Jak z vlňáčků odstraním fleky od lanolinu?

budlii
10. bře 2014

Ahoj,
Už se mi dvakrát stalo, že mi po lanolinové lázni zůstaly na vlňáčcích škaredé mastné hnědé fleky, oboje natahovací BabyIdea. Můžete mi prosím poradit, co jsem udělala špatně? Málo přidaného mýdla? Moc teplá voda (tak abych tam udržela ruku)? A jak se dají již vzniklé skvrny odstranit? Na netu jsem se jen dočetla, že tuk se odstraňuje benzínem, což mi pro vlnáčky přijde hodně drsné! A žlučové mýdlo mi nějak na nic moc nefunguje ☹. Používám Adeps Lanae z lékárny a momentálně mám čerstvě koupený plný kelímek (cca 200g), tak se mi nechce investovat další prachy do hotové lanolinové impregnace - Ulrich, Disana.
Moc děkuji za rady, jelikož to jsou vlňáčky, co zároveň používáme jako oděv (shosties, longies), nechci se s tím rozhodně smířit, i kdybych měla vyzkoušet ten benzín 😉.

mooncaa
11. bře 2014

To je nějaké divné, děláš tu impregnaci správně?
Do hrnečku nalít vroucí vodu, do ní lžičku lanolinu, nechat rozpustit a pak stříknout šampon - nejlépe úplně obyčejný březový. Lázeň v hrnku by měla zbělat, pokud není bílá je něco špatně - pravděpodoně chyba v šamponu. Pak do kýble nalít 1-2 l studené vody a přidat obsah hrnku. Výsledná teplota by měla být pokojová.
Jinak mastnotu nejlépe odstaníš jarem (jakýkoli přípravek na nádobí), či opakovaným praním. Měl by zabrat i ten žlučák.