Jak Vám pomáhají tatínci?

woodoo02
28. srp 2018

Ahoj maminky, ráda bych se zeptala jak s Vámi tatínci tráví čas. Neříkám, že by nám tatínek nepomáhal, to bych mu krivdila, ale ráda bych se zeptala, jak často Vaše drahé polovičky vyrazí v týdnu do hospody. Asi už jsem paranoidní a bylo mi řečeno že si to moc beru a zřejmě je to v pořádku, ale zkrátka se mi nelíbí, že je partner ob den dlouho do večera s přáteli někde venku a já se starám doma o malou. Cítím se doma sama.

woodoo02
autor
28. srp 2018

Tak si říkám jestli už mi z toho hrabe že jsem včetně těhotenství už dlouho doma a je to jen můj pocit žárlivosti že on může a já ne, nebo nevím. Zkrátka by mi přišlo fér, aby i partneři přizpůsobili svůj život rodině a ne jen ženy. Ráda si přečtu vaše zkušenosti a pocity.

hezz17
28. srp 2018

Když jsem byla těhotná chodil cca 1x za 10 dni. Když se malá narodila, chtěl v tom pokračovat, ale jednak já jsem byla proti a sám je radši s náma někde na výletě než v hospodě (chodili většinou od 4, od 5).
Jinak doma pomáhá docela dost. Chodí každý den s kocarem, abych měla chvíli pro sebe. Pomáhá s vařením, uklízí nádobí,nakoupi, hraje si s malou...

kristy28798
28. srp 2018

Já teda s přítelem zatím dítě nemám ani nejsem těhotná ale snažíme se o miminko a už jsem mu jasně řekla, že at si klidně jednou za čas s kamarády vyrazí ale ne aby to bylo často a pravidlem, že já si to dítě neudělám sama ale bude u toho i on a měl by se zvládnout taky uskromnit a trávit více času doma, tohle by mě asi hodně vadilo...¨

asojakova
28. srp 2018

Jednou az dvakrat tydne po praci sport, cca jednou az dvakrat do mesice pivo, ale hlasi to dlouho dopredu. Doma pomaha s cim muze... je to v mem okoli trochu prirodni ukaz a ja bych ho nevymenila za nic na svete.

misicka1988
28. srp 2018

@woodoo02 Když jsem byla těhotná, manžel byl s kamarádem v hospodě 2x. Co se dcerka narodila, nebyl ani jednou. Tráví s námi hodně času. Když už je teď dcerka hlídatelná, občas jdeme na chvíli do hospody spolu. Myslím že by si měl tvůj muž uvědomit, že dítě je změna. Pro něj i pro tebe. A že je flustrující být takhle často sama doma. Neměl by být sobec. Nikdo neříká že by občas nemohl někam zajít, ale tak aby to vyhovovalo oběma.

gembula
28. srp 2018

Můj muž si i práci upravil tak, aby mohl být s námi. Chodí do ní jednou týdně a zbytek pracuje z domu. I když sotva stíhá, ještě mě do toho krmí, hlídá malou a vozí nás autem, když je potřeba. Do hospody ho vyhnáním spíš já 🙂. Jako není to žádný ťunťa, jen ví jak náročné to umí být a chce mi pomáhat, navíc malou strašně miluje a chce s ní prostě být. Ale on je teda extrém, co tak kolem sebe vidím ;).

misicka1988
28. srp 2018

A ještě jsem chtěla doplnit, že mi pomáhá naprosto se vším. Úklid, vaření, péče o malou, procházky, výlety. A když jsem na brigádě (5xdo měsíce ) , stará se o dcerku celý den jen on. Bereme se jako rovnocenní parteři.

