti niektore veci neidu, pripadne sa nedaju ( milujem konstatovanie, ze nie kazdy moze ist do hlavneho mesta za pracou - ale moze, akurat nie kazdy je ochotny obetovat pohodlie rodiny a blizkych za nieco nezname ) - ale staci si najst 1 dovod preco sa to oplati a ako sa to da a pojde to - ver mi.

soanpe
1. bře 2010

dai
krásně napsáno 😉 a snad to pochopí i ti méně chápaví 😀

alisek
1. bře 2010

ve většině případů za úspěchem, penězi aa nezávislostí stojí hodně práce, velké úsilí, odříkání a další. Ti co penězi moc neoplývají si zase neuvědomují, co podnikatelé mají za starosti a často není zač měnit.

a pak druhá a menší sorta lidí k penězům přišla přes úplatné známé, možná si něco nakradla, podvodama a dalšíma špinavýma trikama a nelegální čiností, pár lidí znám a jsou to nafoukaný zbohatlíci, kteří nic neumí, nic nedokázali, tak si ani těch peněz neváží a kolikrát oně za čas přijdou.

susik77
1. bře 2010

My sme tiez isli ako dai-od nuly, obidvaja mame VS a velku cast uspor davame do dalsieho vzdelania. Odstahovali sme sa do Prahy( ale povodne nie kvoli peniazom), ale je pravda, ze tu si clovek moze skor najst zaujimavu pracu 😉
Sice tiez moment. moc penazi nemame, ale zase ani ziadne problemy, mame hypo a uver a zvladame. My sme sa rozhodli, ze sa budeme zatial viac venovat detom -chcem byt aj s mladsou do 3 rokov doma a potom by skusil mm nej. menezersku poziciu a ja sa vratim na moje stare miesto do firmy. Teraz mm robi kurz MBA...

anta
1. bře 2010

Holky a co se tak dobře vdát, co? 😀 😀 😀 😉

susik77
1. bře 2010

Anta: to je dobry napad 😀 ale myslim, ze musis mat stastie, aby si si nezobrala nej. blbca, kt. ti nebude vyhadzovat na oci, ze ty si nic nemala a ze musis robit vsetko ako chce manzel, hm. Pri 50% rozvodovosti v cechach mi pride zazrak spokojne manzelstvo 😎

dai
1. bře 2010

dobry napad anta 😀
az nato ze ja mam pocit ze je fajn ked ste si s manzelom seberovni - potom ti nikdy nebude moct vyhodit na oci ze si len taka pipka domaca... 🙂

susik - presne takto rozmyslame aj my - akurat nasu malu zaskolujeme 🙂 dnes mala prvy den v skolke a super ho zvladla - my by sme chceli ked bude druhe babo odist asi do new yorku - manzel chce skusit pracu v nejakej velkej advokatskej kancelarii, s tym ze ja by som bola doma a nasa malicka by switchla do americkej skolky... pripadne by tam zacala chodit do skolky ( zalezi od nacasovania ) - chce to hlavne manzel kedze citi potrebu sa dalej vzdelavat... firmu ma uz tak rozbehnutu ze by mu ju uz mal kto spravovat, tak verim ze sa nam to podari, s tym ze ten pobyt pomoze aj nasej malickej - nauci sa dalsiu rec a detto mne ( nasa firma ma pobocku aj tam, tak by som teoreticky mohla na polovicny pracovny uvazok aj pracovat )... no uvidime co cas prinesie 😉 MBA je fajn - otvara dvere 😉

anta
1. bře 2010

Susik - v tom případě to štěstí mám 😀 😀 😀 😉

macka01
1. bře 2010

ak sa môžem pridať s názorom: kto začal podnikať po revolúcií,ked na našom trhu chýbalo všetko,tak sa uspech dostavil,no poznám niektorých,ktorým ten úspech stúpol do hlavy,to bol začiatok ich konca.Ved v celom meste sme mali len jednú cukráreň,2 obchody s oblečením,1 hračkárstvo,...a služby 😝 samozrejme sa musel každy začať obracať lebo konkurencia pribudala,ano,každy musí na sebe pracovať.Ja som bola stredoškoláčka v čase revolúcie,tak to šlo mimo mna.Veľmi záleží aj na regione v ktorom žijete.Dvíha ma zo stoličky,keď niekto z Blavy,kto má 2 práce povie,že kto chce robiť si robotu vždy nájde.To je arogancia prvého stupňa.Poslala by som ho k nám na sever,je to tu taký hladový kraj.Ja by som veľmi chcela pracovať,veľmi,som snáď lenivá alebo hlúpa,ked sa neviem zamestnať?Určite nie.Nikdy som uspech nikomu nezávidela,každému ho prajem,dufam,že raz bude mať prácu ozaj každý,kto bude chcieť pracovať a bude aj náležite odmenený.A veľku úlohu v tomto má aj šťastie.
Tak veľa šťastia pri bohatnutí vám želám 😉 🙂

