Jak zjistím hodnotu poštovného při posílání z bazaru?

denyy
26. lis 2012

Ahoj holčiny, prosím poradí mi někdo? Mám možná hloupý dotaz,a le prvně odesílám balíček s oblečkem. Na poště jsem zakoupila bublinkovou obálku, jen nevim, jak postupovat, když bude adresát hradit na můj účet, ale s tim, že bych chtěla, aby uhradil i poštové. Jak zjistim hodnotu poštovného, je potřeba se nejdříve informovat na poště a poté tedy přičíst i k ceně? Nebo zkrátka adresát uhradí nejprve částu na účet, a poštové si při převzetí uhradí až na místě sám? Mám v tom guláš, poradí mi prosím někdo? Mooc děkuji 🙂

llluckaaa
26. lis 2012

Ahoj, předpokládám, že chceš platbu předem. Tak si zkus spočítat poštovné podle ceníku pošty na internetu. Podle toho zjistíš pravděpodobnou cenu a přičteš ji k ceně oblečku a zaplatí se to předem oboje najednou. Jak je ten tvůj obleček velký? Vejde se i s obálkou na výšku do 5 cm? Pokud ano, tak by to šlo jako doporučená zásilka za 37 Kč. Jestli ne, tak si to zkus spočítat podle těch ceníků pošty. Já to při obchodování dělám většinou tak, že poštovné odhaduji a domluvím se na něm s kupujícím. Když je pak poštovné víc, tak doplácím já, když je míň, přebytek je můj.

berenika39
26. lis 2012

Normálně balíček zabal, dojsi na poštu v nějaké ne frekventované hodině a popros, at ti to zváží a spočítají....později to už budeš odhadovat sama.

helulela
26. lis 2012

Balíček si zabal, oměř a zvaž třeba na kuchyňské váze, parametry si zadej sem a vyjede ti cena http://kzas.ceskaposta.cz/CleanForm.action
Rozhodující bývá často výška, takže jestli chceš poštovné co nejlevnější, snaž se oblečky poskládat co nejvíc naplocho.
Cenu za poštovné si přičti k ceně prodávaného zboží, kupující ti to pošle na účet najednou.

dana3262
27. lis 2012

Jestli je to po Čr, tak nehraje roli každý gram. Do výšky 5cm je to jako psaní (37.-) a větší balíček je 69.-

citun
27. lis 2012

Já taky koukám na stránky České pošty.

evitaa
27. lis 2012

Pár věcí jsem kupovala přes bazárek a vždy bylo požadováno vyšší poštovné než ve skutečnosti bylo. Přišlo mi to trapné, že prodávající požaduje třeba 50,- Kč a pak tam nalepí známku za 10,- Kč, ale nikdy jsem to s prodávající neřešila. Někdy mě vysoké poštovné odradilo od koupě. Stane se, že poštovné je vyšší než samotná věc, tak do toho nejdu.

veruska007
28. lis 2012

Taky využívám kalkulačku ČP, ale musím říct, že to ne vždy odpovídá. Nedávno po mně paní na přepážce chtěla za malý balíček 75,-, že nemá pravoúhlé strany 😠 . Snažím se to odhadnout, většinou je to +/- 5 - 10,-, někdy maličko doplácím já, někdy kupující. Ale nedávno mi přišel balíček, paní chtěla poštovné 60,- a platila skoro stovku. To na tom teda moc nevydělala. Přehnaně vysoké poštovné mnohdy chtějí na Aukru, kolikrát požadují 130-150,-, to mě vždycky naprosto odradí 🙄

scalla
21. zář 2015

ahojte,mám taky dotaz k poštovnému.Dívala jsem se na netu na ceník pošty platný od 9/2015,kde je napsáno,že balíček do 2kg do ruky je 117kč,na poštu 108kč,obyčej 74kč a dobírka 125kč.Je to možné,nebo jsem to pochopila špatně?Posílala jste ted nekterá z vás balíček ?A za jakou přibližně cenu?Nebo jak si to mám pozjištovat,protože tak vysoké poštovné mi nepřijde moc normální.Děkuji moc Hanka

moulinkaa
21. zář 2015

@scalla Hanko, já posílala balíčky mezi 4-5 kg, a můžu říct, že skutečně je to takhle drahé, jak píšeš. Měla jsem těch balíčků docela hodně, tak jsem si zařídila zákaznickou kartu, na kterou mám slevu. Já za jeden balík do ruky do 5 kg zaplatila místo 138 Kč "jen" 115 Kč. Ty bys to měla do 2 kg za plnou cenu 117 Kč, s kartou 103 Kč. www.ceskaposta.cz/sluzby/ostatni-sluzby/zk-lide U lehčích zásilek (psaní) to není takovej cenovej masakr, ale balíky holt jsou drahé.
Já při nakupování v bazárku preferuju osobní předání, takže hledám většinou jen v mém městě a okolí. Navíc si zboží můžu hned prohlédnout a taky se seznámím s prodejcem 🙂 Už máš ten obchůdek dohodnutý? Nejde to předat osobně?

scalla
22. zář 2015

Moulinko,děkuji.No právě že nejde,paní není z Olomouce.A ta zákaznická karta se vyřizuje na poště?Platí se za ni a co je k tomu potřeba?
Přeji ti pěkný den hanka

moulinkaa
22. zář 2015

@scalla Buď na poště (vyplníš formulář a odevzdáš na přepážce), nebo online vyplníš okénka a odešleš. Asi za týden karta přišla poštou. Nic neplatíš. Tu je info: www.zakaznicka-karta.cz/lide 🙂

scalla
22. zář 2015

Moulinkaa - děkuji moc. 🙂