arielka222
28. srp 2018

Na pivo s kamarády nechodi, nebaví ho to. Je doma s námi a pomáhá hodně. Přebaluje, krmi, chodi sám na procházky s kočárem a hraje si s malým. V noci k němu občas vstane a dá mlíčko atd. Dítě máme oba, tak si myslím ze se mají starat oba spolu. Když jdu já někam večer s holkama tak hlídá. Jednu za čas jde teda někam do klubu s kamarady když někdo slaví narozeniny, jinak spiš cestujeme hodně jako rodina 🙂

urtica
28. srp 2018

Snad bych to ani nenazvala pomáháním - řekla bych, že o povinnosti se dělíme rovným dílem. Samozřejmě , že ten první rok, dokud žena kojí, je to trochu jiné, protože dítko je na ní závislé, ale jinak myslím, že by to tak mělo být.. Pokud si partner potřebuje odfouknout, myslím, že by měl to samé umožnit i on Tobě.
Dlužno ale dodat, že můj partner došel k tomuto dokonalému osvícení až poté, co jsem se na mateřské zhroutila - rozjela se mi poporodní deprese a v podstatě ze dne na den zůstalo všechno viset jen na něm. Ne, že by předtím nepomáhal, ale byla to opravdu spíš jen výpomoc doprovázená občasnou poznámkou či narážkou na to, že to nezvládám...po této zkušenosti velmi otočil a pochopil, že mateřská s nespavým a dráždivým miminkem opravdu není dovolená.

konidana
28. srp 2018

Můj muž má odjakživa pondělky, kdy je odpoledne až do rána v hospodě na kartách. Zbylé pracovní dny bývá nonstop v práci, tzn. že ho 3 až 5 dní vůbec nevidím, ale zato pak má často prodloužené víkendy, kdy jsme spolu. Takto nám to funguje odjakživa. Bezdětným, během těhotenství i pak s dětma.

pavca1982
28. srp 2018

Màm teda manžela, který do hospody nechodí vůbec a jsem za to ráda.Pivko si dá se mnou doma, posedíme, grilujeme a tráví čas s nàmi pokud není v práci.Kdyz chce mít svůj relax zaleze si do garáže a dělá si kolem auta, nebo si něco kutí v dílně. Asi bys měla občas taky někam vyrazit, aby poznal, že i žena se může odreagovat byť třeba na dvě hodinky...

balogis
28. srp 2018

Můj chlap si do hospody rád zajde na fotbal,máme hospudku přímo před barákem,da si pár piv a přijde domů.Sem tam si otevřeme láhev vína spolu doma.Asi mu na to nemůžu nic říct i kdyby mi to vadilo,jelikož chodím třikrát týdně večer na trx,fitbox a alpinning a on je s dětmi-dcera devět let,syn deset měsíců doma.Většinu věci dělám doma ja ,nicméně když poprosim o pomoc není problém,umí všechno kromě žehlení.
Prostě žijeme úplně stejně jako dřív,on si chodí sem tam na pivo s kamosema či na kolo a ja do fitka,kina atd..

michaela_2
28. srp 2018

@woodoo02 Ob den dlouho do večera, mi připadá moc. Jednou má rodinu, tak se má podle toho chovat. Ty si také 3krát týdně nevyrážíš trajdat po nocích.

Já osobně nesnáším chození do hospody jako takové - a to prázdný opilecký plkání nad pivem, joo když je to o tom, dát si dvě tři pivka po nějakém sportu, to je věc jiná.............Pravidelný návštěvy hospody a prolejvání se pivem prostě nechápu 😀 Ale proti gustu...........

Pokud má někdo pivo a hospodu jako koníček, tak ať si na to vyhradí jeden den v týdnu, víckrát by mi to vadilo. Jednou týdně asi ne, člověk musí dělat kompromisy 🙂

Ale je to o domluvě všechno.........nevím kolik je malé, ale časem se určitě můžeš zařídit tak, že pokud jde někam on, jdeš pak s kamarády zase ty a pak bys chtěla abyste byli i společně spolu.

martinka_33
28. srp 2018

Mě hrozně štvalo, že on chodí a já ne! Že mě nevezme s sebou (i když třeba bylo hlídání), a když jsem teda chtěla jít někam já, byl to problém, teda prej s kamarádkou můžu, ale já nemam tu potřebu.. Letos na jaře jsem si vydupala, že chodím pomáhat do muzea, je to dobrovolná akce a jsou tam samí chlapi a já 😀 Tak jsme si duseli vyříkat, že mě by vadilo, kdyby někam chodil s ženskýma, no s dvacetiletýma modelkama bych asi pukla žárlivostí, ale s ženskýma 40+ a 80 kilo každá v pohodě 😀 Je to teď vyrovnaný, jednou jde on, jindy já, pak spolu večeře atd. A navíc aspoň slyším od ostatních chlapů, že je normální dát si večer lahváče, čumět na bednu a nebavit se se ženou 😀 A já teda už nemam takovou potřebu se bavit, vykecám se v práci, rodičovská byla pro mě za trest!

