Jak vydat knihu? Obeslat vydavatelství?

lubba
11. dub 2009

Nemáte prosím někdo tip, jak se to dělá? Mám doma napsaný text, co ted? Obeslat nakladatelstvi?

minea
11. dub 2009

Jé, lubba, taky jsem to nedávno studovala, pohrávám si s myšlenkou napsat knihu pro děti. Na rozdíl o tebe jsem zatím ve stádiu úvah - ty už tiskneš, gratuluju! Tohle sis pročetla? http://www.jakvydatknihu.cz/

lubba
autor
11. dub 2009

je, diky, neprecetla. Taky to ejste nemam 100%, jeste naky vychytavky atp...ale diky!

berenika39
11. dub 2009

ahoj, ano, bud tak, pokud ti ji vezmou, dohodneš se s nimi na ceně, oni ti zaplatí a ostatní už je na nich, distribuce a tak.
nebo ji vydáš vlastním nákladem, to je sice složitější, finančně nákladné, ale zase máš komplet zisk sama, nenecháváš ho nakladateli. seženeš grafika, korektora,tiskárnu,uděláš rozpočet, spočítáš cenu, časově to nějak naladíš, a pak naídneš velkoobchodům. zpravidla dnes berou do komisního prodeje, to znamená, že si od tebe vezmou určitý počet kusů, co prodají, zaplatí ti a zbytek po skončení smlouvy vrátí.
obojí má své výhody, to musíš zvážit sama, podle toho, jak si věříš 😉 😉 .
držím palce 😉 .

nobody
11. dub 2009

rozešli to 🙂

eraserhead
11. dub 2009

Jelikož jsem napsal pár hororových povídek, o podobném problému jsem již několikrát uvažoval a přemýšlel. Dobře to ale rozvedla už berenika39, takže asi tak. Záleží, co si od toho slibuješ nebo očekáváš, od toho se pak může odvíjet tvé rozhodnutí mezi první a druhou možností. Jen počítej s tím, že u první možnosti ti do toho můžou začít strašně kecat (s jedním redaktorem (internetovým, aby nedošlo k mýlce) jsem se hádal kvůli dvěma slovům, které jsem odmítal z povídky odstranit nebo je nahradit, povídka se nakonec neobjevila, páč nikdo z nás nechtěl ustoupit 😖 ) a výsledný výtvor může být takřka úplně jiný, než máš teď.

vanusak
11. dub 2009

Jestli vládnete němčinou, výborný je tenhle shop. Vím o něm, protože můj lektor na němčinu si tam taky nechal vytisknout několik svých cestovatelských knih a byl nadmíru spokojen, i s celkovou cenou.
http://www.bod.de/buch-veroeffentlichen.html

berenika39
11. dub 2009

a bohužel jde - jak jinak - o peníze. na vydání knížky sama potřebuješ buď mít nebo si půjčit peníze, a není to zrovna málo. záleží samozřejmě na nákladu. hlavně cena za tiskárnu je zajímavá 😝 😝 😝 . ale fakt ten pocit, že "jaký si to uděláš, takový to máš", je asi důležitý. s první prodanou cca tisícovkou to máš zpět. takže když té knížce věříš, je to jednoznačně lepší. navíc potřebuješ schopnost to prodat, kontakty na velkoobchody,umět si udělat kalkulaci, odhadnout, za kolik to bude prodejné atd. ale s tím ti může někdo poradit.
nakladatelství je pohodlný, nenáročný na čas a peníze. tvůj zisk ale omezený.

anza
11. dub 2009

Kontaktuj nakladatelství Tartaros 🙂 Ale obesílat je jinak hovadina, nevydává se jinak než přes známý...