Jak vyprat skvrny od mrkvě?

daasik
31. led 2008

nevite nekdo co zabira na skvrny od mrkve? Zacali jsme s prikrmy, ale malej je desne cilej, takze pri krmeni skonci spousty mrkvicky krome v brisku i na obleceni 🙂 Peru na 40 stupnu v prasku Lovela sensitive, ale skvrny tam zustavaji 😠

lucia31
15. lis 2008

kuk, toto som nasla 🙂
Skvrny od kečupu
Pokud je skrvrna čerstvám namočíme ji ihned do studené vody a přidáme trochu octa a propereme. Starší skvrny vyčistíme citronovou šťávou.

Spáry mezi obkladačkami
Spáry mezi obkladačkami nejsnadněji vybělíme pastou vytvořenou z kypřícího prášku a vody. Pastu naneseme do spár a necháme působit podle potřeby. Poté umyjeme

Špinavé ruce
Špínu od hlíny, rostlin, popele nebo inkousu z rukou dokonale odstraníme rozmačkáním nedozrálého rajského jablka.

Skvrny od kávy
Skvrny od kávy vyčistíme tak, že látku namočíme do studeného mléka a potom vypereme. Čerstvé skvrny nejlépe odstraníme octovou vodou a můžeme je také posypat solí a třít vlhkým hadříkem.

Skvrny od čokolády
Skvrny od čokolády nebo kakaa odstraníte jednoduše v teplé vodě s pomocí mýdla. U jemných choulostivých látek používáme nízkotučné mléko. Látku do něj ponoříme a vymácháme ve vodě.

Skvrny od borůvek
Skvrny od borůvek nejlépe vyčistíme, použijeme-li kyselé mléko, a pak oděv vypereme v teplé vodě.

Skvrny od tuku
Skvrny od mastného vyčistíme tak, že skvrny pokapeme jarem a necháme působit. Potom látku vypereme normálním způsobem, jak jsme zvyklí.

Skvrny od trávy
Nikdy je nemyjeme vodou, odstraňují se mnohem hůře. Nejlepší je to alkoholem nebo zředěným čpavkem. Potřeme jím látku, necháme působit. Pak je teprve vypereme.

Skvrna od piva
Když se polijeme pivem a skvrnu ihned po polití vyčistíme savým hadříkem, neměly by zůstat žádné skvrny. Pokud ano, vyčistíme je nejlépe teplou vodou.

Skvrny od ovoce
Skvrny od ovoce zlehka potíráme vodou z vařených bílých fazolí a potom je namočíme do podmáslí a citrónové šťávy.

Skvrny na dřevě
Pokud pokapete váš krásný dřevěný stůl, případně podlahu horkým tukem nebo omastkem, postačí skvrnu co nejrychleji posypat solí. Tuk se tak vsákne do soli místo dřeva.

Skvrny od mrkve
Nejčastěji na dětském oblečení bývají skvrny od karotky. Jsou velice odolné, ale nejlépe se jich zbavíme, pokud do skvrnu vydrhnete dětským olejem a pak normálně vypereme.

Skvrny od marmelády
Skvrny odstraníme mýdlovým louhem a teplou vodou, staré skvrny však odstraníme jen odbarvovačem.

Skvrny od vína
Je hned několik rad jak vyčistit skvrny od červeného vína. Skvrnu můžeme posypat solí, protože sůl bere vlhkost, a potom látku ihned vypereme. Další trik je, že flíček pokapeme bílým vínem a polijeme vodkou a vypereme v teplé vodě.

Skvrny od rajčat
Skvrny od rajčat odstraníme vodou s trochou čpavku nebo zředěným mýdlovým louhem. Starší fleky změkčíme mýdlovým louhem a trochou peroxidu vodíku.

janula34
15. lis 2008

Jo ten rastlinný olej pomaha, mam to vyskusane, neverila som najskor, ale funguje to.

romule
15. lis 2008

Já dávám prádlo sušit ven na sluníčko a všechny skvrny zmizí.