leniczka23
28. srp 2018

Muj chlap mi pomaha naprosto se vsim rovnym dilem. Meje nadobi, vari. Kdyz je doma driv nez ja, nebo ma jinou smenu, tak je pro nej samozrejmost ze uklidi. Vstava s nim, stara se. Ja mam doma pana bozskeho..Navic nechce a nema potrebu travit cas s nekym jinym nez s nama. Jako jo, jednou za cas jde na pivo. Tak 1x za pul roku. My jsme proste i nejlepsi kamaradi, takze to mame asi jinak.
Kdyby chodil vic jak 1x za 14dni uz by mi to asi vadilo. Ale to asi proto protoze jsem uz rozvedena a ex byl na pivu nebo nekde s kamosema furt.
Jako jestli chce chodit tak ok, ale musi pomahat ty ostatni na 100%. Pak by ti to si mxslim ani tolik nevadilo.

magicka89
28. srp 2018

@woodoo02 Ahojky, my teda mimčo zatím nemáme...ale manžel jde do hospody tak 1 - 2x do měsíce a ještě mi to hlásí. To samé dělám i já když se někam chystám. Jsme prostě rodina a nechceme si plánovat čas bez sebe a za mě by to tak mělo být. Ale znám i případy, kdy ona sedí s dvouma holčičkama doma a on jde 2 - 3x do týdne na pivo do nočních hodin. Tak s tím by u mě nepochodil. A to že je obden pryč, to nechápu ☹ a určitě si nenech namluvit, že si to moc bereš, nebo, že je to tak správně. Rodina by spolu měla chtít trávit čas a pokud ne, za mě to není v pořádku ☹ PROMIŇ ZA UPŘÍMNÝ NÁZOR....

sarkoc
28. srp 2018

U nás manžel dělá domácí práce stejně jako já, vaření ho baví, takže leckdy po večerech vaří a s dcerkou tráví času taky spoustu...když byla malá, sám od sebe vzal kolikrá kočárek, že se jede projet, at mám chvilku čas na sebe atd...akci s kamarády má tak 3x za měsíc, že by šel do hospody jen tak, to se snd ještě nestalo, spíše, že grilujou, jedou někam na kola, na vodu, před Vánoci se u někoho sejdou a vaří si punč a tak podobně...ale časté to opravdu není 🙂

blahova_andrea
28. srp 2018

náš tatínek se stará už jen tak, že po mě nechce nájem. zatím. dávno netráví žádný čas ani se mnou ani s dětmi. vlastně je skoro zázrak pokud vůbec dorazí spát domů. pokud domů dorazí, tak si ho stejně nesmíme všímat, mluvit na něj a cokoliv po něm chtít. bohužel už extrém na konci cesty...

bekyc
28. srp 2018

Já jsem teda ráda, že si partner občas s klukama někam vyrazí. Chodí tak jednou za 14 dní a já mám aspoň volný večer a čas jen pro sebe. Nevadilo by mi, kdyby chodil častěji, i já si ráda zajdu na kafe nebo víno s kámoškou. Ale chápu, když je to moc často a je to útěk od rodiny a povinností, není to příjemný. Když byl syn ještě miminko, chtěla jsem aby mi aspoň pomohl vykoupat a uspat, pak si mohl jít a nehlídala jsem mu čas, sám ví že musí ráno do práce, takže když přišel ve 3 ráno, jeho boj. Takže bych nastavila pravidlo, doma pomoct a když už dítě spinká, ať si klidně jde a baví se, má na to taky právo. A zas by měl pohlídat, když bude maminka potřebovat nebo chtít někam jít. 🙂

sarkoc
28. srp 2018

To je druhá věc...mě by také nevadilo, kdyby chodil víc, potože my s holkama chodíme do kavárny s dětským koutkem třeba 3x týdně, protože jsem doma a mám tu možnost...on "musí" být v práci, tak proč by si nemohl vyrazit večer (v případě tedy, že pomáhá ve dny, kdy je doma, nebo než by do té hospody šel...

terry1512
28. srp 2018

Manžel pomáhá dost. Uklidí, uvaří,vypere, vysaje prostě co je potřeba. Vezme děcka ven,když potřebuju. Prostě oba jsme rodiče,oba se staráme.

