Jak to sakra dělaj lidi, co maj peníze?

esssi
28. únor 2010

Asi jinak, než my. Zdědit nemáme co po kom, na podnikání nemáme nápady, poctivou prací ještě nikdo k bohatství nepřišel. Jak se to teda dělá, aby byl člověk za vodou? 😎 Jo možná nemít děti by byla metoda 😀

esssi
autor
28. únor 2010

dagino jo přesně 😀

marianka79
28. únor 2010

ahojte pridam sa aj ja

Ja som si vzdy vravela ze peniaze boli su a budu nikdy som sa nestazovala na ich nedostatok i ked som mala mater.2700sk ked som zacala pracovat peniazky len pribudali a pribudali najlepsi recept je nestazovat sa a nelutovat a byt spokojna s tym co mame i ked nemam miliony vravim si ''ja mam peniaze a aj ich budem mat''a zivot mi ich dava 😉

berenika39
28. únor 2010

lenkabu - tohle by nějak měl vědět i pan "stát", že nemůžu utratit víc, než vydělám - že prostě příjmy musej být vyšší než výdaje 😀 😀 😀 . Rodina nemůže dlouho žít v mínusu, ale stát jo, a ještě se zadlužuje dál a dál...

Možná že právě bohatý lidi - a ted myslím ty opravdu bohatý (ne sebe, protože jediný opravdový bohatství je ted rodinka a ty prachy máme tak akorát 😀) jsou za vodou proto, že nemají ani čas ty peníze utrácet - pořád vydělávají🙂.... tak to by mě nebavilo.

swarovski
28. únor 2010

ja som tiež názoru, že makať a hlavne si nesťažovať. keď som študovala, mala som od našich mesačne asi 5 tisícok. a vyšla som. Potom prišla prvá práca a potom ďalšie... a čím viac peňazí som mala, tým viac som minula. Kvalitnejšia strava, handry, topánky, kozmetika.... Teraz mi mesačne odchádza 900€ na hypo a tiež si nesťažujem. Značne som zmenšila objem kupovaných vecí, auto mám našťastie služobné, dovča možno tento rok nehrozí, ale som spokojná 😀 .
Priateľ síce zarába veľa, ale všetko vráža do svojho podnikania a ja ho v tom podporujem 🙂
Kým nemáme detičky, dá sa to 🙂

katka1981
28. únor 2010

Uzasne fotum, kradnu, co ineee.

swarovski
28. únor 2010

jasne, všetci kradneme 😀 neexistuje byť šikovný v práci 😀

soanpe
28. únor 2010

dagi
jestli to nebude tím, že ty 20ti letý maj rodiče, co po revoluci začali makat a ted maj 😅
já třeba " závidím" holkám účetním, že si práci můžou dělat z domova a i při dětech 😉

soanpe
28. únor 2010

kdybych kradla, tak tu s vámi neklábosím a sedím s Bakolaou nebo jiným uhlobaronem na obědě 😀 (tím něchci říct,že p. Bakala krade)

brumdinka
28. únor 2010

swarowski - hm hezké ja když studovala tak sem od rodičů nedostala žádný kapesný nic, nikdy a nikdy mi to nevadilo, na vysokou sem si musela vydělat sama a dělal jí pak řpi zaměstnání - stejně špatnej obor, když sem bez práce (ale to je na jinou diskuzi) - jen že mě tak zaujalo těch 5 tidícek, co já bych za ně dala a to i dneska 😀 😀

soanphe - jo tak to já taky akorát že se s účetnictvim zrovna nekamarádim a navíc já musim někam chodit, doma mi chybí ten řád, abych sedla a začala makat 😀

zkusim to shrnout, mě se vždycky líbila jedna věta co měl Jiřík v knížce o krtečkovi v pohádce a lakomém vrabčákovi : Peněz má být tak akorát, ani moc ani málo, jinak se na ně myslí víc než je zdrávo 🙂

marianka79
28. únor 2010

swarovski tak tak cim viac tym viac minula aj ja ale som aj odlozila a ked som zarabala 5000sk nasporila som si na kozennu bundu za tri mesiace stala 5000sk a velmi som sa tesila ze som si naskrabala aj z toho mala bola som sice bezdetna a slobodna ale i tak...

soanpe
28. únor 2010

brumdinka
a o tom to je.najít řád a začít makat 😉

berenika39
28. únor 2010

brum - vrabčák je chytřejší než všichni finančníci světa 😀 😀 😀
To přesně si myslím, je mi divný, na co vydělávají ti workoholici - 24h denně stres a práce, peněz jak šlupek - ale k čemu?

