Jak třídit oblečení po dětech? Osvědčil se Vám systém?

ev.ka
7. únor 2014

Osvědčil se Vám nějaký systém uskladnění a třídění oblečení po dětech?
Narodilo se nám druhé dítko a ja přemýšlím, jak mít nachystané oblečení po starším, abysme na nějaké kousky nezapomněli...
Je lepší to mít po "druhu"? Třička, kalhoty, tepláky a pak jít a vybírat velikost?
Nebo si udělat balíky podle odhadu velikosti 62, 68 a v tom různé druhy oblečení?

marketnieuw
7. únor 2014

@ev.ka ja to mela podle velikosti (a pripadne pak podle sezony)

blahova_andrea
7. únor 2014

já to strkala do krabice podle toho, jak z toho vyrůstal, takže podle velikostí. číslovala jsem krabice a teď až budu hrabat, tak pojdu od čísla 1 a budu přebírat podle nositelnosti a pohlaví druhého dítka. je fajn třeba bokem dávat plínky, různé dečky, zavinky, fusaky a zvlášť třeba botky, ale oblečení klidně do kupy podle těch velikostí.

betelgeuzz
7. únor 2014

Také podle velikosti, mám to uskladněné ve vakuových pytlích.

kocicinka
7. únor 2014

Já v tom mám teda slušnej zmatek 😅 Všechny věci, které jsou malé, tak vozím k mamce, mám na to v garáži celou skříň, vlastně dvě. A vždycky když se udělá hezké počasí, na jaře a na podzim a Mikymu už je vše malé, tak to vykramařím a vyberu co potřebuji. Doma bych to měla asi v nějaké krabici, nebo obr tašce od vietmanců. Mám to tam naskládané bez ladu a skladu, nehledě na velikosti.

mailli
7. únor 2014

dala jsem oblečení do krabic víceméně podle velikosti, jak malá co nosila. štěstí je, že holky se narodily víceméně s rozdílem měsíce (první v červnu a druhá v květnu). takže mám nachystané krabice 0-3 měsíce, 3-6,6-9, 9-12, rok - rok a půl atd. navíc na ničem nemám fleky, které někomu během skladování můžou vzniknout (ale dají se prý dobře vyprat) 😉

kocicinka
7. únor 2014

Jenom tam nám jednu tašku a na ní napsáno" mimivěci" a v ní mám oblečky cca do jednoho roku. Bodíčka, overálky, tepláčky, punčošky. Pak už to podle velikostí nemám.

ev.ka
autor
7. únor 2014

Mě se fleky udělaly, jak jsem syna mazala po koupání.. takže většinou na overálcích (používaných na noc) takové žluté mapy...
ale vypral to naštěstí Ariel Professional na skvrny
No ja mám "bohužel" děti dva a půl roku od sebe, takže ty sezony budu mít asi špatně. Ale zase druhý dítko je zatím o hodně větší než to první (porodní váha o 800g), tak třeba to dožene tím, že bude větší v tom daném věku...
teď to mám ve vaku pytlích, podle toho, jak jsem vyřazovala.. .ale pak jsem i něco půjčovala po kamarádkách a když mi to vrátily, tak už jsem to dávala, kam se to vešlo
navíc třídění podle toho, do kdy to nosil, je jiné, než od kdy to nosil ☹

hofka1
7. únor 2014

mám to v bednách podle velikostí cca do dvou let ..

helcenka
7. únor 2014

@ev.ka - mám to ve vakuových pytlech podle velikosti - cca - ukládala jsem to, jak z nich dítko rostlo, tak jsem věci odkládala do pytle, když byl plný, tak zavakuovala a bylo, některé věci nevyužiju, protože děti jsou v jiných ročních obdobích, takže postupně vybaluju pytel, něco vyperu a využijeme, něco rovnou odkládám pro neteřátko... Podle druhu oblečení bych v tom měla pěkný "hokej"... protože některé velikosti ani neodpovídají...

janesafari
14. únor 2014

Hmmm,taky to řeším...Po dceři mám schované uplně všechno,tak sem to vše vyprala a vyžehlila a čeká to na přetřídění...Věci po ní skladuju už 10 let-pořád sou krásné a moderní (většina oblečení je ze Španělska od bývalé švagrové ) a i ted moc krásné 🙂 ...A taky- dcera je březnová a v červenci se mi narodil chlapeček 😀
I přesto sem vše vyprala a třídím a neutrální věci používám i pro syna-jako sou dupačky,overálky a veškeré miminkové oblečky a punčochy apod.
Za ty roky je toho tolik,že bych si mohla otevřít obchod 😀 A velká spousta věcí je nenošená-dcera od mala vymýšlí,jak jí vše vadí,škrtí,kouše apod.
Ale za rok bychom rádi ještě jedno mimi,tak se vše bude hodit...A potom už vše prodám nebo nechám bráchovi,jestli bude třeba 😉