Jak to sakra dělaj lidi, co maj peníze?

esssi
28. únor 2010

Asi jinak, než my. Zdědit nemáme co po kom, na podnikání nemáme nápady, poctivou prací ještě nikdo k bohatství nepřišel. Jak se to teda dělá, aby byl člověk za vodou? 😎 Jo možná nemít děti by byla metoda 😀

zuzana76
2. bře 2010

len na to, aby mohol niekto mat dobru poziciu v nejakej firme, kde sa pracuje od nevidim do nevidim, potrebuje aj dobre zdravie, je vystavovany permanentnemu stresu a kto ho nema - to zdravie, tak ma smolu

aleachim
2. bře 2010

zuzana, a v kolika takových firmách si pracovala, že to víš? Já třeba jsem zaměstnaná a i teď po dobu MD a RD mi zaměstnavatel vytvořil podmínky, abych mohla v klidu pracovat z domova a do práce chodím, akorád, když musím k soudu. Lidi v mém oklokí jsou zpravidla na poměrně dobrých pozicích a v klidu si dopřejí odchod v pátek ve 14h. Ono je to též o tom, jak si nastavíš pravidla a jak jsi pro firmu důležitá. Navíc ve většině zahraničních firmách a už to dochází i těm českým si všichni uvědomují, že dobře pracovat, může jen člověk, který je odpočinutý.

veronikapp
2. bře 2010

ja nesúhlasím na 100% s názorom, že kto chce pracovať, prácu si nájde. Nie každý má žalúdok na to, aby sa sťahoval o pol sveta ďalej, ako sa tu spomínalo a opustil celú svoju rodinu a známych... Možno u mladých ľudí a slobodných to je o niečo jednoduchšie, ale u tých starších to je problém. A nie je to len otázka chcenia. Nie každý má VS alebo možnosť ju študovať. Máme v rodine manželov, ktorí sú zdravotná sestra a elektrikár. On počas krízi prišiel o prácu, v ktorej dlhodobo pracoval, dlhý čas si nijakú náhradu nemohol nájsť. Všade kde prišiel otázka- vek, odpoveď- 58... reakciu asi poznáte...neskôr sa mu to podarilo, ale za minimálnu mzdu, ona prácu má, celkom dobrú, je spokojná, ale tiež sa musí doslova biť za to, aby si ju udržala... mladá konkurencia. A čo sa teraz majú odsťahovať? A kam? Podmienky sú všade rovnaké- pokiaľ ide o tento druh práce a vek.

susik77
2. bře 2010

jj, aj ja som pracovala vo firme celkom v poho. u nas sa chodilo vacsinou na 9.30 do prace a o 18. tam uz skoro nikto nebol. Samozrejme, ked bol deadline, tak sa zostavalo aj do 22.h. al. ludia pracovali aj v noci z domu. Raz mas sice total stres, ked mas nieco odovzdat ale potom zase par tyzdnov nemas zase do coho pichnut...

zuzana76
2. bře 2010

aleachim ja som pracovala v skolstve, ale muz pracuje vo firme a teda ma toho dost, navyse tam su ine poziadavky na zamestnanca si myslim, ak by som neustale chybala v takej firme, tak by ma kopli niekam 😉

a inak mam doporucene sa vyhybat akymkolvek stresovym situaciam, ktore mozu byt u mna spustacom atakov

schwarzovka
2. bře 2010

veronika...když někdo nemá žaludek se stěhovat, tak opravdu NECHCE!!! A ten pán, jak si říkala...že mu je hodně let...mě to nevadí, jestli opravdu chce pracovat, práci mu dám...opravdu stačí málo...když budou chtít změnit obor a něco pro to obětovat, tak opravdu chtějí práci, jestliže nebudou CHTÍT něco změnit, budou mít problémy...je to jednoduché, jako facka

a to, že podnikání v dnešní době nejde, je taky nesmysl...je mnoho oborů, kde je stále velká poptávka, stačí ji využít...

