Jak vyzrát na nesnesitelně bijící biologické hodiny?

skretik
14. črc 2009

Poradi mi nekdo jak vyzrat na nesnesitelne bijici biologicke hodiny, kdyz pritel chce s miminkem jeste chvili pockat?

ajachlapikova
14. črc 2009

Skretik a kolik je tobě a příteli??

labutienka
14. črc 2009

skretik - aj mňa by zaujímalo, koľko máte rokov...

jula81
14. črc 2009

ahoj skretik! můj manžel ne že by vyloženě nechtěl, když jsme se o tom bavili, říkal, že mě chápe, ale že jemu "nebijou", tak jsem to nehrotila, a pak jednou přišel sám od sebe a řekl mi, že si myslí, že chlapi to maj jinak a že prostě to nadšení předem nemaj, i když pak svý děti milujou stejně jako mámy, no a abychom teda nečekali na Godota...no a už se pár měsíců snažíme 😀
držím palce, ať je ten tvůj tak y tak rozumnej a vstřícnej jako můj manžel 😉

skretik
autor
14. črc 2009

me je 28, pritelovi 26, citi se tedy jeste mlady na miminko 😒

biba111
14. črc 2009

ahoj aj ja mam ten problem !! tuzim po dietatku.. a moj muz zatial nie... neviem ako ho presvedcit ?? baby ako to bolo u vas???

jula81
14. črc 2009

hm, to jo, když bylo manželovi 26, tak to ještě nechtěl.....ještě 4 roky

skretik
autor
14. črc 2009

Dekuji July, myslim, ze muj pritel k tomu dojde taky sam (kdyz planuje, planuje budoucnost s detmi 😉 )a snad to nebude trvat dlouho, proto potrebuji osalit me biologicke hodiny, aby byly trpelive ☹

ajachlapikova
14. črc 2009

Skretik, v tomto případě těžko radit...
Buď si s přítelem promluv a vysvětli muc o cítíš, proč bys už mimčo chtěla a je možné že reakce bude stejná jako u Jula81.
Na druhou stranu nejste až tak staří...
Mě je 22 a manželovi 26 a mimčo chceme oba, manžel říká, že není na co čekat. Stejně do takových 2-3 let chlapa to dítě až tolik nebaví, protože s ním ještě nemůže dělat blbiny apod.
A nikde není psáno, že se vám to podaří na první pokud, jsou páry kterým to trvá roky než se jim podaří - tím tě samozřejmě nechci strašit, ale je to fakt...

ajachlapikova
14. črc 2009

Nám se mimčo podařilo na první pokud, měsíc od vysazení HA a jak to dopadlo si můžete přečíst u mě v albíčku

labutienka
14. črc 2009

tak teoreticky máš ešte čas... aj keď teraz ste obaja mladí a určite otehotnieš lepšie ako o nejakých 5 rokov. s pribúdajúcim vekom to ide ťažšie... ale tvojho priateľa do toho v žiadnom prípade nenúť. ako píše jula, musí to chcieť sám. uvidíš, že ten čas príde. možno mu to bude trvať pol roka, rok, možno dlhšie. ak máš možnosť si od rodiny / známych "požičať" malé dieťa napr. na víkend, tak to urob, s priateľovým súhlasom samozrejme. a podľa jeho reakcie a správania sa k dieťatku uvidíš, či časom svoj názor nezmení 😉
držím ti palce, aby to bolo čím skôr 🙂

skretik
autor
14. črc 2009

Dekuji za reakce, nebojim se toho, ze to nikdy neprijde, naopak pritel ma deti moc rad, ale na vlastni potrebuje jeste trochu casu. Potrebuji spise radu, jak sama sebe presvedcit a uklidnit, ze mam jeste cas. Mela jsem obdobi, kdy jsem brecela a vysvetlovala pritelovi, ze to je tak nesnesitelna touha ☹ .... ale jak se dalo ocekavat, naopak se sprajcl a uz mu lezlo na nervy i kdyz jsem mluvila o detech mych kamaradek. Davam mu tedy oddych, protoze vim, ze natlak neni spravny a nicemu nepomuze. Musim, ale najit jiny zpusob jak svou touhu ventilovat a byt trpeliva ☹

labutienka
14. črc 2009

skretik - tak si nájdi nejaké záujmové krúžky. kurz šitia, varenia, aerobik, čo ja viem čo, aby ti to vyplnilo poobedia. usudzujem, že doobeda si v práci. a prestaneš tak na to myslieť, lebo sa odpútaš od toho, nebude na to čas 😉

jula81
14. črc 2009

myslím, to časem půjde, pokud to teď bere tak, že v budoucnu děti chce, znám kluky, co svým hoklám naprudko říkají, že děti nechtěj, a pokud je mít budou, bude to celé jen na těch holkách...,tvůj přítel to má možná podobně, ajko jsme to měli my, počítá s tím, ale zatím nechce, ale neboj, to přijde

jo a aby nebily - tak to ti neporadím, na mě to šlo vždycky v nějakých vlnách, a nejsnazší až ukradený mi to bylo, když bylo fakt moc práce, domů jsem chodila až večer a utahaná, začala jsem fajně vydělávat a pak to užívání si peněz.....byly situace, kdy jsem si říkala, ještě že je fajn, že zatím děti nejsou...zajímavý dovolený, mejdany...

