Jak vnímá miminko strach, když je v bříšku?

petulkanono
10. srp 2017

Ahoj maminy, mam asi blbou otazku, ale jsem skoro v 10.tydnu a zajimalo by me jak vnima a nestli vnima dite muj strach? Muze mu nejak ublizit? Bohuzel jsem si zazila na dovolene nehezkou bourku, kdy se pak zjistilo, ze se prohnalo mensi tornadko, museli jsme drzet, dvere i okna a od te doby z toho mam proste nejake trauma, takze kdyz ted prijde nejaka silnejsi bourka - zrovna dnes - tak se tomu neubranim a desne se bojim. Asi je to k smichu, ale snazim se si aspon hladit to brisko a nejak mu davat "signaĺ" ze se nic nedeje 😀 dekuju za odpovedi

galatea_a
10. srp 2017

Miminko vnímá tvé pocity, takže nejen strach, ale i to, že ho máš ráda, těšíš se na něj, nebo když jsi v klidu a v pohodě a veselá 🙂

makky1310
10. srp 2017

@petulkanono jednou jsem nekde cetla clanek ze strach je pro cloveka vlastne pozitivni(i v tehotenstvi). Telo se rozproudi, uvolnuje nejaky hormony a pri dalsim strachu je odolnejsi. Strach je nase prirozenost, uz odpradavna. To ale plati pro obcasny strach. Ten pernamentni je samozrejme skodlivy. Takze se neboj, miminko to sice citi ale nijak mu neuskodi, tuplem kdyz mu pak das najevo ze je v bezpeci 😉 ja se taky v tehotenstvi semtam neceho bala a nas malej je pohodar, kupa lidi nam to uz rekla🙂

normalnimatka
10. srp 2017

strach samozřejmě škodí... hlavně třeba při porodu🙂

dc2015
10. srp 2017

Připomínáte mi mě, když jsem byla těhotná, taky jsem řešila "blbiny" a bála se "hloupostí" - nemyslím to zle, prostě budete asi také úzkostlivější maminka. Nicméně myslím, že když se nejedná o permanentní strach a stres, nic se mimču nestane. Jen ho dál hlaďte 🙂

mollyweasley
10. srp 2017

Dítě může být negativně olivněno, pokud stres nebo strach zažívá často. To pak bývá problém dlouhodobější.
Dále jsme se pak učili, že první vnímání se děje kolem 6. měsíce. Takže tornádo v 10. týdnu je v cajku 😀

isabelafuentes
10. srp 2017

Vsechny emoce,ktere prozivas,jsou prirozene,a miminku neublizi,naopak - je dobre,aby uz v brisku poznalo celou skalu pocitu,ktere pozna i venku na svete. Nejsi robot,ale clovek plny citu a jako takovou te tve dite bude znat 😉❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru