Jak zabezpečit troubu, aby se nemohlo popálit dítě?

hojda
9. lis 2010

Koukám na TV na pořád o popáleninách dětí a potřebovala bych poradit, jak zabezpečit dvířka trouby, aby se nemohlo dítě náhodným dotykem popálit? Při pečení se mi sklenná plocha dvířek zahřívá. Je na to nějaká folie???
díky

stazina
9. lis 2010

Ahoj , já neív, jak máš staré dítě, ale naši kluci k troubě už nehcodí, protože ví, že pálí..třeba to své dítko taky brzo naučíš...ale i tak si myslím, ež by nat o mohlo něco fungovat...zkusila bych si zavolat výrobci trouby a nebo se poptatv elektru....
Tak držím palce, at něco seženeš a hlavně, at se vaše dítko nikdy nepopálí.. 😉

beruska2x
9. lis 2010

taky si myslim ze nejlepsi je naucit, pak bude u babicky, na navsteve - kdekoliv a bude zvykly ze je to bezpecne a bum - je prusvih... naseho jsme jsme okamzite naucili ze PALI mel by au a chodi od ni obloukem a to uz snad od zacatku co zacal chodit...
mam z tohodle hruzu, pribuznym se kluk oparil, ze to skoro neprezil, takze vim jaky sjsou nasledky...

no a hlavne nenechavat v kuchyni bez dozoru... u nas je to an tohle prisne 😅

samik2008
9. lis 2010

já sem svým dětem řekla několikrát že PÁLÍ a oni už potom věděli že k troubě nesmí a jak píše beruska tak nenechávat bez dozoru,nikdy nevíš co dítě napadne.

shaula
9. lis 2010

Tak my prozatím máme pro jistotu stále zamezen přístup do kuchyně (mřížka ve futrech 🙂 ), ale kluci moc dobře ví, že trouba pálí, tak se k ní nepřibližují. Když měli necelé dva roky, byli jsme týden na chalupě, kde se topilo v kamnech, taky jim stačilo říct, že to pálí a vůbec k nim nechodili (což mě příjemně překvapilo, myslela jsem, že je budu muset odhánět 😅 ). A stejně tak s ohništěm na chatě.
A samozřejmě hlídat - ale ruku na srdce - kdo je schopen dítě uhlídat každou vteřinu, že... Takže raději prevence 😉

beruska24.9.
9. lis 2010

Pořád jsem opakovala malé že pálí, chytla ručičku a přiblížila do bezpečné vzdálenosti, aby cítila horko, ale nespálila se (tak nás, když jsme byli děti, učila babička, že pálí kamínka). Když dopeči, tak nechám rozsvícené světýlko u trouby (to má jako další upozornění, že nesmí sahat 😉 ). Teď chodí a jen nastavuje ručičku dlaní k troubě (nedotkne se) jako že pálí. A jak už tu padlo, když je trouba zapnutá, nenechávám malou v kuchyni bez dozoru.
A zrovna tak chodí kolem radiátorů, když se topí a naznačuje, že pálí 😀

iluss
9. lis 2010

Tak já taky malé říkám: AU AU pálí, kdykoliv jde kolem trouby, která je rozehřátá. Naštěstí to pochopila celkem rychle. Kdykoliv se jí chtěla dotknout, tak jsem nahlas řekla AU AU, ona to po mě zopakovala a už na to nesáhla 😉

jesterka01
9. lis 2010

Tak já mám asi trochu drastičtější metodu🙂 a to nejen na troubu ale i na horký hrnek s kávou. když se přiblíží k hrnku tak ho vezmu do rukou a nechám jí aby si sáhla a říkám au au pálí ...na troubu jí teda sahat nenechám, ale díky tomu hrnku už teď ví co je pálí a tak když řeknu au tak na troubu nesáhne...hlavně aby jí to vydrželo 🙂

berynka
9. lis 2010

přesně... souhlasím s Jesterkou01 😉 . Taky jsem malou nechala, ať si sáhne. Co projde smysly, zůstane v hlavě 😎, v tomhle případě lepší než dlouhé vysvětlování a domlouvání.

myska
9. lis 2010

taky jsme to tak udělali u obou dětí jak píší jesterka a berynka, prostě jsem nechala sáhnout a obě hodně brzo pochopili, že pálí 😉
Před měsícem jsme byli na chatě a topilo se tam krbovýma kamnama, měla jsem z toho obavy, ale malej hodně brzo pochopil, že pálí. Ten žár ho ani blíž nepustil a taky pořád dokola opakovala, že pálí. Te´d chodí kolem trouby a topení a pořád dělá "ááá", jako že pálí. 😉

sussanah
9. lis 2010

taky se pridavam k tem, ktere nechaly na troubu pod dohledem sahnout. Maly pochopil a drzi se v bezpecne vzdalenosti. Stejne tak i reaguje uz i na to, kdyz mam hrnek a reknu "pozor pali" , tak se radeji stahne. Zkusenost je podle me stokrat bezpecnejsi nez kdejaka folie 😉

anta
11. lis 2010

Já osobně nejsem zastáncem "pálení ručiček" dětí, aby nesahaly na troubu. Já jsem to neudělala a i tak syn pochopil, že k troubě prostě nesmí, když "troubí" a nechodí k ní, samozřejmě ho i tak hlídám 😉

crca
11. lis 2010

Tak teda mě to pochopili taky dost dobře,když něco peču,řeknu pálííí a radši stojí v pozadí,ale asi taky od té doby,co jsem jim říkala,že pááálííí a stejně si sáhli,samozřejmě že maminka je předvídavá a věděla jsem že si sáhnou tak jsem hned zasáhla,takže se nespálii,jen na konečkách prstíků to ucítili,ale te´d řeknu fakt jen páállííí a jdou stranou 😉 a dvířka teda mám přivázané k trubce k odsavači páry,aby dvířka nemohli otevřít 😉 ale to jsem udělala spíš z toho důvodu,že jsem je pořád tahala z trouby 😀 😀 teda samozřejmě že né z rozpálené 😀 😀