Jak to sakra dělaj lidi, co maj peníze?

esssi
28. únor 2010

Asi jinak, než my. Zdědit nemáme co po kom, na podnikání nemáme nápady, poctivou prací ještě nikdo k bohatství nepřišel. Jak se to teda dělá, aby byl člověk za vodou? 😎 Jo možná nemít děti by byla metoda 😀

simlenka
28. únor 2010

Nebo skudlit a mit ze zivota hovno. ja teda prachy nemam,ale to malo co mam rozfofruju za blbosti co mi delaj radost. mam znamyho,co prijde do kramu pro svacinu a u pultu s uzeninama rekne "dejte mi ten nejlevnejsi salam" - stydela bych se az na prdeli. je fakt ze ale nasetril z docela malyho platu na novy auto a bude kupovat byt.

esssi
autor
28. únor 2010

sim jo tak tomu to asi stojí za to...ale to je šetřílek, tchán taky, ten třeba přijde do krámu a chce 4 plátky gothaje😀 tyhle typy asi žádný velký bohatství tímhle stylem nepoberou...

ani3012
28. únor 2010

keď na to prídete,dajte vedieť 😀 😉

esssi
autor
28. únor 2010

ani ok 😀

momin
28. únor 2010

Heh holky pekne tema! 😎
Taky by me to moc zajiomalo! Jsme sice jeste mladi ale uplne bez napdau... 😀 To je hrozne..... 😀
Pritel ve fabrice,ja na materske.. jak z toho chcete neco nasetrit?! 😎

esssi
autor
28. únor 2010

momin já myslím, že šetřením to nepůjde🙂

berynka
28. únor 2010

tak jiná varianta... jen něco vymyslet, předsvědčit investora a jste v balíku ráz dva 😀

ani3012
28. únor 2010

ono by sa dalo ušetriť kupujem párky za 140 korún,ktoré su veľmi dobré,bez pridania múky atď.alebo kilo párkov za 60 korún.... 😝
Včera som chcela kúpiť údené pliecko.Kilo za 3,45 eura.Zloženie: 51% bravčové mäso......a z čoho je ten zvyšok ?

My väčšiu časť príjmu prežerieme -doslova 😀

vercak.
28. únor 2010

Podle mě prostě někdo má už boahtou rodinu, někdo škudlí, co se dá a někdo si pořizuje věci na splátky a bere půjčky.
Třeba moje rodiče. dali do kupy starou chalupu, kde byl suchej záchod. Uvnitř to vypadá fakt luxusně, obrovská koupelna, místo kůlny krásná hala s francouzským oknem, ale na nic našetřeno neměli, na všechno si brali půjčky.
Naopak tchánovci jsou strašný škudlilové, gauč a křesla mají snad ještě po babičce, kuchyň komunistická a když u nich náhodou spíme, tak postel je nechutně provrzaná a s ďolíkama. Ale zase jsou schopný z fleku koupit nová plastová okna na barák nebo nový kotel.
Asi recept na bohatsví neexistuje, ale jestli jo, dejte mi prosím vědět 😀 Každopádně jsou možnosti, jak si udělat domov hezký, i když člověk nemá hotovost 😉

berynka
28. únor 2010

ani, tak to máš dobrý, že víš, kde ty peníze jsou. Já u nás teda netušim 😕 😉 .

berynka
28. únor 2010

no, já si obecně myslim, že jsou některé rodiny, které umí nahromadit majetek a dokáží tak zabezpečit několik generací... jsou pracovití, skutečně šetří, investují, podnikají apod. Jiné rodiny jsou prostě požitkáři, chtějí příjemné věci (spotřební, dovolené, jídlo) hned a to co vydělají, tak prostě hned rozmělní... jenže pak není divu, že vlastně nic nemají a na nic se nezmůžou 😅

vercak.
28. únor 2010

bery - máš pravdu. naši taky patří mezi požitkáře, ale zase na druhou stranu oni třeba peníze fakt cpou do majetku. Chalupa byla rujna a teď nabyla určitě vyšší hodnoty, takže to vlastně dělají pro nás a zároveň si užívají. A když to srovnám s tchánovcema, tak k čemu jim jsou naškudlený peníze, když člověk u nich ani nezapluje do pohodlný sedačky??? Víš, oni třeba ani nejdeou na dovču, prostě škudlí, co kdyby se náhodou něco posr... Jako je to rozumný, ale když celej život makám, tak si taky trošku užiju ne??? Moje rodiče jezděj aspoň jednou za dva nebo tři roky na dovču, sice autem do Itálie, ale jedou. Tchánovci??? Dobrých 10 let nikde nebyli. A to samý je i s jídlem.

