Jak zabalit peníze jako dárek?

mikca
7. zář 2007

ahoj holky, mám prosbu, nemáte některá tip na to, jak originálně zabalit peníze jako dárek. Dostali jsme pozvání na svatbu a novomanželé si přejí peníze....
děkuji předem za inspiraci 🙂

fifa
8. zář 2007

ten svadobný telegram, kde je miesto aj na peniaze dostat bežne v papiernictve, ale pozor, raz som dala na svatbe peniaze k telegramu a oni to nevedeli, bachli to k ostatným telegramom a ako to na svatbách býva , telegramy čítajú dvaja mladí ludia do mikrofonu a až oni našli tie peniaze, nebol to teda štastný nápad.... 😖

mirka414
8. zář 2007

skoda nestihla som to odfotit zabalene bolo to mile a tazke ako peniaze 😀 vzadu za cihlou bolo este take srdce s papierovej gumy a tam napisane nase mena. (papierova guma-neviem ako to nazvat niektore vyrazy sa mi motaju s nemcinou a neviem sa vyjadrit,keby to vedel otec tak aj aj jaaaj) 😀 tymi srdieckami to bolo ozdobene a cele zabalene v celofane.tie peniaze boli zabalene do rurky s cerveneho krepoveho papiera a navrchu roztrapkane...

drago
8. zář 2007

My jsme dostali peníze v dárkovém koši. Byly tam rozložený, každá bankovka vzadu byla přilepená ke špejli a špejle byli zapíchnuté naspod. Byly tam i čokoládové penízky mezi tím, vypadalo to úžasně.

hanka274
8. zář 2007

tak mne sa paci ten napad s tou sporkaskou a 1000sk v 10sinach. pozriem nejaku vacsiu sporkasku a ako zaciatok sporenia....dobre...
dakujem!!!

selu
8. zář 2007

nevim jestli to tu uz nekdo nepsal, ale my dostali na rozlucce od kamaradu, kteri nesli na svatbu sadu kalisku, takovych tech uzkych - vyssich, a v kazdem byla bankovka v rulicce 😉

svetluska.p
8. zář 2007

Ahojte. no my sme pred dvoma mesiacmi s amaratmi boli na svadbe dalsim kamosom. a tiez chceli peniaze. tak sme im to dali nasledovne: peniaze sme ulozili do schranky v banke. dali sme v tam, kde razia menovky vyrazit na pliesok heslo do banky k schranke (heslo co mozno take, aby sa zenich s nevestou sli prepadnut pod zem, ked do tej banky pridu )😀 .Do rury z tlmica na aute, dlhej asi 20 cm sme dali zazvarat kluc od schranky a pliesok s vyrazenym heslom. Tuto trubku ocelovu sme potom normalne zabalili do jemneho svadobneho papiera, prilozili k nemu pohladnicu a dalsi balicek, v ktorom boli pilove listy 😀 😀 😀 . Podm. bola ta, ze zenich mal na svadbe prepilit ruru aby sa dozvedeli, co je vnutri. Tak to aj bola a bola to velka sranda. Slo to vazne tazko a mlady sa riadne apotil. uz ked sme mysleli, ze mu to odpustime a nechame ho, nech kludne pidlikaju aj s maldou doma, tak mlada sa do neho obula, ze na chce vediet, co je vnutri, tak nech pili dalej 😀 😀 😀 😀 😀 . Takze prepilil a malo to uspech aj u ostyatnych svadobcanov. Vsetkci sa zhrkli okolo mladeho a kybicovali mu do toho, ako ma co najlepsie pilit 😀 .

svetluska.p
8. zář 2007

mo a este jeden tip - ked sme sa brali my dvaja s muzickom, tak zas nam kamarati dali prasule v detskom kufriku. a bolo to 10tis zmenenych na 20korunacky. Takze plny kufrik prachov 😀 😀 😀 😀 😀 . Do toho kufrika sme potom strcili aj redove prachy a aj prasule, co sme dostali od ostatnych 😉 .

kalerat
8. zář 2007

My jsme dostali papírové 50, zabalené do ruličky převázené červenou lesklou mašličkou a to vše bylo dané v průhledném celofánu a celý to bylo zabalený jako bonbon 🙂

mikca
autor
8. zář 2007

svetluška to zní akčně 😀 😀
kale to se mi taky líbí ten bonbon.. 🙂

zuz11
8. zář 2007

ja by som dvadsat korunacky dala do neakej peknej flase od neakeho alkoholu 😀

slonik
8. zář 2007

známí dostali dort z polystyrenu, v něm byly uložené penízky a ten dort byl normálně ozdobený mandlovkou a figurkami, jakože dostali normální dort, ale museli ho rozkrojit co nejdřív 🙂 rodiče se divili, proč zrovna tenhle dort krájí, když nechali udělat jiný 😀 a pak jim to došlo 😕 😵

svetluska.p
8. zář 2007

mikca - 😀 .

adkap
8. zář 2007

My ked sme isli na svadbu tiez sme davali korunky a aby to nebolo take suche tak ma napadlo kupit nejaku peknu velku pohladnicu a tam vlepit kusok stuzky peniaz som zatocila do takej rulicky ako sa volakedy tocili listy ked isiel ritier zaniest spravu 🙂 a stred rulicky som zaviazala do maslicky do pohladnice.