S tím kradením to bych se snad i urazila 😝 .

a jednoznačně - podmínky pro podnikání byly ideální těsně po revošce, kdy jsem i já začínala, dneska je to o moc,moc,moc težší. to na obhajobu těch, který se ted třeba bojej začínat, nevím, jestli bych do toho šla znovu....

swarovski
28. únor 2010

kočky... 5 tácov je veľa... ale nie keď 3 z toho stojí intrák + električenka atď... moji rodičia neboli bohatí, ale chceli, aby sme so sestrou mali dobré školy a mali podmienky ich doštudovať v riadnom čase. tiež som si svoje odsedela za pokladňou v hypaci, ci som sa naskladala letákov v tlačiarni... a práve to ma naštartovalo... robiť hlavou a nie rukami. lebo človek robí strašne veľa a strašne málo mu za to dajú. absolútne sa nehanbím za to, že ma rodičia na škole podporovali a viem, že mojim deťom to zabezpečím aj ja.

aaaaale, je pravda, že keby mám dieťa... neviem, neviem... či by som to zvládla. ☹

karotky
28. únor 2010

berenika39,...................stát se zadlužuje hlavně kvůli nám a siciálním dávkám.V jiných státech,kde si vystačí stát s vlastními příjmy,jsou maminky na MD jen půl roku a pak musí do práce.Navíc se tu dost dotuje zdravotnictví ze státní kasy a kdyby jsme si měli hradit zdrav. péči jako v jiných vyspělých státech,asi bysme se hodně divili. 😖
Takže buďme rádi,že nás stát živí a že se o nás stará nadstandartně na vlastní úkor a dluh,který budou muset splácet naše děti,vnoučata a pravnoučata. 😉
Jinak k bohatství nebo lepšímu standartu stačí jen makat od rána do večera,nepořizovat si děti a mít ze života prd.Mě osobně stačí,když mám těch peněz tak akorát,aby se mohla slušně oblíknout,abych netrpěla hlady,nemusela v zimě mrznout,abych si mohla dovolit mít a vychovat děti a abysme byli opravdu rodina. 😉
To,že někdo jezdí každé léto k moři a 3krát za zimu na hory,mě vlbec netankuje.Vím,že to ti lidé nemají zadarmo,že té práci musí obětovat volný čas a čas,který by měli věnovat dětem. 😖

soanpe
28. únor 2010

bereniko, je fakt, že po revoluci byl trh lačný po všm novém, takže pokud se načančalo ,s prominutím , hovno, tak se taky prodalo. dnes je trh nasycený službami, zbožím atd. ale zase ne všichni řemeslníci atd. odvedou kvalitní práci.
já začala podnikat cca před 12lety a to byla pohodička. ted mám dva roky pozastavenou živnost, byla jsem zamněstnaná a chtěla jsem otěhotnět.... no proste potřebovala jsem vystoupit z vlaku, aby mi náhodou neplynuly roky a já si ve 40 letech nevzpomněla, že chci první dítě.mohla by být už pozdě 😅

schwarzovka
28. únor 2010

ono totiž, když se chce, tak to jde...poctivě se peníze vydělat dají, jen člověk nesmí sedět doma na prdeli a vymlouvat se...samy ty penízky do klína nespadnou
taky jsem začala podnikat, převážně z domova a celkový příjem nám to dvojnásobně zvýší, manžel dělá rukama, ale dokázal se vypracovat a je ve firmě, kde si pracantů váží...za dva roky povýšil už 3x 😅
času na koníčky a rodinu máme, tak akorát a žijeme s pocitem, že jsme něco udělali, abychom se měli dobře

berenika39
28. únor 2010

karotky, to je asi na jinou diskusi než myslela essi...ten dluh státu je složený ze spousty průšvihů, nejenom soc.dávky se na tom podílej. ale do toho já a asi nikdo moc z nás tady nevidíme, takže to nemíním pitvat.

to, jak naložit s penězi, pokud jich má někdo víc než nejvíc 😉 😉 , tak to bych nechala na každým, vždyt i ty dovolený jsou přece společnej čas a zážitky. mě se zdá blbý až to, když už nezbývá pro samý vydělávání čas ani na ty dovolený a společný chvíle. to je průšvih. ale jestli si někdo utratí svoje vydělaný prachy za dovču,auta,nemovitosti - to mi nepřísluší jakkoliv hodnotit - mě osobně materiál nic neříká, ale celkem chápu,že to někomu dělá radost a uspokojuje ho to. přeju, a bude mi přáno🙂))) - doufám....

brumdinka
28. únor 2010

berenika - vid´ přesně tak lze to najít tu pravou střední cestu, mě by bohatě stačilo, kdybysme měli oba ten věčně omílanej průměrnej plat v ČR

swarowski - já ti to nevyčítám, já ti to spíš v dobrym "závidim" 😀 protože sem takový štěstí prostě neměla naši na to živit mně na škole prostě neměli, tak sem si jí dodělala až sem na to měla sama (taky to trvalo dost dlouho)

a ted´je mi to navíc spíš na obtíž jelikož nemám praxi v oboru, ale zase mám praxi od matury ve všem možnym od prodavačky přes recepčí až k nákupčí a když chci pracovat, tak pro změnu slyšim jak je mě na to a to místo škoda, že jim uteču a kdoví co - to bych musela mít nejdřív kam - tady na Chebsku vážně neni kam utéct za lepšim 😅 - ale to je zase špatně - no tak si vyberte 😀 😀

