Jak velkou máte lednici pro 4 osoby?

hojda
15. črc 2014

Maminky, zajímalo by mě, jak velkou lednici máte pro čtyřčlennou rodinu a jak často jezdíte nakupovat? Bydlíme sice v rodinném domě, ale pro skladování potravin na chladném místě máme v létě jen lednici, všude jinde je prostě teplo ☹ . Naskládat tam v létě jídlo začíná být nad mé síly, stačí koupit meloun, nebo chtít dát do lednice navařené jídlo na druhý den a problém je na světě. Máme tu jen jeden malý obchod s omezeným sortimentem, takže je třeba se při pravidelném nákupu dost zásobit. 😒 . V lednici mám dva šuplíky na ovoce a zeleninu. 3 poličky a jednu půlpoličku, mrazák má 3 šuplíky. Děkuji.

kkouzlo
16. črc 2014

zatím jsme teda tři, ale lednice zůstane i nadále /a i teď je často poloprázdná), máme tříšuplíkový mrazák, pak v lednici box na zeleninu/ovoce a tři fochy (jeden mám jenom na marmelády, pochutiny, plechovky atd), ve dvířkách víno, mléko, alkohol, vajíčka, másla, sýry, ve zbytku jogurty atd, co se nevejde do dvířek a místo na hrnce musím dycky nějak udělat 😀 ale jde to. Třeba meloun jíme ještě v den nákupu, max druhý den a to bydlíme v Plzni - stejně nechodím do obchodu denně. Nějaké ovoce nechávám i venku

chris_n
16. črc 2014

my jsme teda tři, ale máme americkou lednici.

martinadp
16. črc 2014

Máme asi stejně velkou lednici jako ty 🙂 mám tři klasické poličky a jednu která je přizpůsobena na láhve. Někdy mám taky docela porblém kam to všechno dát, ale zatím to zvládám. Je pravda, že když koupím meloun tak ho nejdřív rozkrájím na kostky a dám do uzavíratelné krabičky aby nezabíral tolik místa, ovoce vlastně do lednice skoro vůbec nedávám snad krom toho melounu. Zeleninu naopak skoro všechnu. Nakupovat chodím do našeho malého obchudků každý den, hlavně kůvli rohlíkům, chleba si peču sama. A 1xtýdně jezdím na větší nákup "do města" kde se zásobím ovocem, zeleninou a dalšími potravinami, za které bych u nás dala majlant 😀 😀 😀

luciebx
16. črc 2014

sme tri a taky mame americkou lednici.. velky nakup delam jednou za tyden.. loni sme meli jen takovou s 3 polickama.. a 3 supliky v mrazaku a je fakt ze jak pises.. das meloun nebo uvareny jidlo a mas problem.. pokud je misto.. doporucuji americkou.... ted se mi zda ze tam mam furt misto 😅 a v mysli mam ze bych mela vic nakoupit 😀 😀

lenka5731
16. črc 2014

mame dvoumetrovou lednici, dole 3 velké šuplíky mrazák, dole v lednici je veliký šuplík na trvanlivé věci, nad ním 2 šuplíky na ovoce a zeleninu a nad tím 4 poličky, z toho jedna hodně vysoká - na hrnce.

Když je vařené jídlo a velký meloun, tak je to taky někdy oříšek, ale zatím vždy se mi to tam vešlo. Nakupujeme asi taky jednou týdně větší nákup a mezitím někdy něco menšího.

ladie
16. črc 2014

Zatím jsme teda 3, ale ledničku máme stejně velkou. Na běžné věci naprosto OK, ale jakmile tam chci narvat hrnec s jídlem, co se nesnědlo nebo nedej bože příval zeleniny z trhů, tak je problém 😒 Od podzimu do jara tyhle "extra věci" dávám přes noc na balkon, ale přes léto je to děs.

Jinak velký nákup dělám jednou týdně až jednou za týden a půl (objednávám přes iTesco, abych to nemusela tahat a neztrácela čas). Jednou týdně farmářské trhy na ovoce, zeleninu, maso... a pak skoro každý den kupuji něco, co dojde, ale jen drobnosti (rohlíky, šunka...).

amabilis
16. črc 2014

My máme Liebherr, dole mrazák se čtyřmi šuplíky, nahoře nevím, ale vysoká je snad 220cm. Vejdem se tam jen tak tak, musím hodně skládat. Ale vyřešila jsem to tak, že jsem vyndala šuplíky na zeleninu a zeleninu s ovocem máme většinou mimo lednici a do ní dávám jen tu, co mám omytou a zkazila by se. Kupříkladu klasický salát skladuji jako kytku - zastříhnu ten konec a ponořím do vody 😅

petrajurinova
16. črc 2014

My máme ledničku "do bytu" - 170 cm na výšku 55 cm na šířku, 4 police a box na zeleninu a v mrazáku 2 šuplíky. Stejně je většinou poloprázdná. Máme tesco 5 minut pěšky od domu, večerku v přízemí a dalších cca 10 obchodů v nejbližším okolí. Zásoby moc nekupuji a neskladuji, takže v podstatě dělám denně menší nákup a v lednici jsou jenom jogurty, mlíko a věci, které se nespotřebují po otevření celé.

