Jak ukončit kojení v 19 m a naučit uspávat dítě bez prsa?

lpch
8. zář 2018

Mile maminky, hledam mezi vami tu, ktera uz tuto zkusenost ma. Syn ma 19 mesicu a stal se z nej obrovsky zavislak na kojeni a posledni dny i na me (zrejme separacni uzkost). Ackoliv jsem chtela kojit az do 2 let, musim priznat, ze to nedam a s kazdym dalsim dnem, kdy je prisaty na prsu, neskutecne trpim. Zkouseli jsme odbourat uz nocni kojeni. Podarilo se na 2,5 mesice, obcas to na me v noci zkousel, ale vydrzela jsem. Dva tydny zpet jsme byli na par dnu mimi domov, jako kdyby vedel, ze se nehodi, aby tam probrecel noc, tak jednou spustil ve dve v noci takovy virval, ze chce ham, ze jsem mu dala, abysme nevzbudili vsechny, kdo spali v dome. Od te doby jsou noci des, dnes byl prisaty celkem tri hodiny v kuse a uz to nedavam.. takze kojeni chci utnout uplne, ale nevim jak zacit. Bohuzel nepripada v uvahu, abych odjela (jak jsem psala, ma ted asi separacku a ta muze trvat jeste x mesicu). Co se tyka cetnosti kojeni, tak kojim rano, a vzdy pri polednim uspavani, pak v prubehu spanku a po probuzeni a pak vecer pri uspavani a v noci. Takze muj dalsi dotaz je - jak ho naucit spat bez prsa? A jeste jedna vec, jakmile zada prso a nedostane ho behem nekolika sekund, zacne neskutecne zurit. Krici, cely zcervena vztekem, slzy, no des.. omlouvam se za dlouhy prispevek, ale budu rada, kdyz se se mnou podelite o vase zkusenosti s podobne zavislym ditetem. Dekuju

patty88
8. zář 2018

Ahoj, taky jsem měla závisláka. Otěhotněla jsem a postupně jsem musela přestat, bylo mi to nepřijemné. Malému bylo kome 20 měsíců. Postupně jsem si přelepovala prso náplastí a dělala, že má prsíčko bebí. Nechala jsem mu jen jedno. Po pár dnech jsem přelepila i druhé. Nabízela jsem mu čajíky, štávu.. no pár dní se mu to nelíbilo, ale byl statečnější než jsem čekala. Je pravda, že si musí na prsíčko aspon hajnout 🙂 aby se pošmudlil a vyžaduje potvora dudínek, který měl jen na spaní, ale to taky odbouráme. Věřím, že ti napíše zkušenější mamina. Já se toho bála ho odnaučit, na prsu mi spal, nedéjbože když jsem odešla. Věřím, že to půjde, jen to neutnou hned, postupně a nenásilně. Přeji at se zadaří bez slzyček...

pivonka2
8. zář 2018

@lpch Chápu. Když jsem se ptala MUDr., jak mám přestat kojit, tak její rada byla "Prostě jí nedáte." Tečka, Hotovo. Malá byla taky závisláček. Na prsu furt a mě to vytáčelo, dudlík nechtěla, taky proč, když jsem dudlík byla já...Ale nejdřív jsem odbourala kojení ráno, pak kojení večer, pak v noci a bylo (kojení v průběhu spánku bych odstřihla okamžitě). Řvala, byla nespokojená, ale musíš vydržet. Vyčleň si dobu, kdy bude v pohodě, tj. nebude nemocný, neporostou zuby, nikam nepojedete a jdi na to. Zkus ho zabavit něčím jiným. Hračka na ňufání místo prsou, pohádka, knížka, houpání (nevím, na co zabírá🙂 Zkoušej. Že bude zuřit, to je jasný, ale prostě nedat. Můžeš zkusit to s tou náplastí, dobrý nápad. Já pak říkala, že mlíko došlo a že už ho všechno vypila.
Určitě přijdou rady jako "dej mu, dokud chce." Podle mého názoru je předpokladem dlouhého kojení spokojenost obou stran a to tady teda z tvého příspěvku necítím...Obrň se trpělivostí a pevné nervy 🙂

petanevesta
8. zář 2018

@lpch měla jsme podobný problém se synem,kojila jsem přes den 5x,v noci jak kdy,ale když byl marodí i co hodinu,už mě to vyčerpávalo..odstavila jsem letos v červenci,kdyz měl 2r a 2m...domlouváním a postupně to nešlo,natvrdo jsem to utla komplet-zalepila.jsem bradavky a řekla,že mlíko se zkazilo a já mám bebí.Fnukal jen trošku první den před uspávání,po obědě teda většinou uspávám v kočáru,když není prso a večer uspavam děti společně (mám ještě dceru 5let),že čteme pohádky,povídáme si atd..trvá to teda i hodinku,ale na prso si nevzpomene a snesl to celé lépe,než jsem čekala.Jen se teda v noci třeba 1-2x vzbudí a jde za námi do postele,ještě mu asi chybí ta blizkost..dřív spal díky kojení se mnou od cca půl roku,kdy jsem vzdala prendavani do postýlky ..držím palce,chce to radikalni konec dle mého nazoru

ladyhacek
8. zář 2018

Utla hsem v 18m rázně a nesmíš ustoupit kdyz jednou dáš bude to horší
Řekla jsem, že mlíko uz není 3 dny byli těžké ( hlavne ty prvni dva) čtvrtý den z docela dobry a pátý si už na orso nevzpomněl.
Večer jsem davala flašku UM ci čaj a uspavala s ni

mamomu
8. zář 2018

Ahoj,ted si tim prochazime.3.den bez prsa pro meho dvouleteho zavislaka.Pres den jakz takz.Ale je podrazdeny.V noci vstavame tak 3x s revem.Tuleni apod u nas nefunguje,bo mam akcni dite,ktere s revem sleze z postele.Basnicky a me zpivani ho v jeho afektu prudily jeste vic
.Kolem postele mame periny,bo obcas vytuhne i na zemi.U nas funguje aspon trochu koukani na fotky a videa v mobilu.Ale idealni to neni.Dnes jsme vzhuru od pul 4 a ted konecne zabral v kocaru.Ale ted uz to musime oba vydrzet a doufam,ze brzy bude lip.

lpch
autor
8. zář 2018

Mamky moc dekuju! Jeste nas ted cekaji nejake dny mimo domov, takze hned jak se vratime, jdeme na to. Zuby nastesti nerostou, tak snad to vydrzi. Libi se mi ten napad s naplasti a bebi. Uz sam celkem dobre chape, co je to bebi. Zkusim prvni den dva postupne ubirat nebo v pripade dobreho pocasi uspat pres den v kocare. Obavy mam jen z toho uspavani. To bude asi nejhorsi cast celeho procesu. Ale to rozhodnuti skoncit uz padlo, tak to zvladneme! Ale mrzi me to, chtela jsem kojit dyl, zvlast kdyz vidim, ze mu to prospiva. Ale ja uz to bohuzel nedavam a ta zavislost na me je uz neunosna. Tak snad se ukoncenim kojeni aspon tohle zlepsi

hanih
8. zář 2018

@lpch Já jsem svoji závislačku odstavovala dva měsíce. Začala jsem taky zhruba v 19. měsíci. Nejdřív jsem sebrala kojení přes den, vysvětlila jsem, že mlíčko se už dělá jen v noci, ve dne není. První vynechané kojení dcera obrečela, pak už jen chodila a říkala, že chce "míko" nebo že "míko není", ale neplakala. Vždycky jsem ji pomazlila, nabídla něco k pití a bylo to ok. Pak jsem odbourala kojení v noci (ten samý postup) a nakonec kojení na uspávání. Nechala jsem si to jako poslední, protože jsem věděla, že je to pro dceru nejdůležitější a půjde to nejhůř. Místo kojení jsme začaly usínat přitulené, něco jsme si chvíli povídaly, pomazlily se a dcera usnula. V 21 měsících jsme s kojením skončily. Vyšlo to docela bez problémů, s dcerou jsem o tom mluvila, hodně ji mazlila a bylo to celkem ok. Ale moc tě nepotěším - závislosti na mně to dceru nezbavilo. Trvalo ještě dalšího čtvrt roku, než zvládla být půl dne u babičky a usínat s někým jiným (třeba s tátou) šlo až půl roku po odstavení.