skretik
autor
14. črc 2009

Labutienko, to je prave to, v praci nemam moc prace, tak ruzne prohlizim ruzne stranky a mam cas na to porad myslet. Jinak odpoledne je to lepsi, porad neco podnikam(e), sportuju a tak, ale vsude se na tema miminko narazi. Holt jsem ve veku, kdy spousta mych kamaradech touzi po diteti, snazi se o dite nebo je tehotna a nebo uz dite ma. Asi mi opravdu nezbyva nic jineho nez byt trpeliva 😅

alex001
14. črc 2009

skretik: já bych nečekala - my jsme s manžou začali když mi bylo 28 a dnes je mi 32 a mimi nikde.... ☹

skretik
autor
14. črc 2009

July doufam, ze na tom nakonec budu jako ty ;o). Chodi mi to take ve vlnach, v dobe ovulace a v dobe menstruace ;o).

skretik
autor
14. črc 2009

To je mi lito alex :( . Jenze pritel je presvedceny, ze se to povede hned. Kdyz namitnu, ze to tak nemusi byt, hned slysim, ze jsem hrozny pesimista :(

nastasia
14. črc 2009

ahojte baby,
hlasim sa do klubu 🙂 ja chcem babetko, priatel nie. Ja mam 23 on 27. a presne aj moj si mysli, ze sa zadari hned. oni si v tomto tak veria 😀

skretik
autor
14. črc 2009

Tak to te vitam do klubu Nastasia. jak dlouho jste s pritelem?

nastasia
14. črc 2009

skretik, tri roky. ja som tyzden po laparoskopii kde mi nasli rozsiahle zrasty, ktore vyoperovali a dve mini loziska endometriozy. pred laparkou sme sa dohodli, ze ak to bude endo tak sa budeme po liecbe snazit. lenze v sprave mam napisane, ze endo sa nepotvrdila, ze tie loziska su velmi male. ked si to priatel precital, zmenil nazor. ze az od roku 2010, lenze nechce mi konkretne povedat, ktory mesiac. povedal mi, ze sex vidim len ako prostriedok na plodenie deti. lenze ja som si za posledne roky vytrpela toho viac nez dost. same prehliadky u lekarov, ktore neviedli k nicomu az teraz konecne ma poslali na lsk aby sa zistila pricina mojich bolesti. som z toho smutna, ze nechce a bojim sa, ze kym bude pripraveny, tak sa mi zas urobia zrasty a cele sa to zopakuje ☹

jula81
14. črc 2009

skretik, jak jsi psal, že mu vadí i řeči o dětech kamarádek, tak to přesně vadilo i manželovi, asi ho ze mě brněly uši, a tak (i když rozhodně ne ve zlým) mi říkal, že jsem monotématická 😀 , byl u toho vždycky trošku rozpačitej, bylo vidět, že to sám v duchu fakt řeší a připravuje se, tak jsem mu dala pokoj a čekala a fakt se to vyplatilo, pak mi řelk, že se i divil, že jsem to přestala řešit 😀, no to sice nebyla tak úplně pravda, jen jsem mu to neříkala, ale o to bylo krásnější, že to pak řekl sám
držím palce a přeju velkou trpělivost

skretik
autor
14. črc 2009

nastasia uplne ti rozumim, mam toho za sebou taky dost, nekolik let neustale brani antiotik a ruznych zanetu, srusty mam take potvrzene, ale odstanovat mi je nechteji, dokud to nebude uplne nutne (pry by se stejne udelaly znova). Nakonec jsem se dostala k vybornemu gynekologovi a ten me ze vseho dostal, tvrdi, ze s otehotnenim nebude problem, ale presto mam strach, ale chlapovi tohle proste nevysvetlis :o(. Rekl ti pritel aspon, proc deti jeste nechce? Konkretni mesic ti nerekne, to po chlapovi nemuzes chtit :o(. Chce to proste pauzu a o diteti chvili nemluvit at ma cas si to sam srovnat v hlave. Vim, ze je to tezke a lehce se to radi. Jsem na tom stejne. Mam silne predsevzeti, ze o tom nebudu mluvit a sup ho, nekdy prijdu domu a hnedka me to popadne a predsevzeti nepredsevzeti o diteti zase zacnu (neni to pravidlem,ale obcas to proste nevydrzim :( ).Takzr Nastasio chce to pevne nervy a nenapadne je dotlacit k tobe, ze to vlastne taky chteji ;o)

skretik
autor
14. črc 2009

July a jak dlouho si cekala, nez k tomu manzel dosel sam? Kolik vam je let, jestli se muzu zeptat 🙂 ?

