Jak vybrat jméno pro kluka? Nedokážeme se dohodnout

romik123
7. lis 2010

Prosím o radu jak vybrat to správné jm.já už vážně nevím a doma se ne a ne dohodnou jak postupovat aby se už k něčemu došlo Naše příjmení začíná na písmeno K.a končí A a přítelovo začíná na S.a končí K podle čeho se třeba řídit moc prosím o reakce za každou budu vděčná 🙂Jm.co jsem měla jsem už dala a další mimi se neplánovalo a teď v tom lítám☹

naty
7. lis 2010

@romik123 spíš než to, na co který začíná, je důležitější, jestli je třeba typicky český (Kačenka), nějaký neutrální (Novák) nebo cizí...být váma, vzala bych s přítelem seznam křestních jmen a vypsala všechny, který se líbí vám nebo jemu bez ohledu na toho druhýho...pak bych vyškrtala ty, který jsou pro někoho z vás nepřijatelný, zbytek bych napsala společně s příjmením a postupně vyškrtala...no a co zbude, to už se budete muset dohodnout, co se líbí oběma...

jijitka
7. lis 2010

@romik123 v podstatě souhlasím s postupem, co popisuje naty, taky jsme to tak udělali, ale několika "pravidel" jsme se drželi. Dobrá výslovnost - poslední písmeno ve jméně a první v příjmení (zkus si vyslovit třeba spojení Jakub Fiala - to je na zlomení jazyka 🙂 ); nepříliš tvrdě ani měkce znějící (takže nepřehánět to s opakováním písmen jako R, Č, Š...), nekombinovat exoticky znějící jméno s typicky českým příjmením (nebo naopak). Já jsem ještě vyžadovala, aby mi jméno "sedělo" jak k malému dítěti, tak i dospělému chlapovi (některá jména mi prostě k dospělákovi nesedí 😉 ).