pisisvori
16. črc 2014

čím větší tím lepší My máme 180 výšku, ale společně s mrazákem....takže když tam dám vajíčka navezené od našich a uděláme velký nákup ...tak pak třeba kastrůlky nebo krabičky s uvařeným jídlem není kam dát. Chci koupit větší. A rozhodně se dívat i na uspořádání uvnitř než na výšku a objem.

hofka1
16. črc 2014

dva dospělí, dvě děti, lednice metr padesát, mrazák 2 šuplíky, ale já nedělám zásoby, máme krám 5 minut od baráku .. občas zeje lednice i prázdnotou🙂

konidana
16. črc 2014

Velkou (2m, 4poličky, 2 šuplíky, mrázák 3 šuplíky) a stejně je malá. K tomu máme ještě jeden mrazák protože hodně vaříme nebo nakupujeme do zásoby. Autem jezdíme nakupovat nárazově. Třeba 1x za měsíc. Jinak všechno tahám pěšky na zádech.

majatob
16. črc 2014

nás je 5 a máme dva šuplíky mrazáku a 4 police v lednici a většinou je poloprázdná. Nesnáším velké zásoby jídla a pak to prochází a nestíháme jíst. Největší prostor zabírá zelenina, zbytek se vleze do dvou menších poliček. Nakupovat chodím většinou denně, max. za dva dny, je to takový můj večerní relax bez dětí 😀

achjonetusim
16. črc 2014

Jsme tri, ctvrtej na ceste 😵 Lednici mame 2m (300litru) s prostornym mrazakem, nesnasim nakupy vnimam je jako zrout casu, denne/obden kupuju zeleninu ovoce a cerstvy pecivo jinak velkej nakup cca jednou dvakrat do mesice. Mrazakem usetrime hlavne na masu kupujeme v Makru nebo rovnou u reznika kdyz jsou ma vyhodnou slevu na nekterej druh masa. Jinak meloun celej nikdy nekupujeme, maximalne pulku. Radsi koupim mensi porce vice ovoce a zeleniny (napr. dneska 5merunek, dve hrste tresni, dva banany, par mrkvi do polivky, mensi celer, dve papriky), aby zbytecne nestarla a nehnila tu.

zdezli
16. črc 2014

Jsme 4, máme americkou a stejně se mi tam občas všechno nevejde 😀 nakupuji 1x týdně

nika_sp
16. črc 2014

My mame ve 2 a pul 😉 americkou a i tak mam obcas problem😀 Ono hodne zalezi jak clovek vari a co pouziva. Ja treba delam zhruba dvakrat do mesice tak 5l vyvaru, kterej pak rozdeluji do mrazaku. Kdyz dam celej hrnec do lednice a nahodou mi tam ma zrovna kynout chleba, tak uz musim casto hodne prerovnavat. Kazdopadne kdyz vite, ze je vam lednice mala a finance a midto to dovoli, tak proste kupte vetsi. Jenom doporucuji poradne promyslet, protoze treba ta americka cast neni o moc vetsi nez normalni. Nebo dejte nekam do komory nejakou starsi rezervni.

nynus
20. črc 2014

my sme meli doma lednici takovou akorat a fakt obrovsky mrazak ve spajzce tam se tod dalo uskladnit fakt hodne davali sme tam i chleba atd a este sme meli jednu lednici mensi pod schody na alkohol a dalsi veci

hadriena
23. črc 2014

Každý člen rodiny bude potřebovat asi 50 l prostoru v lednici, 20 l v mrazáku. Pro 4 člennou rodinu stačí tedy lednice o objemu 200 l a mrazák o objemu 80 l. Pokud si někdo chce dopřát luxus, může si dopřát dvoudvéřovou americkou ledničku s obří chladničkou i mrazničkou. Jejich objemy jsou až 730 l a mívají různé úchylné vychytávky, jako tvořič ledu, vinotéku apod. Osobně si myslím, že je lepší se snažit koupit spíše menší ledničku - ne kvůli úspoře energie, ale kvůli tomu, že mne to donutí nekupovat víc, než dokážeme sníst a snažit se spotřebovat to, co v ledničce je 🙂 Ale to se samořejmě těžko udržuje tato "filozofie"

Mám taky otázku. A to zda máte některá z vás zkušenost no frost funkcí? Nebere to zbytečně moc energie?

hanka47
Odpověď byla odstraněná
Zobraz