Jak vnímáte jméno Marcel? Výběr jmen a názory na ně

daasenka85
31. srp 2012

ahoj holky, je možné, že špatně hledám, ale nikde jsem nenarazila na tuto diskuzi, ani nevím, kde bych ji měla hledat.. takže mě klíďo píďo nasměrujte někam jinam 😉 aby každé jméno nemělo svou diskuzi 😀 ale chci se zeptat: jak se Vám líbí nebo spíš jak vnímáte a jste schopné akceptovat jméno Marcel? četla jsem nějakou diskuzi, že je to hnus, apod. mně se docela líbí. zatím nijak vážně neuvažuji, že bych toto jméno dala (ani nevím, co čekáme 🙂 ), ale dnes mě napadlo, že by se mi toto jméno docela líbilo a můj partner kupodivu ani nebyl výrazněji proti. Je to asi trochu šampónkovské jméno. Můj Pavel má bráchu "Kamila" a nemá s tím výraznější problém. znám i Gabriela, tomu říkají "Gábin". možná jsem ujetá, ale docela se mi ta jména líbí. ale ptám se na co nejvíc názorů právě z důvodu, že se snažím vcítit i do případného nositele, a proto jsou pro mě důležité i názory ostatních,, je tolik jmen.. aby tím chudák jednou netrpěl.. sama jsem Dagmar a v dětství jsem z toho nebyla nadšená 😠

kuratkol
31. srp 2012

@daasenka85 Asi bych se na to dívala z několika pohledů :
1) Zda se jméno líbí vám oběma. Názory ostatních by mi byly jedno, co člověk, to názor.
2) Jak se jméno hodí k Vašeu příjmení.
3) Jak ho budete oslovovat, jestli se vám to jméno nebude pak zdát dlouhé, jak mu budete říkat zdrobněle...

eloana
1. zář 2012

@daasenka85 taky bych neresila,zda se to jmeno nekomu libi......Mame Jachyma a spouste lidem se to libi a spouste ne a je mi to uplne jedno.... nam se to libi. Nemohla bys dat ve finale zadne jmeno, protoze kazdy ma svuj nazor a vyhovet vsem nemuzes a proc taky))
jak pise kuratkol, resila bych, zda se hodi k prijmeni

daasenka85
autor
1. zář 2012

@kuratkol
@eloana děkuji holky.. já vím, řešim jen toto konkrétní jméno 🙂 na holčičku máme vybranou Anetku, tam nic neřešíme.. jen nějak nemůžem vybrat na případného kloučka 🙂

holubice.petra
1. zář 2012

@daasenka85 mě se líbí i Marcel i Gabriel...ale já bych Marcela mít nemohla (byl to můj bývalý) a Gabriel se teď narodil bratránkovi....my když vybrali jméno Maxmilián tak z toho byla celá rodina rozpačitá hlavně můj táta ten furt chodil jaké je to blbé jméno a kdo ví cosi 😎 a teď to je samé Maxíčku sem Maxíčku tam 😀

theiasofia
1. zář 2012

@daasenka85 Marcel je pěkné jméno... já ho vnímám pozitivně.

daasenka85
autor
1. zář 2012

@holubice.petra 😀 a jak se "Marcelkovi" říká? "Máco", "Macku"? v dětství s tím asi není problém, ale v dospělosti? Vnímal to bývalý jako problém? no, ale sečteno, líbí se mi 🙂 ještě máme fůůůru času přemýšlet dál 😉 taky jsme se shodli na "Davídkovi", ale přijde mi to trochu tuctové. na tom Marcelovi se mi líbí, že ho nikdo moc nemá..

romcovaklarka
1. zář 2012

@daasenka85 Ahoj, za sebe teda musím říct, že se mi to jméno nijak extra moc nelíbí... Ale na druhou stranu, stejně si každé jméno lidi spojí s tím, kdo ho nosí, a jak toho člověka poznají, tak už jim to ani nepřijde zvláštní. Jako v práci mám třeba kolegu Norberta (super kluk) - pro mě ze začátku hodně nezvyklé jméno a dnes mi přijde úplně normální 🙂 V předchozí práci jsem zase poznala Valerii a dokonce Leopoldinu ("Polda"), ze začátku mi to přišlo divné a po pár dnech už mi ani nepřišlo, že bych je oslovovala nějak divně.

Tím vším chci říct, že vyberte jméno podle svého názoru a vkusu, okolí si na to stejně zvykne a bude to pak pro ně pocitově stejné jako jakákoli Maruška nebo Pepík 🙂

tarra27
1. zář 2012

jde i o přijmení, jak tu holky psaly, upřímně ale marcel se mi moc nelíbí....určitě bych ho mimi nedala

holubice.petra
2. zář 2012

@daasenka85 přesně jak píšeš Marcelku ..v práci máme taky Marcela a říkáme mu Máco...a nikdy jsem od žádného Marcela neslyšela že by měl ze svým jménem problém nebo mindrák 😉

slopota
3. zář 2012

jestli jste schopná napsat klíďo píďo (právě mi vybuchla klávesnice) klidně si ho pojmenujte Helmut

verapa
7. zář 2012

@daasenka85 mě to evokuje písničku Marcel z malého mesta je tu 🙂 a třeba Marcel Vašinka je třeba krásnej mužskej a má hlásek co se dá poslouchat i na dobrou noc 😀 😀

paturik
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucca13
23. únor 2021

Když se řekne Marcel, hned si vybavím Rossovu opici z přátel😀 ale jinak jméno pěkné a pokud vám jde k příjmení, tak bych ho dala.
Když se nám narodila Olivie, tak byl taky poprask v rodině, ale nakonec si zvykli a jméno se jim zalíbilo 🙂