Oproti tomu každou středu má pivo. Navíc celkem náročného koníčka. V sezoně akci je pryč klidně všechny víkendy. Jinak třeba 1-2 víkendy v měsíci. Přes podzim/zima akce nejsou. Tak je zas doma.

Už když jsme se dali dohromady věděla jsem i tím a s tím jsem do toho šla. Takže těžko mu to budu zakazovat.
Oproti tomu když chci jít někam já,nikdy není problém.

ai30
28. srp 2018

Nepomaha mi vubec.
Starost o dite i o domacnost mame spolecnou, nevnimam to tak, ze by to byl ukol jednoho a ten druhy mu 'pomahal'.

codal
28. srp 2018

Manžel je plnohodnotný partner, o domácí práce se dělíme, něco děláme oba podle situace (nádobí, vysavač), něco pouze on (kotel, sekání zahrady atd.), něco pouze ja (vaření, prani atd.)...o dceru se taky stará jako plnohodnotný tatínek, dela vsechno co já, když není v práci (přebaluje, koupe atd.).. volný čas tráví s námi nebo teď teda rekonstruuje garáž, tak hodně dělá na tom.. s kamarády si zajde výjimečně, občas na kolo. Nemá problémo malou pohlidat,abych já mohl sem tam s kamarádkou nebo do divadla.. ob den na pivo do noci mi přijde hodne přehnané!

morinka7
28. srp 2018

Přítel je v práci leckdy od 7 ráno do půlnoci. Pak je schopný jít ve volnu do lesa na čekanou ( myslivec). Do toho si jde občas s kamarády sednout do hospody. Taky se potřebuje odreagovat ;) Teď když nekojím mohu i si i já jít občas sednou na kafe s holkama ;) Vše je jen o dohodě.

matkacekatelka
28. srp 2018

Chodil do hospody často i před narozením miminka? Měl by trávit víc času s tebou a povidat si. Ty jsi zavřená doma a s miminkem toho moc nenamluvis. Měl by tě pochopit, ty se nemůžeš sebrat a odejit za zábavou

apollo20
28. srp 2018

@woodoo02 to bych nechtěla, asi bych s ním nebyla, pokud by to nepochopil...

woodoo02
autor
28. srp 2018

@magicka89 díky za upřímnost. Nezlobím se. Asi si založit kalendář jeho akcí a pozdních příchodů aby to viděl na konci měsíce černý na bílým jak moc s námi je a není.

evakaspar
28. srp 2018

Manzel do hospody nechodi. Vzdy po praci hned jede domu. A pomaha mi uplne se vsim. Co je zrovna treba sam od sebe. Takze but je v praci a nebo s nami. Je to poklad 💖 Nechape chlapy co trajdaji po hospodach, kdyz maji rodinu.

felinegrace
28. srp 2018

Obden do noci je moc. Pokud ho baví víc být pryč než trávit čas s tebou a vlastním dítětem, je něco špatně. Občas si chce samozřejmě vyrazit každý, přítel chodí tak 1x do týdne, to mi nevadí. Jinak pomáhá hlavně tak že každý den v podvečer si bere dceru na procházku s kočárkem (já uklízím atd., je to lepší než kdyby musel on uklízet a já byla s dcerou celý den a hlavně on s ní chce být když je zbytek dne v práci a dceru to taky baví víc když je s ní zase někdo jiný). Často se při procházce s kočárkem staví na pivo (přes léto na zahrádku) 🙂 Někdy jdeme všichni společně.

hankaros
28. srp 2018

Ja teda neberu argument "mimino chlapy moc nebere". Jste si jista, ze se mu za rok dva bude chtit menit skvely rezim obden do hospody na pivo, vsak zena se postara? Mimino je obou, vy litate jak hadr na holi a muz se bavi. Chodite treba cvicit? Nebo mate jine konicky, ke kterym byste se vratila? Tu hodinu a pul u tatinka vydrzi i male miminko, treba v satku.