karotky
28. únor 2010

berenika39,....................tak buď je možnost být v práci od rána do večera,děti cpát každý den po škole na kroužky,protože na ně nemáme čas(babičky nemáme,takže by to u nás ani jinak fungovat nemohlo),mít celý rok ze rodinného života prd a pak si to vynahradit 14ti dny u moře,nebo si vystačit s jednodenními výlety po republice,ale přijít z práce,když už jsou děti doma ze školy a užít si rodinný život.Každý v životě uznává jiné hodnoty a o tom to je. 😉
Ale je dost naivní si myslet,že člověk může mít obojí jen tak bez obětování volného času a rodiny. 😎

brumdinka
28. únor 2010

karotka - souhlasim, akorát jsou mezi námi i tací co mají obojí a nemusí se zrovna dvakrát nadřít či hnout prstem a to jsou právě ti o kterých essi zakládala to téma - jak jenom to dělaj 😀

berenika39
28. únor 2010

rozhodně se nechci dohadovat - to radši zmizím, moc mě mrzej ty hádací témata a nechci to essi kazit, ta myšlenka v názvu tématu je dobrá. Ale můj názor je ten, že ano, můžu to mít obojí, jen je potřeba najít tu hranici,kdymám dost a stačí mi to a čas rozdělím mezi práci a zábavu. Naivní nejsem, to už mě přešlo 😀 😀 😀 , a aniž bych se chtěla chlubit, nám to prostě takhle klape - vyděláváme, práce nás baví, ale neženem se do zlatýho dolu, prostě jezdíme i na ty dovolený a jsem ted doma na plnej úvazek maminka....tak snad si rozumíme, co chci říct. Je to o přístupu k tomu, co chci...

berenika39
28. únor 2010

jasně, dědictví, různé nemovitosti po někom, možnost pronájmů, zaběhlé firmy bez nutnosti se aktivně podílet na chodu...tak to je pak o klice - někdo ji má a někdo ne.....

karotky
28. únor 2010

brumdinka,...............tak mám kolem sebe hodně přátel,které finančně podporují obě strany a to taky dělá hodně.Já mezi takové lidi nepatřím,ani nemám po kom co zdědit,takže musíme vyžít z toho,co si sami vyděláme. 😉 Ale to taky netrvá věčně,protože těm lidem rodiče časem umřou nebo začnou být nemocní a budou se o ně muset na stáří postarat,ikdyž už to nebude taková slast jako ta původní finanční dotace. 😖
My se staráme sami o sebe a také to tak bude až do konce života beze změny a bez toho,abysme rodičům cokoliv dlužili. 😎

swarovski
28. únor 2010

súhlasím s Vami, kočky... sama to vidím na sebe... a na mojom priateľovi... makáme strašne veľa, od nevidím do nevidím... hlavne on.
sme síce spolu každý deň, no stretávame sa len cez víkend, aj to len piatky večer a somboty... v nedeľu sa totž treba pripraviť na pondelok do práce 😀
máme absolútne odlišný program cez týždeň. akúrát spolu máme psa, a aj toho radíme do diára, keď mám služobnú cestu, tak aby on na ňu nezabudol 😀
je to fakt des. preto si nedokážem predstaviť mať v takejto situácií ešte dieťa.
ale je to daň za peniaze, za to, že máme byt, sme nezávislí od rodičov a tak... takže odpoveďou stále ostáva makať... treba však vedieť, kedy brzdiť.

zuzanockamt
28. únor 2010

ja robim tiez aj cez vikendy, robotu si nosim kazdy den domov, ale bohuzial ohodnotenie za to nie ... nuz to je nase skolstvo 😝 😝 😝 ... ako dobre, ze od buduceho skolskeho roka budem na MD

lenkabu
28. únor 2010

Souhlasím s berenikou že se dá hodně vydělávat a mít čas na rodinu..........ale je to umění a málo lidí ho zvládne 😉 My se o to snažíme,za 5 let se mně zeptejte jestli se to povedlo 🙂

karotky:o rodiče se postarám ať mně podporují nebo ne a je to jeden z důvodů proč vydělávat hodně a nezahrabat se od rána do večera v práci, "postarání se" podle mně neznamená jen najmout schopnou ošetřovatelku.

berenika:o finanční politice státu mi nemluv,mám dojem že tam sedí většina finančních negramotů kt. přehlasovávají tu chytřejší menšinu,naše děti nás za to proklejou 😖

start1406
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkabu
28. únor 2010

A pokud by vás tahle problematika zajímala víc tak doporučuju knížku Roberta Kiosakiho Bohatý táta,chudý táta. Velmi čtivé,měla by to být povinná četba už tak v 15 letech a tolik lidí by nemuselo končit v dluzích. Kiosaki je multimilionář kt. vše vybudoval od nuly a moc pěkně popsal jak se tvoří peníze v kapitalismu.

schwarzovka
28. únor 2010

lenka...to je mé oblíbené čtení...dostali jsme to v práci za úkol si to přečíst...

linette
28. únor 2010

The secret (tajomstvo) 😉 je jedno z rieseni 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=EUAkqENcRl8