Jak zabalit peníze jako dárek?

mikca
7. zář 2007

ahoj holky, mám prosbu, nemáte některá tip na to, jak originálně zabalit peníze jako dárek. Dostali jsme pozvání na svatbu a novomanželé si přejí peníze....
děkuji předem za inspiraci 🙂

bubba
30. led 2009

my sme dostali kyticku vyrobenu z nedenych drotikov a na konci boli do harmoniky poskladane peniaze kto chce vyhrabem a psolem na mail foto je to velmi pekne 😉

vivere
30. led 2009

ja som raz videla ramik na fotku, v nom namiesto fotky bankovky... a co tak k tomu zelanie, aby ste mali tolko penazi, ze ich budete moct ramovat? 🙂

mabe
30. led 2009

My sme davali ctyrikrat penize jako darek. Prvni rulicky z bankovek poveseny na mandarinkovniku. Druhy - drobny v pytlu CNB. A treti ve sklenenem tacku. Ctvrty jako obraz. 🙂

ankam
30. led 2009

bubba ja ceeeeeeeeeeeeem vidiet tu kyticku 😉
a obalka nestaci 😀 😀 😀

bibula
30. led 2009

peniaze nikdy nebudu darcek 😉 😅

skurinka
30. led 2009

my jsme dostali taky ke svatbe penize a meli jsme je nastrkane ve fotoalbu misto fotek .originalni,my netusuci jsme nakoukli a byli mile prekvapeni 😀

niki2
17. říj 2009

V jake hodnote se slusi dat svatebni dar? Jedna se o manzelovu sestrinici, ke ktere ma hezky vztah.
Jelikoz budeme davat asi poukazku nebo fakt cash, tak je to presne odmerene 😉

macka01
17. říj 2009

no to by som chcela vedieť aj ja.V novembri ideme na svadbu neteri,jasne že horná hranica nie je určená 😀 ,skôr by som chcela vedieť tú spodnú pod ktorú by sa isť nemalo.Asi rodičia a krstný rodičia dávajú viac,ale čo zvyšok pozvaných? 😉

niki2
17. říj 2009

No mne taky zajima spis ta spodni hranice 😉 Uz takhle nas to vyjde na hodne penez a jsme v situaci, kdy otacim kazdou korunu ☹

petruna
17. říj 2009

dala jsem do svýho přípravnýho alba nějaký typy na přáníčka s penězma

já to tak občas dělám : http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=...

petruna
17. říj 2009

skurinka : to je dobrý nápad s tím albem

pepies
17. říj 2009

ahojte,
ja som to urobila tak, ze som zobrala v nejakom elektre obrovsku krabicu, nacpala som tam plno novin pokrcenych, do krabice na spodok obalku prip. pohladnicu v obalke s priehradkou na peniaze.
Krabicu sme pekne zabalili, previazali stuhou a bolo..............
Zatial sa to kazdemu pacilo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

frisbee
17. říj 2009

...normálne do živej kytice na prútenom podklade...urobia sa kvety z krepáku,bankovka sa zamotá do ruličky,obalí krepákom a omotá drátkom a zapichuje medzi tie živé kvety a zeleň.

lennis
17. říj 2009

manža to dostal taky takto zabalené na thuji spolu s klobásama a doutníkama, to on má rád 😀
ale taky jsem je vkládala do fotoalba svatebního nebo do rámečku na fotku - vše k svatbě....

liliandax
17. říj 2009

neviem, ci to tu uz bolo, ale originalne je aj dat poskladane bankovky do rulicky a zastrcene v obycajnej tehle 🙂 To tak symbolicky, ako "zakladny kamen" na spolocne byvanie + nejaky vtipny text k tomu

niki2
17. říj 2009

ja bych to videla asi na to album. Ale KOLIK ???? 😀

macka01
17. říj 2009

veď práve,koľko najmenej?tak už prezradte

mirustek1
17. říj 2009

macka-ja by som asi takych 50eur myslela

yvetta
17. říj 2009

no ja si myslim, ze to je strasne individualne ci vobec nejaka dolna hranica existuje proste kazdy ma iny rebricek financny a pre niekoho sa to moze zdat vela, malo .... no neviem 😉
nam kamarati davali na svadbe 1000 - 1500 a rodina viac od toho 😉

macka01
17. říj 2009

no ja som rozmýšľala že 100eur,teda 3000Sk a sa bojím,či to nie je málo.1000Sk davam keď je dáke okrúhle narodeniny,napr.40tka,50tka,no ja neviem,niekedy je asi lepšie vecný dar dať,tam tá cena nie je taká jednoznačná,ale mladí chcú peniaze takže...

