Jak vznikly vaše přezdívky tady na MK?

bebinka
4. únor 2008

No, tak jak? 😉 Začnu: někdy v roce cihla jsem byla s našima v Chorvatsku a měli jsme s sebou tenkrát ještě štěňátko naší jezevčice. Jednou k nám přišel nějakej starej pán, pejsek se mu hrozně líbi a pořád říkal něco, co znělo jako "béba - ove ove" 😀 Netuším, co to bylo, asi něco jako "malinká", ale rozhodně se to ujalo, pejskovi jsme začali někdy říkat béba, bébinka...pak jsme si to začaly navzájem říkat se sestrou a dodneška (je mi 27) mi doma občas řeknou bébinko 😉 A jak to bylo u vás?

denousek
5. únor 2008

ja mam odjakziva przdivku deny vsude po netu a tak ale deny uz bylo jak jinak nez zabrany tak mam denouska 😅

flora
5. únor 2008

Flora je náš pejsek a Lenka na všechny možné způsoby je už obsazená 😀

slevik
5. únor 2008

Tak u mě to vzniklo už někdy na škole složením jména a příjmení. Buď jsem byla slevik a nebo sleva, což mě teda pěkně lezlo krkem 😠 . Akorát teď už je to trošku pasé, když jsem se vdala 😀.

kousinka
5. únor 2008

Jsem Leona, tatík mi říkal Leuša a moje malinkatá segra to nedokázala vyslovit, tak si to zkomolila na Kouša 😀 a už mi to zůstalo ... občas mám pocit že už lidi ztrácí v mym okolí přehled jak se vlastně doopravdy jmenuju 😀

j.a.n.u.s.
5. únor 2008

Tak holky, moje ztracena januskaababoo=januska (ja), baboo (pracovni prezdivka miminka)
Ted mam trapackyho nicka=moje jmeno s teckama uprostred...fuj!
pozn: jsem blba, bo jsem zapomela heslo. ☹

andrysek2
5. únor 2008

ahojik tak moje prezdivka vznilka jednoduse jelikoz se kmenuji andrea takze andrysekk 😀 😀

iza
5. únor 2008

já si tak říkala jako malá(zuzinka-izinka)..no a tak mi to zůstalo a říkají mi tak doma

seymi
5. únor 2008

Tak ja jsem podle prezdivky meho muze. Na zakladce mu rekla uca: sejmi zavazi. Tak mu zacali rikat Seymi. To tvrdy Y je tam pry proto, aby to vypadalo americky-no za komancu to bylo IN 😀

zany
5. únor 2008

Já mám zdrobnělinu jména - Žaneta = Žany (Zany) 😵 😵 😵

yanik
5. únor 2008

zkombinovala jsem Yanu a Janika 🙂
K Yaně jsem přišla v Anglii, kde jsem pracovala nějakou dobu - když mi říkali "Jana", tak vzkazy pak psali "Yana" a když jsem se jim pokoušela vysvětlit, že se píšu s "J", tak mi zas říkali "Džana" - tak jsem si nechala tu Yanu raději 🙂 No a na Janika mě "překřtil" manžel 🙂 (podobnost čistě náhodná s Evikem ze Slunce, sena ...)

karot
29. bře 2008

Tak já mám přezdívku podle příjmení............jsem totiž od Mrkvičků. 😀

bublina7
29. bře 2008

Já jsem si svou předzdívku vysloužila v dětství. Když mě někdo naštval, tak jsem se nafoukla jako bublina 😕

pirlenka
29. bře 2008

V zaměstnání jsme měli jako login do databází zkratku jména a příjmení - PIRLEN, no a někdy mi někdo řekl PIRLENKO a už mi to zůstalo, používám to všude a pár lidí, co se mnou pracovalo, mi tak ještě říká 😉 Sice už to PIR není aktuální, protože jsem se vdala, ale Pirlenka mi zůstala 🙂

dagina
29. bře 2008

Také z dětství, říkala mi tak hlavně ségra, vlastně mi tak říkají do dnes, manželovi se to hrozně líbí, také mi takto někdy řekne. Jinak Dagina = Dagmar 🙂 .