romana.st
19. lis 2008

Ahojky holky, taky jsem s mrkvičkou dlouho bojovala a sestřenka mi poradila prášek Ariel 😉 Dám do pračky Ariel a trošku Sava Perex a skvrny jsou pryč 😉

many
19. lis 2008

holky nevím jestli to tu někdo už nepsal 😉 nebudu to hledat 😉 ale kamarádka mi poradila žlučové mýdlo,prodávají ho v drogérkách,vím,že v rosmanu a to se pomaže tak skvrna,nechá se tak 20 min a vypere se,prý bomba 😉 já to ještě nezkoušela,budu mít příležitost až příští týden 😀 to začínáme s příkrmy 😀

vocko3
19. lis 2008

ahojte, viem ze to sem moc nepatri ale neviete mi poradit ako odstranim povlak z caju z kojeneckej flasky?je naspodu dost cierna a nepaci sa mi to. dakujem 🙂

petule.h
19. lis 2008

nikdy jsem nevyprala mrkev a pomeranče
vocko, myčka nic?

bzuco
19. lis 2008

vocko...fľašku opláchni, vylej vodu, nasyp trocha surovej ryže a hŕkaj....tá tvrdá ryža tú usadeninu oškrabe a fľaška je ako nová 😉 ...minule som skúšala...a úspešne 😵 😵 😵 😵

bzuco
19. lis 2008

petula... tak s pomarančom aj ja bojujem a zatiaľ som nič nenašla 😒 ...akurát po x praniach to troška zbledne, ale stále tie fľaky ostávajú 🙄

anke
19. lis 2008

ahojte, a muzu se zeptat, jestli ty recepty plati i na zaprane skvrny? ja to vyprala normalne v Lovele a nepustilo, jenze mam bodycka pujcena, tak se ted klepu, jestli se to jeste nekdy dostane pryc ... a

kdyz perete v Arielu a Savu, nedela to pak prckum na kuzi nejakou paseku? my mame nabeh na atopicky ekzem, tak se trochu bojim ... pridavate pak treba machani?
diky 🙂

dididi30
19. lis 2008

anke no a to akoze ako si mala pozicane bodinka 😕 funa to by ma ani nenapadlo pozicat, ked dam tak dam nie 🙂

ja periem v ariely ale pred pranim to namyslim brutalne a necham aj z vecera do rana postat a pekne to pusti 😉
a savo neodporucam, ved to vybieli aj farebnu latku 😕 skor vanis na to nastriekat

bzuco
19. lis 2008

ja som niekde čítala, vraj to funguje, ale neskúšala som, že všetky škvrny od ovocia zmiznú, pokiaľ sa polejú obyčajným mliekom, to sa nechá pôsobiť a potom sa klasicky vyperú...ale zrejme to funguje len na čerstvé škvrny, nie na také, čo sú zaprané 😒

erikasadek
19. lis 2008

ahojte,; anke, tak logicky ziadna, zaprana, alebo stara skvrna ti uz nepuisti, anajhorsie je ak presla susickou, alebo zehlickou, uz nepusti, bohuzial...

na skvrny normalne, je odranovac skvrn, da sa na skvrnu 15 minut pred pranim, a zatial ziadna skvrna, aj na vlne, co je tazke odstranit, ako vino, alebo babatkovske zvratky zatial neodolali , naozaj odporucam, pekne pred pranim nastrieka, nechat posobit, tych 10 , 15 minut,a s pracky vyjdu, bez skvrn....

savo ti nodstrani skvrny, skor ti zmeni farbu skvrny na inu, a zostane, este skaredsie to bude... 😉

anke
19. lis 2008

didi: no pujcene, kamoska mela holcicku, pak pujcili oblecky nam a ted maji chlapecka 3 mesice po nas, tak to protacime - my jim pujcujem male a oni nam vetsi po dceri a my jim je vratime na chlapecka ... no uz budu vedet, ze s pradlem opatrne no ... ale po namoceni do vanishe a opetovnem vyprani to aspon vybledlo no, treba se to opere jeste vic a nebude to tak hrozne 😅

romana.st
20. lis 2008

To Savo Perex je na stálobarevné prádlo a dává se do předpírky, tzn., že se potom ještě to prádlo pere v prášku 😉 Já mám s tím skvělé zkušenosti. Nesnáším zaprané prádlo 😉 Ale nikomu to nevnucuji 😉
A Lovela je na prd!!!!
Anke, kup si Ariel 😉