veronikapp
2. bře 2010

vidím schwarzovka že nevieš o čom píšeš...zrejme tebe niečo vyšlo, tak si tým nadobudla pocit, že teraz to vyjde každému... ak CHCE samozrejme.
ani začať podnikať a ešte v takom veku, a k tomu z ničoho nie je až také jednoduché. Na začiatku potrebuješ nejakú finančnú injekciu na rozbehnutie, ak ju nemáš, musíš si požičať. A nie málo. No a zadĺžiť sa v takom veku? Keď nemáš zaručený úspech? Už aj také prípady boli. Skúsili a nevyšlo...

luthien.k
2. bře 2010

U tohoto tématu mě napadá trefné přísloví - kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Nelze čekat, že peníze a dobrá práce si člověka najdou samy. Jasně, že existuje řada objektivních důvodů, proč nelze mít takovou nebo makovou práci, ale ty vycházejí téměř výlučně z osobnosti člověka a jeho vlastností a hlavně schopností. A to si podle mě málokdo připustí, že na dobrou, dobře placenou práci, prostě nemá. Znám pár takových a ti budou pořád remcat, jak je to hrozné, jak nemají peníze, vyjmenují tisíce důvodů, proč nemají lepší práci a proč ji nelze najít...

alisek
2. bře 2010

veronika, každé podnikání nese rizika, to by pak nemohl podnikat nikdo kdyby se obával rizik. Kapitál? tak pokud nedostaneš peníze od banky, tak dnes je dost zajímavý kapitál z fondů EU pro začínající podnikatele/živnostníky. Chce to jen hledat informace na netu a ne čekat až ti někdo něco dá. A co znám z řad podnikatelů, vesměs všichni se na počátku zadlužili ono to snad ani nijak nejde.

berynka
2. bře 2010

schwarzovka, já si taky nemyslím, že máš tak úplně pravdu 😅 . Co se týká přímo podnikání, tak někdo na to opravdu nemá a není to jeho vina. Začít s podnikáním znamená veliké riziko a pro někoho je to psychicky velice náročná představa 😉 . A taky je rozdíl měnit svůj život ve dvaceti... v třiceti a třeba v padesáti 😒.
A určitě je daleko víc případů "podnikatelů", kterým se to nepovedlo než těch, kteří jsou úspěšní... jen o těch druhých je víc slyšet a to taky dost klame 😝.

A to samé stěhování... někdo dopředu ví, že stěhování s jeho povahou nepřipadá v úvahu. A někdo se i odstěhuje, změní prostředí a dostane deprese 😖.

berynka
2. bře 2010

alisek, to mi připomíná... že "u nás" bylo po revoluci nejvíc milionářů z řad absolventů zvláštní školy 😉 . Ti si právě neuvědomovali ty rizika a do kšeftů se vrhli po hlavě a vydělali 🙂 .

schwarzovka
2. bře 2010

veronika...jsou různá podnikání, kde platíš akorát poplatky na vyřízení živnostenského listu, nemusíš mít žádný kapitál, žádné provozovny...nic...v takovém podnikání začínají i lidé v důchodu...nemají totiž, co ztratit...prostě všechno jsou jen výmluvy, na věk, na bydlení...lidi si jen obhajují sami sebe...

berynka to stěhování...jak už si člověk říká, že na to nemá povahu apod., tak už i to znamená, že nechce...je to jen, že by chtěl...

schwarzovka
2. bře 2010

ještě veronika...začala jsem podnikat, když jsme sami byli v dluzích, žádnou další půjčku jsme si na to nebrali, zaplatila jsem 1000,- poplatek a začala vydělávat...jen jsem si vyběhala pár úřadů a je to...

