Jak vycházíte s matkou nevlastního dítěte?

kathleen_k
6. led 2011

I přes hledání jsem podobné téma nenašla, proto bych se chtěla zeptat v tomto novém, jaké jsou vztahy mezi Vámi a matkou dětí, které má Váš partner/manžel z předchozího vztahu s ní? Díky partnerovi je můj život bohatší o malou 3letou holčičku, náš vztah je myslím si výborný a čím dál tím lepší, hlavně díky tomu, že se malá s věkem stále více otevírá, je komunikativní, má ke mne čím dál tím blíž.
Partner je téměř 3 roky rozvedený, můj vztah s ním začal cca měsíc před prvním rozvodovým stáním, dá se tedy říct, že já jsem nebyla příčinou rozpadu jeho manželství, to se navíc dle slov partnerovo i jeho rodiny rozpadalo již krátce po narození malé dcery, kdy se navíc jeho exmanželka odstěhovala a manželství bylo hlavně formální svazek. O tomto se zmiňuji zejména z toho důvodu, že moje osoba je partnerovo exmanželkou od začátku, označována jako důvod rozpadu manželství, toho, že dcera vyrůstá bez otce( vyrůstá bez něj od svého cca čtvrt roku). Od začátku mne evidentně nesnáší, i když se nijak blíž neznáme, ale dá se tak soudit z jejích e-mailů, kterými nás zásobovala několik dnů, tím, jak o mne mluví před našimi společnými přáteli, i malá občas něco řekne, aniž by si asi uvědomila význam, je to vždy v tom smyslu "mamina žíká K.... pitomá/kuva/káva (dětskou řeč si jistě přeložíte 🙂 ).
Poslední půl rok kdy je u nás malá pravidelně dva víkendy v měsíci se to ještě zhoršilo, píše o mne na veřejných sítích, že jsem lehká apod., rozšiřuje se tak i o jejím exmanželovi-mém partnerovi, nenávistné vyhrůžky, že nás nechá zabít apod. už přecházíme a spíš sbíráme podklady pro podání trestního oznámení. Vzhledem k tomu, že mezi mnou a níje věkový rozdíl 3 roky, snažila jsem se i s podporou partnera již před rokem kdy u nás malá byla častěji, začít trochu komunikovat na kamarádské rovině o potřebách malé, dárcích atd. Setkala jsem se pouze s pohrdáním a všemi možnými urážkami, které jsem zmínila výše. Přestože jsem mladá a vlastní děti prozatím nemám, myslím si, že jako matka bych si přála, aby mé dítě bylo při víkendech u otce a jeho partnerky spokojené, snažila bych se mu tuto situaci co nejvíce ulehčit, chtěla bych, aby otec i partnerka znaly rituály takhle malého dítěte, věci, které třeba nejí nebo nemá rádo, mělo s sebou své oblíbené hračky nebo třeba pyžámko. Toto jsem se snažila s dotyčnou vykomunikovat, veškerá odezva, která se mi na tuto mou snahu dostala, byly nadávky, urážení, pohrdání.
Chci se Vás zkušenějších maminek a možná i maminek z druhé strany barikády než jsem já zeptat, jak vnímáte novou partnerku svých bývalých? Jak si přejete, aby vycházela s Vašimi dětmi? Myslíte si, že je moje snaha nemístná a samy byste si takovou iniciativu nepřály? Nejde mi ani tak o rady, jako spíš o zkušenosti jiných, ráda bych věděla, jak tyto složité vztahy probíhají v jiných rodinách. Děkuji 🙂

anatanka
6. led 2011

Tak tedy budu prvni s odpovedi v tomto "citlivem" tematu.
Situaci znam z obou stran.
Manzel mel 2 deti z predchoziho vztahu. Byvala partnerka me nenavidela, taky jsem si od nevl. dcerky vyslechla x neprijemnosti, ktere opakovala, protoze z nich jeste nemela rozum. V te dobe jsem se snazila, aby me deti milovaly a delala jsem pro ne prvni posledni. Po par letech me to nedseni preslo... 😉 Obzvlaste po narozeni naseho ditete.
Pred byvalou me manzel vice mene schovaval, aby nebyly zbytecne konflikty.
Jsem hodna na jeji deti, jezdi k nam rady, tak je vse v poradku...Tenkrat jsem to moc nechapala. Nechapala jsem, o co ty zensky go...Pry nechce, abych na jeji deti vubec sahala.
Rivalita tam proste byla, ani ja jsem z ni po case nebyla moc nadsena.

Ted jsem na druhe strane. Moje dcerka jezdi k tatinkovi a jeho nove pritelkyni. Rozesli jsme se cca pul roku predtim, nez spolu zacali oni, takze nebyla ani zdaleka pricinou naseho rozchodu, presto me ponekud vytaci. A to predevsim proto, ze krome toho, ze spi v moji postylce a ji z meho talirku... 🙂 , "saha" na moje dite.

Zkratka zadna matka netouzi po tom, aby jeji dite melo nejakou "nahradni maminku".
Vim, ze to myslis dobre, kdyz se s ni chces bavit o potrebach nevl.dcery a delat podobna gesta, ale dost pochybuju, ze je to na miste. Teoreticky samozrejme ano, ale kolik teorii funguje v praxi?

kathleen_k
autor
6. led 2011

@anatanka Díky za názor, nacházím se asi v obou částech, které jsi popsala. Nesnažím se dělat pro prcka první poslední, ale mám radost, že se na mě těší a má ke mně čím dál tím blíž. Nemám ambice nahrazovat jí mámu, ale doufala jsem, že svým přístupem přece jenom něčemu pomůžu. Vidím se i na druhé straně, nechce resp. nechtěla když nebyl malé ani rok a nijak to nemohla ovlivnit, abych na ní "sahala". Věřím, že to trochu pochopím až budu sama mámou.
Ale stejně pořád věřím trochu tomu, že mě a partnera alespoň pozdraví a bude se zajímat třeba co dostane malá od nás k narozkám, aby neměla doma stejné dárky nebo jestli měla teplotu a v kolik hodin dostala sirup. Pořád mám v sobě na prvním místě blaho dítěte, i když není zrovna se mnou než vlastní pýchu nebo co to vlastně je. Ale každý jsme jiný..

anatanka
6. led 2011

Ona to casem prekousne. Hlavnim bodem postupu bude asi to, ze si sama najde partnera. V teto situaci o zadne "kamaradickovani" nestoji. A bud mozna rada...

Treba jeste za par let budes se steskem vzpominat na to, jak to bylo fajn, kdyz byla exka ta zla.
Neni to nakonec (pro tebe) lepsi, nez kdyby meli s tvym partnerem uzasny vztah a byli velci pratele a denne zhavili linku (v zajmu ditete-jak jinak), davali si darky k narozeninam, chodili s dcerkou na spolecne prochazky do zoo, jezdili na spolecnou dovolenou - opet v zajmu ditete atd. atd. a tys to musela vsechno prece pochopit.

Beru to s nadsazkou, snad to chapes. Jen ti chci priblizit, jak to taky muze vypadat 😉 a to bych zadne nextce neprala.

antlen
7. led 2011

ahoj, tak já jsem na té straně zlé macechy 🙂 manžel má z předchozího manželství 15ti letého syna ve střídavé péči. Když jsme se seznámili, tak s manželkou už několik let nežil a byli v rozvodovém řízení. S exkou máme problémy - pro syna absolutně nic neudělá, nevozí na kroužky, nechodí s ním k doktorovi, ani mu k nám při přesunu většinou nedoveze jeho věci. Má neustále plnou pusu výmluv, jak to či ono nemůže. A navíc dosti lže a má pocit, že bysme jí měli platit čím dál tím větší alimenty, že my se prej máme dobře a ona špatně. Má ještě tříletého syna, nepracuje, v podstatě bych řekla, že žije z peněz otců svých dětí. Já jsem ji za těch pár let stačila poznat a můžu vám říct, že je to s ní peklo. Sami si s tím nevíme rady, kluka samozřejmě nenecháme chodit v mrazu sem a tam a radši ho dovezeme místo ní, dovezeme mu, co potřebuje a ona vše bere jako naprostou samozřejmost. Třídní schůzky ji taky nezajímají, prostě matka jak má být 😀 už jsem kolikrát měla stochutí jí někam poslat, nakopat do pr., ale to by asi nemělo smysl. Navíc s klukem mám vztah víc než dobrý a navíc on si z matky dělá srandu, jak si furt vymejšlí a lže. Takže taková je situace u nás 😅

kathleen_k
autor
7. led 2011

@antlen Trochu se děsím toho, že to tak bude vypadat časem i u nás, protože ex se taky snaží využívat mého partnera jak může co se týče finanční stránky věci, žádost o zvýšení alimentů a soud už máme taky za sebou, na tříletou zdravou holčičku si zažádala o 4000Kč měsíčně z důvodu nástupu do mateřské školy, soud jí naštěstí nedal za pravdu. Nemáme problém s tím malé koupit cokoliv navíc nad rámec soudem určených peněz, ale matka s námi absolutně nekomunikuje a dcerky potřebách. Neřekne, že by malá potřebovala zimní boty a nemá na ně teď celou částku, jestli bychom mohli přispět. Nakonec to dopadne tak, že malou nám předá v prosinci kdy sněží a je kolem nuly, pouze v šusťákách a jarních botách, nejspíš abychom viděli, jaký je chudák, že opravdu na jiné oblečení pro ní peníze nemá. To, že ona vymetá obchody a snaží se chodit oblékaná podle poslední módy je věc druhá. Nakonec to dopadlo tak, že malá přijede, u nás má svoje oblečení, které ji nakupujeme a chodí v něm a když odjíždí tak jí komplet převlékneme do toho v čem přijela, neboť podle matky jsou námi koupené věci ošklivé a doma má hezčí a kvalitnější, jak si neodpustila zmínit, když jsme malou v "našem" oblečení jednou přivezli vrátit domů. Jak vidím, nejsme sami, kdo má podobné zkušenosti. 😒

antlen
7. led 2011

@kathleen_k já bych možná ještě pochopila pruzení ze strany ex, pokud bych jí manžel prostě přebrala, ale už spolu dlouho nežili, ona měla někoho jiného. ale těch řečí po tom! jak jsem hrozně mladá, pitomá atd. no hele, mně zas kluk chodí domů od ní ve špinavým, já to okamžitě peru, nevadí mi to, vzala jsem si chlapa s dítětem, tak s tím musím počítat. ale proč od nás k ní jde v čistém a naopak to nefunguje? o tom, že otec zajišťuje veškerej provoz okolo kluka ani nemluvím. k doktorce s ním chodí, na třídní schůzky, všude ho vozí on nebo já, protože prostě matka nemůže. ta má totiž bohužel jenom čas na chlapy. já jsem si vždycky říkala, jak ty chudinky ženský sami s dítětem nebo rozvedený jsou na tom špatně...ale teď už to vidím jinak, táta se stará na 100% spolu se mnou, ona nefunguje v ničem a platit stejně musíme my. i při střídavé péči! je to děvka 😀

antlen
7. led 2011

@kathleen_k a hádáte se s manželem kvůli ní někdy?

kathleen_k
autor
7. led 2011

@antlen Asi tak, kdybych rozvrat způsobila, tu averzi vůči mě chápu a nechtěla bych, aby tato osoba neměla s mojí dcerou cokoliv společného. Přestože to tak nebylo, jsem mladá, pitomá a spoustu dalšího... 😖 Během tří let měla asi 3 vztahy, žádný ne delší než asi čtvrt roku, takže ani zlepšení situace vlivem mužského elementu v jejím životě u nás prozatím nenastalo.

antlen
7. led 2011

@kathleen_k hele to je u nás to samý! za pár let xchlapů, s žádným na dlouho 😅 řekla bych, že máme spokojený, klidný vztah, nehádáme se, vycházíme si vstříc. až teda na problémy s tou exkou. můj muž je kliďas, flegmouš, co radši, než aby se s ní dohadoval, tak to udělá sám. a já jsem, asi jako každá ženská, hned kvůli tomu protivná a držkuju. protože to samozřejmě vidím tak, že práci ulehčuje jí, i když vím, že to dělá kvůli synovi. navíc má kluk náročný koníček, 5x týdně se dojíždí 50km odsud na tréninky. a kdo myslíš, že ho vozí? tchán s tchýní, já a manžel si na to bere volno v práci nebo prostě jede autobusem, což je na celé odpoledne až do večera. ona jela ze začátku párkrát. nemá peníze, nemá čas, má nemocné dítě, bolí ji hlava atd. další naše specialitka je to, že si vymýšlí nemoci, už tady byl nádor v hlavě, oslepnutí, žaludeční potíže, těžké gyn. potíže, ohluchnutí, plánovaná těžká operace...nikdy nic z toho neproběhlo a madam se těší plnému zdraví, vždycky se to zázrakem zlepší. jéžiš, já bych jí tak ráda jednu vrazila 😝