katuska85
20. lis 2008

mě se na mrkvičkový i jiný odolný skvrny hrozně osvědčil Ariel profesional,tan tekutý.Poleju jím flíček,chvilku nechám působyt a normálně vyperu na 40

kacka.va
20. lis 2008

didi: no půjčování věcí je běžné, pokud ten kdo půjčuje ještě plánuje další dítko 🙂

vocko3
20. lis 2008

dakujem za radu vyskusam 🙂

kalerat
20. lis 2008

Holky tak včera tady byla kamoška, tak jsem ji popsala jak na to. vyzkouší to a pak mi dá vědět. A ještě mi včera říkala, že za boha nemůže vyprat z oblečení banán. Nevíte jak na něj?

dididi30
20. lis 2008

kalerat, nijak baban je zabijak 😖 horsi ako mrkva, no ale mozno najde sa ne jaka dobra rada 😉

hm a ja mam ariel, som s nim spokojna , nic ine ani nepouzivam uz roky, len nejako tu mrkvu extra nevyperie, ja davam take zelene myslo na to, alebo natriekam vanis a minimalne den to necham postat 😉 ale treba nastriekat ci namydlit hned po pape 🙂

simaha
20. lis 2008

Mne zmyzli ked som pouzivala persil a vanish.A aj palmex mi vypral.Biele vzdy periem na 50alebo 60-ke.

bzuco
20. lis 2008

mne banán bez problémov vyperie ariel spolu s práškom v tom vedierku z DMky - denkmit...taký malý zelený kýblik za 100,-

alenach
7. pro 2008

Ahojte holky, já jsem teď vyzkoušela Domestos, ale je nejlepší to nejdřív vyprat pak udělat slabý roztok z Domestosu stačí půl víčka na lavorek a nechat chvíli odmočit a pak vyprat nejlépe na 50 - 60 stupňů.

bzuco
8. pro 2008

alenach...ale len biele prádlo...na farebné by som si netrúfla, ved to vybieli a bude to ešte horšie ako s tým fľakom 😝

atreides
8. pro 2008

ahojky, koupila jsem si ten Ariel na skvrny, nalila na ni a do bubnu a flek je pryč 😉

mysinka
8. pro 2008

Na fleky od mrkve je nejlepší nechat viset venku na denním světle, ideálně na sluníčku...po týdnu nezbyl na plíně jediný flíček 😀 😀 😀
Žlučové mýdlo je super, namydlit před praním, skvrny mizí 🙂

Nechci se nikoho dotknout, ale prckovo oblečení a plíny bych neprala v takových sr...ách, jako Vanish, Ariel a jiné superodstraňovačevšeho, to ať radši chodí flekatý 😝

3558
8. pro 2008

mysinka ja nastriekam vanish na skvrnu a potom vyperiem na 60 stupnov,tak to by nemal byt problem, nie? maly ma suchu kozu asi exem, a pouzivam persil pre babetka a aj avivaz. to su protialergicke. mas ty lepsi napad v com prat?

mysinka
9. pro 2008

Těmi sr..ami jsem myslela ty všemožné Vanishe a Ariely profesional atp., proti prášku na citlivou pokožku nic nemám... 🙂 Pro mimčo peru ve slizu a skvrny mydlím žlučovým mýdlem, když někde nějaká zůstane, moc to neřeším, je mi to víceméně fuk, pokud to není na nějakém výstavním kousku, kterých moc nevedeme 😅 Prcek je stejně obratem jak prasátko, takže jestli tam k těm čerstvým flekům zůstane i něco staršího je vážně jedno 😀

3558
9. pro 2008

mysinka aj ja to tak beriem... no boze nejake skvrny , ved sa svet nezruti,nie???
chuda male, ved on si odgrcne aj po troch hodinach este. to by som musela stale byt v totalnom strehu. ved je to dieta. hlavne ze je cistucko obleceny, a obcas nejaka ta skvrnka na podbradnikoch a plienkach ma nezabije. ked budem potrebovat vystavne kusy tak prikupim par naviac 😉 😉 😉

atreides
10. pro 2008

ty fleky máme jen na bryndákách a to se pokožky ani nedotkne, jinak samo peru v gelu na citlivou pokožku