lenkazdenek
8. zář 2007

Kousek od nás v květinářství dělaj kytičky do kterých zaaranžujou penízky,nebo třeba čokolády,vypadá to fakt efektně 😉

consti
8. zář 2007

My za sebou máme momentálně čerstvě dvě svatby. U obou chtěli novomanželé peníze. Inspirovali jsme se tím, co si chtějí za peníze pořídit. Jedni si potřebují zařídit ložnici, takže od nás dostali plyšového medvídka s mikinou a do kapuce té mikiny jsme jim zašili peníze v papírovkách a drobných. K tomu jsme jen přidali vtipný text ve stylu, že toto je jejich nový obyvatel budoucí ložnice atd.
Druzí novomanželé si zase chtějí mimo jiné pořídit bazén, takže jsme jim dali nafouklý dětský nafukovací kruh a kolem něj jako mašličky navázali padesátikoruny 😉 .Oba dárky měly úspěch 😉 .

maaja
8. zář 2007

... este som necitala, ze co ste popisali, ale my sme tiez niesli ako svadobny dar peniaze a boli zabalene takto:
boli v takom striebornom kufriku ako ked vidite vo filmoch - take kopky penazi ... navrchu bol peniaz a pod nim papieriky - akoze tiez peniaze ... a boli tak pekne "previazane" a na tom papieriku bol napis "GSbank" GS ako inicialy zenicha a vyznelo to cele tak, ze v tom kufriku je milion korun 🙂 zenich to potom kazdemu ukazoval ;)

maaja
8. zář 2007

svetluska - oba tipy vyyyyyyyyyyyyyborneeeeee 😀

svetluska.p
8. zář 2007

maaja - dik 😀 😀 😀 ,aj vas je super, hihihi.

kattom
8. zář 2007

kamoska sa vydavala, ked uz mala dieta - takze dostali od znamych hracky do piesku pre maleho - a furik bol naplneny pieskom, v ktorom boli mince (islo o zahranicie a euro menu). potom dostali aj sklennu nadobu - akvarko vytvorene formou gelovej sviecky - kde znova boli v piesku a vo vode z gelu rozsypane eura.
my sme jednym kamosom davali peniaze tak, ze v kochliku sme dali drobne mince - pod tym bola zem v igelite, aby tie mince nemuseli tolko cistit, a v zemi zapichnuta haluzka bez listia - na konariky sme uviazali dvadsatkorunacky a patdesiatkorunacky do ruliciek. a cele sme to dali v ozdobnej taske spolu s pohladnicou.

bambulik
11. zář 2007

viděla jsem je pěkně naskkládané v obalu od cd nebo dvd

pacna
13. zář 2007

tak ma napadlo moja mama ked mala 50rokov tak jej doniesli kyticu z 50korunaciek boli zrolovane a vypadali fantasticky.ja som to videla z dialky a zavalila som:aka krasna kytica co su to za kvety? vsetci sa smiali na mne a to zboznujem kvety 😉

magg
13. zář 2007

no asi to tu uz bolo spomenute, ale nechce sa mi vsetko citat, my sme bratovi kupili truhlicku a do nej sme poukladali zrolovane dvatsatkorunacky spevnene gumickou (bolo tam 4000 sk zmenenych na 20) a bratrancovi sme rozmenili peniaze na koruny a dvojkoruny a tiez sme mu ich dali v truhlicke

hanka274
13. zář 2007

baby, tak uz len zajtra na napad...co vravite na drevenu zirafu?? z tych vselijakych blaznivych zaujimavych ethno ci akych shopov??

myslim, ze mladym sa to bude pacit??
alebo sme este rozmyslali s jednym chalanom co ide, ze im spolu aj s nim kupime kameru na babo, teda tu kameru na babo a tu druhu cast maju rodicia-kde prave su, aby poculi a videli babo ci spi a co a ako...maju poschodovy dom, tak sa im mozno sikne. len neviem co to stoji 😔

co myslite?? povedzte-napiste, uz len 1 deeeen 😲
dakujem vam!

petrunka_01
16. zář 2007

🙂

hanka274
19. zář 2007

tak nakoniec velku zirafu, uplne im oci ziarili, bo maju uz vraj slona a ze sa im to tam uplne hodi....tak som spokojna...
dakujem za tipy!!!

zirafka105
19. zář 2007

velka zirafka je bozi darek 😵 😵 😵

libuskah
30. led 2009

Když koukneš na BeremeSe.cz do fotoalb, určitě tam najdeš inspirace. Já dávala jedné kamarádce peníze v přáníčku http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=..., jedněm známým jsme dávali peníze ve svatební obálce (nemůžu najít foto) a teď jsem koupila na netu tohle http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=... Je to koulička, ze dvou polovin a do toho se vloží bankovky jakékoliv hodnoty. Paní má v nabídce více barevných variant. Kdyby jste chtěli kontakt, pište vnitřní poštou.

ssissi
30. led 2009

Neviem, či to tu bolo/nebolo - vo fotorámiku, ale nie tak, že vystretá 1 bankovka, ale viac (určite radšej viac kusov v nižšej nominálnej hodnote, ako 1 veľká) tie bankovky tam boli tak naskladané rôzne a vyzerali ako pekný obrázok 😅 . A cez sklo rámika (čiže cez tie bankovky) nápis "veľa šťastia na spoločnej ceste" (bolo to k svadbe)

marse
30. led 2009

tatino raz mamine daroval na nejaky sviatok, ponozky.... 😀 mama sa cudovala, ale ked ich obliekala o tyzden zistila ze v nich ma isty obnos penazi 😀

renda71
30. led 2009

co koupit nějakou zajímavou kasičku a peníze dát do ní 😉