simlenka
28. únor 2010

Bery,jj,souhlas,ale nerekla bych,ze jde o pracovitost,to clovek byt muze a stejne prachy nema,jinak ale souhlasim - jsou lidi,kteri umi setrit,umi podnikat,umi riskovat a lidi,kteri umi neco jineho a radi si dopravaji hned - viz. ja!

berynka
28. únor 2010

vercak., já tohle chápu.... každý má ty priority jinde a těší ho něco jiného. Někdo má dobrej pocit, že něco vlastní, jinej zase že má zážitky 🙂 . Ideální je asi kompromis. Ale taky je fakt, že dneska jsou lidi hodně mimo, když si myslí, že ty plné krámy a tak nějak všechno je tu pro ně. Jenže to tak skutečně není. Každej má, na co má 😉 ! A průšvih je, když se začnou využívat takové ty různé "výhodné" půjčky 😝 . Ono samo o sobě stačí, že hodně rodin by bez hypošek vlastně nebydlela a pak je to docela začarovanej kruh 😒 .

lenkabu
28. únor 2010

Někdo podniká,jinej šetří a investuje............ty prachy k bohatým samy nepřilítly,ale vzalo to roky tvrdý dřiny a odříkání. Pak je tu menšina co to nakradla bez dřiny ale to nemívá výdrž,však i Kožený už je v dluzích 😀

Základ je vždy vydělat víc než utratim a když to nejde tak snížit útratu. Prostě musím být v přebytku a s tím dobře naložit.

Nedělám chytrou,nejsou to moje myšlenky ale myšlenky bohatých,četla jsem nějaké knížky,koho by to zajímalo,pošlu IP 😉 Zatím bohatá nejsem,ale pracujeme na tom 🙂

lenkabu
28. únor 2010

Jinak na to jak být bohatý se ptejte bohatých,my si tu můžem sdělovat jen domněnky 😀

kristi
28. únor 2010

makat a makat a hodne tomu obetovat..to vidim u manzela. Nastesti si to ale oba tak nejak dokazeme i uzit,protoze vzdycky to muze skoncit a my budem na dlazbe 😀 😀 😀

esssi
autor
28. únor 2010

Hm tak jsme nic nevyřešily🙂

Já včera četla na jedné diskuzi příspěvek od maminy, která dáva své dceři medicínu studující na měsíc kapesné deset táců, aby se dcera mohla věnovat studiu a kvůli penězům na zábavu nemusela chodit na brigády...někdo se na ni vrhnul, že co když dcera nedostuduje, mamča na to, že maj veliký dědictví, taky rodinnou ordinaci a tak....a mně chytala čím dál větší touha zeptat se jí, jestli mě nechce adoptovat!!! 😎 😀

brumdinka
28. únor 2010

essi - já bych ti to řekla jak to dělaj, ale neni to politicky korektní 😀 bohužel ti co maj nejvíc neví co znamená slušnost atpod.

lenkabu - souhlas, akorát ten poměr je přesně naopak - podnikatelů co si vydobyli svůj podnik z ničeho a ted´jsou na tom dobře je velmi málo a takových si vážim a přeju jim to ale když se rozhlídnu okolo jen v našem malym městě, tak je spočítám na prstech jedný ruky

naopak těch co k tomu přišli jak slepý k hosuslím ani nevěděli jak je většina a ted´nemám na mysli nějakýho Koženýho ale spoustu takovejch malejch ryb co přišli k fabrice třeba jen proto, že když se privatizovala byly ve vedoucí funkci atpod... takovejch co maj nejčertvější informace nelegálně, že maj investovat tam a tam atpod...........

kristi
28. únor 2010

esssi, to prece vyresit nejde, jsou lidi a lidi, nekdo to riziko podstoupi i za cenu,ze se to nemusi povest, zacne podnikat a vyjde mu to. nekdo radsi proste chodi "jen" do prace a ma svy jisty.

esssi
autor
28. únor 2010

kristi no taky fakt 🙂

dorinek
28. únor 2010

vercak - jakoby jsi psala o mé rodině a mých příbuzných. Mí rodiče pomohli k bydlení mě, bráchovi pomohli zrekonstruovat barák, pomohli mu rozjet podnikání, od malička si pamatuju na úžasný dovolený pod stanem po celý ČR. Moje mamka dokáže prostě šetřit a ještě si užít. Nechápu, jak, ale jde to. Pokud člověk nepotřebuje k užívání dovolenou v karibiku - tak to asi jde. A přitom mí rodiče jsou střední třída, žádní podnikatelé, normální zaměstnaní lidi s průměrným platem.
Tchánovci - starej nábytek, žádná dovolená, neustále si stěžujou, jak je všechno drahý, byt dostali ještě za komoušů, nikdy do ničeho neinvestovali.... Myslím, že platy maj slušný a peněz dost, ale furt si stěžujou, jak kdyby zejtra neměli za co koupit rohlíky.