kathleen_k
autor
7. led 2011

@antlen Naštěstí se nehádáme, pouze na začátku jsem jako mladá vyjukaná holka nemohla pochopit, proč se někdo takhle chová, tak moc mě nenávidí, žádného podobného člověka jsem totiž zatím nepoznala. V té době mi připadalo že partner to vůbec neřeší, jak mi nadává, ale časem jsem si i já "zvykla" a i jsem zjistila, že s ní měl plno hovorů na mou "obhajobu" více či méně úspěšných, většinou to stejně pokračovalo. Pochopila jsem tedy, že je to boj s větrnými mlýny a že asi už jiná nebude, proto jsme se spíš semkli s partnerem k sobě a snažíme se to vydržet. Já ho uklidňuji když má s ex nějaký šílený telefonát, po kterém je zralý ji přinejmenším zabít, on mě uklidňuje, když zjistím, že o mne píše na sociálních sítích že jsem dě*... . Udělá si snímek stránky do PC a zařadí ho do složky, kterou průběžně předáváme právníkovi pro přípravu trestního oznámení o urážce dobrého jména. Bude mi stačit, když jí to znepříjemní život a bude nucena jít vypovídat a snad se i omluvit.
Vy máte mezi sebou konflikty kvůli ní?

antlen
7. led 2011

@kathleen_k to je dobrý s tím schováváním těch pomluv a tak! to bude baba pak čumět! 😀 neřekla bych přímo konflikty, ale mně se nelíbí to, že si to všechno nechá v podstatě líbit a radši to udělá sám. vím samozřejmě, že to dělá pro syna, ale na druhou stranu mě děsně s.re, že my lítáme jak hadr na holi a ona si v klídku doma popíjí kafíčkou a užívá s novým partnerem. zatímco my samozřejmě všechno zařídíme, protože ona je chudák, matka samoživitelka, bez peněz a těžce nemocná. takže já prudím a manžel to tiše trpí, ale bohužel se ovládat neumím 😔

anatanka
7. led 2011

😀 😀 😀

To je klasika, jak vysita... Exky nadavaji na nextky a nextky na exky....

Vzhledem k tomu, ze to znam z obou stran, tak uz vim, ze nic neni cernobile.

Ovsem spoustu z chovani byvale jsem pochopila ne s narozenim vlastniho ditete, ale s osobnim postupem na pozici byvalky.
Ex a Next si proste nikdy nesednou uz z principu.

antlen
7. led 2011

@anatanka jasně, těžko z exky a nextky můžou bejt kamarádky a když jo, je to divný 😉 ale naše exka je opravdu případ sám pro sebe, myslím, že k posouzení stačí ty vymýšlené těžké nemoci, to, že s dítětem k doktorovi a na třídní schůzky chodí opravdu jen otec a ona se o to vůbec nezajímá...a navíc lže, neuvěřitelně, co slovo, to lež. Když jí to nejednou bylo vytýkáno, tak řekla, že má lhavou nemoc, že to je prostě diagnóza...ale asi ji má blbě nastudovanou, ti, co opravdu tímto trpí, lžou, aniž by si to uvědomovali a ne výhradně ve svůj prospěch, což je bohužel její případ...

antlen
7. led 2011

krom toho, ona byla tím, kdo začal na mě nadávat, pomlouvat atd., i když mě pořádně neznala...to, že se jí starám o dítě ve všem, i v tom vožení k doktorovi a na tréninky jí asi nedochází. ona pro kluka neudělá nic. jo, jedno jo, je schopná psát smsky a mejly plné toho, jak ona své děti bezmezně miluje a že pro ně udělá všechno, ale bohužel dnes OPĚT ho nemůže dovézt tam a tam, protože oslepla na jedno oko nebo má rozbité auto( to má min. 1x do týdne) bohužel nepřeháním, ale až takováhle kráva to je.