veronikapp
2. bře 2010

luthien.k presne ako píšeš- ide o osobnosť človeka, jeho vlastnosti, aj schopnosti. Každý má tiež iné priority. Nejaký workoholik bude makať a kašlať na rodinu, len aby mal kopec peńazí, iný sa radšej uskromní, aby mohol byť pri svojej rodine. Tiež neznášam, keď niekto lamentuje, že nemá ale nič nerobí. Potom nech radšej nelamentuje. Ja nepíšem, že nemáte pravdu, len to, že to nie vždy funguje a nie je to také ľahké. Ide aj o určenie priorít.

luthien.k
2. bře 2010

veronika, s tím taky můžu souhlasit, pokud mám jiné priority (a nebo nemám ty schopnosti), tak prostě nemůžu vydělávat miliony 😉 Ale nesmím si na to ani stěžovat, takoví lidé mě neskutečně vytáčí 😀

schwarzovka
2. bře 2010

nekašlu na rodinu, třikrát do týdne si na 1-2 hodinky odběhnu, jinak pracuju doma, když malej spí...a vydělám si několikanásobně oproti rodičáku 😉

veronikapp
2. bře 2010

schwarzovka tak ti blahoželám k úspechom. Ono záleží aj na tom, čo človeka baví. Ja som tiež zdravotná sestra a svoju prácu by som nemenila. Len škoda, že je tak platená, ako je ☹ Ja sa nesťažujem, že nemám. Našťastie mm zarába dobre, aj keď ešte 4 roky dozadu to bolo celkom inak a aj som zvažovala sťahovanie. Môj muž bol zásadne proti- a dobre sme urobili 😎

veronikapp
2. bře 2010

luthien. k neviem teraz ako to myslíš- keď má niekto iné priority, to znamená že nemá schopnosti? 😕
schwarzovka- to bol iba príklad s tým workoholizmom... myslím, že existuje x iných variant 😎

schwarzovka
2. bře 2010

jasně, je mi taky líto, že obory, jako třeba tvůj je tak špatně ohodnocený...sestřenice je taky zdr. sestřička, svojí práci miluje...ale pořád si stěžuje...my když jsme taky neměli, neříkali jsme ani slovo...pak jsem trochu se svým životem zatočila 😀

schwarzovka
2. bře 2010

ale mě práce ve státní správě prostě nebavila...

lenkabu
2. bře 2010

Já jsem taky zdravotní sestra a tu práci miluju,ale dělám teď ještě něco co mi zajistí peníze protože zdravotnictví to nebude,to si nechám pro zábavu 🙂

Přesně jak tu někdo psal,existují důvody a výmluvy,nic mezi tím. Buď mám důvod a hledám cestu nebo důvod nemám a hledám výmluvy.

Pro toho pana elektrikáře taky něco mám.............kapitál počáteční žádný nebo do 6000. Musel by se hodně učit a asi dost zvyků změnit,ale peníze se vydělat dají.

veronikapp
2. bře 2010

ono to chce asi aj trochu akčnosti vo svojej povahe a nejaký sklon riskovať... alebo ako by som to povedala 😀
my sme s mm skôr takí ,,na istotu,, 😎 je iné, keď niekto dostane ponuku na lepšie platenú prácu, napríklad aj s možnosťou bývania, ako keď si niekto povie- zbalím ženu, deti, predám byt a idem, veď niečo si nájdem, lebo CHCEM... 😕

susik77
2. bře 2010

veronikapp: tu v Prahe si remeselnici zarabaju super 😎 My sme si minule davali urobot jednemu sukromnikovi instalaterovi pripojku na pracku. bol u nas asi polhodinu, material ho stal tak 200 kc a zobral od nas cez 2000 kc 😎

veronikapp
2. bře 2010

lenkaaaaaaaaaaaaa- pre zábavu zdravotníctvo? 😀 a kedy si mám hľadať inú prácu ,,pre zárobok,, keď tam sú služby od vidím do nevidím????????? a ešte domácnos´t, dve deti...- ve´d to nie sú výhovorky, to je proste fakt 😝 a ešte prípadné štúdium na doplnenie vzdelania, tak kedy? Ako? Čo?