anta
1. bře 2010

Já měla tedy štěstí, že manžel nějaké to menší jmění měl, tedy aspoň na to, abychom si mohli koupit byt na hypotéku a vůbec zařídit byt a tak, ale je fakt, že já získala taky peníze z životní pojistky bývalého přítele, který zemřel. Ty jsem nerozházela a schovala si je pěkně na stavební spoření a tím pádem se podílíme na splátkách bytu oba. Máme i finanční rezervu, na kterou jsme nesáhli 2,5 roku a máme je úročený, takže vždycky nám naskočí nějaké ty menší penízky za rok navíc. Jinak já nemám šanci taky nic dědit, manžel taky ne, ale prostě nerozhazujeme za blbosti, které udělají radost jen na chviličku, vždy každý výdaj spolu projednáme a většinou se shodneme, že není zbytečný a že nám nezatíží moc rodinný rozpočet. Nejvíc peněz nás samozřejmě stojí náš malý chlapeček, ale to neřešíme, o tom to není, dítě se totiž nedá zaplatit ničím a s tím se počítá 😉 🙂

beruska2x
1. bře 2010

macka01 nezlob se ale tak proc se neprestehujete? dneska je to prece normalni, MM se stehoval kvuli praci 300km..
ja si ase pamatuju jak k nam do prace, kdyz jsme schaneli, si lidi z pracaku chodili jen pro razitko - je hafo lidi co delat nechtej, jenom breci 😖
s dedenim - mam pomerne mlade rodice tak to neresim 😀 spise se snazim neco nastradat malymu aby od nas dostal neco do zacatku az to bude potrebovat..

macka01
1. bře 2010

už môj muž dochádza za pracou cez 500 km,ale do Čiech by som nechcela isť žiť,tak preto.

beruska2x
1. bře 2010

ale ja nemyslim do Cr urco i v Sr se da... 😉 take jsou tam prum. oblasti ne?

marselina
1. bře 2010

jak to dělají nevím,ale já bych chtěla být taky bohatá,třeba jen půl dne 😀 😀

kristi
1. bře 2010

tak potom je to presne jak nekdo psal, ze ne moc lidi je ochotno se obetovat

susik77
1. bře 2010

anta- to mam teda asi aj ja...ale mne to moc nepripada ako jmeni, ze si kupim byt na hypo-skor by mi to pripadalo, keby si hypo nemusim brat vobec 😀 😎
my v podstate vyzijeme z platu mm a rodicovsku mame na prilepsenie.
dai: to je zaujimavy plan. my sme predtym rozmyslali ist pracovat do UK, najviac ma od toho odradzuje ale ich pocasie, asi by som tam depkovala 😎 Tiez ma nasa firma zastupenie v NY, a Europ. pobocka je v Cambridge.
MM by nasiel pracu kdekolvek s anglictinou, je IT, ma uz asi 9 rokov praxe v obore...
Ja by som tiez prakticky mohla prac. u nas vo firme na ciast. uvazok, ale nasa starsia dcera je na nas silne citovo zavisla, aj ked ju hlida babicka tak niek, place za nami, tak sme si povedali, ze sa viaz zacneme ven. kariere ked deticky trochu odrastu, tak si ich uzivame 😵

anta
1. bře 2010

susik77 - abych to upřesnila, manžel má pěkný plat,takže proto jsme si mohli vzít hypo, samozřejmě, že byt placený z hypo není jmění, ale on má peníze okolo, které máme jako rezervu, stále mi říká, že jsou to peníze společné a já toho nezneužívám na drahé kožichy a kabelky a jiné blbosti, takže víme, že když zaplatíme hypo, že jsou i peníze na jídlo a tak, takhle jsem to myslela 🙂

anta
1. bře 2010

A ještě něco, nepatřím k rozhazovačným bábám a vždy pečlivě uvážím, zda na to, co chci, mám a jsem hospodárná a vždycky se dobře najíme. Manžel je určitě rád, že si vzal zrovna mě 😀 Taky mě umí za to pěkně pochválit a to mě potěší 🙂

schwarzovka
1. bře 2010

tady jde jen o to, zda člověk chce...nemám ráda, když někdo říká, že nemůže sehnat práci...nesnáším, když mi příbuzný brečí na ramenou, že jsou chudáci...jsou to všechno jen výmluvy a vytáčky...kdyby tu práci opravdu, tak strašně moc chtěli, tak si jí seženou...ikdyby se měli odstěhovat půl světa pryč...když proto nedělají maximum, tak ať si pak nestěžují, že to nejde...jde všechno, stačí chtít a něco proto udělat 😉