makak21
7. led 2011

Tak i já nakouknu... byla jsem na pozici nextky a dobrý...nijak jsme se teda nestýkaly s bývalou, ale nikdy se ke mě nedonesly žádné pomluvy ani nadávky a já jí taky tak nějak "trpěla" jako bejvalku 😅 Bylo mi 20 a najednou se mi doma zjevilo 8leté dítě, docela mazec 😀 Jenže v těch 20 jsem najednou musela přebrat péči o to dítko, manžel v tomhle moc chodit neumí (mělo mě to předem varovat 😀) Ale super, dnes už je z něj 15kluk a máme se dodnes moc rádi. Není to tak dávno, co jsme se s exkou potkaly (ona se svým synem a já se svým 😅) u doktorky, slušně jsme se pozdravily a hotovo. No ale jelikož mám před rozvodem, tak možná jednou poznám i tu druhou stranu, tak vám pak dám vědět 😅 ale upřímně se na to netěším....jenže manžel, ač syna miluje, tak absolutně nemá šajn, co potřebuje (prostě se nějak nenarodil s funcí "táta") čili se o malýho zajímá spíš po telefonu nebo jen na návštěvách, tak mi zatím tohle moc nehrozí 😅

kathleen_k
autor
7. led 2011

@antlen Vidím, že jste na tom asi ještě hůř než my, mě překvapuje spíš ten její přístup k věci. To, že by se nestarala nemůžu říct ani omylem, to, že malá chodí v ošoupaných a vybledlých věcech nejenom k nám, ale neustále je její věc. Vždycky jsem si myslela, že i když není peněz nazbyt tak být matkou tak radši koupím hezké a padnoucí věci dítěti než sobě. 😕 A to nemluvím o oblečení z mmb, aukra apod., na kterém není často skoro ani vidět, že ho někdo nosil ale o skutečných "hadrech". 😔 Je mi prcka občas líto, i když vím, že si to ještě neuvědomuje. Když byla menší tak to tak nebylo, jak roste tak mi připadá, že máma na ní z toho pohledu "kašle" čím dál tím víc, přestože dostává alimenty asi dostatečné.

Pochopila jsem správně z jedné věty, že máte syna ve střídavé péči? To je možné "povolit" takhle nezodpovědné matce? Myslela jsem si, že se praktikuje v případě, kdy jsou rodiče dítěte spolu schopni komunikovat, vycházet a takový model výchovy oba dva chtějí.

kathleen_k
autor
7. led 2011

@makak21 Byla bych spokojená mít to jako "ta nová" taky tak, stačil by mi pozdrav od ex. Když jí potkám třeba s malou, tak jí čapne do náručí( a to už se docela pronese 🙂 ), otočí jí hlavu násilím na druhou stranu a nahlas, že to slyším i já řekne "nekoukej na ní!" . I po rozvodu přeji tak slušné vztahy s partnerem a jeho případnými novými jako máš ty teď s touto ex.

makak21
7. led 2011

@kathleen_k Tak to je fak mazec s tou tvojí ex 😖 chudák holčička ☹ A děkuju za přání...snad si případně manžel najde nějakou "normální" to by mi stačilo 😅 hlavně, aby byl spokojenej a bude to znát i na tom našem synovi, když k němu pojede 🙂 Ale nejvíc se s tím stejně budu muset poprat já, ale jelikož syn manžela miluje, tak hold zatnu zuby...ale být to nějaká slepice, tak bych byla asi hodně nepříjemná 😉

astrane
7. led 2011

taky to znám t obou stran...Přítelova dcera je skvělá a mám sní myslím dobrý vztah,pokud vím,jeho ex mě nijek nepomlouvá ani neuráží...(nebyla jsem příčinou rozpadu manželství a ona už má dítě s dalším partnerem a už jsou taky od sebe)...jen máme problém taky zjistit co malá potřebuje a proč-prostě minimální komunikace.Kamošky z nás teda nebudou 😉 🙂 ,i když je to pěkná a myslím že i chytrá ženská...povahu nevím,znám ji jen zběžně...o děti se stará,jak může (samozřejmě jinak než já 😉 🙂 ),ale jinak zatím nějak neválčíme a jsem za to ráda...
Od manžela nová přítelkyně je pro mě problém-ne proto,že tam je,ale že mě před dětmi pomlouvá a shazuje a přitom mě vůbec nezná.malej tam musí chodit na nočník,ač od dvou let chodí na Wc a pod...takže se jim tam i teď počůrává.Když si ho brali nachlazenýho a jemu se rýma zhoršila,tak jsem byla nezodpovědná matka,která ho tam poslala chudáka nemocnýho (byli upozorněni),že mají i svoje děti,ketrý to chytli a málem dostali zápal plic-z rýmy!,kterou jsme vyléčili kapkama do nosa od dr (uznávám,že v nich byly atb,jelikož měl takovou tu zelenou rýmu a trochu teplotu),ale že tam byl už týden,než mi ho takhle vrátili,to je fuk-stejně za to můžu já.a že jsme obratem do půlhodiny nedojela pro dítě,to jsem taky byla za zlou(byla jsem daleko a den předtím jsem s ní mluvila,jestli si ho nemám odvézt,že odjíždíme pryč,ale že kdyby něco ať zavolá a já si přijedu pro něho-nenechám jim ho tam tudíž celý další týden,aby se o něj musela starat...no nepochopila to a seřvala mě pak jak malou),takže se sní nebavím.
S bývalým je to lepší,s ním se dá mluvit docela v pohodě,ale taky mě občas vyčte,že hodně platí a děti ani nevidí-a co mám dělat když jsou teď často nachlazený a starší syn nemocnej a on je chce poze ve 100procentním stavu 😝
takže u nás asi tak.... 😖