veronikapp
2. bře 2010

susik- áno, máš pravdu, na takých jednorázovkách sa dá dobre zarobiť... ve´d tak to aj robieva, lebo inak by ani nevyžili 😝

aurecon
2. bře 2010

Jak to dělají? V mém okolí není snad jediný POCTIVÝ podnikatel(ka). Všechny, které znám, tak buď nemají ani živnostenský list a podnikají na černo, tudíž neplatí ani žádné daně a pojištění, tak to se jim pak podniká a jsou v balíku. Další podnikatel, kterého znám, chodí ke konci roku do různých obchodů a chce po prodavačkách, aby mu vypsali paragon na to, co si ani nekoupí, aby se mu snížil základ. Znám pouze jednoho poctivého (teda doufám, že je poctivý) z asi 6 lidí podnikatelů.

My moc peněz nemáme, teda dohromady nemáme ani průměrný plat, ale nestěžujeme si. Jasně, že bychom chtěli víc, ale je to těžko, protože skoro nic neumíme (myslím tím jazyky, na ty jsme nikdy nebyli a já se bojím řídit). Ale prostě, když máme "málo", tak holt nejezdíme na drahé dovolené, spíš výlety apod., takže ušetříme i z toho mála na horší časy.

Jako bylo by dobré, kdyby manžel vydělával víc, víc bychom si užívali, ale i tak nám to stačí (máme co jíst, máme kde bydlet, máme na koupení si oblečení ...). Rozhodně se nebudeme stěhovat za prací jinam. Neumím si to představit, ani nevím, kde a za co bychom bydleli atd.

lenkabu
2. bře 2010

aurecon to je v pořádku když jste spokojení 🙂 Mně vadí když si lidi stěžují a nejsou ochotni nic udělat.

veronikapp:já to řeším tak že pracuju mimo obor od 9 měs malé,protože pak v práci ve směnách od nevidim do nevidim bych to asi nedala.........zase díky své současné práci už nebudu muset do nemocnice na plný úvazek 😉

anta
2. bře 2010

Holčinky, my se nastěhovali před svatbou do Kladna, manžel (VŠ) má práci v Praze, sice je to každý den dojíždění, ale je státní zaměstnanec, své má tzv. jisté a víkendy trávíme společně. Já na podnikání nejsem, dokonce jsem taková, že jsem odmítla práci při MD, protože se bojím, že bych stresovala, že to třeba nestíhám a malého nám nikdo nepohlídá - nejsou lidi 😀 😀 ale skutečný důvod pro mě je to, že si chci mého malého moc moc užít 🙂 Je fakt, že naštěstí můžu, spousta maminek si MD užít nemůže právě z finančních důvodů, no ale za to mohou poděkovat mj. státu, že? ☹ Jednou mě teda dostala moje mamina, já jsem také státní zaměstnanec s maturitou, ale "jen" zapisovatelka na zastupitelství a to vás mohu ujistit, že teda vrtulník bych si z tohoto platu teda koupit nemohla, no a moje máma si myslí asi doteď, že beru 20.000,- Kč nejméně, hahaha. Za 10,5 roku ve službách státu mám kolem 11.000,- Kč, takže musíte uznat, že to teda taky není nic moc, no a když je člověk na rodičáku, tak to je teda teprv úděs, jak spadne finančně dolů 😠 . Do budoucna bych ráda ze státních služeb šla co nejdál pryč 😉

alisek
2. bře 2010

anta..za finanční situaci matek na MD nemůže stát ale sami rodiče, budte rádi co vám stát dá a co všechno nemusíte platit..

lenkabu
2. bře 2010

Stát nám dává až dost,o děti se přece mají starat rodiče,ne stát.