Jak uchovat mošt?

petulka25
8. říj 2011

ahoj holky dnes mi tchán donesl mošt-tu vymačkanou štávu z jablíček,že to mám uskladnit!jak na to...děkuji

pitruskaskarolinkou
8. říj 2011

Skoro jsem se lekla, že jsem tam ten dotaz vložila já a nevím o tom 😀 😀 😀 😀 řešila jsem totiž ráno ten samý problém 😀 😝
Takže jsem to vyřešila tak, jak radí internet 😉 Jelikož nemám prostor v mražáku - tak bych to řešila v prvé řadě mít jej, tak jsem šťávu vložila do hrnce a zahřála na 80 stupňů - teploměr nemám, tak se mě neptej, jak jsem to poznala 😀 Prostě těsně než se to začlo zdvihat k varu 😉 A pak nalívat do pořádně vymytých PETlahví a uzavřít čístými víčky napevno. Pak položit a nechat vleže - takto i uskladnit, aby mošt byl i ve víčku 🙂 Např. ve spíži nebo v komoře 🙂
Takto prý vydrží i půl roku, na to jsem hodně zvědavá, ale našla jsem X takových rad a dost názorů to potvrzuje 😉 Tak to vyzkoušej 🙂 Já už mám hotovo 😵

janca_dobi
9. říj 2011

Pokud máš prostor, tak zmrazit. Po rozmrazení je moštík pořád chutný jako čerstvý. 😉

pajafra
9. říj 2011

Taky doporučuji zamrazit, máme to vyzkoušené a rozmrazený mošt je jako čerstvý🙂 Taky jsme ho kdysi zavařovali, ale to není ono.