astrane
7. led 2011

jsem se zase rozčílila 😀
jinak oblečení-malá si k nám vozí,ale něco má ia tady-ne vždy se odhadne počasí atak...
moje děti si nemají vozit nic-po příjezdu jsou převlečeni komplet do jejich a na cestu domů do mýho....nic,co jim obleču se jí nelíbí-botičky jsou blbý(kupuju hlavně malýmu zavazovací a s atestem,má volnější kotník a i staršímu v obuvi-kožené),ne botasky ze stánku....oblečení jim k nim dávám pěkný,kdyby chtěli někam jít(nakupuju to ve výprodeji třeba v C&A)takových kousků mají jen pár... ☹ ...ale prostě mě to před dětma pomluví... 😒

makak21
7. led 2011

@astrane tak to bych se u manžela proti tomuhle chování razantně ohradila...co si má nějaká fiflena ohrnovat nos nad tebou?? Určitě bych to řešila dřív, než to děti poberou na 100%...tohle by si dovolit neměla a manžel by měl prvotně respektovat potřeby dětí a to na co jsou zvyklé, než jim během pobytu u nich totálně překopat režim 😖

kathleen_k
autor
7. led 2011

@astrane Souhlasím s makak21, ex by si tohle neměla dovolovat z principu, to už není jen o pomluvách apod., když to tak ovlivňuje i dítě,že se i počurá. K tomu oblečení, vystihla jsi to tak jak si to představuju já, dát malé s sebou něco lepšího když s ní někam jedeme. Jednou jsme se ohradili proti hadrům co jí dává, ať jí dá něco hezčího, chtěli jsme jet do zoo. Dopadlo to tak, že malá přijela s obrovským kufrem, který balím já na 14 dní dovolené a byl narvaný samým hezkým oblečením, 4 kabátky, které jsem na ní nikdy neviděla apod. Žádné tepláky na ven, tričko nic. Naštvali jsem se, protože i když jsme malé něco poslali domů na sebe ( nové, mmb apod.), tak už jsme to nikdy neviděli, nikdy to nedostane s sebou. Po zvýšení alimentů už jí domů nedáváme nic, všechny hračky i oblečení má u nás, jak na lítačku tak hezčí. Nemusím se tedy děsit s čím zase přijede na sebe, kdybychom chtěli mezi lidi. Jenže když už ex asi půl roku nedostala pro malou nic kromě alimentů, hned byl partner zase nevšímavý hajzl, který malý nekoupí navíc ani kapesník. Ano, koupí, ale má ho u nás.

BTW: Jak se jako mámy díváte na to, že má 3letá holčička od svých 2,5 let na vlasech melír. Nemyslím barvicí sprej, řasenku apod., ale klasický melír na černých vláskách udělaný odbarvením?

makak21
7. led 2011

No tak s tím melírem je to mazec!! 😲 to bych nedala ani omylem 😝

astrane
7. led 2011

melír na tak malým dítěti je drsnej....
mě malýho teta ostříhala-oškubala,takže jsem ho po návratu domů musela vzít strojkem-jsem se málem v autě rozbrečela... ☹ -ex dostal sms,kde jsem se proti tomu hodně rázně ohradila tak uvidíme....

