Jak to sakra dělaj lidi, co maj peníze?

esssi
28. únor 2010

Asi jinak, než my. Zdědit nemáme co po kom, na podnikání nemáme nápady, poctivou prací ještě nikdo k bohatství nepřišel. Jak se to teda dělá, aby byl člověk za vodou? 😎 Jo možná nemít děti by byla metoda 😀

anta
2. bře 2010

Ali - no já si tak trochu myslím, že stát by rodinu měl podporovat trošku víc 😉

beruska2x
2. bře 2010

stat prece neni od toho aby nekoho zivil - krome MD mas odpocty dani na dite, pridavky.. to v moc statech neni 😅

schwarzovka
2. bře 2010

lenkabu moje řeč...

schwarzovka
2. bře 2010

taky si myslím, že o nás stát stará nad poměry...a kam to vede...

anta
2. bře 2010

Jé, nechci bouřit hladiny, nemám takový přehled, ale když vidím, že spousta maminek musí do práce nebo pracují při MD, tak mi to přijde trochu smutný, no tak se na mě nezlobte 😉

dada1212
2. bře 2010

čo sa týka podpory ľudí na RD, tak myslím, že je to tu nadštandartné, sme jedna z mála krajín, kde je rodičovská dovolenka tri roky, v koľkých štátoch je len pol roka...
Naozaj Vám tu dá štát za tie tri roky viac ako v niektorích vyspelých krajinách.
A je samozrejné, že o dieťa sa musí starať aj partner- druhý rodič, štát nemôže dať toľko, aby stačila materská respektíve neskôr rodičovská pokryla náklady napríklad 4-člennej rodiny.
Aj neskôr sa o dieťa budete musieť postarať Vy, štát Vám veľmi nepomôže.

A podnikanie je vždy risk, takže som rada, že Vám to vyšlo, ale je to skôr o tom, že ste boli usilovný, chytili ste sa šance v správny okamich a mal aj trochu šťastia. Myslím, že teraz začať podnikať je o dosť riskatnejšie, je už dosť podnikateľov a aj tí krachujú kvôli kríze, aj ak sa im predtým darilo.
Možno o pár rokov to bude lepšie, ale teraz začať podnikať je naozaj dosť riskantné.

aurecon
2. bře 2010

anta: Jako myslím si, že matky na MD se mají jak prasata v žitě. Na to, že sedí jen doma a starají se o své dítě to je luxusně placené.

anta
2. bře 2010

Tak jo, už strkám hlavu do písku a stydím se 😀 😀

schwarzovka
2. bře 2010

dada...souhlasím s prvním odstavcem, myslím, že by si lidi měli pořizovat dítě, jenom když na to doopravdy mají, aby (jako třeba já) pak nemusela při MD ženská pracovat a plně se věnovat dítěti, jak uzná za vhodné. Před dvěma lety jsme přemýšleli ještě trochu jinak...ale uznáváme, že je to naše chyba a tak se jí snažíme napravit...tzn. něco děláme

anta
2. bře 2010

schwarzovka - i my s manželem jsme se zachovali v tomto směru správně, taky bych nesnesla nemít dát malému co do pusy a obracet každou korunu, to si myslím, že taky vede dost lidí k rozvodům, protože se doma neustále asi přetřásá téma peníze, tomu já taky říkám nezodpovědnost, když na to nemám, tak si dítě nepořizuji 😉 Já to s tím státem nemyslela zle, no, tak to neřešte anebo řešte, jak chcete, aspoň se něco dovím nového 🙂

dada1212
2. bře 2010

schwarzovka Je fajn, že si to uvedomujete, lebo mnoho ľudí nie a viní z situácie len iných.
Mladý človek je trochu nezodpovedný, veľa párov sa zoberie, je tesne po škole, takže veľa nezarábajú, ale chcú žiť ako keby boli minimálne stredná vrstva. A chcú všetko a hlavne hned. Takže si kúpia auto minimálne strednej triedy, veľký byt v novstavbe prípadne nejakú vilu, samozrejme na splátky a ešte k tomu chcú hned aj dieťa.
Potom je samozrejmé, že ak žena odíde na materskú nevychádza im to. Ale je to trochu aj o tom, že každý by sa mal prikrývať perinou na akú má.