cherub
29. bře 2008

anglicky andělíček 😵 to jsem celá já 😀 😀 😀

haluskacz
29. bře 2008

jmenuju se Olga a jeden kamarad mi kdysi zacal rikat Oluska. Ja to nesnasela a porad do nej hucela, at mi tak nerika. A on jednou prohlasil: vis, kdyz v tom je proste kus nehy.... a kus halusky. Od te doby uz se na nej nezlobim, totalne me to uchvatilo, a tak jsem haluska. A to cz je tam proto, ze haluska uz byla zabrana, a zaroven tim neprimo davam link na svuj web 😉

dludli
29. bře 2008

me takle rikal muj mladsi bracha kdyz byl malej a neumel rict Zuzi 🙂 jinak to pouzivam naprosto vsude, kde chteji nejaky prihlasovaci jmeno. Taky kdybych si mela pamatovat pokazde nejake jine tak mam hlavu jak balon 😀

katharin
30. bře 2008

Můj manžel mě před těmi šesti lety,když sme se seznámili všude představoval jako svoji Katharinku.Bývala sem zvyklá na snad všechny podoby svého jména Kačenou začínaje a nevím čím konče,že se mi to tak líbilo,že to používám,kde to jde.Vážně moc povedený téma.Mějte se ahojky

dvojka
30. bře 2008

A na mě dvojka prostě zbyla 😀

kejka
30. bře 2008

Já jsem Kájina,tak Kejka,je taková odnož. 😀 😀 😀

alcatko.j
30. bře 2008

Kdysi daaaavno pred stopadesatimiliony lety mi tehdy jeste nejakej Jirin, ted manzelak zarizoval meho uplne prvniho meila a vybral uzivatelske jmeno Alcatko.O(Alena-Alčátko, O-první pismenko meho prijmeni), mne se to libilo, zacala jsem to pouzivat i jinde a, navic se to chytlo ve skole, pozdeji v praci, mezi kamarady a hodne lidi mi tak uz i rika, bez toho pismenka, pak uplynulo milion tristapadesat tisic let, Jirina jsem si vzala a vymenila jsem pismenko o za j a je to 😀

suki
31. bře 2008

moje vznikla jednoduše 😀 😀 😀 ze seriálu Gilmorova děvčata 🙂 🙂 je tam jedna postavička, co se takhle jmenuje a mně se ten seriál strašně líbí 🙂

sonisek
31. bře 2008

Soň už je tu hodně, takže jsem tak vymýšlela, skloňovala, až je z toho tohleto 😀 😀

misicka455
31. bře 2008

Nápodobně, pořd mě to nechtělo jakejkoliv nik co jsem si vymyslela vzít, tak jsem z hlavy vymyslela pár čísel a bylo to 🙂

barbara74
31. bře 2008

jsem Barbara a těch je tady taky dost,takže jsem si ke jménu přidala ještě rok narození 🙂

terkajesterka
1. dub 2008

já jsem prostě terka 😀 i ještěrka, ale ta už byla obsazená, tak jsem to spojila 😀

bambulik
3. čer 2008

tak takhle mi říká můj slovenský přítel... a ted i naší holčičce 😀

kalka
5. čer 2008

Čau holčiny.. tak já taky přidám svůj /příběh" nicku ... Táákže jmenuju se Michaela.. Michala.. Míša.. ale jako pro malou holčičku bylo hrozně těžký, když se mě někdo zeptatl, jak se jmenuju, tak říkat Michalka.. takhle mi říkali všichni kolem.. ale na mě to bylo dlouuuuhý.. tak jsme si to přispůsobila a říkala jsem si jen Kalka 😉 🙂 Ale mám ještě lepší příběh.. Moje ségra je Lenka a když byla malá, tak měla příjmení po svém tátovi.. takže Lenka Konrádová... No a když byla maličká a naše máma s ní čekala na zastávce na autobus, tak se tam dal s nima do řeči nějaký pán a ten se chtěl zalíbit mámě, tak to bral přes malou roztomilou Leničku... no a zeptal se jí jak se jmenuješ princezničko... No a naše Léňa, jak se jí doma říkalo, na něj vychrlila - Héňa Konda - Chlap se zděšeně podívala po mámě a zmizel.. je vám jasný co v tom slyšel 😀 😀 😀

majina
5. čer 2008

Jmenuji se Markéta ale nemám ráda když mi tak někdo říká... to jméno se mi totiž nelíbí! A od malička mi říkají Mája, Máji, Majko, Májinko, Májino.... prostě žádný zázrak vzniku... 😉 😀

toni78
5. čer 2008

ahoj,moje přezdívka je ještě ze školy,vymýšleli jsme s holkama srandovní jména jako Stevka,Justyna atd. nakonec mi zůstalo jméno Tonička-takže Toni a 78 je můj rok narození 😉