já to spíš vysvětluju doma dětem,že oni přece ví,jak vařím,z čeho akde a co kupuju,takže klidně můžou tetě říct,že to není pravda...ale ten starší je tak zpracovanej... 😒 ...byli tam io na štědrý den,protože do nnich od jara hustili,jak to tam bude super....teď chtěl jet na školu v přírodě a ex mi řekl,že mi platí dost aže si mám našetřit sama,že mu nedá,nemá a nechce se mu...tak jsem malýmu řekla,že nevím,jak na tom budem a tudíž mu to teď nepodepíšu...tak brečel a já jsem ta zlá,že.... 😖 (u únoru mi končí mateřská a nemám zatím místo)

astrane
7. led 2011

no-mám trochu obavy,že se chce prezentovat jako lepší matka i pro moje děti...

makak21
7. led 2011

@astrane To je hrůza ☹ nejhorší je, že neshody rodičů vždycky odnáší dítě ☹ Tím nemyslím tebe, evidentně manžel neposlouchá a je hrozný, jak se do toho míchají děti ☹ My byli vůči manželovu synkovi naprosto stejní...příšní i hodní, jak jako ex...teda manžel by měl ty choutky a polevil by, ale já byla důsledná a přesně tohle bylo i vůči našemu synovi, ale to jsem maželovi razantně utnula a je mi jasné, že pak to začne u něj, ale naštěstí si malýho nebere, tak mám zatím klid. Ne, že by docela nechtěl, ale jakmile mu vysvětlím, co péče o malý dítě obnáší, tak vždycky zase zabrzdí...a navíc pořád kojím, tka mám zatím klid, ale jezdíme za ním a on za námi, takže o kontakt nepřichází ani jeden a zatím jim to prostě musí stačit 🙂

kathleen_k
autor
7. led 2011

@astrane Teda to je chování, taková "teta" je opravdu k zlosti. ☹ Ostříhat dítě, které není její? Pomlouvat jeho mámu před ním? Myslela jsem, že má vlastní děti, na kterých se může realizovat? Navádět dítě vůči jeho rodičům je pro mě nemorální a bezcharakterní!
Exmanžel se takhle taky projevoval od začátku po rozvodu nebo je možné, že je taky naočkovaný "tetou"? Nemám představu kolik stojí škola v přírodě, ale našetřit na ní z mateřský? Nejsou to přece peníze pro tebe, ale pro vaše společné! dítě.

astrane
7. led 2011

no já chtěla aby jel v létě na tábor,takže na obojí asi nenašatříme-přítel nemá nijak extra plat...
stojí to 1800 na ten týden....
loni na tábor taky nepřispěl,na školu v přírodě teda jo,ale asi to bylo poprvé a naposled....
teta má 5 dětí a spolu čekAJÍ 6.....na to že nikdy na nděti nabyl a ani je nějak nechtěl.... 😝

antlen
7. led 2011

tak u nás je to s placením dražších věcí napůl. Ale stále tvrdí, jak nemá peníze a už teď jede s novým partnerem podruhé na týden na hory do zahr. Prostě vychcandíra, nic víc.

antlen
7. led 2011

tak u nás je to s placením dražších věcí napůl. Ale stále tvrdí, jak nemá peníze a už teď jede s novým partnerem podruhé na týden na hory do zahr. Prostě vychcandíra, nic víc.

anatanka
7. led 2011

U nas to zacalo skripat, kdyz se manzelova nova pritelkyne po mesicni znamosti zacala verejne oznacovat za jeho manzelku a pouzivala i nase prijmeni 😝 . To mi prislo fakt trochu prehnany, zvlast v situaci, kdy my o rozvod nemeli jeste ani zazadano...
Vytvarela tim pomerne trapne situace pro me i pro sebe (to mi bylo samozrejme sumak).
Pozadala jsem ji, jestli by s tim nepockala aspon do rozvodu. Samozrejme nic, jen se culila jak mesicek na hnoji. Od te doby ji nemusim.

Kazdopadne dceru do toho netaham, nekdy mi ujede, ze je slecna asi na hlavicku, kdyz se od ni Miri vrati s vlasama vyzehlenyma zehlickou, ale jinak si svoje dojmy nechavam pro sebe.

S manzelem mame nadale dobry vztah, nekdy skoro nadstandardne, az kolikrat rikam, ze takovou exku bych mit nechtela 😀