beruska2x
2. bře 2010

u nas je hlavni problem v tom ze statni penize - verejne prostredky se nepruhledne a spatne prerozdeluji.. nehospodarne, nepruhledne, nesystematicky, to je hlavni problem naseho hospodareni 🙄 😔
kazdej ve svy praci za ni ma i zotpovednost, kdyz neco je potrestan - financne, vyhazovem jakoliv jen vlada ne.. proto taky prijmy nejsou nikde videt - nez se vyuziji jsou vypareny 😝

anta
2. bře 2010

Dada1212 - tak tak, souhlasím i já si vzpomínám, jak jsem po škole brala plat kousek přes 4.000 a už jsem se cítila jako milionářka, no pak jsem samozřejmě občas taky padla na hubu, ale auto jsem si nepořídila 😀 😀 😀

susik77
2. bře 2010

u nas rozhadzovanie penazi kroti mm 😎 A celkom dobru zasadu mame, ze si nekupujeme ziadny nabytok ani elektroniku na splatky, len v hotovosti, ked nasetrime. Myslim, ze vela rodin sa zadlzi tym nakupov. na splatky...
tiez si myslim, ze rodicovska a materska su tu v CR nadstandardne...

anta
2. bře 2010

Ano, my si vůbec nic taky nekupujeme na splátky, co zavání splátkami - letí do koše, to je bič 😉 Žádný kontokorent, nic takového, fuj 😝

schwarzovka
2. bře 2010

dada...a hlavně jsme zjistili, že to opravdu jde, když se chce 🙂

beruska...svatá pravda...

dagina
2. bře 2010

Ahojky,
Aurecon 😀 , to je dobrý ten tvůj výrok... na to, sedí jen doma a starají se o své děti...
A navíc, proč by jsme se na mateřské nemohly mít dobře??? Rozhodně lepší, když stát dá peníze matkám, než nějakým nezaměstnaným, kteří o práci ani nemají zájem 😠 ...
Hlavně to připomeňte "státu", že máme nadstandartní mateřskou a podmínky, oni se hned postarají o opak 😅

veronikapp
2. bře 2010

tiež sa mi ten výrok páčil...
myslím, že keď chce štát aby sa rodili deti, musí dať ľuďom nejakú pomoc... neviem ako to je v zahraničí s platmi v jednotlivých odvetviach, ale určite zarábajú lepšie ako napríklad na Slovensku, a nejaký odchod na materskú a prípadný dočasný úbytok financií ich nezloží... ale tu je to trochu inak.

maruschka
2. bře 2010

aurecon :::"" Jako myslím si, že matky na MD se mají jak prasata v žitě. Na to, že sedí jen doma a starají se o své dítě to je luxusně placené."""

Moja milá, tak toto napíš mamkám, ktoré majú tri a viac detí už 20-teho v mesiaci rozmýšľajú, či si môžu dovoliť kúpiť plienky, mäso, jogurty a iné dôležité nevyhnutné veci do domácnosti. A keby nebolo týchto viacdetných rodín, tak by štát nemal budúcnosť..To ti snáď nemusím vysvetľovať.

Ak ty dokážeš z materskej žiť ako "prasa v žite", tak nám všetkým môžeš dávať kurz hospodárenia..Lebo zatiaľ to vyzerá u matiek na materskej ako "boj o prežitie"..A nemyslím si, že financovanie rodín je nejaká ohromná finančná ujma pre štátnu kasu. Takže polemizovanie týmto smerom je smiešne a stojí na nohách z piesku.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

aurecon
2. bře 2010

maruschka: Moje milá, pokud nějaká rodina nedokáže vyžít z výplaty a rodičovského příspěvku (který je u nás opravdu luxusní), tak si nemá pořizovat dítě. Anebo si může přivydělat. Jak jsem psala, máme málo peněz, ale i když jsem na MD, tak vyžijeme úplně v klidu, ale to proto, že holt nekupujeme blbosti a snažíme se věci koupit co nejlevnější.