Takže člověk by si měl asi dělat nějaký rezervy, ale zase nemusím bejt nejbohatší na hřbitově, že jo 😀 😀 😀

Jo a poslední dobou zjišťuju, že krást se vyplatí už jen ve velkým. Malý ryby vždycky chytnou. Ale jak našetřit jmění, při normálním chození do práce, tak na to radu nemám. 😀 😀

berenika39
28. únor 2010

příšery - moc vám to sluší...některý by člověk identifikoval i bez té malé fotky 😀 😀 😀

K těm penězům - jak jsem stará, tak už jsem si vyzkoušela všechno. Mít hluboko do kapsy, makat jak barevná a nic moc z toho, podnikat a peníze neřešit, nakonec fakt naši zdědili v zahraničí peníze a málem jim z toho hráblo....pořád je to o lidech. Když se netopíš v penězích, a jsi nad věcí, můžeš mít život jak procházku rájem. A některý lidi, který přehazujou peníze vidlema, jsou takový prudiči, že bych jim dala korunu 😀 😀 .

Bojim se úplně psát, abych to nezakřikla, ale u nás to celkem klaplo - s čistým svědomím - já podnikám a manža se živí rukama, v oblasti, která ještě není pod vlivem kriiiize, prostě maká denně od po do čt 12hodin a tři dny je s námi. Společně máme peněz dost, a najednou - ani je nějak nepotřebujem. Dluhy nemáme, bydlíme ve vlastním, absolutně nesnášíme materialismus ve všech podobách, takže nenakupujeme 😀 😀 ....všechno utrácíme za naše společné hobby - sport a cestování s ním spojené.
Mě se osvědčilo, že vždycky když si řeknu - no a je to v prdeli - kašlu na to - tak se karta obrátila k lepšímu. 😀 😀

brumdinka
28. únor 2010

dorinek - ano všechno je to jen o lidech

na druhou stranu kdo má v tomhle státě průměrnej plat 😀 já takovejch lidi tady u nás v okrese moc neznám, většina je ráda, že má polovinu průměrného platu 😅 a z toho opravdu nic neušetříte 😝

berenika - no já koncem roku přišla o práci, peníze taky žádný od UP, jelikož jsem po rodičovský stihla odpracovat málo 😅 jít podnikat nemám odvahu - takže si zkusim říct dle tvé rady, že je to v prdeli a třeba se karta konečně obrátí k lepšímu 😀

esssi
autor
28. únor 2010

bereniko u nás má manžel dobrou práci, ale je to vykoupený jeho dojížděním...já taky zkoušm přijít na něco k podnikáníčku k md, leč asi na to nemám hlavu..

berenika39
28. únor 2010

tak to bych ti přála, aby to vyšlo... 😀 , za pokus nic nedáš....mě to funguje..(našel si mě tak i současný partner 😀 😀).
já vím že to není sranda, po MD hledat práci s dětma, když není ani pro bezdětný...jen jsem prostě tím chtěla říct, že se prostě průšvih dá přístupem k němu trochu zcvrknout🙂

esssi
autor
28. únor 2010

bereniko no jsem zvědavá 🙂

berenika39
28. únor 2010

😉 😉 😉 , nikdy nebylo tak strašně, aby nemohlo být ještě hůř🙂) 😉 .

soanpe
28. únor 2010

bereniko a lenka naprostý souhlas 😉
já za svůj život byla zaměstnanaá asi necelé 2roky a zbytek života jsem makala na sebe. vánoce jsem poznala jen podle toho, že se změnila výzdoba ulic a najednou jsem musela začít nosit zimní věci 😀
ale ... mám kde bydlet, nemám dluhy, mám svoje auto,na dovolenou nemusím šetřit celý rok
ono se každému líbí strkat penízky z kasy do kapsy, ale zkuste všechny svátky být v práci,ráno být v 6hodin ve velkoskladě, který je hodinu a víc jízdy autem od vaší teplé postele 😝
ted sice několik měsíců taky zažívámě krizi,ale to je život
no naříkat nebudu.byla to moje volba a každý má tu možnost něco se s vým životem dělat
ted se mi v halvě klube další vize, která mě nebude ovládat časově, ale přizpůsobí se mně a mému dítěti
a jak se říká, kdo se bojí sere v síni 😀 😉

dagina
28. únor 2010

Essi, tohle si říkám, když vidím cca 20ti leté v naleštěných fárech a ve značkových hadrech.
😝