Jak vyvařujete plastové hračky? Jak perete hadrové?

garnek
22. zář 2008

Ahojte, potřebuju radu ohledně praní a vyvařování hraček.
Jak vyvařujete plastové hračky? Jak dlouho je necháváte přejít varem?
Na kolikátku perete hadrové hračky?
A holky, nebojíte se, že tím vyvařováním či praním se dovnitř těm hračkám dostane voda a už budou nefunkční?
Jinak jsem si koupila i dezinfekční tablety z DM, používáte je někdo?
Mockrát všem děkuju!

kacamar
22. zář 2008

Plastove hracky jsem nikdy nevyvarela, jen max. omyla pod teplou vodou.... Hadrove hracky peru jen kdyz je mala poblinka nebo spadnou venku na chodnik. A peru je normalne s vecma na 30 nebo na 40. Dudlik uz taky moc neomyvam, jen kdyz spadne na zem nebo je chlupaty 😉 Chci aby mala mela nejakou imunitu. Podivej na cikany, ty jsou nejzdravejsi 😉 🙂
A myslim, ze spousta veci se ani vyvaret neda. Napr. chrastitka se ti zdeformuji, kousatka to samy....

garnek
autor
22. zář 2008

Moc ti děkuji, taky to takhle budu praktikovat.

kacamar
22. zář 2008

nemas zac, pro to malinky miminko to asi chce vic omyvat a davat pozor. Ale tem vetsim uz to myslim tak nevadi. Ockovany uz jsme, tak at si holka vytvari tu imunitu 😀

kacka.va
22. zář 2008

nevyvařuju, občas je opláchnu pod horkou vodou a hotovo. Hlavně bych se bála, že se tím vyvařováním něco z těch plastů třeba uvolní. a látkové přesně jako kacamar, když je malá poblije, tak je vyperu a vždycky u nich bylo napsáno, na kolik se která může prát. Dudlík umývám, jen když nám upadne venku a doma ho oplachuju, jen když je hodně oslintaný, spadne na zem a chytne se na něj něco z podlahy.

romcatko
22. zář 2008

na palstové hračky používám sterilizační roztok Milton - tedy na nové. Jinak je pak občas do toho namočím. Látkové/plyšové peru.

hlavinka
23. zář 2008

holky a jak udrzujete drevene nebo takove, ktere se nemuzou prat - treba ruzne latkove se zrcatkem a tak ruzne?

noangel
23. zář 2008

taky plastovy omyvam a plysovy kdyz sou novy vyperu. a bacha delfinek se musi na 30 🙂

dreveny otiram vlhkym hadrikem - bylo to na jedne napsano v navodu na udrzbu

kacamar
23. zář 2008

hlavinko, dreveny zatim nemame, tak to nevim, ale se zrcatkem normalne peru v pracce, páč ono to zrcátko není skleněný že jo... takze se tomu nic nestane 😉

kacka.va
23. zář 2008

my dřevěný taky nemáme, přijde mi, že dřevěný jsou spíš pro trošku větší děti. a látkové se zrcátkem mají taky vždycky návod na udržování.

coriven
27. zář 2008

taky hračky nevyvařuji, ale dycky nové umyju v horké vodě a případně dětským mýdlem či tekutým pracím práškem
dřevěné máme a malé se velmi líbí 😅 a ty umývám taky v horké vodě + děts. tekutým mýdlem, malá je teď v období, kdy všechno dává do pusy a slintá, tkaže jednou za čas to všechno opláchnu v mydlové vodě 😉

artuse
27. zář 2008

hračky jsem nikdy nevyvařovala, plastové se snad ani vyvařovat nemají, myslím, že by se mohly poškodit 😕 plastové stačí umývat pod teplou vodou, případně dětským mýdlem, látkové prát v pračce na 30 nebo 40...dřevěné bych taky opláchla pod vodou, jsou většinou přetřené lakem, takže myslím, že by se opláchnout mohly...

hankka
27. zář 2008

Taky myslím, že plastové se ani vyvařovat nesmějí. Na leckterých je dokonce napsáno, že se ani nemají ponořovat do vody, jen otřít vlhkým hadříkem (to je myslím na většině hraček). Novorozeně si stejně s hračkama nehraje, takže v době nejnestabilnější imunity se to řešit nemusí, pak stačí opravdu otřít. Látkové taky peru čas od času, nebo když jsou špinavé.

hankka
27. zář 2008

Jednou jsem použila tablety Milton, ale vše smrdělo ještě nekolik hodin dezinfekcí 😠 .

artuse
27. zář 2008

já koupila taky Milton, ale ani jednou jsem ne nepoužila 😅 nějak mi vadí, že je to chemie a taky někde jsem četla, že po Miltonu se má opláchnout a někdě zase, že neoplachovat, nevíte jak to přesně je? no stejně je asi ani používat nebudu...

coriven
27. zář 2008

artus nevím, ale taky bych asi do chemických tablet nešla
hanka - přesně novorozenci si ještě nehrají, ale jak už mímo začne všechno dávat do pusy, tak jednou za čas to fakt raděj opláchnu, přece jen furt to někdo chytá 😅

krista
29. črc 2009

jezek03 • Dnes v 09:13
Ahoj, prosím Vás praly jste někdy plyšové hračky, které mají zabudovaný hrací strojek? Na etiketě je napsáno prát ve 30 stupních, ale přece jen - nepřestane to fungovat?
Nezkoušela ještě některá prát Lamaze - konkrétně světlušku? Je tam sklíčko a šustivý křidýlka, mám strach abych to nezničila. Děkuji

loren • 1d, 34tt • Dnes v 09:31
neda sa to vybrat? ja si myslim ze sa to pokazi pranim

susik77
29. črc 2009

jezek-my to proste nepreme. ani hraci hracky se strojkem. to se stopro pokazi 😔

tereziep
29. črc 2009

Znám holku, co pere vše, vyvařuje a dokonce hračky myje v mičce. Já to teda nikdy nedělala. Pokud mám hračky třeba z ikei, tak je prostě vyperu s prádlem na 40. Jinak jsem většinu plyšových hraček otřela vlchkým hadrem a praje je teprve, až mi je malá poblinkala nebo byli špinavé. Jinak nové plastová hračky umyju normální tekutým mýdlem a potom je jednou za čas opláchnu. Dřevěné jsem jenom otřela vchkým hadrem. Nemyslím si, že hračky by se měli vyvářet a sterilizovat. Přece jenom mimča si s nima moc nehrajou a větší děti potřebují nějak získat imunitu. Takže si myslím, že je to zbytečné.

reruna
30. črc 2009

Ahoj lamaze světlušku jsem už prala několikrát vůbec nic se jí nestalo 🙂 , samozřejmě na 40 a je pořád jak onová, jinak plyšáky teda peru nebo vysaju, plastový hračky ted už neumývám, ale když je ještě malej pořád ocucával, tak jsem je umývala v horké vodě. Jednou jsem prala i plyšáka usínáčka se strojkem v pračce a funguje 🙂