Jak vysvětlit rodičům, že se stěhujeme do Austrálie?

teri30
17. srp 2010

Zdravim vsechny. Potrebuji poradit jak na me rodice. Uz vice jak 11 let ziju v Anglii a jsem zasnoubena s pritelem ze Zimbabwe. Mame rocniho chlapecka. Oba pracujeme ve zdravotnictvi a mame ted moznost natrvalo odejit a pracovat do Australie. Planujeme to na pristi rok. Nevim vubec jak to vysvetlit nasim. Uz kdyz jsem jela poprve do Anglie, tak nadseni nebyli, i kdyz si uz za ty roky zvykli. Zkousela jsem se pred par lety na nejakou dobu vratit, ale vydrzela jsem jen asi 5 mesicu. Nemohla jsem si uz na CR zvyknout. Kdyz jsem jim rekla, ze se vracim do Anglie, tyden se semnou nebavili. mam jeste 2 sestry, ktere bezne vidaji, tak nastesti nejsem jedinacek. Jezdim ted do CR asi jednou nekdy 2x do roka. Planuju jim slibit, ze kazdy rok priletime tak na 3 az 4 tydny, hlavne kvuli dlouhemu letu co bychom museli absolvovat. Jedu ted v patek do CR a chci jim jen jemne naznacit, ze o tom stehovani zatim jen uvazujem. Moc se toho ale bojim. Za kteroukoliv radu budu moc vdecna. 🤐

crca
17. srp 2010

Teri ono je těžké ti radit,to se musíš ty rozhodnout,každopádně Anglie,nebo Austrálie je to jedno,když už teď jste jezdili jen 1x-2x ročně,tak jaký v tom bude rozdíl? 😅 Neboj oni to zvládnou 😉 Mluvit s tebou budou možná až po 14 dnech 😀 ale dneska je facebook,skype,maily-je hodně možností komunikace i s obrazem takže v kontaktu budete.Já vím,že to není ono,ale když skousli 11 let v Anglii..... 😉 Držím ti palečky a dej vědět jak jsi dopadla 😉 Přeju hodně štěstí!!!

sambucca
17. srp 2010

@teri30 Z vlastni zkusenosti radim s dospelymi mluvit jako z dospelymi 😉 , ikdyz se bojis reakce. Nijak nemlz, pokud povazujes vase rozhodnuti se snoubencem za definitivni a spravne, mela bys ho tak i podat svym rodicum. Nejsi zodpovedna za jejich pocity jak tu zpravu vezmou. A jak pise crca, je jedno kde zijes pokud se s nima uvidis tak jako doposud. Bydlime taky v zahranici, a volame si s rodicema kdykoli oni nebo my citime potrebu - pres Skype i s webkamerou. Mam dokonce pocit ze s moji mamkou se "vidam" vic takhle nez kdyz jsem v CR 😉

radkayeboah
18. srp 2010

ahoj! Je strasne tezke radit v necem takovem, ale ja jsem taky mela podobny problem. V Anglii jsme jen 4 roky, ale pro nase to bylo ze zacatku tezke, ale ted si uz zvykli. A hlavne jsou radi kdykoliv muzou doletet na prazdniny a podivat se kolem...Muzes jim rict, ze jste oba dostali nabidku a taky jim poslat nejake fotky okoli kde by jste zily! Muzes prihodit neco navic, taky ze platove to bude vyhodnejsi ...Boze ja bych jela hned...Vis kazdy rodic chce jen to nejlepsi pro sve deti. Bude to pro ne tezke protoze je to o hodne dal, ale casem je to prejde.Konec koncum existuje skype - to je super vec, ja s nasima kecam porad a hlavni je ze vas vsechny muzou videt...A taky dovolena v Australii??? To si myslim ze by si nenechali ujit.... Zalezi prece na tom aby jste jako rodina byly stastni a kdyz mate takovou super prilezitost byla by hloupost to nechat jen tak jit!! Preji ti hodne stesti at uz se rozhodnete jakkoliv. 😀