nastasia
14. črc 2009

skretik, tak to sme na tom zdravotne rovnako, aj ja som prekonala strasne vela zapalov a z antibiotik mam totalne znicenu imunitu. ale ze tie zrasty mam zo slepeho creva.
hm, my sme sa asi pred rokom kvoli tomu prvy raz pohadali, ze ja som mu navrhlla, ze o taky rok by som chcela a on nechcel o tom ani pocut. tak som o tom nehovorila potom, som sa tejto teme vyhybala a potom prisiel on sam s tym rokom 2010. tak som sa strasne potesila. lenze teraz prisla tato diagnoza tak kvoli tomu som nechcela uz cakat.
dieta nechce este lebo nie je pripraveny a nemame peniaze. lenze tie nebudu ani o pol roka. viem, ze rodicia by nam pomohli, ale on proste nechce.

terinda
14. črc 2009

Ahoj, těžko poradit. Bylo by dobrý si s přítelem promluvit v tom smyslu, že Tobě sice bijou hodiny, ale on se na to ještě necítí - a vyzvědět, jak si to představuje on, jestli za rok, za dva.... Budoucnost je třeba trošku plánovat 😉
A v mezidobí hodně aktivit, v práci si najdi jiný cíl, než stránky o dětech atp. Jazyky, čtení atd.

Mch. ten můj k tomu dospěl ve 28. Dřív si taky připadal moc mladý 😀

skretik
autor
14. črc 2009

Diky Terindo ;o). mluvili jsme o tom, a on chce jeste pockat chvili. Byt to jen na nem, klidne pocka i nekolik let, ale vzhledem k tomu, ze vidi jak me to trapi, rika, ze uz to tak dlouho trvat nebude a to je potom neco pro me ;o). Kdyz uz to nebude trvat dlouho, tak proc se nemuzeme zacit snazit hned??? No nic mas pravdu, mela bych se zamerit na neco jineho, nez zkoumani miminkovskych stranek ;o)

terinda
14. črc 2009

Skretik, asi je to hloupá rada, ale já bych vydupala nějaký mezní termín 😀
Ona je "chvíle" pro každého jinak dlouhá 😉

sarlotta
14. črc 2009

Ahojky skretik... u nás trvalo ,,přemlouvání" na miminko🙂 1rok... respektive nepřemlouvala jsem... jen jsem na to zavedla ve 24letech řeč a manžel řekl, že kvůli financím až tak za rok... vzala jsem to a počkala ... naplánovala jsem si antikoncepci a poslední dovolenou s alkoholem🙂))) no a pak se podařilo hned 2měsíc... v 26 jsem měla syna.

Myslím, že je potřeba si dát přesný termín a už se o tom nebavit... netlač na něj aby to bylo hned, když se na to necítí... přece nechceš být na miminko sama.
Určitě se Vám podaří hned. Taky pomůže zmínit, že než se dítko narodií tak je to dalších 9měsíců času🙂))

Držím palečky.
Pokud chcete více dětí je opravdu rozumné si je rozplánovat co nejdřív🙂))))

skretik
autor
14. črc 2009

ja uz antikoncepci neberu od rijna (nedelala mi dobre), po nekolika debatach, kdy mi pritel rikal, ze jestli ji nechci brat at neberu, ze je to stejne asi pekny humus, jsem se nakonec opravdu rozhodla a prestala ji brat, ted jen to jen a jen na nem. Je pravda, ze ze zacatku si daval obrovsky pozor (i kondom chtel), ted uz to tolik neresi, tak si rikam, ze by bylo fajn, kdyby mu to nekdy "ujelo". na druhou stranu bych byla rada, aby to bylo jako u July, ze prijde sam a sam rekne, ze uz je ta spravna doba. Vcera jsme meli zrovna debatu (predem jsem ho upozornila, ze ji nechci rozvijet,jen je to ted dulezite), jestli mam hledat jinou praci (aktualni zamestnani me moc neuspokojuje) nebo uz to vydrzet tady kde sem. Rekl mi at uz vydrzim a nic jineho si nehledam. Proto si myslim, ze je to na dobre ceste, jen byt proste trpeliva. Asi se zaridim podle Terindy a zacnu na internetu spise zlepsovat svoji anglictinu ;o)

jula81
14. črc 2009

sretik, já byla roztožená po dětech už na vysoký, ale to ještě nešlo, a ani já jsem to ve skutečnosti při škole nechtěla, no a hned po škole ještě nechtěl manžel, já pak začla pracovat a protože práce je taky fajn, tak řešit i kariéru, ale pořád jsem chtěla, a pak jsem o tom přestala mluvit, řekla jsem si, že to musí počkat, ne že bych o dětech předtim mluvila přád, ale vyloženě jsem přestala, protože mít fajn chlapa je taky důležitý a do ničeho bych ho nenutila (na dětech jsme se na vážno domluvili než jsme se brali, a kdyby mi řekl, že je nechce, nevzala bych si ho, nejsem fanda "náhlých selhání" antikoncepce, který kupodivu potkává právě holky, co maj kluky který děti nechtěj, protože podle mě musí fungovat i vztah rodičů, a ne si "splnit sen", mít mimino a vedle sebe podvedenýho a tudíž nasr.. chlapa, to je o ničem, pak se divěj, že je nakonec opustí a v tu chvíli už ani život s dítětem není tak úžasnej, jak to vypadalo), takže abych ti odpověděla, trvalo to čtyři pět let, je nám 29 a 30