swarovski
1. bře 2010

schwarzovka - suhlas. ja pochadzam z maleho mesta, ked pridem k nasim, stretnem nejaku tetu, a ta hned zistuje, ze mam byt, auto - automaticky musim byt milionarka, lebo jej dcerenka byva stale s nimi a je nezamestnana a ze mne to iste vsetko vybavili rodicia. ale to, ze makam, ze sa vraciam vecer z prace unavena, ze nemame s priatelom na seba cas, ze si pracu nosime domov a platime obrovske peniaze na hypo... to jej unika... ona je uz o druhej poobede doma, kukne telenovelu, stihne poprat, pozehlit, navarit a este aj kritizovat... takyto pristup milujem 🤐

misi78
1. bře 2010

Holky co podnikate obdivuju, ja na to nejsem, jsem spokojenejsi jako zamestnanec. Znam dost lidi, kterym pomohli rodice, jedni dostali milion na stavbu baraku a pozemek k tomu, druzi zase byt. Nam s manzelem nikdo nic nedal, mame byt na hypoteku, auto na uver a ted to pytlikujeme na MD jak se da. Neni to zadna hitparada kolikrat me to strasne stve, ale rikam si ze je to docasne. Jak nastoupim do prace bude lip. Cetla jsem super knizku o Stevu Jobsovi co zalozil Apple, taky zacal od nuly, fakt doporucuju.

kristi
1. bře 2010

ja se tesim do prace uplne desne, pac jako rikat si o kazdou vetsi vec mi fakt bere sebevedomi

schwarzovka
1. bře 2010

kristi asi tak...když jsme začali s manželem žít, ještě jsem studovala, tak mě živil...první práce, co jsem měla byla placená, jako minimální mzda, tak jsem taky moc nepřispěla, na mateřské to samé...cítím se teď mnohem líp..

marorlinko
1. bře 2010

essi,ty vravis,ze este nikto poctivou pracou k peniazom neprisiel,mylis sa prisiel,mat vela,neznamena mat miliony,ale mat dost . ak sme to dokazali my a poctivo,dokazu aj ini,stale si vravim,ked sa chce,tak to ide,kto si veri aj nieco dokaze,kto si vravi ja to neviem,nedokazem,tak potom nech sa ani necuduje,ze ma to,co si zela.
moj recept.

alterna
1. bře 2010

Macko jak pise beruska muzete se prece i po Slovensku stehovat za praci

My jsme se take stehovali z manzelem za jeho praci.Tam kde by jsme zustali v jendom meste na severu Cech,tak by mel manza po 5 letech praxe stejne penize ja praci nic moc
tak sjem se sebrali a sli jsme a jsem radi
do ted tam mam znamy a ty jen nadavaj, ze neni prace apod.moznost ma kazdy

briketa
1. bře 2010

Najchytrejsie podnikanie je istotne manufakturny business. Musis mat zakladny kapital a ludi ktory robia. Ludi ktory menezuju a Ty len dozeras. Musis byt chytry vo financiach.
Na narast musi byt sedemdesiat percent z profitu vlozene naspat do kolobehu biznisu.
Ono malokto kto business zalozil bude hned uspesny. Business malej a strdnej velkosti ktoremu sa dari, bude po prvych piatich rokoch len vyrovnany, cize plati sam seba, ale zisk je nulovy. Az potom po 5 rokoch zacina zisk ist do +. Ono to cele je zlozitejsie s podnikanim 🙂

briketa
1. bře 2010

Este ma napadlo, nech vas kocky nepletie, ze ked sa mlade sunky vyvazaju na uzasnych autach, ze su za vodou. Drviva vacsina aut su na leasing, alebo firemne.
Dalsou vecou je, ze mnohi podnikatelia, ktori sa navonok prezentuju velmi honosne su v dlhoch, danovych, kolkokrat aj colnych.
Lebo to je tak trochu specialitka nasel kultury - nech ludia vidia blystiaci sa povrch. To, ze je pod tym hniloba, to uz nie je vidiet ;)

briketa
1. bře 2010

prepacte chyby, pisem jednym prstom pocas kojenia

zuzana76
2. bře 2010

Briketa , suhlas, velmi dobre si to napisala 😉

ved to, ide o tu prezentaciu sameho seba.

aleachim
2. bře 2010

taky není špatné vystudovat nějakou dobrou školu, získat praxi v zahraničí a nechat se zaměstnat ve firmě, kde tě slušně zaplatí. Pro podnikání si myslím teď není vhodná doma, ale uznávám, že škola a zahraniční praxe bude asi také pro většinu rada k "nezaplacení" 😝