yvetta
17. říj 2009

macka tak to daj podla vlastneho usudenia vsak hadam sa na teba neurazi, ze si dala malo - ved to nie je o prachoch.... 😖 podla mna tych 3000 je pohoda 😉 mne davala rodina aj tych 3000 😉

niki2
17. říj 2009

Ted tak premyslim, ze jelikoz to budeme davat v eurech (svatba na Slovensku), tak by se nam to fotoalbum asi prodrazilo 😝 No jsem zvedava. Puvodne jsem chtela dat poukazku do Ikea, protoze se zarizuji a nevesta je blazen do Ikey, bohuzel to plati jen po cele CR, ale uz ne na Slovensku. A nakopak zase nemuzu koupit tam, protoze se to da pouze osobne ☹

niki2
17. říj 2009

ja kdyz si vzpomenu, co jsme dostali my... Tak bych 100 euro brala vsema deseti 😀

macka01
17. říj 2009

no tak dufam že nebudeme vyzerať ako chudobní príbuzní,kdesi som započula takú hlášku,že sa dávajú desaťtisicove dary,no ale to by som pozvanie musela odmietnúť,

niki2
17. říj 2009

A jeste se zeptam, kdyz tu jste holky ze Slovenska, ono je u vas zvykem, davat snoubenkum dort? Tady v Cechach je svatebni dort jeden a ten si zajistuji snoubenci sami, plus se pecou svatebni kolacky, ale take v rezii snoubencu (jejich rodicu).

macka01
17. říj 2009

u nas je to tak že každá strana si dá spolu so zákuskami upiecť aj tortu,nie jednu,

caira
17. říj 2009

my na svatbe taky "chteli" prevazne penize ( svatba byla v CR a my bydlime v zahranici tak by nebylo prakticke prevazet darky) dostavali jsme treba takove ty specialni gratulace, co maji udelanou "kapsicku" na penize, super originalni byl kvetinac s takovym lykovym stromkem a na to byly navazane papirove penize do rulicek nebo slozene do harmonik - spodni hranice byla prevazne 1000kc ale treba jeden bratranec nam dal gratulaci a v tom pet tisic, tak to jsme cumeli 😕 ale prijde mi, ze blizkym kamaradum a rodine tak mezi 1000-2000, ale zalezi co si kdo muze dovolit...

niki2
17. říj 2009

No ja jsem prave tak premyslela o 1000-2000 a manzel me srazil na kolena s tim, ze premyslel o desetinasobku 😝 Podotykam, ze bychom pak byli uplne na nule, ja na materske, on nejistou praci...
Mam pocit, ze pokud to bude takhle nejak vtipne zabalene, lip se tam schova mensi castka nez kdyz je to pouze "do obalky".

lennis
18. říj 2009

Niki - dej co uznáš za vhodný, rozhodně bych v dnešní době nešla sama na nulu jen kvůli daru...
Letos jsme byli na 3 svatbách a jedněm kamarádům jsme dali právě fotoalbum a v něm 1000Kč (album cca 350Kč), bylo krásný svatební a neodolala jsem...
druhým kamarádům jsme se složili na víkend v hotelu na horách s ostatními kamarády (cca 700Kč na pár), na svatbu jsme šli navečer na tu konečnou "pařbu".
I tak z toho byli oboje snoubenci vykuleni, co dostali a moc nám děkovali. Takže to neřeš a dala bych rozhodně max 2000,-Kč.

niki2
19. říj 2009

Tak jsem dnes mluvila s dalsi kamaradkou, vdavala se pomerne nedavno a rikala, ze dostali od vsech tak maximalne 2000, nejcasteji 1000. A to bylo v Praze, kde se zije blaze 😉 No jen aby ten nazor prevzal konecne i manzel 😝
A dnes jsem videla pranicko primo na penize nebo poukazku, no nevim, mne se to nelibi. Nechtela bych mit doma 3 zehlicky, ale vzdyt se da domluvit i na vecnych darech s kazdym. Nebo aspon ty poukazky, to mi prijde mensi zlo.