susika
2. bře 2010

chcela by som žiť u vás v čechách..u nás tá luxisná rodičévská dovolenka zdaleka nepaltí....u nas by ste zapaltili bývanie. aj to iba v niektorých lokalitách a žite z nejakých 1500-2000sk cleý mesiac....50-66 euro.sa to jednoducho nedá.musí byť rpacujúci aprtner alebo nejaký sponzor 😒

martimarti
2. bře 2010

Susika...a myslíš, že v Čechách se bydlení neplatí? Samozřejmě, že musí být partner nebo manžel, který vydělává.
Nezlobte se, ale nechápu, jak si někdo může pořídit dítě a pak si stěžovat, že mu na něj stát platí málo ☹ ☹ To je dost jednoduchá představa 😒 😒

anta
2. bře 2010

My matky na RD se máme nejlíp, ,am se na nás ta prasata v žitě hrabou, ale samoživitelkou bych teda být nechtěla! 😀 😀 😀

susika
2. bře 2010

ja nevravím, sme doma a platia nám..ale možu nám dalkovať, že im envymrie národ....no ale čo hovorili slovenky, čo žiju v čechách, tak materská tu a tam je pekne rozidielna...jedna mamina tam žila v pohode a ked prišla na slovnekso, boal nutená isť do prace, inak by im to nevychádzalo

beruska2x
2. bře 2010

ja si teda furt myslim ze MD - penize teda je na opatreni mesicnich potreb ditetea z casti matky, to neni uhrada bydleni a cehokoliv dalsiho ne 😅

je to tvrde ale prece kazdy musi vedet co ufinancuje, kdyz na 4 deti finance nemam, tak si je proste neporizuju 😲 to opravdu luxus..

jinak MD a duchody jsou nejvyssi statni vydaje 😉

beruska2x
2. bře 2010

susika to nevim jak materska ale v prepoctu mate mnoohem vyssi porodne ale hlavne to je o cenach a hodnote penez.. no at zije euro 😉

zelmirka1
2. bře 2010

ahojte
ja tiez pridam svoj nazor, nastastie nemame niake velke finacne problemy ked som na materskej,
ale aj tak povazujem to co dostavam od statu za trest za to ze mam dieta.
Prepacte ale odrobila som 17 rokov, mala slusny prijem a platila vysoke odvody a ked vychovavam dalsieho "danoveho poplatnika" tak mi tento stat neda skoro nic a musi ma zivit manzel. Povazujem to za velmi nespravodlive lebo matersky a rodicovsky prispevok ma predsa nahradit prijem ktory nemozem mat kedze moja praca je starostlivost o dieta. Tu predsa nejde o to ze sa niekto stazuje, dieta som chcela a pocitala s tym ze budem doma sa o neho starat, ale nemozem robit dve veci aj sa starat aj pracovat tak ked som odviedla kus prace a tiez odvody tak mi moze na potrebny cas stat pomoct ci nie ? Ak nie, pomozem si sama ale v tom pripade ziadne odvody z vyplaty platit nechcem. Zial rovnaky rodicovsky prispevok ma zena ktora pracovala aj tak ktora nie.

dagina
2. bře 2010

Susik, a kolik je teda mateřská na SK?? A poměrově ceny jídla, bydlení o proti ČR jsou hodně rozdílené???

martimarti
2. bře 2010

Susika...a pokud Slovenka žije v Čechách, nedostává peníze ze Slovenska? 😕 😕 Nebo jí je vyplácí český zaměstnavatel, pokud zde pracuje? 😕 To by mne docela zajímalo 😉

schwarzovka
2. bře 2010

jasně, určitě má stát něco málo přispět rodinám s dětmi, ale hlavní břemeno by mělo být na rodičích...ale ne, že si furt někdo bude stěžovat, že nic nemá, že je to málo...v porovnání se zbytkerm světa je to až moc!!! Protože vždycky může něco udělat, aby ty prachy měl. A platit za to, aby nevymřel národ? Ať vymře, když jsou v něm lidi, co nechtěj makat a nedokážou se postarat o své děti. Já prostě nechci každé socce platit děti, z kterých s velkou pravděpodobností budou zase jenom socky.